Skocz do zawartości

OBK 2,5 2000r. USA, tylny most , przełożenia.


frommert

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy, a w zasadzie mój kumpel. Pacjentem jest OBK w wersji USA, motor oczywiście 2.5. Walnął tylny most, posypały się zęby po odkręceniu korka. W efekcie trzeba kupić cały mechanizm różnicowy. Problem polega na tym, że nie wiemy jakie powinny być przełożenia na mechanizmie. Poniżej zdjęcia z jedynym opisem ma moście. Będę wdzięczny za pomoc.

 

most.jpg.bf2d0dec47b49e42bbc75b746b78ddd7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z portali aukcyjnych jest taki most z opisem:

"TYLNY MOST DO SUBARU OUTBACK III BH 2001R PRZELOZENIE 40/9 4,44 / AUTOMAT TZ1A42FABA"

 

Jak kumpel ma OBK z 2000r. a ten most jest z 2001r. to jest szansa  że będzie pasował? Przełożenia te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poukręcasz. Będzie pasował. Oryginalny us mógł mieć blokadę lsd. W tym wieku i po kilku właścicielach zapewne niesprawną.

Olej sprawdź przy kupnie. Jak metaliczny, odpuść. Luzy na przekładni też dyskwalifikują. Uszczelniacze wymienić to pikuś. Ale jest ryzyko, jak znaczył teren, mógł chodzić na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie.... Proszę o pomoc... Cała akcja z dyfrem dotyczy mojego auta. Używany dyfer kupiłem, założyłem i śmiga dziękuję za info o przełożeniach... niestety auto kupiłem mocno wadliwe, jak się okazało uszkodzona jest także skrzynia biegów... Skrzynia szarpie na pierwszych biegach i to bardzo, nie ma kickdowna, Przy szybkim wciśnięciu pedału gazu zamiast zredukować, przerzuca bieg na wyższy.... Auto zamula... Olej był zmieniony nic to nie dało... Widać że zdejmowana była miska olejowa, klejona na jakiś silikon, sączy się z niej olej... generalnie dramat... muszę teraz albo kupić używaną albo naprawiać starą. Koszty  naprawy trochę mnie przerażają, rozważam więc zakup używanej, sęk w tym że na mojej skrzyni w miejscu nabicia numeru jest puste miejsce.... Czy ktoś z Was wie może jakie powinno być oznaczenie takiej skrzyni? przypominam że chodzi o  OBK w wersji USA, 2.5 rok produkcji 2000 skrzynia automat, auto z klimatyzacją. Tylny most który kupiłem jest 4.44. Dałem się zrobić w bambuko przy zakupie, na cacy z tym autem......(

Edytowane przez Winiaeka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...