Skocz do zawartości

Części zamienne NTY


artu-44

Rekomendowane odpowiedzi

Tribeczanie !!! co sądzicie o tych częściach zamiennych - NTY ??? Jest tego dużo na allegro i jest tanie. Zaznaczam, że nie jestem zwolennikiem tanich części zamiennych, ale skoro jest tego dużo to ktoś musi to kupować, bo inaczej nikt by tym nie handlował. Czemu pytam Was o opinię?? Mam pewien niesmak, bo ponownie musiałem wymieniać górne mocowania amorków z przodu, ponieważ były luzy, że było to wyczuwalne ręką - wymieniałem je jakiś rok może półtora roku temu (pukać już zaczęły rok temu w zimie, ale nie brałem pod uwagę, że to mogą być nowe mocowania amorów a mechanik nic innego nie mógł znaleźć, zresztą jak zrobiło się cieplej to pukanie ucichło, więc dalej nie szukałem, przyszła kolejna zima i pukanie powróciło tylko mocniejsze). Mocowania firmy - KYB czyli niby porządna. Przy okazji wymiany wyszło też, że pęknięta jest tuleja tylna prawego wahacza, też wymieniona z rok temu - firma FEBEST, czyli też nie najtańsza. Wiem, Beka swoje waży itp. itd., po dziurach też nie jeżdżę, tylko miasto i za miasto, wszystkiego jak nalatałem jakieś 15-20 tyś. km to max, więc nowa część powinna wytrzymać chyba trochę dłużej. Człowiek zastanawia się w końcu czy jest sens kupowania droższych części jak wytrzymują tyle samo co tańsze. Tylko nie piszcie, że mam kupować oryginały i będę miał spokój bo to wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Subarynie nie montowałem jeszcze części NTY, ale w Pitku córki montowałem przednie łożysko koła, rok i 10kkm mija i nic nie szumi ;)

 

Ja u siebie przy remoncie przedniego zawiasu wymieniłem wszystko oprócz mocowań amorów i tulei gumowych stabilizatora, bo się wydawało że te części są OK, ale nadal miałem postukiwania na większych nierównościach. W kur...... wymieniłem mocowania amorów na KYB i nadal miałem to postukiwania, wtedy kupiłem OEM tuleje stabilizatora i postukiwania się skończyły. 

Zwróć uwagę jakie masz te tuleje u siebie,  żeby się nie okazało że mimo wymiany mocowań nadal będziesz miał postukiwania. Co do tylnych tulei wahacza, to według manuala ma być ona montowana w odpowiedniej pozycji względem wahacza, zwróć uwagę w jakiej pozycji ona jest teraz zamontowana po wymianie.

 

image.thumb.png.f70799581654f4ee99b8f1708675a709.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się kupić tuleję wahacza NTY - zobaczę co będzie się z nią działo, jest tania bo 33 zł w tym wysyłka to żadne pieniądze. Zdecydowałem się dlatego, że: 

w okolicznych sklepach nic nie mogłem kupić, (bo przecież Subaru to jakieś cudo z kosmosu a już jakaś tam skomplikowana tuleja wahacza to   zupełne science ficktion) a  na allegro jest tylko NTY, oryginał (120zł) i FEBEST który kosztuje 60 zł a którego kupiłem we wrześniu 2017r. czyli tak jak pisałem 1,5 roku i szlak go trafił. A może tylko ja mam takie problemy  z zakupem części zamiennych - jeżeli tak to podpowiedzcie gdzie Wy się zaopatrujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lutek34 napisał:

 

odpowiadając na to pytanie, można zarobić bana na "the forum" ;)

No tak !!! zapomniałem !!! Ale na priv chyba można, czy też nie ??

W dniu 26.02.2019 o 19:22, lutek34 napisał:

Zwróć uwagę jakie masz te tuleje u siebie,  żeby się nie okazało że mimo wymiany mocowań nadal będziesz miał postukiwania. Co do tylnych tulei wahacza, to według manuala ma być ona montowana w odpowiedniej pozycji względem wahacza, zwróć uwagę w jakiej pozycji ona jest teraz zamontowana po wymianie.

Dzięki Lutek za info - trochę głupio mi było pytać mojego mechaniora bo to stary wyjadacz a i mój kolega, ale tak opłotkami, że na forum pisali, że tam trzeba na jakieś znaki itp. itd. Dobrze było zamontowane, tak jak trzeba. No i widzisz niby ten FEBEST jest dobry a tulejkę po kilkunastu tyśkach wycięło - może akurat taka pechowa się trafiła ale daje do myślenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Hej wszystkim forumowiczom!  Fajne rzeczy tu mówicie, ja też miałem problem z tymi częściami zamiennymi i długo szukałem :/

Ale na szczęście natknąłem się na taki artykuł: https://remontujemysami.pl/nty-opinie-o-marce-i-czesciach-co-to-za-firma/ 

Mega dużo informacji o częściach zamiennych jest w nim i pomógł mi na szczęście znaleźć te odpowiednie do mojego Subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

do OBK wrzuciłem w pązdzierniku 2021 przekładnię kierowniczą, po około 3 miesiącach zaobserwowałem że manszety po obu stronach pozrywane, ale poza tym przekładnie jest OK.

Ostatnimi czasy wrzucam do swoich samochodów części GSP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...