Skocz do zawartości

Nowy Outback stuki przy przyspieszaniu


Kario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Outback MY18 2.5 CVT. Auto mam od nowości. Kiedy silnik jest zimny i lekko dodaje gazu słychać stukanie. Stukanie czasami przy stałym lekkim naciśnięciu pedału gazu i stałym obciążeniu staje się głośniejsze. Byłem w ASO, ale mechanik nie był wstanie usłyszeć stukania - nie jest to proste dojechać do ASO z zimnym silnikiem:)

Tutaj jest nagranie z jazdy, stukanie słychać najlepiej pomiędzy 42-45 sekundą, ale potrzebne są dobre słuchawki - jest ciche, trudno to nagrać i nie na każdych słuchawkach to słychać:

 

https://photos.app.goo.gl/nD2Vr34nfXmoPMx19

 

Czy to jest normalne? Czy ktoś z podobnym samochodem może to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kario napisał:

nie jest to proste dojechać do ASO z zimnym silnikiem:)

Moi zdaniem, jeśli coś jest na rzeczy to warto podjechać do ASO np. odpowiednio wcześniej, zaparkować, wypić kawę i dopiero zaprosić mechanika na oględziny teraz łatwiej bo na dworze jest zimno, więc pewnie szybiecj się wystudzi ;) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, ze bylem w ASO. Musiałbym zostawić auto na noc. Takie wizyty i czekanie na wystudzenie silnika zabierają dużo czasu są po prostu bardzo problematyczne. Na koncu ktos uslyszy lub nie stukanie. Miesiącami czy latami można się tak bawić.Akceptuję

Edytowane przez Kario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie tylko to mi pozostaje. Chciałbym, żeby jakaś osoba, która ma kontakt z takim autem, potwierdziła czy ma lub nie ma ten objaw. Ewentualnie biorę pod uwagę, jeśli taka osoba się zgodzi, że umówimy się na żywo i porównamy jakie dziwne dziwki wydaja nasz auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne stukanie jakie slysze to po zgaszeniu auta - tak jakby nagrzane elementy silnika sie ochladzaly. Ale tez mnie to zaczyna intrygowac ;) Na twoim filmiku niczego nie slyszalem.

EDIT: Ok, teraz uslyszalem. Wydaje mi sie, ze tez taki odglos mam. Takie bardziej falowanie na niskich obrotach niz stukanie... :) 

Edytowane przez blejzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej Legacy EJ2.5 + skrzynia manualna, później Legacy 3.0 + 5EAT, Outback 3.6 5EAT. Maiłem (i mam nadal) auta z R4 też z CVT. Jeździłem też trochę V8 + automat. Tak wiec miałem pare aut, takiego stukania nigdy nie słyszałem. Dziwne to jest, jedynie na niskich obrotach, pod obciążeniem, przy stałym lekkim obciążeniu. Są momenty, ze to się staje na parę sekund takiego przyspieszania wyraźnie głośniejsze, ale lekka zmiana gazu wytraca to z tego "trybu". To jest silnik na 100%, bo na wzniesieniu kiedy auto nie jedzie a utrzymuje pozycje mieląc konwerterem stukanie też jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blejzu napisał:

Jedyne stukanie jakie slysze to po zgaszeniu auta - tak jakby nagrzane elementy silnika sie ochladzaly. Ale tez mnie to zaczyna intrygowac

 

To osłony termiczne wydechu tak strzelają, standard w subaru ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...