Skocz do zawartości

cieknące lampy tył Legacy III


PILOTZOLSZTYNA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

czy ktoś z szanownych forumowiczów uszczelniał lampy tylne w Legacy III??

podobno to standard że ciekną a potem woda wylewa się przez żarówki. Jest to trochę irytujące zwłaszcza kiedy się otwiera bagażnik i chce coś załadować  do niego

a tu na głowę ci cieknie z żarówek. :facepalm:

Czy ktoś wie dokładnie w czym problem i to usuwał?? :question:

Edytowane przez PILOTZOLSZTYNA
interpunkcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

W legacy III nic takiego nie miałem.

Owszem, uszczelnianiem blendę bo zbierała sie para po myciu.

Uszczelniiłem i problem znik.

:D

uszczelniłeś całą blendę od góry??

czyli odkręciłeś całość i na silikon czy jest tam jakaś uszczelka??

mi po deszczu cieknie z lamp i to wstyd i też korozja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dcd84 napisał:

U mnie ktoś uszczelnił tak, że nie dało się tego rozebrać więc nawierciłem małym wiertłem dwie dziurki w najniższym miejscu reflektorów.

właśnie tez to rozebrałem

poodkręcałem wszystkie śrubki między czarnym i czerwonym i tez rozebrać nie mogę

dziwię się ze jeszcze woda zwarcia nie zrobiła z lampami tapicerka zawsze zacieka

z góry dam silikon dekarski i pomyślę nad dziurkami z dołu

a wymieniłeś uszczelki miedzy lampami a karoserią??

Poczta

tez nawierciłem dziury w reflektorach a od góry dąłem silikon

plastiki są bardzo słabe mają sporo lat i trzeba na nie uważać

Edytowane przez PILOTZOLSZTYNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak informacyjnie poinformuję że na razie wykonany silikon działa lampy suche. otwory mam od dołu zrobione nie 2 a 6mm średnicą i wycięte uszczelki bo takowe w tym miejscu są

Warto innym na przyszłość powiedzieć żeby nie zabierali się za rozkręcanie blendy (tej części czarnej od odblaskowej), to ryzykowne i ja wiele czasu straciłem a i tak nie dało mi się tego rozłączyć. Plastiki są stare i na tyle zapieczone że możnan więcej szkód zrobić jak pożytku  

z tym kurzem w reflektorach to spokojnie. kurz musi do otworów pod górę podejść to trochę trudne bez przewiewu. Poza tym można wyjąć żarówki i w razie co kurz odessać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 4.03.2019 o 21:49, PILOTZOLSZTYNA napisał:

tak informacyjnie poinformuję że na razie wykonany silikon działa lampy suche. otwory mam od dołu zrobione nie 2 a 6mm średnicą i wycięte uszczelki bo takowe w tym miejscu są

Warto innym na przyszłość powiedzieć żeby nie zabierali się za rozkręcanie blendy (tej części czarnej od odblaskowej), to ryzykowne i ja wiele czasu straciłem a i tak nie dało mi się tego rozłączyć. Plastiki są stare i na tyle zapieczone że możnan więcej szkód zrobić jak pożytku  

z tym kurzem w reflektorach to spokojnie. kurz musi do otworów pod górę podejść to trochę trudne bez przewiewu. Poza tym można wyjąć żarówki i w razie co kurz odessać

Mam nadzieje że nie dałeś zwykłego silikonu sanitarnego do uszczelnienia pomiędzy lampę a karoserie ? Bo mają odczyn kwaśny i będzie powodować korozję 

 

Najlepiej ekonomicznie zastosować uszczelkę do okien o taką jak tu:

 

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2019 o 14:00, ipsx82 napisał:

Mam nadzieje że nie dałeś zwykłego silikonu sanitarnego do uszczelnienia pomiędzy lampę a karoserie ? Bo mają odczyn kwaśny i będzie powodować korozję 

 

Najlepiej ekonomicznie zastosować uszczelkę do okien o taką jak tu:

 

uszczelniałem przestrzeń między pomiędzy blendą a czarnym plastikiem uszczelki oczyściłem bardzo delikatnie i zaimpregnowąłem i zostawiłem stare tu nie pchałem zadnego silikonu

na razie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...