Skocz do zawartości

Żywotność silnika w XT


ura_bus

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za oftop ale dużo przejechałeś XT-kiem MY14? Rozglądam się za jakąś używką a nie wiem jakie przebiegi ten silnik normalnie eksploatowany wytrzymuje. Mój SG9 zaczął się powoli kończyć przy około 250kkm. Nie chciałbym kupować auta, którego silnik nie przejedzie spokojnie jeszcze ~ 150kkm.

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://autoplius.lt/skelbimai/subaru-forester-2-0-l-universalas-2013-benzinas-8332785.html

 

przebieg 200k km, silnik oryginalny, auto uzywane glownie w trasie

 

poszukawszy, np. w US, pewnie znajda sie auta z jeszcze wiekszymi przebiegami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, atomek napisał:

wpadło UPG ;) (i nie jest to skrót od upgrade)  

...eee. Chyba jednak w 90% przypadków prowadzi to do rozmaitych upgrade'ów. :)

To jest po prostu zaprogramowany przez producenta przymus ustawicznego ulepszania. Gdyby nie planowe UPG, to byś jeździł 400k km jak dziad na tych samych gratach. ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę XT-kami od 2006 roku. Najpierw kupiłem nówkę 2.5 XT w salonie i po przejechaniu niecałych 94000 km oraz regularnym serwisowaniu w ASO korba wyszła bokiem i musiałem wymienić cały silnik wraz z osprzętem, po tej akcji używałem go do 2015 bezawaryjnie po czym ratując mi życie po dachowaniu  przy znacznej prędkości musiałem go skasować.Kierując się sentymentem , "wdzięcznością" i pryzwyczajeniem  kupiłem nówkę 2,0 XT w wersji Platinum...Niestety powtórka z sytuacji, tym razem po 71000 km gdzie też był systematycznie serwisowany w ASO, tym razem najprawdopodobniej poszła, obróciło panewkę i znów do wymiany "short block"  dodatkowo OSB zgłasza błędy skrzyni biegów CVT. Co jeszcze nie wiem, okaże się na dniach bo zostawiłem go w ASO aby przeprowadzono dokładną diagnozę. Przypadek? Nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow.

Jestem od miesiaca posiadaczem Subaru XT z 2014 i liczylem ze samochod bedzie bezawaryjny , w koncu to Japonczyk . Czytajac Wasze wpisy troche sie martwie ze moze zle wybralem. Jestem troche zmeczony wizytami u mechanikow z powodu poprzedniego samochodu a widze ze tu moze mi sie trafic podobnie.

Mam pytanie odnosnie mojego samochodu co byscie sprawdzili po kupnie 5 letniego auta z przebiegiem 70k km skrzynia CVT,  auto z Polski od pierwszego wlasciciela ostatnie 2 lata serwisowany w niezaleznym zakladzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

59 minutes ago, spawalniczy said:

 

Czy był zmieniony olej w CVT. Jeśli nie - wymienić cały dynamicznie.

Wlasnie raczej nie ma ale czy dynamiczna wymiana to mus? W subaru w Gdansku zaproponowali mi wymiane grawitacyjna cena okolo 1000 pln, nie znam ceny wymiany dynamicznej do forestera ale jesli tyle co do BMW to jakies 2500pln poza ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grawitacyjna ma tę wadę, że wymienia się mniej niż pół objętości oleju znajdującego się w skrzyni. ASO proponuje Ci grawitacyjną, bo nie mają sprzętu do wymiany dynamicznej.

Moim zdaniem, jak zmieniać, to wszystko. Jak przymierzałem się do wymiany dynamicznej w OBK, to ASO posiadające odpowiedni sprzęt wyceniło mi z tego co pamiętam poniżej 1500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, spawalniczy said:

Grawitacyjna ma tę wadę, że wymienia się mniej niż pół objętości oleju znajdującego się w skrzyni. ASO proponuje Ci grawitacyjną, bo nie mają sprzętu do wymiany dynamicznej.

Moim zdaniem, jak zmieniać, to wszystko. Jak przymierzałem się do wymiany dynamicznej w OBK, to ASO posiadające odpowiedni sprzęt wyceniło mi z tego co pamiętam poniżej 1500 zł.

Ok popytam o dynamiczna wymiane, w trojmiescie znam dwa warsztaty ktore to robia. Czy pamietasz jakiego oleju uzywali do CVT XT i ile wchodzi? Dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość masz podaną w instrukcji - z tego co pamiętam około 12-13l.

Olej chyba najbezpieczniej kupić oryginalny w ASO. Trzeba tylko zwrócić uwagę, żeby sprzedali Ci odpowiedni. Do XT jest inny niż do skrzyń pracujących z wolnossącymi silnikami.

Ewentualnie podzwoń po okolicznych ASO, może któreś ogarnia dynamiczną wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sergi napisał:

Czytajac Wasze wpisy troche sie martwie ze moze zle wybralem.

Specyfika każdego forum, a tego w szczególności. W końcu nikt się nie loguje, żeby pisać "A mam już 100 000 i nic się nie popsuło! :yahoo:"

 

Wybrałeś bardzo dobrze, autko ogólnie świetne, choć to ani sportowe, ani terenowe, takie z "z duszą i pazurem", świetnymi osiągami i dużymi zdolnościami terenowymi. A że czasem się coś trafi, szczególnie w używce? Wg statystyk, jedno z bardziej niezawodnych w swojej klasie.

 

Edytowane przez subarutux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przymirzam sie do dynamicznej. 65kkm, 80%trasy, niekoniecznie autostrady. .ASO to ok 2500. Boli. Ale raczej nie bede szukal poza aso. Raczej bede negocjowal z aso przy okazji przeglądu. Pomimo, że wykupilem ubezpieczenie do 150kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W Gdańsku robi to Sosnowski, bardzo dobra jakość. Całość wyszła ok 2.000 PLN brutto w tym ok 1.600 materiały (14 l oleju i uszczelka) - oczywiście oryginalne z ASO. Wcześniej sprawdzają kondycję skrzyni podczas jazdy próbnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, KGSub said:

 W Gdańsku robi to Sosnowski, bardzo dobra jakość. Całość wyszła ok 2.000 PLN brutto w tym ok 1.600 materiały (14 l oleju i uszczelka) - oczywiście oryginalne z ASO. Wcześniej sprawdzają kondycję skrzyni podczas jazdy próbnej.

Dostalem wycene wlasnie od Sosnowskiego wyglada dla mnie OK

"Dzień dobry,
 
wymiana oleju metodą dynamiczną
usługa 390,00
filtr (w misce) 250,00
filtr w obudowie skrzyni (nie zawsze występuje) 220,00
olej (poj. skrzyni 11,7-12,9) 825,00 – kalkulacja na 15 litrach
Razem : 1685,00 brutto
Olej: Top Tec ATF 1400 Liqui Moly "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2019 o 06:32, Sergi napisał:

... Czytajac Wasze wpisy troche sie martwie ze moze zle wybralem. Jestem troche zmeczony wizytami u mechanikow z powodu poprzedniego samochodu a widze ze tu moze mi sie trafic podobnie..

Wiesz..."trafić się podobnie" może przy każdym używanym aucie (no może poza Lexusem, o ile nie bity)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...