Jump to content
Piskoor

Moc moc moc - po co to komu

Recommended Posts

22 godziny temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Dzisiaj początek urlopu. Trasa Wrocław-Bled (slowenia). Toyota auris 1.8 hybryda. Dwie osoby, bagażnik pełen, ale nie pod sufit. Jazda przepisowa +10-20. Spalanie: i tu szok. 4,7 litra :blink:. Silnik oczywiście wyje, ale nie wiem czy przez cała trasę ze 4 razy nie wyprzedziłem w tym momencie co chciałem tylko 1 minute później. Niemniej jeśli tylko budżet by mi pozwolił to wolałbym jeździć czymś mocniejszym ;)

Wynik dla mnie szokujący. A mówią, ze hybryda nie na trasę ;) tyle, ze ten 1.8 jest chyba zbudowany pod hybrydę, a nie na sile zelektryfikowany.

podobna trasa, auto zapakowane pod sufit, zima, 5 osób, plus bagażnik dachowy duży, 1,8 tonowe kombi, automat 4x4 i opony 235. spalanie 5,8. aha 2 litrowy diesel :)

9 minut temu, krist napisał:

i opony 235

.... to te węższe na zimę ? ;)

producent nie przewidział węższych :)

4 godziny temu, Zeb napisał:

Ale gdybyś wziął go w trasę i jechał tak jak tym 3.0 po autostradach to jakie by było spalanie?

jeżdżąc kilka lat w góry w to samo miejsce w OBK jak kojarzę uzyskiwałem w przedziale 11.8-12-6, Foresterem (2.5XT) kilka razy też tą trasę robiłem i pamiętam że było minimalnie wyższe, do chyba 13,4. Gdzie mając na uwadze przypadłości 2.5 jednak bardziej go oszczędzałem, OBK nie raz widywał licznikowe prędkości koło 230km/h.

4 godziny temu, Zeb napisał:

Nadal wydaje mi się, że ta takim samym odcinku testowym auta o podobnej masie i mocy będą się różniły spalaniem na korzyść tego z doładowanym silnikiem.

kwestia też przełożeń w skrzyni biegów

15 godzin temu, radekk napisał:

w OBK jak kojarzę uzyskiwałem w przedziale 11.8-12-6, Foresterem (2.5XT) kilka razy też tą trasę robiłem i pamiętam że było minimalnie wyższe, do chyba 13,4. Gdzie mając na uwadze przypadłości 2.5 jednak bardziej go oszczędzałem, OBK nie raz widywał licznikowe prędkości koło 230km/h.

Daje do myślenia. Całe życie człowiek się uczy i głupi umiera. Teoretycznie powinno być odwrotnie, bo oba auta sa podobne jeżeli chodzi o aerodynamikę i ważą podobnie. W szkole uczyli że silnik z turbiną ma wyższą sprawność od wolnossącego. Forester powinien spalić mniej. Z tego co pamiętam 1.8T paliło mniej od 2.0.

19 godzin temu, krist napisał:

spalanie 5,8. aha 2 litrowy diesel

Przy tej masie,  to i na diesla niezły wynik.

52 minuty temu, Zeb napisał:

Daje do myślenia. Całe życie człowiek się uczy i głupi umiera. Teoretycznie powinno być odwrotnie, bo oba auta sa podobne jeżeli chodzi o aerodynamikę i ważą podobnie. W szkole uczyli że silnik z turbiną ma wyższą sprawność od wolnossącego.

Pozostaje jeszcze kwestia przełożeń. Forek 2,5 xt miał bardzo krótko zestopniowaną skrzynię i bardzo wysokie obroty na piątym biegu przy prędkości 140 km/h. O ile dobrze pamiętam coś koło 3500 obr/min. Jeżdżę teraz 2 l benzyną, która przy 140 km/h ma 1900 obr/min.

12 minut temu, spawalniczy napisał:

Pozostaje jeszcze kwestia przełożeń. Forek 2,5 xt miał bardzo krótko zestopniowaną skrzynię i bardzo wysokie obroty na piątym biegu przy prędkości 140 km/h. O ile dobrze pamiętam coś koło 3500 obr/min. Jeżdżę teraz 2 l benzyną, która przy 140 km/h ma 1900 obr/min.

To mogło by tłumaczyć jego większe spalanie.

Radek też o tym pisał

16 godzin temu, radekk napisał:

kwestia też przełożeń w skrzyni biegów

Wydawało mi się ze różnica będzie większa, dzięki za dyskusję.

W dniu 12.09.2019 o 09:17, chojny napisał:

W ramach testu, w dniu dzisiejszym pojechałem do biura samochodem 30 koni mocniejszym niż wczoraj.  

Spaliłem 2x więcej paliwa, byłem 5 minut później niż wczoraj i 3 minuty szybciej niż w poniedziałek. 

Jakie można wyciągnąć wnioski? 

Że na jednośladzie był byś szybciej, mógłby nawet mieć moc taką jak ten słabszy samochód.  :biglol:

2 minuty temu, Jaca68 napisał:

Że na jednośladzie był byś szybciej, mógłby nawet mieć moc taką jak ten słabszy samochód.  :biglol:

Jeździłem na moto ale to jednak niebezpieczne mocno jest, do tego zimą zimno, latem gorąco, w graniaku ciężko dylać i jakoś tak za szybko za szybko się ciągle robiło. 

Do tego często sporo klamotów do zabrania, jakieś zakupy po trasie. Zwyczajnie moto niepraktyczne mocno. 

10 godzin temu, chojny napisał:

w graniaku ciężko dylać i jakoś tak za szybko za szybko się ciągle robiło. 

Do tego często sporo klamotów do zabrania, jakieś zakupy po trasie.

Taki to i bagażnik ma i w garniaku można :yahoo:

I lakierki się na światłach w kałuży nie pobrudzą ;)

2 godziny temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Mądrego to miło posłuchać 

4163890F-6CED-45D2-856C-547A6B71A6C8.jpeg

Przekonałeś mnie. 

Jak widać wszystko jest kwestią trafienia z argumentem. 

BTW... znalazłem objazd korków... nie wiem czy to jednak nie lepsze niż dodatkowa moc w korku. 

BBA7A1B9-AC2E-4021-B56F-ED5C8E9C9699.jpeg

W dniu 13.09.2019 o 20:30, krist napisał:

podobna trasa, auto zapakowane pod sufit, zima, 5 osób, plus bagażnik dachowy duży, 1,8 tonowe kombi, automat 4x4 i opony 235. spalanie 5,8. aha 2 litrowy diesel :)

Wiem, że nuda ale Peugeot 308 SW II 1.6 hdi 115 km niby tylko, ale jeździ fajnie - załadowany na full - dojazd do Czarnogóry + powrót i jazda na miejscu razem ok 3500km spalanie 4.7 za to kocham diesla zwłaszcza w trasie

Diesel to tylko w lokomotywie 

;)

• Haha 1
  • Upvote 2

10 godzin temu, Izotom napisał:

Diesel to tylko w lokomotywie

Jeśli diesel w lokomotywie, to tylko w Madziarskiej, uruchamiany na zimno (film wiekowy, ale warto) ;)

• Upvote 1

12 godzin temu, Kambol napisał:

Jeśli diesel w lokomotywie, to tylko w Madziarskiej, uruchamiany na zimno (film wiekowy, ale warto) ;)

prawie jak piston slap w Subaru ;)

tylko troszke glosniej, no i dymu ciut wiecej... :biglol:

40 minut temu, eddie_gt4 napisał:

prawie jak piston slap w Subaru ;)

tylko troszke glosniej, no i dymu ciut wiecej... :biglol:

Ale tylko na zimno, jak Subaru. Luźne, wyczynowe pasowanie.