Skocz do zawartości

Moc moc moc - po co to komu


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Christoph napisał:

I tu chyba rozumiem polityke europejska Subaru - dostepne modele sa skrojone nie tyle pod potrzeby przycietnego europejczyka, lecz pod jego mozliwosci finansowe - europejskie systemy podatkowe.

Powtórzę co kiedyś Ci odpowiadałem. Austria to nie cała Europa. W Niemczech koszt opłat za Levorga (ubezpiecznie, podatki wszelkie itp.) jest na poziomie Golfa. Z tym, że ten drugi ma często >200 koni i schodzi jak ciepłe bułeczki. Także pod klienta niemieckiego Levorg tak średnio jest skrojony :)

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2019 o 15:39, RoadRunner napisał:

Powtórzę co kiedyś Ci odpowiadałem. Austria to nie cała Europa. W Niemczech koszt opłat za Levorga (ubezpiecznie, podatki wszelkie itp.) jest na poziomie Golfa. Z tym, że ten drugi ma często >200 koni i schodzi jak ciepłe bułeczki. Także pod klienta niemieckiego Levorg tak średnio jest skrojony :)

Mysle ze Nemcy kupujace niemieckie samochody, to jednak nie jest najbardziej obiektywny przyklad, biorac pod uwage filozofie kupowania rzeczy w tej nacji.  Japonski samochod moglby byc skrojony pod kazdego kierowce niemieckiego indiwidualnie, a i tak kupiliby Golfa...

 

Internet jest wspanialy - mowisz i... masz:  Volvo ogranicza predkosc maksymalna.

Edytowane przez Eryk
literowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Eryk napisał:

Japonski samochod moglby byc skrojony pod kazdego kierowce niemieckiego indiwidualnie, a it tak kupiliby Golfa...

Potwierdzam. Mam znajomego Niemca, który zawsze podziwia i wychwala Subaru, i powtarza, że chętnie by kupił Subaru, ale nie może...

 

A co do rozważań o mocy: gdy 3 lata temu próbowałem zrobić prawo jazy na motocykl, po niezdanym egzaminie z jazdy instruktor pocieszał mnie, opowiadając o swoim znajomym, który miał wszystkie możliwe kategorie i jeździł zawodowo ciężarówką. Zabrali mu prawo za punkty. Odzyskanie wszystkich kategorii (bez motoru) zajęło mu ponad pół roku i kosztowało naprawdę kupę forsy, nie licząc czasu. Na motor jeszcze wtedy nie zdał, był po dwóch egzaminach, bodajże, mimo że jeździł jakimś ścigaczem. I teraz pytanie: czy ta sytuacja była wynikiem nadmiaru mocy w jego pojazdach, czy też niedomiaru mocy w jego mózgu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eryk napisał:

Internet jest wspanialy - mowisz i... masz:  Volvo ogranicza predkosc maksymalna.

 

"In 1988, JDM cars were limited by voluntary self-restraints among manufacturers to 280 horsepower (PS) (276 hp) and a top speed of 180 km/h (111.8 mph), limits imposed by the Japan Automobile Manufacturers Association (JAMA) for safety. The horsepower limit was lifted in 2004 but the speed limit of 180 km/h (111.8 mph) remains in effect. Many JDM cars have speedometers that register up to 180 km/h (111.8 mph) (certain Nissans go up to 190 km/h, and the GT-R has a mechanism that removes the speed limiter on a track) but all have speed limiters."

https://en.wikipedia.org/wiki/Japanese_domestic_market

 

Godzinę temu, Eryk napisał:

Japonski samochod moglby byc skrojony pod kazdego kierowce niemieckiego indiwidualnie, a i tak kupiliby Golfa...

 

było nie było jednak japońskie auta także w Niemczech się sprzedają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ketivv napisał:

było nie było jednak japońskie auta także w Niemczech się sprzedają

 

Zapewne wklad imigrantow... ;).  Fakt pozostaje faktem ze auta japonskie sprzedaja sie znacznie lepiej w USA niz w Europie... czym to jest spowodowane - nie bede spekulowal, dosc powiedziec ze Niemcy uwazaja swoje auta za najmniej awaryjne, a reszta swiata uwaza japonskie za takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2019 o 12:53, markos007 napisał:

a jaki ma wyglądać takie pilnowanie bezpieczeństwa na autostradach bo jestem ciekawy? mają stać na poboczu z lizaczkiem? :)

System kamer co np kilkanaście km z pomiarem średniej prędkości. Np w Austrii tak się można łatwo nadziać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Problemem" marki jest brak modelu, który rozbudza wyobraźnie. Jak "RS" w kółkach, "R" w Golfie itp.

Ja bym to nazwał bardziej zmianą filozofii producenta, który mniej chce być kojarzony ze sportem a bardziej z rodziną i safety car, na każde warunki.

Dlatego w wątkach o mocy jest taka a nie inna argumentacja, ze strony posiadaczy duuuużo słabszych aut. Gdybyśmy wszyscy mieli, niech będzie,  400KM+ to wątku by nie było ;)

A tak jakoś trzeba usprawiedliwiać fakt iż  szkoda  4x4 jest szybsza, spod świateł też. Wtedy nawet fotoradary i ograniczniki przeszkadzają. Ot clue sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, dako napisał:

Ja bym to nazwał bardziej zmianą filozofii producenta, który mniej chce być kojarzony ze sportem a bardziej z rodziną i safety car (..)

 

"Safety car" to zdecydowanie pojęcie ze sportu motorowego i raczej skojarzenie może być tylko jedno .... a na tym forum to już szczególnie B) :excl:

 

Wiem, wiem ... tutaj nikt nie jest "normalny" ;) Myśli o "safe car", pisze "safety car" a widzi przed oczami Mercedesa AMG GT R :biglol:

 

@Guliwer otwieram licytację ... 707 KM w SUV-ie po raz pierwszy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, subleo napisał:

 

"Safety car" to zdecydowanie pojęcie ze sportu motorowego i raczej skojarzenie może być tylko jedno .... a na tym forum to już szczególnie B) :excl:

 

Wiem, wiem ... tutaj nikt nie jest "normalny" ;) Myśli o "safe car", pisze "safety car" a widzi przed oczami Mercedesa AMG GT R

 

O to to! Ujdzie byle fotelik by się zmieścił na prawy ;) Już widzę ten banan na Twarzy u młodej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, subleo napisał:

Guliwer otwieram licytację ... 707 KM w SUV-ie po raz pierwszy :ok:

Podejmuję i puszczam dzisiaj kupon na loterii ;)

Konfiguracja zrobiona, nie wiedziałem, że jest już 710 KM: 586.678 zł (full opcja), CO2 - 395.

image.thumb.png.c8471819f95ef6da83812207b660130a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, subarutux napisał:

A co do rozważań o mocy: gdy 3 lata temu próbowałem zrobić prawo jazy na motocykl, po niezdanym egzaminie z jazdy instruktor pocieszał mnie, opowiadając o swoim znajomym, który miał wszystkie możliwe kategorie i jeździł zawodowo ciężarówką. Zabrali mu prawo za punkty. Odzyskanie wszystkich kategorii (bez motoru) zajęło mu ponad pół roku i kosztowało naprawdę kupę forsy, nie licząc czasu. Na motor jeszcze wtedy nie zdał, był po dwóch egzaminach, bodajże, mimo że jeździł jakimś ścigaczem. I teraz pytanie: czy ta sytuacja była wynikiem nadmiaru mocy w jego pojazdach, czy też niedomiaru mocy w jego mózgu?

To że ktoś jeździ na moto nie znaczy że potrafi. Szczególnie mowa o skręcaniu i ciasnych manewrach na placu. Ja znam zaledwie 2 szkoły, które naprawdę uczą jeździć na moto, a nie zdać egzamin. A zdawalność mają na poziomie ponad 90%. 

 

To tak na marginesie dyskusji ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, markos007 napisał:

ja się pytałem o policje, nie ITD, czyli fotoradary/kamery ;)

Tak jak chodźby na Węgrzech, stoja na wiaduktach nad autostradą, jak cię radar wcześniej namierzy to czekają na ciebie i cię zatrzymują na pierwszej lepszej zatoczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2019 o 13:50, subleo napisał:

Ale prawdziwa motoryzacyjna przyjemność leży gdzie indziej.

 

Nom, cyferki się fajnie sprzedają i fajnie się o nich rozmawia ale frajda jest ukryta w ilorazie cyferek mocy a cyferek masy.  Czasami moc nie jest tak ważna jak odpowiednie zejście z wagi. Co innego też auto do jazdy na co dzień a co innego do zabawy. 

 

Do codziennej jazdy, przy dzisiejszej masie aut 140-150 koni jest w zupełności wystarczające. Na trasy dodatkowe +50km by się jednak przydało. 

 

Najlepiej mieć kilka aut i używać innego na nudne dojazdy do pracy w korkach, innego na trasy, innego na wakacje, innego do upalania, jeszcze innego... itd.

 

Polecam :mrgreen:

 

 

Nie wiem czy już było ale Volvo zaszalało. 

 

Przymusowe ograniczniki prędkości


Volvo, które podświadomie kojarzy się z bezpieczeństwem, zapowiedziało wprowadzenie rewolucyjnego rozwiązania. We wszystkich pojazdach wyprodukowanych po 2020 roku Volvo zamontuje ograniczniki prędkości, limitujące maksymalną prędkość pojazdu do 180 km/h. 

 

18 godzin temu, Guliwer napisał:

Wracając do meritum: jak tylko dorwę się do kasy, to wpada HEMI 707 KM, oczywiście w SUV-ie :biglol:

 

I właśnie. Na autostradzie zje Cie służbowa Skoda w TDI, w terenie słabowity, 30 letni Land Rover, na torze byle Clio, w mieście Smart, na szutrze seryjny WRX... i się okazuje że auto do wszystkiego dostaje baty na każdym kroku od śmietników.  

 

Oczywiście zostają Ci opowieści o 700 koniach :mrgreen:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, chojny napisał:

I właśnie. Na autostradzie zje Cie służbowa Skoda w TDI, w terenie słabowity, 30 letni Land Rover, na torze byle Clio, w mieście Smart, na szutrze seryjny WRX... i się okazuje że auto do wszystkiego dostaje baty na każdym kroku od śmietników.

Oczywiście zostają Ci opowieści o 700 koniach :mrgreen:

Ale jaka radość z posiadania i nie udawanego dźwięku z nieudawanych końcówek wydechu, na pohybel kaszlących 1.0 Twin Turbo i E-samochodów szukających gniazdka. Mad Max Not Dead!!

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chojny napisał:

(...) Na autostradzie zje Cie służbowa Skoda w TDI (...)

 

Cos w tym jest... jechalem ostatnio ekspresowka i najwolniejszym autem byl Jeep SRT... no ale jechal z dostojnoscia :thumbup:

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, subarutux napisał:

Bo nie od dziś wiadomo, że coś do wszystkiego jest zazwyczaj do niczego. :unsure:

 

Dokładnie i dlatego dupowozik wcale nie musi być ani mocny ani specjalnie szybki. 

 

Refleksja przychodzi z czasem, z wiekiem dokładniej, więc jak ktoś czeka z zakupem szybkiej fury to niech kupuje, zanim się zorientuje że jest to bez sensu.

 

Szybko się rozbijać trzeba za młodu.  :rolleyes:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia do czego ma to też służyć, bo jak np chcieć jechać na wakacje i na miejscu zwiedzać niekoniecznie poruszając się głównymi drogami, tylko zjechać na takie już niekoniecznie utwardzone, to taki samochód okaże się bardzo fajny. Dojedzie się w miarę sprawnie z przyjemnością, niekoniecznie musząc być pierwszym przed Octaviami TDI. Spakuje się połowę dobytku i jeździ gdzie chcę. Oczywiście do tego nada się również nie taki z silnikiem HEMI, ale jak kogoś stać to czemu miałby się ograniczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, radekk napisał:

Oczywiście do tego nada się również nie taki z silnikiem HEMI, ale jak kogoś stać to czemu miałby się ograniczać.

 

 


 

Michał z Ursusa -dlaczego Subaru 500+ nie nadaje się do jazdy na codzień??
Bunch -bo to tak jak bys mial 500 fajnych lasek dziennie... nie ogarniesz i po co :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

 

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chojny napisał:

 

 


 

Michał z Ursusa -dlaczego Subaru 500+ nie nadaje się do jazdy na codzień??
Bunch -bo to tak jak bys mial 500 fajnych lasek dziennie... nie ogarniesz i po co :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

 

 

:mrgreen:

:mrgreen:

ale nie mówimy na co dzień, tylko na wakacje, na co dzień sam też wolałbym coś innego. Zresztą to nie Subaru, a to co innego niż takie HEMI. Może 500+ Subaru nie jeździłem, jedynie takim 600+ i to już byłoby męczące na co dzień, więc wnioskuję że takie 500+ podobnie. A tym Jeepem jednak na co dzień dałoby radę jeździć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...