Skocz do zawartości

Legacy IV 2.0 137hp - problem/szarpanie/falowanie obrotów po odpaleniu... na ciepło.


Broda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ok. tygodnia temu pojawił się problem (i narasta): odpaliłem na ciepłym silniku i zaczęło szarpać silnikiem, falowanie obrotów od 100/200 do 1500 na biegu jałowym. Problem zniknął, gdy odjechałem. Przez kilka dni narastał. Zwiększyło się ,,szarpanie", a falowanie zmniejszyło, potem na odwrót. Wczoraj w ogóle zgasł. Raz też wystąpiły wczoraj  objawy na niemal całkowicie zimnym silniku. Coś nie mogę załączyć filmiku.

 

Jadę dziś lub jutro po termin do ASO, ale może macie jakieś sugestie?

Zawory były regulowane, instalacja lpg też, problem i na lpg i na pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, voywit35 napisał:

Obstawiam wysokie napięcie , cewki mogą ale nie muszą, przy normalnym użytkowaniu powyżej obrotów jałowych nie szarpie ?

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka
 

 

Dokładnie. Przy normalnym użytkowaniu nie szarpie, nawet wystarczy ruszyć z lekkim przytupem, przejechać kawałek i jest git. Czasem tylko na czerwonym świetle ma chrypke i sapkę. Ale najgorzej jest po odpaleniu, gdy silnik nie jest kompletnie zimny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Broda napisał:

 

Dokładnie. Przy normalnym użytkowaniu nie szarpie, nawet wystarczy ruszyć z lekkim przytupem, przejechać kawałek i jest git. Czasem tylko na czerwonym świetle ma chrypke i sapkę. Ale najgorzej jest po odpaleniu, gdy silnik nie jest kompletnie zimny. 

Sprawdź poprawność działania czujnika temperatury powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, świruje. Tak mówi mechanik (nie ASO, do ASO czekam - u Niemców wszystko na termin, a termin za tydzień :coffee:).

Co w związku z tym?

8 godzin temu, RafcioL27 napisał:

Sprawdź poprawność działania czujnika temperatury powietrza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dziękuję Ci :) żebym jeszcze wiedział o czym mówisz i gdzie go szukać :th_dash:

Poczytam na Wuju Coogle, może coś znajdę na Youtube, dziękuję za wskazówki.

 

Update, czytam - aktualizacja: przegoniona do Krakowa i spowrotem po A4 (krótko jechaliśmy ;) ) - nie stwierdzono w/w objawów już od miesiąca. 

Edytowane przez Broda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...