Skocz do zawartości

wymiana sprzęgła w forku - gdzie w Poznaniu?


wuwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałabym dość pilnie wymienić ślizgające się sprzęgło w foresterze SF5 2.0, 2002. Już nie tylko ćwierka ale i podśmierduje. Czy ktoś mógłby mi polecić miejsce w Poznaniu gdzie mogę to zrobić? Czeka mnie dłuższa trasa niedługo i zależy mi na tym aby pilnie to ogarnąć. Będę wdzięczna za podpowiedź. Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Chciałabym dość pilnie wymienić ślizgające się sprzęgło w foresterze SF5 2.0, 2002. Już nie tylko ćwierka ale i podśmierduje. Czy ktoś mógłby mi polecić miejsce w Poznaniu gdzie mogę to zrobić? Czeka mnie dłuższa trasa niedługo i zależy mi na tym aby pilnie to ogarnąć. Będę wdzięczna za podpowiedź. Pozdrawiam
Ania
Regulamin na The Forum, nie zezwala na podawanie informacji jakich oczekujesz.Możemy jedynie polecić Ci ASO.
Proponuję byś zapytała w tym wątku, sądzę że pomoże Ci ktoś życzliwy na PW.
https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https://forum.subaru.pl/topic/2754-pozna%C5%84-wielkopolanie-%C5%82%C4%85czcie-si%C4%99/&share_tid=2754&share_fid=56227&share_type=t

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Rozumiem, nie doczytałam.

To ja jeszcze mam pytanie odnośnie tego, jakie sprzęgło wybrać bo są spore różnice w cenie.

W sieci znajduję FJK2037 oraz FJK 2022 i oba są opisane (lub sprzedawcy zapewniają), że są do tego auta ( SF5 2.0, 125km, 2002 ).

Będę wdzięczna za pomoc bo już sama nie wiem co kupić.

Pozdrawiam,Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest duża różnica w wytrzymałości/jakości tych sprzęgieł? Mam na mysli LUK i Excedy.Czy tylko różnica w miękkości/użytkowaniu. Przepraszam za może banalne pytania ale raczkuję w temacie.

A.

p.s. Przy obu modelach Excedy podawałam sprzedawcom nr VIN i w obu przypadkach zapewniono mnie, że pasują, mimo że mają różne numery..FJK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUK to wysokiej jakości zamiennik, EXEDY (z tego co się orientuję) to seryjnie montowane sprzęgło. Jakość moim zdaniem porównywalna, ale mi się lepiej jeździ na LUK niż na poprzednim EXEDY. Jak będziesz piłować na sprzęgle często (czy to pod górkę czy innych manewrach) to jedno i drugie zużyje się tak samo. Ja spaliłem exedy wyrywając kolegę wtopionego w błoto..... duuużo dymu i smrodu było. Do tego strojenie na ponad 200KM i sprzęgło zaczęło się ślizgać.

Wzmacniane sprzęgła są do silniejszych/dłubanych itp. silników. Do zwykłego dziadka z reduktorem nie ma co inwestować w wyczynowe sprzęgła. Bierz najtańsze :) byle pasowało :)

Edytowane przez klev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Kupiłam auto używane i okazało się po czasie, że ono jest właśnie dłubane/wzmacniane. A zatem zdecydowałam się na Exedy bo znalazłam dobrą ofertę, niewiele droższą od zamiennika. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz s-turbo to dobra decyzja, jeżeli masz NA z reduktorem to bez sensu przepłacać.

ja do dłubanego s-turbo kupiłem LUKa i jestem zadowolony.... mimo że czasem potrafi zaśmierdzieć :evil2: ale to już kwestia mojej jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę cię zasmucać ale z forka 2.0 bez turbiny nic nie "wzmocnisz"..... chyba że zawieszenie :) Filtry sportowe i wydechy nic nie dają w tym wypadku, a więcej nie ma co w nim "podłubać".

Pozdrawiam

Edytowane przez klev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, klev napisał:

nie chcę cię zasmucać ale z forka 2.0 bez turbiny nic nie wydłubiesz/wzmocnisz..... chyba że zawieszenie :) Filtry sportowe i wydechy nic nie dają w tym wypadku, a więcej nie ma co w nim "podłubać".

Pozdrawiam

Mi na wzmacnianiu nie zależy bynajmniej, powtarzam tylko co powiedzieli mechanicy, że "silnik dłubany" i że "ktoś chciał zwiększyć moc". Cokolwiek to oznacza;) Dla mnie to bez znaczenia, nie używam samochodu do wyczynów tylko do normalnej jazdy na szosie i w terenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...