Jump to content

Kod silnika lanos

szurpit2
 Share

Recommended Posts

Cześć, mam do Was prośbę o pomoc w rozszyfrowaniutego kodu silnika EJ204LS1LB czego się mogę z niego dowiedzieć? Auto jest z 2010 roku od połowy 2012 na LPG.

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka

O już coś więcej się dowiedziałem. Szukałem na forum po tym kodzie i nie znalazłem jakiś wątków, czy ten silnik można zaliczyć do tych bardziej trwałych i udanych jednostek? Czym on tak na prawdę się różni od 2.0 165 km w legacy IV?

• 3 weeks later...

Wiem że auto nie jest fabrycznie przygotowane pod lpg ale czy są jakieś doświadczenia w jego użytkowaniu na LPG? Słyszałem że regulacja luzow jest robiona na szklankach i koszt takiej operacji to ok 2000 zł.. Trochę mnie to dziwi.

Większość mechaników w DOHC wyciąga silnik do regulacji zaworów, stąd takie koszty. Podobno są tacy, ktorzy robią to na aucie, ale do tego trzeba mieć małe zwinne rączki :)

Problem znika przy silnikach SOHC, ale takiego w lanosie nie uraczysz.

Znalazłem lanosa z silnikiem o kodzie EJ253BS4FB auto z stanów silnik 2,5 i szukam info czy to jest SOHC czy DOHC? Jesteś w stanie poratowac..?

24 minuty temu, rosaskc napisał:

Problem znika przy silnikach SOHC, ale takiego w lanosie nie uraczysz.

Czyli muszę dodać gwiazdkę * dotyczy aut z rynku europejskiego :)

W Stanach były rzeczywiście wolnossące 2.5L. Wedle wiki jest to silnik SOHC - https://en.wikipedia.org/wiki/Subaru_EJ_engine#EJ253

Bądź uważny przy autach z USA. Na pewno warto wydać kilkadziesiąt złotych na Carfax, żeby miec pewność, że to nie topielec ani auto skasowane do połowy.

Auto jest z 2011 przywiezione do Polski w 2013 i od tamtego czasu jeden właściciel. Chcę podjechać do aso żeby go sprawdzili a dziękuję za podpowiedź z carfax, jeśli auto po moich ogledzinach będzie mi dalej pasować to na pewno zamówię sobie raport. Dziękuję za pomoc :-)