Skocz do zawartości

Załączanie sprzęgła klimatyzacji przy wyłączonej klimie. Legacy III 2. 0


togus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak powinno działać sprzęgło klimatyzacji? Mam wyłączoną klimatyzację na konsoli natomiast co chwilę włącza się sprzęgło klimatyzacji przy czym na biegu jałowym zwiększają się obroty przy wyłączeniu spadają. Czy ten typ tak ma? że przy wyłączonej klimie  wlacza się sprężarka? Czy to jakaś usterka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, togus napisał:

Witam. Jak powinno działać sprzęgło klimatyzacji? Mam wyłączoną klimatyzację na konsoli natomiast co chwilę włącza się sprzęgło klimatyzacji przy czym na biegu jałowym zwiększają się obroty przy wyłączeniu spadają. Czy ten typ tak ma? że przy wyłączonej klimie  wlacza się sprężarka? Czy to jakaś usterka? 

 

Sprezarka nie pracuje cały czas. 

Wszystko jest ok :) 

Sprężarką daje obciążenie na układ wiec to normalne ze obroty rosną na biegu jałowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, togus napisał:

To wiem że daje obciążenie, lecz klima jest wyłączona a załącza się co chwilę sprzęgło 

 

Źle przeczytałem :facepalm:  Sorki. 

Chyba sprzęgło jest uszkodzone i zwiera z pominięciem włącznika klimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, togus napisał:

Teraz jak to sprawdzić? 

 

Ściągnij kostkę z kompresora i sprawdź miernikiem czy dostaje napięcie na wyłączonego klimie (przy uruchomionym silniku). 

Jezeli jest prąd to uszkodzony jest przekaźnik. 

Jeżeli na kostce jest napięcie tylko po wciśnieciu przycisku A\C to na 99% problem jest w sprzegle kompresora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączają się wentylatory 2 i następnie sprzęgło kompresora. Do wypietej kostki i przy wyłączonej klimie włożyłem plusa a minusa do klemy akumulatora i pokazuje 14.2 v. Chyba coś się zacielo z przyciskiem parę razy mierzylem napięcie i teraz jest ok. Na włączonym ac jest 14.2 na wyłączonym 0.

Edytowane przez togus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, togus napisał:

 Chyba coś się zacielo z przyciskiem parę razy mierzylem napięcie i teraz jest ok. Na włączonym ac jest 14.2 na wyłączonym 0.

 

kompresor i wentylatory dalej się samoistnie załączają czy juz jest ok?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem właśnie to napisać był włączony nawiew na szyby xD nie wiedziałem że tak działa to w subaru w pozostałych moich samochodach z klima tego nie ma 
Subaru sprytniejsze jest :biglol:

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mirasek napisał:

Przestaw nawiew tak żeby nie był na przednią szybę, wtedy klima i wentylatory przestaną się włączać ;) ...to dopiero technologia :D 

każdy do tego dochodził gdy zakupił pierwsze subaru

w sumie sprytnie bo kompresor zimą tez powinien pochodzić trochę żeby być smarowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, togus napisał:

Sprytne :) ciekawe co jeszcze mnie zaskoczy 

Powiem więcej. Nawiew na szybę może być tylko wtedy wyłącz manualnie klime- knefelkiem AC. U mnie w climatronicu tak to działa i klima się nie włącza. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, togus napisał:

Tak tyle że AC nie świeci przy nadmuchu na szybę. 

U mnie się załącza i wyskakuje że klima śmiga. 

Dalej masz problem z wentylatorami? Jeszcze jest opcja, że kości diagnostyczne możesz mieć spięte. Są pod kierownicą, wtedy klika sprzęgło klimy, włączają się wentylatory. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we

Godzinę temu, togus napisał:

Przy ustawionym nawiewie na szyby włączają się co chwilę dziwne jest to że silnik jest zimny a 2 wentylatory chodzą. Najpierw wentylatory potem klika sprzęgło klimy i zaczyna działać. 

Wentylatory włączają się aby chłodzić czynnik od klimatyzacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, togus napisał:

Przy ustawionym nawiewie na szyby włączają się co chwilę dziwne jest to że silnik jest zimny a 2 wentylatory chodzą. Najpierw wentylatory potem klika sprzęgło klimy i zaczyna działać. 

Pod kierownicą powinny być połączone kostki, spróbuj je rozłączyć I zobacz jaki będzie efekt. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ehhhh ludziska , czemu chcecie poprawiać fabrykę ???! jeśli ustawisz na sama szybę , bez nawiewu na nogi (czasami ta szyba ma kolor pomarańczopodobny na przycisku, pokrętle) to dajesz informację komputerowi że ma odparować szyby z wilgoci a to się robi za pomocą klimatyzacji i próby rozłączania kostkami czy przyciskami są karygodne i świadczą  źle o nas - użytkowników aut będących ignorantami myśli technicznej. Nie chcesz odparowywać szyby to ustaw nawiew połączony z nogami. Próby przerabiania (rozłączanie kostek) może się skończyć uszkodzeniem układu klimatyzacji spowodowanym wysokimi ciśnieniami. 

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...