Skocz do zawartości

Alarm QX 001– Excess - problem z migaczem


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem problem z Alarmem w Subaru, Na kluczyku oznaczony jako QX001A. Czasami zawieszał się jeden z migaczy i świecił światłem ciągłym. W końcu wielokrotne zamykanie i otwierania Subarak nie pomagało. Słuchając "cykania" namierzyłem centralkę i uszkodzony na niej przekaźnik.

Płytka Alarmu z zaznaczonym uszkodzonym przekaźnikiem:

Alarm_QX001_Excess001.thumb.jpg.754eb1b481ebf72afbfbf8ec056d86ed.jpg

 

Przekaźnik wadliwy:

 

494505945_Staryprzekaznik.thumb.jpg.4240c389f71899ea332374597aa0f51e.jpg

 

 

Zamiennik:

 

191372296_Nowyprzekaznik.thumb.jpg.5b0f3cad875e3cde5ccdbbc8dd05600f.jpg

 

Schemat podłączenia zamiennika:

 

alarm_subaru002.thumb.jpg.8a578f465255fee1393ade17caa63fa6.jpg

 

Druciarnia naprawiona:

Alarm_QX001_Excess002.thumb.jpg.ea0e135e5701d6a7959e09b75ad6e308.jpg

 

Instrukcja programowania i montażu: QX 001moz.zip

Edytowane przez Intakwrx
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że sobie poradziłeś - chwali się to.

Ale za 2 złote nowy przekaźnik - tak drutować. Jest tego jak mrówkówww na allle drogo, czy w zwykłym sklepie elektronicznym.  Wystarczy by miał rozstaw nóżek tan sam i napięcia zasilania cewki 12V. I całkiem inne zadowolenie i poziom naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sykatore napisał:

Dobrze, że sobie poradziłeś - chwali się to.

Ale za 2 złote nowy przekaźnik - tak drutować. Jest tego jak mrówkówww na allle drogo, czy w zwykłym sklepie elektronicznym.  Wystarczy by miał rozstaw nóżek tan sam i napięcia zasilania cewki 12V. I całkiem inne zadowolenie i poziom naprawy.

No to znajdź mi taki ! Też druciarstwa nie trawię ! :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Intakwrx napisał:

No to znajdź mi taki ! Też druciarstwa nie trawię ! :mellow:

Proszę bardzo tu masz 46 stron z Alleee  https://allegro.pl/listing?string=przekaźnik 12v&order=m&bmatch=baseline-cl-n-dict-sort-sqm-aut-1-2-0131

Już na pierwszej  jest za 1,5 zł https://allegro.pl/oferta/przekaznik-songle-srd-12vdc-12v-10a-250vac-piec-co-6585874042

kluczem jest napięcie zasilające stałe 12 DC, rozstaw nóżek i styk przełączający.

Obciążalność styku na poziomie 1 A wystarczy to są 4 żarówki około 20W, + deska kontrolka + na błotniku daje to około 100W, czyli masz prąd na styku około 0.8 Ampera rozbite sterowanie po dwie na styk. Tu masz 10A z pina za 1zł, 50 grosików :)

 

Proszę się Tak Nie denerwować, tylko dąć coś od siebie jakąś chęć, cokolwiek : PPP

Jak podjedziesz do większego sklepu elektronicznego to przepuszczam na półce będzie.

: DDD

 

 

Edytowane przez Sykatore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Sykatore napisał:

Już na pierwszej  jest za 1,5 zł https://allegro.pl/oferta/przekaznik-songle-srd-12vdc-12v-10a-250vac-piec-co-6585874042

kluczem jest napięcie zasilające stałe 12 DC, rozstaw nóżek i styk przełączający.

 

 

Myślisz że nie szukałem ....  ten co podałeś tylko pasuje, ale nie będzie działać... znaczy się będzie przełączać, ale cały czas będzie się świecić jeden migacz....

 

Znajdź taki co ma ten sam rozstaw nóżek oczywiście 12V i załącza dwa piny od razu. Czyli lewy i prawy migacz, które są w stanie spoczynku miedzy sobą rozwarte, jak na schemacie który zapodałem.

 

Bedę dozgonnie wdzięczy :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie - jest to wyzwanie za piwooo. 

To dziwne, bo z reguły styk przełączający opiera się w skrajnym położeniu, nie wisi w powietrzu. Przepuszczam, że muszą być dwa niezależne styki przełaczające, połączone w obudowie. Wywal alarm, szkoda prądu.

Nie ma czasu na pierdoły.

To w takim razie - ładnie zrobiłeś nie ma co psuć.

Powodzenia.

 

Edytowane przez Sykatore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sykatore napisał:

 Wywal alarm, szkoda prądu.

Ja teraz odchudzam wiązkę i tak zrobiłem : D

Wyleciał, alarm, żółta wiązka, klina, tgv, wycieraczki tył, grzanie szyby, sterowanie drzwi tył, akcja w toku, elektroniczne sterowanie nawiewami, będzie mechaniczne.

Nie ma czasu na pierdoły.

 

No właśnie ! Nie ma czasu na pierdoły. Wiele lat ścigania się Subaru i oglądaniu tego i owego, uświadomiły mnie że odchudzone i doinwestowane auta, są dobre....  do pochwalenia się.... . Przewagę jaką dają, nie jest adekwatna do poniesionych kosztów. Lepie więcej poćwiczyć :-)

Edytowane przez Intakwrx
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukać przekaźnika Ci nie będę bo nie mam na to czasu, wole robić inne rzeczy.

 

Ale Panie wymyśliłem knifaaa na podpięcie dwóch obwodów kierunkowskazów tak by dało się wysterować z jednego styku przekaźnika, by nie upośledzało działania kierunkowskazów w obwodzie z przerywaczem.

Czyli  zainwestujesz złoty 50 grosików + koszt dwu diodek prostowniczych i gotowe : ) A poradzisz sobie bo lutować widzę, że umiesz.

Otóż wystarczy wpiąć diodę zgodnie z przepływem prądy ze styku przekaźnika w stronę gałęzi Lewej i drugą tak samo tylko w gałąź prawą.

Z jednego styku przekaźnika wysterujesz dwa obwody kierunkowskazów. Natomiast jak właczysz kierunek zasilanie będzie blokowane złączem diody na styk i zasili tylko stronę, którą włączyłeś.

 

: DDD i już Działa Bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Intakwrx napisał:

 

Dzwoniłem pytałem... wszyscy elektronicy dziwią się w czym problem.... i dają mi ten sam zły przekaźnik co kolega Sykatore ...

U Eda sprowadzili mi sterownik cd do radia alpiny gdzie byłem zaskoczony że jest.  Napisz do producenta alarmu. Też wykorzystuje skrętke do moich projektów :biglol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...