Jump to content
spawalniczy

Ankieta - nowy XV 2.0 - czy szarpie na wstecznym?

Ankieta - nowy XV 2.0 - czy szarpie na wstecznym?  

15 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

U mnie zjawisko występuje od nowości - mam wrażenie, że ostatnio się nasila. 

Jestem ciekaw, jak to wygląda w Waszych egzemplarzach.

U mnie póki co w żadnej konfiguracji (przód, tył) nie ma żadnego szarpania. Chociaż nie miewam sytuacji, żebym musiał cofać z wciśniętym hamulcem - auto się spokojnie przemieszcza do tyłu i nie trzeba go hamować 

Ale co znaczy szarpie ?
1. Na zimnym silniku dajesz wsteczny (gaz, bez hamulca, szarpie) czy
2. na zimnym wsteczny, korygujesz hamulcem i też szarpie
3. rozgrzany, dajesz wsteczny, gaz i szarpie ?
U mnie 1,2,3 nie czuję by szarpał

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie zjawisko występuje od nowości - mam wrażenie, że ostatnio się nasila. 
Jestem ciekaw, jak to wygląda w Waszych egzemplarzach.
Na zimnym, ale to chyba mam problem z przytrzymaniem mocy na hamulcu by cofać delikatnie a nie zap... Na rozgrzanym nie występuje. Miałem upgrade softu skrzyni przy 5000

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

12 minut temu, Snuff napisał:

Ale co znaczy szarpie ?
1. Na zimnym silniku dajesz wsteczny (gaz, bez hamulca, szarpie) czy
2. na zimnym wsteczny, korygujesz hamulcem i też szarpie
3. rozgrzany, dajesz wsteczny, gaz i szarpie ?
U mnie 1,2,3 nie czuję by szarpał

Jazda nie jest płynna - ruszasz i następują takie zrywy a zaraz potem spowolnienia. Bardzo nieprzyjemne zjawisko - jak w starym Polonezie.

Ad 1. Na zimnym silniku jedzie na tyle szybko, że nigdy nie miałem potrzeby dodatkowo wciskać gaz, więc nie wiem.

Ad 2. Tak

Ad 3. Nie - w tej sytuacji jazda jest płynna.

Jazda nie jest płynna - ruszasz i następują takie zrywy a zaraz potem spowolnienia. Bardzo nieprzyjemne zjawisko - jak w starym Polonezie.

Ad 1. Na zimnym silniku jedzie na tyle szybko, że nigdy nie miałem potrzeby dodatkowo wciskać gaz, więc nie wiem.
Ad 2. Tak
Ad 3. Nie - w tej sytuacji jazda jest płynna.

Jeżeli pkt.2 tylko, to może coś z hamulcami ?
Ja nie wyczuwam żadnych dziwnych/nieprzyjemnych zjawisk przy cofaniu. U mnie jest na tyle ten manewr normalny, że nie zwracam uwagi na to.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie też nie szarpie, czasem pojękiwania z hamulców dochodzą jak wszystko zimne i auto tak minimalnie przytrzymane na hamulcu ciągnie do przodu - ale to w sumie normalny objaw. 

Jedyne szarpnięcie jakie czasem mnie spotyka to jak dojeżdżam do świateł dosyć mocno hamując to przy końcowej fazie czuć delikatne szarpnięcie jakby się coś w napędzie rozpinało (wtedy też obroty idą nieco w górę). Występuje dosyć rzadko, więc może to być np. załączająca się akurat sprężarka klimatyzacji? Nie mam pojęcia. Pasażerowie na to nie zwrócili nigdy uwagi.

Nie zauważyłem. Jak narazie jedyna wada jaka u mnie występuje to skrzypienie fotela kierowcy... ale też i ma co pod kim co skrzypieć ;) 

we wtorek czeka mnie pierwszy przegląd Xvki po przejechanych 15 tysiącach KM. Rozumiem, że upgrade softu skrzyni jest ogólnie dostępny w ASO? Wystarczy im o tym wspomnieć? Wiążą się z tym jakieś dodatkowe koszty przy przeglądzie?

Pozdrawiam :)

40 minut temu, Marek Łuczyński napisał:

we wtorek czeka mnie pierwszy przegląd Xvki po przejechanych 15 tysiącach KM. Rozumiem, że upgrade softu skrzyni jest ogólnie dostępny w ASO? Wystarczy im o tym wspomnieć? Wiążą się z tym jakieś dodatkowe koszty przy przeglądzie?

Pozdrawiam :)

Auta z 2018 roku raczej mają najnowsze dostępne oprogramowanie, to o którym wspominała @Dyrekcja dotyczyło pierwszych wypustów z końca 2017r.