Skocz do zawartości

Dziwne działanie hamulca


barcin_ski

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy, Legacy IV. Byłem kilka dni temu na okresowym badaniu. Tam mnie nastraszyli, ze hamulec nie działa prawidłowo. Otóż przy wciśnięciu pedału hamulca do samego końca następuje wyczuwalne kliknięcie/przeskok. Gdyby nie to badanie to bym nawet o tym nie wiedział. Ja hamuje dość delikatnie. 

 

Oddalem auto do mechanika. Obejrzeli pedał, podobno wszystko ok. Wymienili mi serwo (co prawda na używane) ale jest to samo. 

 

Ktos się spotkał z podobna awaria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, barcin_ski napisał:

Drodzy, Legacy IV. Byłem kilka dni temu na okresowym badaniu. Tam mnie nastraszyli, ze hamulec nie działa prawidłowo. Otóż przy wciśnięciu pedału hamulca do samego końca następuje wyczuwalne kliknięcie/przeskok. Gdyby nie to badanie to bym nawet o tym nie wiedział. Ja hamuje dość delikatnie. 

 

Oddalem auto do mechanika. Obejrzeli pedał, podobno wszystko ok. Wymienili mi serwo (co prawda na używane) ale jest to samo. 

 

Ktos się spotkał z podobna awaria?

U mnie czasami też jest to kliknięcie. Ale muszę naprawdę porządnie wcisnąć pedał hamulca. Jednak na badaniu okresowym stwierdzono, że hamulce są w znakomitej kondycji i wszystko gra. Od ostatniego badania wykonałem kilka gwałtownych hamowań i nie zauważyłem jakichś nieprawidłowości. Do tej pory sądziłem, że tak ma być z tym kliknięciem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barcin_ski napisał:

Oddalem auto do mechanika. Obejrzeli pedał, podobno wszystko ok. Wymienili mi serwo (co prawda na używane) ale jest to samo.

Nazywajmy rzeczy po imieniu.

Na ile Cię naciągnęli?

Skoro dalej jest tak samo, to niech zabierają stare serwo i wstawiają Twoje oryginalne (o ile ktoś przy nim odkręcił choć jedną śrubkę).

Kup sobie na własny użytek tester płynu hamulcowego i sprawdź zawartość wody w płynie.

https://allegro.pl/oferta/tester-miernik-plynu-hamulcowego-5-led-uniwersalny-7802577260

Jeżeli będzie choć 1% wody, to będziesz miał dowód, że płyn (a tym samym serwo) są stare i oryginalne.

Jaką wilgotność ma płyn hamulcowy? Kiedy był wymieniany? Jaki był poziom płynu w zbiorniczku przed ingerencją mechanika?

Dlaczego nie pojedziesz z reklamacją "usługi"?

Edytowane przez WOJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mnie nie naciągnęli bo samochodu nie odebrałem. To jest mój kuzyn, odkąd mam samochód to u niego serwisuje. Do tej pory nie było problemu. I ten post nie ma na celu znęcania się nad mechanikami, tylko ustalenia czy to awaria, czy jednak cecha modelu tylko mało kto o niej wie bo nie wciska hamulca do samej podłogi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, barcin_ski napisał:

Jeszcze mnie nie naciągnęli bo samochodu nie odebrałem. To jest mój kuzyn, odkąd mam samochód to u niego serwisuje. Do tej pory nie było problemu. I ten post nie ma na celu znęcania się nad mechanikami, tylko ustalenia czy to awaria, czy jednak cecha modelu tylko mało kto o niej wie bo nie wciska hamulca do samej podłogi. 

 

Dlaczego się dziwisz?

Napisałeś, że zostało wymienione serwo. Ani słowa o podstawowych rzeczach, które podałem.

Jak należałoby traktować takiego mechanika, który zaczyna od wymiany serwa?

Objaw, który opisałeś występuje dość często przy mocno starym, uwodnionym płynie hamulcowym w układzie.

Od wymiany tego płynu należało zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat powinien być taki:
Odpowietrzyć>wymiana płynu > szukamy dalej problemu. A nie w ciemno wymiana serwo :blink:

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko o czym piszecie było robione. Założyli tez nowy pedał. Dokładnie ten sam efekt. Klik na samym końcu. 

 

Poniewaz nie mam czasu i hajsu na takie zabawy uznaliśmy z mechanikiem ze to ficzer a nie wada. Hamulce działają jak brzytwa, wiec zakładam ze ten klik był od dawna, tylko teraz po prostu go ktoś zauważył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...