Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

 

No tak i na pewno w 100% obiektywny jak go sponsoruje sprzedawca produktu 

Ale ja tez nim jeżdżę i mogę się odnieść do tego obiektywnie.

Wszystko co tu było napisane o głośności , obrotach, przyspieszaniu, trybie manualnym , na filmiku było uwzględnione.

W którym miejscu gościu fantazjował, może w tym ile ma koni ,albo ile miejsca jest nad głowa ?

Czepiasz się dla samego czepiania i tyle

 

 

A odnośnie głośności to się mogę odnieść do my12 sbd i tam było głośniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie gada prawdę bo po jeździe tym autem mam podobne odczucia. Auto nie zachęca do sportowej jazdy, dobre do jazdy w mieście słaby na drogi szybkiego ruchu więc nie ma czego się czepiać w tym teście.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GREGG napisał:

 

To jest 'test' wyprodukowany przez dealera samochodów 

 

A Ty widziałeś chociaż ten film? 

 

Zgadzam się z przedmówcami, według mnie to naprawdę dobry test.

Ba,  na chwilę obecną to według mnie najbardziej obiektywny polski test Forestera. Autocentrum (wrzucałem tu ich film wcześniej) w 30 minutach filmu nie potrafiło skomentować dynamiki silnika - ich JEDYNA negatywna uwaga to było wyciszenie kabiny.

Jest jeszcze jeden "test" jakiegoś faceta-reklamodawcy leasingów, też się tu pojawił. Merytorycznie bez większej wartości.

 

No i to by było na tyle a propos filmów niesponsorowanych przez sprzedawcę produktu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radiolog napisał:

Czepiasz się dla samego czepiania i tyle

 

A napisałem gdzieś, że test jest nierzetelny? 

Po prostu oglądając warto wiedzieć, że nie jest to niezależny tester a nie jest to podane wprost  

Rozumiem, że masz miesiąc miodowy i miłość do Forestera jest w rozkwicie, ale po co się tak napinać o nic...

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A napisałem gdzieś, że test jest nierzetelny? 

Po prostu oglądając warto wiedzieć, że nie jest to niezależny tester a nie jest to podane wprost  

Rozumiem, że masz miesiąc miodowy i miłość do Forestera jest w rozkwicie, ale po co się tak napinać o nic...

Nieobiektywny i przez dealera to chyba jednoznacznie wynika z kontekstu, ze nierzetelny, to nie ma nic do napinania się , tylko stwierdzenie faktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, GREGG napisał:

 

A napisałem gdzieś, że test jest nierzetelny? 

Po prostu oglądając warto wiedzieć, że nie jest to niezależny tester a nie jest to podane wprost  

Rozumiem, że masz miesiąc miodowy i miłość do Forestera jest w rozkwicie, ale po co się tak napinać o nic...

 

Dalej nie odpisałeś czy w ogóle obejrzałeś cały test :rolleyes:

A swoją drogą skąd masz informacje że to nie jest niezależny tester? ;)

Ja oglądam już jego któryś test i zauważyłem że współpracuje z kilkoma firmami a nie tylko jedną, więc nie wiem skąd ten osąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiadomo, że ten test został zrobiony i nagrany na potrzeby dilera? Pewnie Salon udostępnił auto do testu, a w zamian dostali reklamę i na tym może polegać ta współpraca. Według mnie ten test jest bardziej rzetelny niż AutoCentrum.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kukson napisał:

A skąd wiadomo, że ten test został zrobiony i nagrany na potrzeby dilera? Pewnie Salon udostępnił auto do testu, a w zamian dostali reklamę i na tym może polegać ta współpraca. Według mnie ten test jest bardziej rzetelny niż AutoCentrum.

+1

 

Też mi się tak wydaje, jak ktoś ma niewielu subskrybentów to nie dostanie auta z żadnego parku prasowego, Motodoradca o tym kiedyś opowiadał.

Autowizja też zaczynała od użyczania aut od dealera, a zobacz do jakiego poziomu dzisiaj doszli. To że ktoś dostał auto od salonu nie oznacza że jest z nimi jakkolwiek związany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Duracell napisał:

To że ktoś dostał auto od salonu nie oznacza że jest z nimi jakkolwiek związany.

 

Kojarzę filmy, które kręcili pracownicy tego dealera reklamowanego w teście. Jeżeli ten gość robi faktycznie niezależnie i tylko pożycza, to zwracam honor...  Mea culpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kristofor napisał:

Coraz częściej takie trasy warto pokonywać koleją. Wrocław - Warszawa, czy Wrocław - Rzeszów (wciąż) niestety nie nastraja, ale jest już sporo dobrych połączeń gdzie przesiadając się do ETR 640, z napędem w pełni elektrycznym zauważyłem ile czasu się marnowało za kierownicą. Teraz problemem są "destynacje" poza centrami dużych miast, ale w mojej ocenie rynek aut na minuty i tę kwestię rozwiąże. 

 

W Polsce ??? Najwcześniej za 20-30 lat.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, to proponuję eksperyment (szczególnie cenny dla osób posiadających dzieci w wieku 0-3 lat). Proszę pozbyć się samochodu i spróbować bez niego funkcjonować przez przynajmniej 6 miesięcy.  

W tym czasie konieczne sprawdzenie: wyjazdu do szpitala z dzieckiem, wyjazdu do lekarza który -  przyjmuje w sąsiedniej dzielnicy (z dzieckiem i samemu), załatwienia kilku spraw "na mieście" tego samego dnia (market budowany, sklepy meblowe, sklepy odzieżowe, sklep ogrodniczy) i przetransportowanie do domu/mieszkania kilku rzeczy (mniejszych i większych), weekendowego wyjazdu do miejsca oddalonego od najbliższej stacji kolejowej o przynajmniej 20 km, odwiedziny rodziny mieszkającej na drugim krańcu miasta w weekend i powrót wieczorem, wyjazdu na lotnisko, krótkiego sobotniego/niedzielnego wypadu "za miasto", do parku (wszystko z dziećmi), wyjazdu do muzeum. 

Ważna sprawa, eksperyment robimy nie mieszkając w jednym z 6 największych Polskich miast. 

 

~4 lata temu Żona wybrała się na weekend Majowy do Przemyśla, ja musiałem wyjechać w sprawach służbowych poza Europę.  Żonie zepsuł się samochód, tak że potrzebna była laweta. Miała bardzo utrudnione przemieszczanie pomiędzy hotelem a Przemyślem. Postanowiłem załatwić jej samochód (sama nie była w stanie tego zrobić).

No cóż, nie dość że okazało się to ogromnym wyzwaniem, to na koniec Pani z wypożyczalni i tak musiała na końcu jechać razem z Żoną do KrK, żeby potem wrócić samochodem do Rzeszowa (firma nie miała oddziału w KrK - tzn. niby miała, ale ten samochód musiał wrócić do Rzeszowa). 

O swoim innych perypetiach z wypożyczaniem w Polsce, samochodów na dłużej i na minuty mógłbym napisać długi elaborat. 

 

Na obronę podam jednak, że PL to się jednak "da" funkcjonować bez samochodu - pochodze z miasta wojewodzkiego, z rodziny wielodzietnej. Przez pierwsze 17 lat mojego życia rodzice nie posiadali samochodu, sam byłem samochodowym oportunistą, wszędzie przemieszczałem się KM, autobusami, pociągami i oczywiście rowerem (którym pojeździłem trochę po Europie) PW zrobiłem w wieku 26 lat, a pierwszy samochodów kupiłem w 2005 roku.

Jednak w USA życie bez swojego samochodu (mam na myśli taki, który stoi pod domem) to jest już wyzwanie (wiem, bo byłem tam bez samochodu przez 3 tygodnie), ale prawdziwy challenge to kraje arabskie.

Przystanek po drugiej stronie jezdni ? Ok, tylko najbliższe możliwe przejście oddalone o 2km :D, alternatywnie możecie przekraczać 5 pasmową drogę z samochodami jadącymi 100-120 km/h, jak to robią lokalsi :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Duracell napisał:

Nie wiem czy widzieliście, nowy polski test Forka w e-boxerze. Fajnie zmontowany, przemyślenia też sensowne, dobrze się to oglądało (Y)

Znowu padła informacja o tym, że w kabinie na autostradzie robi się głośno. Na temat tego wyciszenia to widzę co osoba to inne zdanie :rolleyes: 

 

 

Link: https://www.youtube.com/watch?v=dJeeiMSEFvM

 

 

 

Całkiem fajny test i dobre wnioski. Młody daje rade. Ciekawe czy się utrzyma w tej branży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rzuciłem okiem na najnowszy Motor, jest test e-boxera w wydaniu XV, w sumie same pozytywy (poza słabowitymi osiągami...). A cena wersji topowej 150k uznana za "rozsądną". No cóż producenci zaczęli chyba skutecznie przyzwyczajać dziennikarzy do srogich cen, zobaczymy czy i jak kryzys to zmieni...      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GREGG napisał:

No cóż producenci zaczęli chyba skutecznie przyzwyczajać dziennikarzy do srogich cen, zobaczymy czy i jak kryzys to zmieni...     

Fabryki w Europie stoją, sprzedaż aut leży, jak w oczy niemieckich i francuskich koncernów zajrzy widmo bankructwa, to Angela z Macronem przeforsują w UE zniesienie limitów i opłat za emisję CO2. Nagle okaże się że auta osobowe jednak nie zabijają planety. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Jaca68 napisał:

Fabryki w Europie stoją, sprzedaż aut leży, jak w oczy niemieckich i francuskich koncernów zajrzy widmo bankructwa, to Angela z Macronem przeforsują w UE zniesienie limitów i opłat za emisję CO2. Nagle okaże się że auta osobowe jednak nie zabijają planety. ;)

Wtedy tez przywitamy OBK XT w polskich salonach !!!:D 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, xemir napisał:

 

W Polsce ??? Najwcześniej za 20-30 lat.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, to proponuję eksperyment (szczególnie cenny dla osób posiadających dzieci w wieku 0-3 lat). Proszę pozbyć się samochodu i spróbować bez niego funkcjonować przez przynajmniej 6 miesięcy. 

 

Nie mówię że można w kraju nad Wisłą bez auta funkcjonować, gdyż transport publiczny został tu po prostu zaorany. Na szczęście coraz częściej można to auto zostawić w garażu, nie marnując kilku a nawet kilkunastu godzin bezproduktywnie za kierownicą. Pewnie nigdy nie dojdziemy do poziomu szwajcarskiego czy nawet czeskiego, ale może w segmencie komercyjnych połączeń otwarcie rynku jeszcze poprawi sytuację.

 

A wracając do testu białego Forka - uważam że jest najlepszy z ostatnio prezentowanych. Chłopak nie tylko odkrył przechodzenie w tryb ręczny na autostradzie, ale też podaje obroty na 7 biegu - 2600, co jest moim zdaniem bardzo dobrą wartością. OBK z innymi gabarytami i większym silnikiem, mając taką samą masę ma 2200 obrotów, co pokazuje że Forek e-boxer idzie naprawdę dobrze jak na 2 litrowy silnik bez doładowania, stały napęd i aerodynamikę kiosku ruchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w salonie, zrobić przegląd i przy okazji obejrzałem nowego Forestera. Akurat stał w salonie więc go sobie na spokojnie pomacałem i porównuję do posiadanego przeze mnie Forestera SJ.

Wygląd

Na żywo dużo lepiej niż na zdjęciach. Akurat stał czarny i nie robił szału ale i tak nie jest źle.

Wnętrze

No to jest coś czego zazdroszczę posiadaczom nowego modelu w porównaniu do SJ.

Zdecydowanie lepsze materiały, fajniejsze wykończenie drzwi i deski rozdzielczej. Nieporównywalnie lepiej wyglądające fotele. Nie wiem jak z ich wygodą i trzymaniem bocznym(w SJ wiadomo - brak), ale za sam wygląd zazdroszczę.

Stylistyka deski przyjemna, bez udziwnień. Właściwie jedyne co mi się nie podobało to błyszcząca gałka dźwigni zmiany biegów, moim zdaniem w SJ jest ładniejsza.
Miejsca w środku chyba jeszcze nieco więcej niż w SJ. Bagażnik też wydaje się trochę większy.

 

Jak sobie chodziłem obok auta i zaglądałem do środka, podszedł sprzedawca i zapytał czym na codzień się poruszam(widział, że właśnie wstałem od biurka w dziale serwisu), odpowiedziałem że właściwie prawie takim samym, tylko mój ma silnik :OO:. Fajnie, że nie próbował mnie przekonywać o „subiektywnej dynamice”.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...