Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

 

6 godzin temu, Andrzej Koper napisał:

 

 istotnie są takie osoby które wiedzą wszystko już po 5 km , czy po 5 minutach :) Z jasnością nie ma to nic wspólnego ale plusem jest , że krótko...… :)

 

W przypadku jazdy testowej nowym e-bokserem 5 km wystarczy .

Jazda próbna trwa o 4 minuty za długo i rzeczywiście w tym wypadku plusem jest, że krótko...... 

Ma Pan zupełną rację co do jazdy testowej nowego Forestera :D.

 

Edytowane przez kokos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kokos napisał:

 

 

W przypadku jazdy testowej nowym e-bokserem 5 km wystarczy .

Jazda próbna trwa o 4 minuty za długo i rzeczywiście w tym wypadku plusem jest, że krótko...... 

Ma Pan zupełną rację co do jazdy testowej nowego Forestera :D.

 

Ja nawet się nie zdecydowałem na takową. Po doświadczeniach z OBK i parametrach auta, wiadomo, że auto nie trafia w moje potrzeby. Ale rozumiem, że każdy ma inne i to co dla mnie jest nieakceptowalnym brakiem dynamiki dla innego jest wgniataniem w fotel. Kwestia potrzeb i perspektywy. A poza tym nowy Forester moim zdaniem nijak nie odbiega, a często nawet przewyższa konkurencję. Fajne, bezpieczne auto. Na razie widziałem na żywo jedynie pod salonem Subaru, ale mam nadzieję, że będą sie pojawiać i grono zadowolonych bedzie rosło a rozczarowanych jak najmniej. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień absolutnego zadowolenia z jazdy e-boxerem, z każdą minutą jazdy utwierdzam się w przekonaniu, że opinie nie jedzie, wiążą się z całkowitą nieumiejętnością operowania prawym butem ( prawdopodobnie potrzeba jest wizyta u podologa)

Można by się przyczepić płynności przełączania trybu EV na spalinowy, jest delikatne szarpnięcie, poza tym nie widzę minusów hybrydy. 

Natomiast prawa noga bardzo szybko się uczy jak wykorzystywać potencjał wspomagania silnikiem elektrycznym-  do jazdy miejskiej, teren kręty i górzysty idealne rozwiązanie.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kokos napisał:

Ma Pan zupełną rację co do jazdy testowej nowego Forestera :D.

 

ale ja tylko potwierdziłem , że są takie osoby :facepalm:  nawet nie myślałem o jeździe testowej :D w takich przypadkach to strata czasu  nie tylko na jadę testową.....

Edytowane przez Andrzej Koper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Andrzej Koper napisał:

 

ale ja tylko potwierdziłem , że są takie osoby :facepalm:  nawet nie myślałem o jeździe testowej :D w takich przypadkach to strata czasu  nie tylko na jadę testową.....

 Tym bardziej, że w salonie u Pana  (info z dzisiaj) nie można odbyć jazdy testowej na dystansie 500 km. Słusznie  decyzja bo i po co .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, radiolog napisał:

Kolejny dzień absolutnego zadowolenia z jazdy e-boxerem, z każdą minutą jazdy utwierdzam się w przekonaniu, że opinie nie jedzie, wiążą się z całkowitą nieumiejętnością operowania prawym butem ( prawdopodobnie potrzeba jest wizyta u podologa)

Można by się przyczepić płynności przełączania trybu EV na spalinowy, jest delikatne szarpnięcie, poza tym nie widzę minusów hybrydy. 

Natomiast prawa noga bardzo szybko się uczy jak wykorzystywać potencjał wspomagania silnikiem elektrycznym-  do jazdy miejskiej, teren kręty i górzysty idealne rozwiązanie.

Cieszę się Twoją radością. Jak widać auto dla Ciebie. I dynamika jak widać też odpowiednia. Gratuluję świadomego wyboru i radości. Ale obrażanie ludzi, że nie umieją operować nogą i dlatego „nie jedzie” jest chyba zbędna? Naprawdę, nie róbmy z tego religii. CVT ma swoje zalety i wady, a silnik ma swoje możliwości i fizyki nie oszukasz.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się Twoją radością. Jak widać auto dla Ciebie. I dynamika jak widać też odpowiednia. Gratuluję świadomego wyboru i radości. Ale obrażanie ludzi, że nie umieją operować nogą i dlatego „nie jedzie” jest chyba zbędna? Naprawdę, nie róbmy z tego religii. CVT ma swoje zalety i wady, a silnik ma swoje możliwości i fizyki nie oszukasz.
A sbd to nie była religia? :mrgreen:

Wysłane z mojego mądrego telefonu

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tsunetomo napisał:

Cieszę się Twoją radością. Jak widać auto dla Ciebie. I dynamika jak widać też odpowiednia. Gratuluję świadomego wyboru i radości. Ale obrażanie ludzi, że nie umieją operować nogą i dlatego „nie jedzie” jest chyba zbędna? Naprawdę, nie róbmy z tego religii. CVT ma swoje zalety i wady, a silnik ma swoje możliwości i fizyki nie oszukasz.

 

Nie każdy umie i to nie jest obrażanie.

Gdyby każdy umiał, na świecie byliby tylko profesorowie i docenci :)

 

Ne ma tu żadnego oszukiwania fizyki, 150 do 167 KM to nie jest wartość pomijalna

Edytowane przez radiolog
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z malutkich minusów, AVH trochę uprzykrza życie w normalnej jeździe miastowej, to samo dotyczy adapcyjnego tempomatu w korku, który wymusza włączenie avh, a co za tym idzie muszę sam nacisnąć pedał przyśpieszenia, jak ten przede mną ruszy.

Żeby była jasność do silnika i własności jezdno-przyśpieszających nie mam zastrzeżeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andrzej Koper napisał:

 

Po co kłamać ? :)  info z dzisiaj...:coffee:

To co oznacza info że jazdy testowe są ZAWIESZONE i można sobie jedynie ZA OPŁATĄ (około 250 PLN) wypożyczyć taki samochód ?? Bo na pewno nie oznacza dostępności jazdy testowej na dystansie 500 km !!!!

Edytowane przez kokos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze , że Pan zadzwonił sprawdzić , szkoda , że po swoim pierwszym wpisie  :) Krótkie jazdy testowe są zawieszone ze względów bezpieczeństwa.... ale pracujemy nad sposobem ich bezpiecznego przeprowadzenia....

Wypożyczalnia dalej działa tzn. 260 zł brutto za dobę  , chętny na zakup , otrzymuje auto z pełnym zbiornikiem i zatankowane oddaje . Koszt wypożyczenia wliczony w cenę auta w przypadku zakupu !  Taki system obowiązuje u mnie od lat :)

ps. Była osoba która chciała wykonać "jazdę próbną" do Genewy i z powrotem , w dwie doby !  :facepalm:  Zrezygnowała ze względu na monitoring... Wiosenne "jazdy testowe" na działkę akceptujemy , o ile nie jest przewożony dodatkowy bagaż.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kokos napisał:

Czyli nie ma takiej możliwości i kropka :D 

 

Nie ma możliwości odbycia 500 km jazdy próbnej "za darmo" :) czy przed epidemią , w trakcie czy po ...

Tej , gdzie "Wszystko jasne jest już po pierwszych 5 km :toobad:" również nie , bo po co ?

ps. może warto spróbować w innych ASO ?  :wrrum:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2020 o 09:13, Andrzej Koper napisał:

 

500 km trzeba przejechać....i wszystko jasne  :)

 

Ale

8 minut temu, Andrzej Koper napisał:

 

Nie ma możliwości odbycia 500 km jazdy próbnej "za darmo" :) czy przed epidemią , w trakcie czy po ...

Tej , gdzie "Wszystko jasne jest już po pierwszych 5 km :toobad:" również nie , bo po co ?

ps. może warto spróbować w innych ASO ?  :wrrum:

 

I wszystko się wyjaśniło :toobad:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Andrzej Koper napisał:

dobrze , że Pan zadzwonił sprawdzić , szkoda , że po swoim pierwszym wpisie  :) Krótkie jazdy testowe są zawieszone ze względów bezpieczeństwa.... ale pracujemy nad sposobem ich bezpiecznego przeprowadzenia....

Wypożyczalnia dalej działa tzn. 260 zł brutto za dobę  , chętny na zakup , otrzymuje auto z pełnym zbiornikiem i zatankowane oddaje . Koszt wypożyczenia wliczony w cenę auta w przypadku zakupu !  Taki system obowiązuje u mnie od lat :)

ps. Była osoba która chciała wykonać "jazdę próbną" do Genewy i z powrotem , w dwie doby !  :facepalm:  Zrezygnowała ze względu na monitoring... Wiosenne "jazdy testowe" na działkę akceptujemy , o ile nie jest przewożony dodatkowy bagaż.... :D

kurczę szkoda ze tego nie wiedziałem. Za 260 zł i bak paliwa oszczędziłbym sobie zakupu OBK 2,5... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tsunetomo napisał:

kurczę szkoda ze tego nie wiedziałem. Za 260 zł i bak paliwa oszczędziłbym sobie zakupu OBK 2,5... 

Ja uważam że to najlepsze rozwiązanie. Te niby darmowe użyczenia z limitem do 150 km. coś tam pozwalają wyrobić zdanie, ale jeśli mam kupić auto za 150 k i wyżej, to na pewno bym wyłożył te ok. 750 zł. i wyjechał na 3 dni gdzieś na Warmię, spakował bagażnik, zainstalował fotelik, pojechał ekspresówką, potem oes Pieniężno - Górowo, jakiś mały szuterek, rozpakowanie, zapakowanie itp. Jeśli człowiek nie jest przekonany, to najlepiej wydane 750 zł. Jeśli zaś przekonany, to zaliczenie tej kwoty w cenie uważam za dobre posunięcie. 

Podchodząc do Stelvio miałem ten system omówiony z dealerem w Słupsku - przy okazji przeglądu u kolegi dostajemy auto na 2 godziny, jeśli będzie fun to wypożyczam na 3 dni po 350 zł. z opcją zaliczenia w cenę przy zakupie. Żeby było ciekawie pojechałem z kolegą do salonu, ale demo zostało sprzedane i zaproponowano mi spacer przedmieściach Słupska przez 3 godziny do zwrotu auta kolegi. 

Przy zakupie OBK świadom ostrzeżeń poprzedników zrobiłem test na ekspresówce i w mojej ocenie wyszedł ok, ale rzetelnie symulowałem wyprzedzania z redukcjami, machanie łopatkami i inne zagrywki. Tak więc widziały gały co brały i jestem zadowolony, ale zastrzegam że nie mam duszy rajdowca. 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, radiolog napisał:


Nie męcz się , szkoda nerwów ,sprzedaj i kup auto marzeń

Dawno już to zrobiłem. Na stan garażu nie narzekam, dziękuję :)

 A pewien starszy Pan też sie zapewne cieszy, że kupił auto prawie bez przebiegu i w dobrej cenie. Mam nadzieję, że dobrze mu służy :)

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jest dokładnie tak jak w Pana poście

 

Wszystko się wyjaśniło jeśli chodzi o jazdy testowe na dystansie 500 km , o którym Pan pisał. NIE !! wróć na każdym dystansie ;) Taka jazda jest niemożliwa!!

Podobnie jak wszystko jest jasne  po pierwszych 5 km jazdy testowej e-boxerem, bo taka jazda jest .... (patrz zdanie wyżej).

Mnie się jednak udało takową jazdę testową  odbyć na dystansie krótszym niż zalecany przez Pana dystans 500 km ale , wszystko było jasne po 5 km . Dokładnie tak samo jasne jak po 20 kilometrze tej jazdy i po kolejnych 25 powrotnej drogi do salonu .

 

 

 

Edytowane przez kokos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Andrzej Koper napisał:

 

Nie ma możliwości odbycia 500 km jazdy próbnej "za darmo" :) czy przed epidemią , w trakcie czy po ...

Tej , gdzie "Wszystko jasne jest już po pierwszych 5 km :toobad:" również nie , bo po co ?

ps. może warto spróbować w innych ASO ?  :wrrum:

Miałem w lutym taki pomysł na 800 km ale z uwagi na brak auta nie wyszło. Nie bylem informowany o opcji rozliczenia, co jest bdb opcją. No i powiem tak. Chyba dobrze. bo ostatnio agresywniej jeżdżę (bo mnie wqrw bierze), co w E-boxer mogłoby być niemożliwe. Ale kiedyś przesiądę się np. do OBK, będę wówczas pamiętał o takiej możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Andrzej Koper napisał:

dobrze , że Pan zadzwonił sprawdzić , szkoda , że po swoim pierwszym wpisie  :) Krótkie jazdy testowe są zawieszone ze względów bezpieczeństwa.... ale pracujemy nad sposobem ich bezpiecznego przeprowadzenia....

Wypożyczalnia dalej działa tzn. 260 zł brutto za dobę  , chętny na zakup , otrzymuje auto z pełnym zbiornikiem i zatankowane oddaje . Koszt wypożyczenia wliczony w cenę auta w przypadku zakupu !  Taki system obowiązuje u mnie od lat :)

ps. Była osoba która chciała wykonać "jazdę próbną" do Genewy i z powrotem , w dwie doby !  :facepalm:  Zrezygnowała ze względu na monitoring... Wiosenne "jazdy testowe" na działkę akceptujemy , o ile nie jest przewożony dodatkowy bagaż.... :D

Bardzo ciekawa opcja. Niestety nie jest to ogólnie przyjęta praktyka. Ostatnimi czasy kupiłem 8 samochodów i wybierając auto dla siebie rzeczywiście wolałbym zapłacić kilkaset złotych i mieć pewność ze będzie banan na twarzy przez cały czas. Niestety kiedy pytam we Wrocławskich salonach różnych marek o możliwość odpłatnego wypożyczenia auta na kilka dni to robią wielkie oczy. Zaprzyjaźnione salony dają auto na weekend lub 18-9 rano. To moim zdaniem mało. Jedynie weekend jest miarodajny ale tez nie zawsze.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...