Jump to content

Recommended Posts

3 godziny temu, krist napisał:

pewnie dlatego w salonach tak pusto,nic już nie zostało...

u mnie 1 sztuka , sprzedajemy te co w marcu przyjadą z produkcji tegorocznej...

1 godzinę temu, Jacocz napisał:

. W pierwszym zdaniu powiedział że gdybym przyjechał zwykłym 2.0 to by powalczył a z XT nie ma innych argumentów tylko środek .

szkoda , że  pod jakimś pretekstem  nie spojrzał na spalanie w Pana samochodzie.....:rolleyes: bo jak średnie koło 11-12 to spokojnie mógł proponować jazdę próbną   :)

• Replies 4.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Przedawkował TVP

@RoadRunner, @Jaca68, @mechanik, @blejzu, @skwaro i reszta ekipy. Sorry, ale to chyba Wy w jakiś patologiczny sposób kochacie Subaru, a nie my - posiadacze e-boxera. Przecież ja kilk razy pisałem co m

@Michał W. widzisz, nie bierzesz pod uwagę jednej kwestii ... tutaj, na forum są Subarowicze związani z marką kilkanaście i więcej lat. Każdy z nich by chciał, aby Subaru pokazało innym "gdzie raki zi

Posted Images

7 minut temu, Andrzej Koper napisał:

u mnie 1 sztuka , sprzedajemy te co w marcu przyjadą z produkcji tegorocznej...

szkoda , że  pod jakimś pretekstem  nie spojrzał na spalanie w Pana samochodzie.....:rolleyes: bo jak średnie koło 11-12 to spokojnie mógł proponować jazdę próbną   :)

Muszę zmartwić : ostatnio jeżdzę emerycko głównie 70 km autostradą w jedną stronę i max 120km/h . Spalanie średnie 8,8 :) 

Edited by Jacocz
  • Upvote 1
14 godzin temu, Tsunetomo napisał:

A czy mógłbyś konkretnie podać przykłady osób, które napisały, że mają licencję kierowcy stopnia R? Chętnie posłuchałbym o ich doświadczeniach, ale jakoś nie wyczytałem, którzy to. Pomożesz? :)

Racja …...źle zapamiętałem...zatem o inny stopień kierowcy chodzi :)

W dniu 4.08.2019 o 20:00, Tsunetomo napisał:

a zazwyczaj przy w miarę pustej autostradzie ustawiam tempomat na 180 (tak, tak wiem, oczywiście mówię o niemieckich) i jakiez było moje zdziwienie gdy taka Tojka w lusterku szybciutko się przybliżała. Z ciekawości pojechałem chwilkę na nim. Ciągnął moje licznikowe 220. Aż strach pomyśleć jak przy takiej prędkości wyglada spalanie i droga hamowania tego kloca. Tak czy owak, szybko to potrafi pojechać. 

BTW... nigdy nie spotkałem się, żeby ktoś tak pociskal Subarakiem.

• Downvote 1

Zawsze jak jestem u Naszych zachodnoch sąsiadów sprawdzam jak max forek jedzie. 

Licznikowo 230. Na spalanie nie patrzę bo i po co. Krótko z taką prędkością jadę. No i radio głośno gra. 

• Like 1
2 godziny temu, Jacocz napisał:

Muszę zmartwić : ostatnio jeżdzę emerycko głównie 70 km autostradą w jedną stronę i max 120km/h . Spalanie średnie 8,8 :) 

w takim razie zdecydowanie polecam E - Boxer , wyposażenie  , komfort , zawieszenie …. XT bez szans , inny świat  :)   Nie wiem tylko czy tak niskie spalanie w E-boxer  jest możliwe :facepalm:

2 minuty temu, MKK napisał:

icznikowo 230. Na spalanie nie patrzę bo i po co. Krótko z taką prędkością jadę. No i radio głośno gra. 

180/200 to spalanie > 17l/100 :) dlatego jeżdżę For. diesel z cvt :) 

8 minut temu, Andrzej Koper napisał:

w takim razie zdecydowanie polecam E - Boxer , wyposażenie  , komfort , zawieszenie …. XT bez szans , inny świat  :)   Nie wiem tylko czy tak niskie spalanie w E-boxer  jest możliwe :facepalm:

Myślałem juz o wymianie xt ale e-boxer to cenowo niewiele odbiega od OBK. Więc chyba będę zmuszony czekać rok na wyprzedaże 

5 minut temu, Andrzej Koper napisał:

180/200 to spalanie > 17l/100 :) dlatego jeżdżę For. diesel z cvt :) 

U mnie w trasie, z reguly w PL pomijam autostrady, wynisi wg komputera 9-10l. Autostrada A1 to wg komputera 11-12l. Miasto? 11-14l. Oczywiscie jak juz się rozgrzeje. 

Czyli jak widać chybs jeżdżę "mniej więcej" przepisowo. 

• Upvote 1
4 minuty temu, MKK napisał:

Miasto? 11-14l. Oczywiscie jak juz się rozgrzeje

dobra uwaga :)

11 minut temu, MKK napisał:
20 minut temu, Andrzej Koper napisał:

Myślałem juz o wymianie xt ale e-boxer to cenowo niewiele odbiega od OBK. Więc chyba będę zmuszony czekać rok na wyprzedaże 

obawiam się , że ze względu na ograniczone dostawy z JP , podobnie jak w tym roku , wyprzedaży może nie być ;) . Może demo ?

3 minuty temu, Andrzej Koper napisał:

obawiam się , że ze względu na ograniczone dostawy z JP , podobnie jak w tym roku , wyprzedaży może nie być ;) . Może demo ?

Może 

Zawsze warto rozważyć 

Z tymi wyprzedazami to chyba nie jest tak źle. 

Sam namówiłem znajomego na 2.0i w dobrej cenie. Dalej jest moim dobrym kolegą 

6 godzin temu, MKK napisał:

Może 

Zawsze warto rozważyć 

Z tymi wyprzedazami to chyba nie jest tak źle. 

Sam namówiłem znajomego na 2.0i w dobrej cenie. Dalej jest moim dobrym kolegą 

tylko spóźnia się na spotkania?

• Haha 2
6 godzin temu, Andrzej Koper napisał:

Z czego wynikają ograniczone dostawy w 2020? Jeśli dobrze znalazłem, to w 2018 i 2019 produkcja aut Subaru w Japonii malała, czyli moce produkcyjne powinni mieć? Sprzedaż Subaru w Europie też maleje. Subaru celowo ogranicza podaż żeby ceny podnieść?

8 godzin temu, Xawery1939 napisał:

Racja …...źle zapamiętałem...zatem o inny stopień kierowcy chodzi :)

Nie pierwszy raz :)

Wzruszony jestem, że śledzisz moją forumową twórczość pół roku wstecz. Nie spodziewałem się tego... To miłe, dziękuję i życzę udanego dnia :)

• Haha 1
9 godzin temu, MKK napisał:

Zawsze jak jestem u Naszych zachodnoch sąsiadów sprawdzam jak max forek jedzie. 

Licznikowo 230. Na spalanie nie patrzę bo i po co. Krótko z taką prędkością jadę. No i radio głośno gra. 

Jakie miałeś wtedy spalanie?

1 godzinę temu, Tsunetomo napisał:

Nie pierwszy raz :)

Wzruszony jestem, że śledzisz moją forumową twórczość pół roku wstecz. Nie spodziewałem się tego... 

Niepotrzebnie, upewniałem się co do braku sztuczności i wiarygodności w tym co piszesz.

Bo zastanawia mnie brak konsekwencji ....gdy piszesz w odpowiedzi.....

1 godzinę temu, Tsunetomo napisał:

To miłe, dziękuję i życzę udanego dnia :)

.....a jednocześnie dajesz pod tekstem "Downvote", do którego się odnosisz.

Nie pomyślałeś, że Twoje "kobiece" niezdecydowanie może wynikać z mnogości wyborów z oferty Subaru, które masz? :)

• Downvote 1
2 godziny temu, krist napisał:

Subaru celowo ogranicza podaż żeby ceny podnieść?

a poza tym wszystko u Pana w porządku ? :facepalm:

24 minuty temu, Xawery1939 napisał:

24 minuty temu, Xawery1939 napisał:

Na spalanie nie patrzę bo i po co

czyli nie wszystko....;)

• Like 1
39 minut temu, Xawery1939 napisał:

Niepotrzebnie, upewniałem się co do braku sztuczności i wiarygodności w tym co piszesz.

Bo zastanawia mnie brak konsekwencji ....gdy piszesz w odpowiedzi.....

.....a jednocześnie dajesz pod tekstem "Downvote", do którego się odnosisz.

Nie pomyślałeś, że Twoje "kobiece" niezdecydowanie może wynikać z mnogości wyborów z oferty Subaru, które masz? :)

Downwote dostałeś za braki w logice. Nie obrażaj się. Prywatnych wycieczek i Twojej oceny znosić nie muszę. Podobnie jak Twoich mądrości. Dzięki adminom za opcje „ignore”. 
Życzę dalszej udanej krucjaty w obronie jedynie słusznych Twoich tez :)

25 minut temu, Andrzej Koper napisał:

51 minut temu, Xawery1939 napisał:

Na spalanie nie patrzę bo i po co

czyli nie wszystko....;)

Przepraszam ...no ale chyba jest w stanie napisać ile :D

10 godzin temu, MKK napisał:

Na spalanie nie patrzę bo i po co.

Skoro

9 godzin temu, MKK napisał:

U mnie w trasie, z reguly w PL pomijam autostrady, wynisi wg komputera 9-10l. Autostrada A1 to wg komputera 11-12l. Miasto? 11-14l.

Tutaj patrzy ;)

4 minuty temu, Xawery1939 napisał:

Przepraszam ...no ale chyba jest w stanie napisać ile :D

Skoro

Tutaj patrzy ;)

Proponuję powrót do początku. 

Gdy przeczytasz cały post, może będzie jasne o czym piszę. 

• Upvote 1
4 minuty temu, MKK napisał:

Proponuję powrót do początku. 

Gdy przeczytasz cały post, może będzie jasne o czym piszę. 

Rozumiem, że nie przejmujesz się ekonomiczną jazdą ...jednak chciałem wiedzieć jakie miałeś spalanie...testując Forestera na niemieckich autostradach? 

Czysta ciekawość

• Dyrekcja SIP
W dniu 8.02.2020 o 20:10, Kristofor napisał:

czy w sytuacji, w jakiej inni producenci (np. "wyścigowy" DS Citroena) podają dane wyłącznie z kierowcą byłaby możliwość ustalenia takich parametrów aut Subaru bez obciążenia?

Niestety nie ma takiej możliwości. To producent decyduje w przypadku danych nie podlegających homologacji w jaki sposób będą mierzone. Pozostaje polegać na testach aby uzyskać takie dane.

• Thanks 1

Proponuję nie cytować stwierdzeń wyjętych z kontekstu..

Przecież MKK napisał wyraźnie że "na spalanie nie patrzę bo i po co" w odniesieniu do chwili gdy Forester jedzie przez chwilę z max. prędkością 230k/h.

Dla mnie to normalne że jak się chce akurat zrobić max to spalanie nie ma przez te kilka sekund żadnego znaczenia, nawet jeśli było by 100/100.

To trwa kilka , kilkanaście sekund.., i jest normalne - max prędkość = max spalanie, więc o co chodzi..?

• Upvote 3
  • Dyrekcja SIP
1 minutę temu, Dzik44 napisał:

max prędkość = max spalanie

To nie jest całkiem tak. Maksymalne spalanie będziemy mieli przy maksymalnym przyspieszaniu ( bo maksymalna moc jest wykorzystywana, a droga jednostce czasu niewielka ). Stąd spalanie na torze z prostymi i ostrymi zakrętami będzie wyższe, niż przy maksymalnej prędkości.

Ale to tylko tak dla formalności :)

• Like 1
  • Upvote 1
28 minut temu, Tsunetomo napisał:

Downwote dostałeś za braki w logice. Nie obrażaj się

Tak napisać może każdy.... jak to że się tutaj obrażam :D ..... i że staję w pąsach :D

40 minut temu, Tsunetomo napisał:

Prywatnych wycieczek i Twojej oceny znosić nie muszę

A jakie mają być te wycieczki ...nocne ?....bo niby skąd Litwini wracali?  :)

Wydawało mi się , że forum opiera się własnie na tych prywatnych poglądach i ......przepraszam jeśli coś odebrałeś nazbyt personalnie.

4 minuty temu, aflinta napisał:

Ta dyskusja do niczego nie prowadzi.:czerwona:

Znowu ta kartka...dlaczego? ;)

.....Podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne, ta pani przyszła w tym kożuchu i w nim wychodzi......