Jump to content

Recommended Posts

• Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Przedawkował TVP

@Michał W. widzisz, nie bierzesz pod uwagę jednej kwestii ... tutaj, na forum są Subarowicze związani z marką kilkanaście i więcej lat. Każdy z nich by chciał, aby Subaru pokazało innym "gdzie raki zi

@RoadRunner, @Jaca68, @mechanik, @blejzu, @skwaro i reszta ekipy. Sorry, ale to chyba Wy w jakiś patologiczny sposób kochacie Subaru, a nie my - posiadacze e-boxera. Przecież ja kilk razy pisałem co m

Posted Images

Godzinę temu, Kukson napisał:

To jest temat o rozwoju E-Boxera. Później wszystko się podsumuje i wyśle do Japonii i stworzą nam idealne auto :D

Lepiej nie bo wyjdzie z tego Skoda Scala z miękkimi plastikami, silnikiem boxer 1.8 turbo i napędem 4x4 z DSG. 

• Like 1
  • Haha 1
Godzinę temu, plejadek napisał:

sam wcześniej napisałeś, że opóźnienie reakcji kół tylnej osi na uślizg przodu w RX 450h jest odczuwalne. Cytowany przez ciebie tekst to materiał promocyjny Lexusa, więc tam zawsze wszystko będzie naj......  RX i NX mają zamontowane na tylnej osi silniki elektryczne mające 68KM ale to są starsze konstrukcje hybrydowe. Najnowszy Lexus UX 250h e-four i Toyota RAV4 AWD hybrid mają silniki elktryczne napędzające tylną oś o mocy około 7 KM. 

No pisałem, że tekst z dyskontu …..ale jak brzmi NAPĘD 4x4 DO POTĘGI …..może powinni zapisać 4

Lexus babski no i nie tak pakowny jak skoda...a to już z miejsca go wyklucza

Toyota RAV4 hybrid ...mniej prestiżowa i wolniejsza od skody ...odpada

20 minut temu, mio1 napisał:

Ja z innej przysłowiowej beczki, dzisiaj jadąc samochodem usłyszałem reklamę SIP-u właśnie Forestera e-boxera:-)

No pisz co mówili w radio...albo daj znać na jakiej stacji reklamują bo chyba nie na Radio Wolna Europa ….w wielkiej konspiracji przed wyznawcami marki z liściem kapusty w logo

25 minut temu, Kristofor napisał:

Lepiej nie bo wyjdzie z tego Skoda Scala z miękkimi plastikami, silnikiem boxer 1.8 turbo i napędem 4x4 z DSG. 

Ale jakby wyszła im skoda Superb z boxerem 2.4 DIT, napędem  4x4  z WRX i jakąś fajną skrzynią i prześwitem..;) i rzecz jasna ceną skody..

Ja Biorę w ciemno, nawet 2 szt. 

I niech się hybrydy schowają..:)

2 godziny temu, plejadek napisał:

Najnowszy Lexus UX 250h e-four i Toyota RAV4 AWD hybrid mają silniki elktryczne napędzające tylną oś o mocy około 7 KM. 

Nie 7 KM tylko 7 kW = 53 KM

• Confused 1
23 minuty temu, aflinta napisał:

7 kW w życiu nie będzie równe 53 KM... chyba, że to jakieś nowe rachityczne koniki ;)

No fakt, bezmyślnie to napisałem bo tak lexus podaje... gdzieś mają błąd w specyfikacji 

W dniu 25.01.2020 o 19:04, Korton napisał:

Żebyś nie zburzył sobie poglądu, to pod żadnym pozorem nie zaglądaj to tych tematów:

Zaglądam,  jakoś tragedii nie widziałem

• Upvote 1
3 godziny temu, mio1 napisał:

Ja z innej przysłowiowej beczki, dzisiaj jadąc samochodem usłyszałem reklamę SIP-u właśnie Forestera e-boxera:-)

Tez słyszałem, dwukrotnie, chyba TOK FM

• Thanks 1
10 godzin temu, GREGG napisał:

No fakt, bezmyślnie to napisałem bo tak lexus podaje... gdzieś mają błąd w specyfikacji 

@plejadek, @aflinta - napisałem wyżej, tylko chyba umknęło:

Rav4 ma 68 KM i 139 Nm w tylnym silniku: http://media.toyota.co.uk/wp-content/files_mf/1510063384171016DMTOYOTARAV4TECHNICALSPECIFICATIONS.pdf

12 godzin temu, aflinta napisał:

7 kW w życiu nie będzie równe 53 KM... chyba, że to jakieś nowe rachityczne koniki ;)

1 kW = 1,35962162 KM

pewnie kolega @GREGGpomylił Nm z KM

...ale zaraz zaraz czy w nowych Lexusach tak jak i RX 450h koła osi tylnej napędza dodatkowy silnik elektryczny ?  Myślałem, że coś zmienili bo lagi z załączaniem się tyłu przy dynamicznym ruszaniu w 4x4 E-Four potrafią być odczuwalne. Przy przesiadce z Legacy z 3,6 z AT5 jak i 3,6 z CVT często się zapominałem... i Lexus unosząc przód zamiast przyspieszać tracił trakcję.... załączał kagańce i dopiero po chwili czuć, że tył pcha tego klocka. 

Szczęście dla Toyoty, że osoby, które tutaj narzekają na buksujące koła osi przedniej w OBK z CVT nie miały przyjemności jazdy eRXem...hejt Lexusa gwarantowany.  

Cholera ten e-boxer sam się broni....kolejny kontrargument za B)

Edited by Xawery1939

TOMA52

68 KM i 139 Nm  wg mnie odnoszą się do starszej generacji toyoty. Nowa hybrydowa  RAV4 z napędem na przód ma 218 KM a Hybrydowa AWD ma 222KM.  Jeżeli silnik z tyłu miałby tyle koni co twierdzisz różnica w mocy między FWD a AWD byłaby znacznie większa.

poniżej znalazłem dane techniczne do Lexusa UX 250h e-four hybrid  i tam jest informacja, że wesja FWD nie ma silnika zamontowanego na tylnej osi. Wersja hybrid AWD ma zamontowany dodatkowy silnik  elektryczne na tylnej osi o mocy 7KM i 55 Nm

Lexus UX.png

Edited by plejadek
3 minuty temu, Xawery1939 napisał:

1 kW = 1,35962162 KM

pewnie kolega @GREGGpomylił Nm z KM

Zajrzałem jeszcze raz na stronę Lexusa, już wiem o co chodzi - miało być 5.3 KM a nie 53. Kropeczka mało zauważalna ;) I 55 niutków. Ale namieszali i tak bo im się KM przestawiło z kW w opisie :mrgreen: W każdym razie ten silniczek na tył raczej symboliczny jest

22 godziny temu, Xawery1939 napisał:

No pisz co mówili w radio...albo daj znać na jakiej stacji reklamują bo chyba nie na Radio Wolna Europa ….w wielkiej konspiracji przed wyznawcami marki z liściem kapusty w logo

Jeśli mnie pamięć nie myli to było w TOK FM .

• Thanks 1
12 godzin temu, Achitofel Gilonita napisał:

kto normalny słucha lewackiego tok fm :facepalm:

jak chcę się czegoś dowiedzieć to stawiam na  FOX News Radio lub RMF FM ........ale to nie wątek o preferencjach melomańsko-informacyjno-politycznych ...chciałem usłyszeć tylko reklamę e-boxera ot co

Poniżej garść inf. o kierunku rozwoju technologii Firmy 

https://www.subaru.co.jp/press/file/uploads/news-en/en2020_0120_1.pdf#_ga=2.64813423.1972224378.1580374889-346331862.1580374889

„Radość i spokój” klientów...ciekawe czy ta strategia obejmie polskich wyznafców XT ? :biglol:

12 godzin temu, Achitofel Gilonita napisał:

kto normalny słucha lewackiego tok fm :facepalm:

Audycje "ofczarek" są bardzo fajne. Ogólnie radio bardzo proekologiczne z ogromną dozą pesymizmu. 

W dniu 25.01.2020 o 12:44, Zyzol napisał:

ja natomiast odnoszę wrażenie, że wysforowałeś się forumowego na eksperta od zaklinania rzeczywistości i manipulowania faktami, celem pokazania, że brak wyboru jest lepszy niż możliwość wyboru.

Nie widzę takiej potrzeby. Przy jakiejś okazji porównam z ciekawości wnętrze do XV

Hmm...

E9877846-3A83-4713-A0E5-9A62611012D4.jpeg

Ponoć ta hybryda jak się bateryjka wyczerpie wchodzi w tryb  generatora chcącemu dogodzić baterii i silnikowi spalinowemu, co powoduje wzrost zużycia paliwa do 17-18 l/100 km, a tam ledwo 1,4 150 km