Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

W Bielsku-Białej już nawet zdążyłem odbyć jazdę próbną. Generalnie to jest najlepszy Forester pod względem komfortu, zawieszenia, akcesoriów, bajerów i wyposażenia. Nie jest też aż tak brzydki jak na zdjęciach (jak każde Subaru). Co do największego znaku zapytania czyli układu generowania przyśpieszenia: spodziewałem się więcej po samym silniku elektrycznym. Wiedziałem, że trzeba ruszyć delikatnie aby się nie włączył spalinowy ale nie udało mi się to z górki, ruszając spod świateł. Na pustym parkingu się udało ale ta operacja jest totalnie nieżyciowa. Możliwe, że poprostu auto musi mieć więcej przejachanych kilometrów niż moje 100. Do miasta jest to samochód idealny, chociaż myślę, że jednak teraz tendencja się odwróci i XV e-boxer będzie się sprzedawał lepiej niż Forester e-boxer. W trybie całkiem znośnie porusza się po mieście. Zrobiłem też wjazd na ekspresówkę e-boxerem wraz z pryśpieszeniem do 120 km/h i w trybie jest to zdziebko niebezpieczne, natomiast w trybie [S} bardzo sprawne i nie zużywa prawie w ogóle baterii a elektryk ciągnie aż miło. Bateria też ładuje się bardzo szybko, a jeśli ktoś mało ale konkretnie używa hamulców, to silnik często się wyłącza i samochód "żegluje". Myślę, że XV e-boxer będzie super autem, a Forester powinien dostać 2.5 e-boxer albo najlepiej plug-in, gdyż jest pewna granica cenowa za wolnossące Subaru.

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2019 o 23:53, aflinta napisał:

Wprawdzie nie jestem dyrekcją, ale poczekałbym na premierę w Japonii i potem prezentacji na jakichś targach w Europie. Ale pewnie nie wejdzie u nas wcześniej jak za rok.


Na Instagramie rosyjskiego subaru napisali, że nowy Outback 2022 dopiero (na tyle ile pamiętam rosyjski ;-) ). Więc pewnie podobnie u nas. jeszcze rok z obecnym modelem. I pisali o 2.5 wolnossaku i 2.cztery turbo (XT) - ale to Federacja Rosyjska, więc w EU może być inaczej. Ja po cichu liczę, że doczekamy się e-outbacka... i dlatego takie opóźnienie w premierze. 
Swoją drogą to za 199k można teraz kupić Lexusa RXa 300 z 2l turbo... 

Edytowane przez franek-b
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, franek-b napisał:

Swoją drogą to za 199k można teraz kupić Lexusa RXa 300 z 2l turbo... 

Nie wiemy co w Rosji, ale w Sajudnionych Sztatach cena nowego OBK wzrosła symbolicznie. Jeśli to auto w PL będzie e-boxerem i załapie się na obniżoną akcyzę, to nawet pomijając akcentowane przez @Dyrekcja wsparcie producenta może się okazać, że podwyżka m o ż e być symboliczna. Zbyt dużo polityczno - podatkowych wektorów aby wróżyć z kart, powtórzę tylko, że im dłużej dłubią tym większa szansa że większy moment obrotowy w skrzyni przetestują :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za soba rowniez jazde probna nowym Foresterem E-Boxer. 
Potwierdzam zdanie, ze to bardzo fajne auto - wykonanie, komfort, wyposazenie. 
Jedno ale: E-Boxer - nie widze sie w tak „subiektywnie“ dynamicznym aucie. 

 

Dynamika rozczarowuje - w miescie do 50km/h jest znosnie, dzieki elektrycznemu wspomaganiu. Na autostradzie, no coz, jak ktos chce opowiadac bajki, ze taka dynamika w zupelnosci wystarczy..., to z czystej uprzejmosci uszanuje jego zdanie i pozostane dalej kierowca Levorga i cichym fanem obecnego Outbacka. 

 


 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2019 o 09:24, Christoph napisał:

nie widze sie w tak „subiektywnie“ dynamicznym aucie. 

To stwierdzenie zaczyna być coraz popularniejsze na Forum Subaru i myślę że przy obecnym trendzie koncernu ma szansę zapisać się na stałe do słownika slangu fanów Subaru. 

Subiektywnie dynamiczne - ciekawe kto jest autorem tego stwierdzenia, świetnie oddaje klimat w nowych Subaru. ;):D

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, eddie_gt4 napisał:

:hi::OO:

Było chyba jeszcze coś od Pana Andrzeja, dosłowniej. Faktem jest, ze pewnie te silniki dają radę... ale jak nawet moja Żona narzekała na mulowatosc OBK to tego eboxera obiektywnie nie odważyłbym się jej proponować. Subaru stało się marka dla osób szukających pewności, bezpieczeństwa i nie koniecznie potrzebujących / lubiących dynamiczna jazdę. I ok. Jak widać ta grupa kierowców jest większa. Dla innych potrzeb są inne auta. I tez dające pewność, bezpieczeństwo i jeszcze „to coś”. Choć zazwyczaj znaaaaacznie drożej niż Subaru niestety. Jak to mówią, nie ma darmowych lunchy.

Edytowane przez Tsunetomo
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienicie politykę EU w sprawie emisji CO2, to będziecie mieli 2,5 Turbo do upalania , a ze to się nie zmieni to będą oferować skastrowane silniki, bo malkontenci tylko narzekają , ale jakby przyszło do kupna i trzeba byłoby dopłacić extra 20000 za te mocniejsze jednostki to narzekaliby, ze strasznie drogo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymogi UE to jedno ale ich polityka co do Forestera widać też idzie w inną stronę bo na innych rynkach także nie ma wersji XT.  Z szybkiego i dobrze radzącego sobie po bezdrożach auta zrobili w piątej generacji "Leśnika" do turlania się po mieście w kapeluszu i tyle.

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radiolog napisał:

jakby przyszło do kupna i trzeba byłoby dopłacić extra 20000 za te mocniejsze jednostki to narzekaliby, ze strasznie drogo.

Póki co, to trzeba dopłacić 20 tys. ekstra do jednostki znacznie słabszej, więc nie bardzo rozumiem, co masz na myśli :) 

  • Haha 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zyzol napisał:

Póki co, to trzeba dopłacić 20 tys. ekstra do jednostki znacznie słabszej, więc nie bardzo rozumiem, co masz na myśli :) 

Ciężko porównywać cenowo stara wersje do nowej.  O innego gdyby dalej była poprzednia generacja 2.0 i e-boxer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już pojawiła się na forum informacja, ja bynajmniej nie znalazłem.

Info z oficjalnej strony Mitsubishi więc jeśli  faktycznie pojawi się w końcu u nas w oficjalnej sprzedaży, a do tego od nowego roku będzie, niższa akcyza na hybrydy to zapowiada się ciekawie 

 

 

93046649-5291-4E75-8FFA-9EBD08432300.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, McSudi napisał:

Nie wiem czy już pojawiła się na forum informacja, ja bynajmniej nie znalazłem.

Info z oficjalnej strony Mitsubishi więc jeśli  faktycznie pojawi się w końcu u nas w oficjalnej sprzedaży, a do tego od nowego roku będzie, niższa akcyza na hybrydy to zapowiada się ciekawie 

 

Zobaczymy co nam zaproponują, bo silnik 2.4 litra z elektrycznym wsparciem pozwala na przyspieszenie w granicach 10,5 s. do 100, więc znając konserwatyzm Subaru w podawaniu wyników osiągi są bardzo podobne. Poza tym wnętrze Outlandera bardziej surowe, bryła podobna, o właściwościach jezdnych się nie wypowiadam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kristofor napisał:

 

Zobaczymy co nam zaproponują, bo silnik 2.4 litra z elektrycznym wsparciem pozwala na przyspieszenie w granicach 10,5 s. do 100, więc znając konserwatyzm Subaru w podawaniu wyników osiągi są bardzo podobne. Poza tym wnętrze Outlandera bardziej surowe, bryła podobna, o właściwościach jezdnych się nie wypowiadam. 

Chyba jedyny sensowny argument żeby to kupić (pewnie za grubo ponad 200k) to plug-in... z zasięgiem jakichś 40 km. Mnie nie ekscytuje ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestiach dynamiki trzeba też wziąć pod uwagę, że phev waży prawie 2 tony, a co do zasięgu na akumulatorach :

Outlander PHEV może być napędzany na kilka różnych sposobów. Tryb w pełni elektryczny (EV) pozwala na bezszelestne i bezemisyjne pokonanie dystansu do 52 km na w pełni naładowanych akumulatorach. Jeżeli auto nie przekroczy 120 km/h lub kierowca nie będzie chciał skorzystać z większej mocy silnika, motor spalinowy nie powinien się włączyć.”

 

 

Edytowane przez McSudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...