Jump to content

E-Boxer

chojny

Recommended Posts

Godzinę temu, Kris3k napisał:

Koledzy podpowiedzcie proszę gdzie ustawia się tryby tempomatu? Jakoś nie bawię się dziennie ustawieniami :)

te 3 klawisze  przy kierownicy po lewej, a potem w ustawieniach eyesight

Trzy klawisze te co na zdjęciu. Przejedź na ekranie na ustawienia. Przytrzymaj przycisk „SET”. Potem w opcjach „Eyesight” jest opcja tryb pracy tempomatu.

CD352B6B-F2B9-4B95-A5C8-ACD119001FF4.jpeg

Edited by Aqstyk
  • Like 2

Dzięki, nie domyśliłbym się, że jest to zakamuflowane w opcjach Eyesight :) Z drugiej strony, korzysta głównie z tego systemu...

• 3 weeks later...

Dziwne pytanie zadam. Czy koledzy coś wiedzą więcej o jakości szyby przedniej w Subaru, w szczególności pytam o Forestera i w szczególności o SK
Otóż po zrobieniu ok 10tyś km, przygotowuję autko do dłuższego wyjazdu wakacyjnego i po bliższych oględzinach szyby przedniej stwierdzam, że mam kilka mikro odprysków  - nie jakieś większe typu pajączek, ale takie 1-2mm, raczej powierzchniowe 

W kontekście jakości pytam o tzw laickie określenie, że być może szyby Subaru nie należą do najtwardszych?

W dniu 17.08.2021 o 07:59, lazy_moose napisał:

Dziwne pytanie zadam. Czy koledzy coś wiedzą więcej o jakości szyby przedniej w Subaru, w szczególności pytam o Forestera i w szczególności o SK
Otóż po zrobieniu ok 10tyś km, przygotowuję autko do dłuższego wyjazdu wakacyjnego i po bliższych oględzinach szyby przedniej stwierdzam, że mam kilka mikro odprysków  - nie jakieś większe typu pajączek, ale takie 1-2mm, raczej powierzchniowe 

W kontekście jakości pytam o tzw laickie określenie, że być może szyby Subaru nie należą do najtwardszych?

Z mojego doswiadczenia szyby przednie w Subaru od 2016 sa calkiem OK. Na moim samochodzie byla nawet szyba laminowana z dobra akustyka.  Wymienialem ja tylko raz ciagu 5 lat. Na nowej w ciagu trzech lat zlapalem kolejne male odpryski (szesc), ktore niedawno dalem pokleic, wypelnic i szyba trzymala.

W Subaru XV‘ 2013 wymienialem szybe co roku. Tamta szyba zazwyczaj w dwa dni po uderzeniu kamieniem pekala pajakiem i nadawala sie tylko do wymiany. 

Edited by Christoph

W dniu 17.08.2021 o 07:59, lazy_moose napisał:

Ja akurat jestem zdania ze to najmocniejsze szyby jakie miałem. Poszły mi od kamieni we wszystkich innych autach, a w Subaru się trzymają :) 

10 godzin temu, Michał W. napisał:

E-Boxer 2022

W końcu jest - promocyjne wideo gdzie Subaru pokonuje przeszkody terenowe w tym ubłocony podjazd. @mechanik się ucieszy. ;)

W XV nie mam chyba ani jednego odprysku na szybie, przynajmniej nie zauważyłem żadnego. Natomiast w a6 jest ich już kilka. Jeden naprawiałem (uzupełniałem żywicą). Chcę przez to powiedzieć, że ilość odprysków zależy od sposobu użytkowania (jazda miejska/pozamiejska, autostrady itp.), albo zwykłego pecha. Nie zaprzątałbym sobie tym głowy, tylko użytkował auto. Szyba to element wymienny :)

• Upvote 1

• 3 weeks later...
W dniu 22.08.2021 o 16:01, roy napisał:

W XV nie mam chyba ani jednego odprysku na szybie, przynajmniej nie zauważyłem żadnego. Natomiast w a6 jest ich już kilka. Jeden naprawiałem (uzupełniałem żywicą). Chcę przez to powiedzieć, że ilość odprysków zależy od sposobu użytkowania (jazda miejska/pozamiejska, autostrady itp.), albo zwykłego pecha. Nie zaprzątałbym sobie tym głowy, tylko użytkował auto. Szyba to element wymienny :)

We wszystkich autach miałem niestety wymieniane szyby. Wszystkie starty na obwodnicy Trójmiasta. Dwa Forestery i oba Wranglery. De facto nigdy szyby nie ucierpiały w offroadzie. 

no i aku wczoraj umarł pod garażem. od tak sobie w niedziele postanowił ze nie odpali. ładowanie całą noc. rano wszystko ok....

Forek normalnie jeżdżony, codziennie, bez żadnych długo włączonych światełek, bez dlugo podniesionej klapy...ech brak słów...auto 1.5 roku

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, emdzy napisał:

no i aku wczoraj umarł pod garażem. od tak sobie w niedziele postanowił ze nie odpali. ładowanie całą noc. rano wszystko ok....

Forek normalnie jeżdżony, codziennie, bez żadnych długo włączonych światełek, bez dlugo podniesionej klapy...ech brak słów...auto 1.5 roku

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Ten typ tak ma;)