Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.04.2021 o 09:49, TOMA52 napisał:

Nie polecę tradycyjnego prostownika, bez kontroli napięcia ładowania, bo trzeba by wyjmować akumulator z auta. Polecę ładowarkę automatyczną - akumulatory z płynnym elektrolitem ładują może mniej efektywnie od prostownika, ale za to bezpieczne. Mam, używam i chwalę sobie CTEK MXS 5.0, teraz pokazały się na rynku Victron Blue Smart (droższe, ale pozwalają na dopasowania profilu ładowania przez aplikację). 

A powiedz, jaka ładowarkę lepiej kupić victron 5A,7A a może 10A, akumulator ma 48aH ale tez bym jej używał do akumulatora 70ah , a może wystarczy victron 5A. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzesiek89 napisał:

A powiedz, jaka ładowarkę lepiej kupić victron 5A,7A a może 10A, akumulator ma 48aH ale tez bym jej używał do akumulatora 70ah , a może wystarczy victron 5A. 

Wystarczy 5A, ale 7A szybciej naładuje. Model 5 i 7 maja jeszcze tryb 2A dla małych akumulatorów, model 10 ma 3A. 10A może byc to przesada dla 48Ah, więc model 7 wydaje się być kompromisowym. Można sobie zainstalować ich aplikację, która ma tryb demo i można "przetestować" możliwości wszystkich modeli., bez podłączania fizycznej ładowarki. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TOMA52 napisał:

Wystarczy 5A, ale 7A szybciej naładuje. Model 5 i 7 maja jeszcze tryb 2A dla małych akumulatorów, model 10 ma 3A. 10A może byc to przesada dla 48Ah, więc model 7 wydaje się być kompromisowym. Można sobie zainstalować ich aplikację, która ma tryb demo i można "przetestować" możliwości wszystkich modeli., bez podłączania fizycznej ładowarki. 

Zamówione victron 7a:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2021 o 10:19, emdzy napisał:

Jeszcze jedna sprawa mnie zaczeła irytowac w Foresterze. Radio. Na codzien jeżdżę i Skodą, i Subaru. Słucham tego samego radia (radio Ram z Wrocławia) w Skodzie odbiera bez zakłóceń a w Subaru szumi i gubi radio na tych samych trasach? Ki czort wodę mąci? Idzie jakoś wzmocnić odbiór sygnału? Serio aż tak słabo z tym radiem w Subaru?

Mam podobne obserwacje. Nie wiem czy to kwestia anteny czy ki czort. W służbowej Octavii swego czasu nigdy żadnych problemów z zasięgiem czy szumieniem, tutaj jakaś masakra - zwłaszcza na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2021 o 19:59, emdzy napisał:

problem przy radiu FM. radio RAM na dabie nie widziałem. na dabie mam tylko 6 stacji jak widzę w menu.
 

To słabo masz na FM i na DAB.

Chyba coś jest nie tak w Twoim egzemplarzu lub w Forku E-Boxer ogółem.

Jak pojadę do Wrocławia (może za tydzień) to Ci zrobię zdjęcie listy stacji na DAB w moim Foresterze SJ.

RAM oczywiście jest na DAB i bardzo ładnie działa ale ma krótszy zasięg niż np. Radio Wrocław (jak wyjeżdżam S8 w stronę Warszawy to RAM szybciej gubi zasięg)

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2020 o 16:46, dawidz napisał:

Na razie wybrałem hak, przednie czujniki parkowania, kratka do bagażnika (nie na stałe) i standard - dywaniki + mata do bagażnika.

Hej, pytanka dwa...

 

Czy montaż tej ori kratki w SK wymaga jakiejs ingerencji? Czy jest plug n play i moża sobie ja zakładać i wyjmować wg uznania?

 

A druga sprawa, to czy ktos wie jak przywrocic do zycia wifi i bluetooth? Bo palo po 2 tygodniach. Sa w systemie niedostepne. Miekki teset head unit juz robilem.

 

A co do radia, to naprawde maaasakra z zasiegiem :/

 

pozdrowka!

Edytowane przez adammind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem po aktualizacji softu, właściwie dwóch .
Jedna dotyczy działania GPF, druga szarpania skrzyni na niskich prędkościach .
Upał i klima nie pozwala na częste jeżdżenie w EV, ale chyba przełączanie ev/spalina jest płynniejsze .
Zobaczymy co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że jest różnica, może niewielka ,ale  dotyczy wchodzenia na obroty, przedtem każde mocniejsze naciśnięcie gazu powodowało skok na 5 tys. obrotów i mimo to auto nie przyśpieszało tak jakby to miało wynikać z obrotów.

Teraz w większości przypadków naciśnięcie mocniejsze gazu powoduje reakcję jak w manualu, obroty rosną liniowo i łagodnie zmiana na wyższy bieg.

Żeby było powyżej 4 tys. to trzeba buta w podłogę.

Reasumując przyśpiesza lepiej, odnośnie bateryjki  to przełączanie podobne, chociaż włączenie klimy rzadziej niż przed aktualizacją włącza tryb EV

Mniej szarpie przy przełączaniu biegów i nie ma tego przydławienia jak poprzednio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2021 o 16:14, radiolog napisał:

Jestem po aktualizacji softu, właściwie dwóch .
Jedna dotyczy działania GPF, druga szarpania skrzyni na niskich prędkościach .
Upał i klima nie pozwala na częste jeżdżenie w EV, ale chyba przełączanie ev/spalina jest płynniejsze .
Zobaczymy co dalej

 

Może głupie pytanie ale zaryzykuję :), aktualizowałeś w serwisie czy samodzielnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2021 o 19:59, emdzy napisał:

problem przy radiu FM. radio RAM na dabie nie widziałem. na dabie mam tylko 6 stacji jak widzę w menu.

 

W dniu 20.04.2021 o 19:21, Kris3k napisał:

Na DAB mam gorzej niż na FM, co chwilę gaśnie. Może trzeba by zrobić jakąś aktualizację stacji multimedialnej - tylko jak? Mapę aktualizowałem.


Obiecywałem, że przy okazji wrzucę zdjęcia jakie stacje (DAB) odbiera we Wrocławiu mój starodawny Forester SJ. ;)

 

06B49C55-2536-4F02-8E7E-C19B9C9ED251.jpeg


 

2A662F11-8919-4EF7-A4B7-681B40F4061D.jpeg

 

 

3018F237-9A2E-4433-A687-8568D22148EA.jpeg


 

F3ED6B50-2F2C-4EBD-B24B-5698B0B092DA.jpeg


 

1F54474E-262F-421A-91C1-6C3BAFCF05E3.jpeg

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kris3k napisał:

 

Może głupie pytanie ale zaryzykuję :), aktualizowałeś w serwisie czy samodzielnie?

 

To musiałbyć mieć dostęp do softu i kompa, to nie jest aktualizacja map i radiotwarzacza

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie DAB też faluje, ale po aktualizacji „audio” jest zdecydowanie lepiej. Aktualizacja zajmuje około 5 minuty i nawet nie trzeba podpinać telefonu po kablu, wystarczy hotspot i dostęp do wifi /internet.

Na południu odbieram sporo czeskich stacji DAB w dobrej jakości.

Co zaważyłam, że przy automatycznym wyszukiwaniu kanałów na FM nie zawsze wybiera dla danego radia najbliższy nadajnik i wtedy jest naprawę kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2021 o 10:18, e-555 napisał:

U mnie DAB też faluje, ale po aktualizacji „audio” jest zdecydowanie lepiej. Aktualizacja zajmuje około 5 minuty i nawet nie trzeba podpinać telefonu po kablu, wystarczy hotspot i dostęp do wifi /internet.

Na południu odbieram sporo czeskich stacji DAB w dobrej jakości.

Co zaważyłam, że przy automatycznym wyszukiwaniu kanałów na FM nie zawsze wybiera dla danego radia najbliższy nadajnik i wtedy jest naprawę kiepsko.

 

To teraz pytanie jak zaktualizować audio? Zostałem na etapie aktualizacji map :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kris3k napisał:

To teraz pytanie jak zaktualizować audio? Zostałem na etapie aktualizacji map :)

Zapewne udostępniasz internet w telefonie po Wi-Fi, potem w konfiguracji stacji multimedialnej podpinasz się do internetu z telefonu a potem wybierasz opcję by sprawdził czy są jakieś aktualizacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dolanie robisz tak jak pisze @ aflinta

Sparuj telefon i włącz WiFI w samochodzie i telefonie + dostęp do danych

Home/ustawienia/ogólne/ sprawdza aktualizacje

W trakcie możesz zostać przełączony do STARLINK/AHA ale nie pytaj dlaczego bo rzadko czytam instrukcje papierowe..

A może my będziemy mieli niebawem dostęp przez Subaru i Starlink do Internetu starlink Elona Muska?:)

 

 

IMG_9728.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy może być jakiś związek systemów bezpieczeństwa Subaru Rear Vehicle Detection (SRVD) z brakiem zapiętych pasów ?

Wyjeżdżałem dzisiaj tyłem z posesji na drogę, niestety z niezapiętymi pasami  i system wczesnego ostrzegania o zbliżającym się samochodzie nie zadziałał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Te systemy chyba aktywują się jakąś chwilę po uruchomieniu zapłonu? Może jeszcze nie był aktywny.


Moje pytanie, czy ktoś kupował owiewki do Forka SK? Przydałyby mi się do spania w samochodzie, żeby uchylić okna i nie mieć mokrej głowy nad ranem :)
Może sa jakieś sensowne zamienniki? Bo za te oryginalne zapłacę pewnie z tysiaka ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te systemy chyba aktywują się jakąś chwilę po uruchomieniu zapłonu? Może jeszcze nie był aktywny.


Moje pytanie, czy ktoś kupował owiewki do Forka SK? Przydałyby mi się do spania w samochodzie, żeby uchylić okna i nie mieć mokrej głowy nad ranem
Może sa jakieś sensowne zamienniki? Bo za te oryginalne zapłacę pewnie z tysiaka  

1100 kosztują chromowane, same czarne kosztują 400 zł , różnica wynika z ramki w aucie , albo są czarne albo chromowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...