Jump to content

Recommended Posts

No że generalnie przedłużasz gwarancję pojazdu - limit max +2 lata, lub 150 tyś km. 
https://www.subaru.pl/ppg.html

Zależy w którym momencie po zakupie auta to wykupujesz - to odpowiednio mniej płacisz: http://www.subaru.pl/docs/pspg/Subaru_PPG_skladki.pdf

Niemniej to już nie jest gwarancja fabryczna a gwarancja dookreślona jakimiś ramami: https://www.subaru.pl/docs/pspg/OWU_Subaru_PPG_Nowe.pdf

Tyle co przeczytałem, myślałem, że być może ktoś zgłębił temat bardziej i że warto :) 

• Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Przedawkował TVP

@RoadRunner, @Jaca68, @mechanik, @blejzu, @skwaro i reszta ekipy. Sorry, ale to chyba Wy w jakiś patologiczny sposób kochacie Subaru, a nie my - posiadacze e-boxera. Przecież ja kilk razy pisałem co m

@Michał W. widzisz, nie bierzesz pod uwagę jednej kwestii ... tutaj, na forum są Subarowicze związani z marką kilkanaście i więcej lat. Każdy z nich by chciał, aby Subaru pokazało innym "gdzie raki zi

Posted Images

1 godzinę temu, lazy_moose napisał:

No że generalnie przedłużasz gwarancję pojazdu - limit max +2 lata, lub 150 tyś km. 
https://www.subaru.pl/ppg.html

Zależy w którym momencie po zakupie auta to wykupujesz - to odpowiednio mniej płacisz: http://www.subaru.pl/docs/pspg/Subaru_PPG_skladki.pdf

Niemniej to już nie jest gwarancja fabryczna a gwarancja dookreślona jakimiś ramami: https://www.subaru.pl/docs/pspg/OWU_Subaru_PPG_Nowe.pdf

Tyle co przeczytałem, myślałem, że być może ktoś zgłębił temat bardziej i że warto :) 

Wydaje mi się ze to nie ma sensu, niby gwarancja ,ale zawsze mogą powiedzieć ze to wyniku eksploatacji części padają i gwarancja nie obejmie, a po za tym, jak wada materiałowa( obejmująca gwarancja) ma wyjść to wyjdzie w pierwszym roku użytkowania , a wszystko potem to już zużycie i to zapewne nie obejmie ta gwarancja.

13 minut temu, Grzesiek89 napisał:

Wydaje mi się ze to nie ma sensu, niby gwarancja ,ale zawsze mogą powiedzieć ze to wyniku eksploatacji części padają i gwarancja nie obejmie, a po za tym, jak wada materiałowa( obejmująca gwarancja) ma wyjść to wyjdzie w pierwszym roku użytkowania , a wszystko potem to już zużycie i to zapewne nie obejmie ta gwarancja.

Było wielokrotnie wałkowane, np: tutaj: 

Ja wykupiłem.

• Thanks 1
2 godziny temu, lazy_moose napisał:

Użytkownicy Forka e-boxer, kupowaliście sobie to "rozszerzenie" gwarancji (po skończeniu gwarancji fabrycznej) do odpowiednio  +(24,48) miesięcy lub 150k km?

Ja nie wykupiłem i nie planuję, liczę na to że konstrukcyjnie nowy system EV wdrożony do tego modelu nie sprawi większej niespodzianki, a całą resztę to już parę lat klepię…,  a nawet nikt nie wspominał o tym produkcie przy zakupie.

Ale różnie bywa…

33 minuty temu, Grzesiek89 napisał:

Ależ czy tak samo nie jest z gwarancją producenta?

To co wykupujemy to tak naprawdę jest UBEZPIECZENIE na wypadek wystąpienia awarii w samochodzie.

Edited by Czarne_Koronkowe
  • Upvote 1
31 minut temu, lazy_moose napisał:

Dzięki. Dla mnie pewien plus to hasło auto na gwarancji jak przyjdzie mi sprzedawać.

To mówisz: "wykupiłem do samochodu przedłużenie gwarancji" i tyle. Program nazywa się:

Program Przedłużonej Gwarancji
więc w moim odczuciu nikogo nie wprowadzasz w błąd, zwłaszcza że jest to zapis na oficjalnej stronie subaru.pl
1 godzinę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Ależ czy tak samo nie jest z gwarancją producenta?

Inne są warunki.

Gwarancję fabryczną udziela producent i on finansuje naprawy.

W Subaru tej przedłużonej gwarancji kasę się płaci samemu i później jest zwrot pieniędzy, poza tym nie przysługuje auto zastępcze. Przynajmniej tak było w Subaru ponieważ ta dodakowa gwarancja to nie jest gwarancja producenta. 

Nie jest tak wszędzie, np w Jeepie można wykupić gwarancję do 5 lat, ale jest to gwarancja producenta na takich samych warunkach. Czy warto - ja wykupiłem, pewne podzespoły są bardzo drogie. 

20 minutes ago, Czarne_Koronkowe said:

To mówisz: "wykupiłem do samochodu przedłużenie gwarancji" i tyle. Program nazywa się:

Program Przedłużonej Gwarancji
więc w moim odczuciu nikogo nie wprowadzasz w błąd, zwłaszcza że jest to zapis na oficjalnej stronie subaru.pl

Jane, cokolwiek by to nie było to plus dla dla mnie oraz potencjalnego kupującego ode mnie Forka za 4 lata. Więc raczej kupie.

40 minut temu, lazy_moose napisał:

Jane, cokolwiek by to nie było to plus dla dla mnie oraz potencjalnego kupującego ode mnie Forka za 4 lata. Więc raczej kupie.

Zadbane 4 letnie SUBARU to sprzedaje się w dwa/trzy dni lub nigdy nie trafia na portal ogłoszeniowy :), nie martw się sprzedażą.

5 godzin temu, Grzesiek89 napisał:

Ja nie, a o co z tym chodzi?

A ja tak.

chodzi o to , że po 3 latach gwarancji producenta ,masz jeszcze podobną ochronę  na kolejne rok lub dwa od firmy Loyd.

Im wcześniej się zdecydujesz, tym cena niższa.

Najwyższa jest pod koniec 3 roku gwarancji fabrycznej.

No tak, ale to już wcześniej wszyscy pisali hehe.

Odnośnie innego tematu ,czyli antykuny, widzę wyraźny postęp technologiczny w stosunku do modelu który miałem w forku SBD. Jest przede wszystkim ciszej i zmniejszenie rozmiarów głośnika, teraz przy 2 słychać mniej ,niż w tym starszym z jednym, gdzie niektóre sekwencje czirpów obudziłyby umarłego.

Edited by radiolog
Godzinę temu, e-555 napisał:

Zadbane 4 letnie SUBARU to sprzedaje się w dwa/trzy dni lub nigdy nie trafia na portal ogłoszeniowy :), nie martw się sprzedażą.

No to ciekawe jak będzie za 2-4 lata z moim 3-5 letnim eboxerem :) czy pojdzie bez ogłoszenia :) czy też w ogóle jaki będzie wyglądał popyt na forestery  eboxery...

Chociaż przyznam że bardziej celuje w wymiane w salonie na nowego outbacka ale to zależy od silników jakie będą tam dostępne... (dziwne, jeżdże forkiem od 9 miesięcy a myśle a wymiance...)

8 minut temu, spawalniczy napisał:

W takim układzie to raczej musisz nastawić się na sporą stratę.

tego jestem wlasnie ciekaw, ale pytał będę.

Z drugiej strony czy przy odsprzedazy 3-5 letniego można w ogóle mówić o czymś innym jak o sporej stracie? - pytanie retoryczne :)

Za 4-5 lat  to e-boxer może będzie ostatnim modelem z tak dużym bakiem na paliwo dostępnym w Europie - bez rudej , lub druga opcja nie będziemy już w EU jak tak dalej pójdzie….

Jak jeździ i jest bez problemowy to po co sprzedawać 3-5 letnie auto strata kasy, w takim wypadku bardziej się opłaca wziasc auto w najem długo terminowy i po 2 latach wymienić na nowy.

3 minuty temu, e-555 napisał:

Za 4-5 lat  to e-boxer może będzie ostatnim modelem z tak dużym bakiem na paliwo dostępnym w Europie - bez rudej , lub druga opcja nie będziemy już w EU jak tak dalej pójdzie….

Czyli będzie zyskiwał na wartości jako legenda japońskiej motoryzacji;)

17 minut temu, spawalniczy napisał:

W takim układzie to raczej musisz nastawić się na sporą stratę.

7 minut temu, emdzy napisał:

Z drugiej strony czy przy odsprzedazy 3-5 letniego można w ogóle mówić o czymś innym jak o sporej stracie? - pytanie retoryczne :)

Tak jak pisze @spawalniczywymiana auta u dealera to duża strata w stosunku do kwoty którą otrzymasz na rynku. Rozważałem takie rozwiązanie, ale zawsze oferta była niższa o kilka tysięcy od kwoty którą otrzymaliśmy za auto.

25 minut temu, Paweł J. napisał:

Tylko żonie nie mów o takich pomysłach! :biglol:

My wymieniliśmy Forestera po dwóch latach z n/a na XT - wolny ssak był zbyt mułowaty. 

XT też zmieniliśmy po dwóch latach - za słaby w terenie :) mam to szczęście że oboje z żoną lubimy samochody i zgadzamy się co do wyboru.

37 minut temu, emdzy napisał:

Z moich doświadczeń - 3 letniego OBK sprzedałem sam w ciągu jednego dnia od wrzucenia ogłoszenia za ponad 20 000 zł więcej niż oferował mi partner wskazany przez dealera Subaru.

• Upvote 1
31 minut temu, mechanik napisał:

mam to szczęście że oboje z żoną lubimy samochody i zgadzamy się co do wyboru

Brawo Ty :thumbup: dobrze wiedzieć, że wyjątki się jeszcze zdarzają ;)

Edited by Paweł J.
4 minuty temu, Paweł J. napisał:

Brawo Ty, wyjątki się zdarzają :thumbup:

Właśnie, moja żonę nie interesuje auto kompletnie tylko ma jeździć, jedyne co się nauczyła to tankować i to tez najlepiej jak ja zatankuje a auto będzie gotowe do jazdy;)

na propozycje wzięcia jej XV stwierdziła ze po co  przecież  ten jeździ (Nissan QQ) :facepalm:

41 minut temu, mechanik napisał:

mam to szczęście że oboje z żoną lubimy samochody i zgadzamy się co do wyboru.

Też mam to szczęście ale budżet mniej elastyczny i inne też wspólne priorytety w planach. :)

Godzinę temu, emdzy napisał:

Chociaż przyznam że bardziej celuje w wymiane w salonie na nowego outbacka

Tak jak pisał @spawalniczy i @mechanik strata jest zbyt duża by oddać w rozliczeniu. Dwa razy dopytywałem o taką możliwość i za każdym razem oferowano mi około 15 tyś. mniej niż oczekiwałem.

Mimo to polecam zrobić taką wycenę w salonie bo pózniej jak już sprzedajesz sam na rynku to nawet gdy sporo upuścisz z ceny to i tak czujesz się jak zwycięzca z „zarobionymi” na szybko 10 tysiącami. :D

• Upvote 1
Godzinę temu, emdzy napisał:

Chociaż przyznam że bardziej celuje w wymiane w salonie na nowego outbacka ale to zależy od silników jakie będą tam dostępne... (dziwne, jeżdże forkiem od 9 miesięcy a myśle a wymiance...)

czytając wasze doznania z użytkowania e-boxera nie dziwię się, że zaczynasz myśleć o przesiadce ....

jako osoba, która przesiadła się z forestera do  outbacka polecam tą zamianę. Silnik w przyszłym outbacku nie powinien być problemem, bo z reguły Outback jest wyposażany w lepsze i mocniejsze silniki niż forester. U nas wyjątkiem był tylko ostatnio  forek XT szczególnie po wycofaniu z oferty w Polsce outbacka 3.6. 

• Upvote 1