Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

Strasznie to przykre co piszesz :( Odstąpienie od umowy zakupu raczej ciężko - ale pytaj prawników. A tymczasem nie daj żyć temu salonowi w Katowicach - odstawiasz auto (masz na gwarancji) i niech robią!
Rozmawiałeś z SIP?

Mnie jako potencjalnego (wciąż walcze z podejęciem decyzji) kupującego Forka to lekko zniechęca :(

Edytowane przez lazy_moose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód fajny ale nie polecę Subaru.

Prosty przykład dlaczego, przed zakupem jako jeden z akcesoriów dokupiłem alarm (tak wiem, po co komu alarm itd), nieważne - był w katalogu to sobie zamówiłem.
Na wakacjach przez pierwszy tydzień aku padł mi dwukrotnie, w żadnym ASO (Gdańsk, Olsztyn), nikt nie chciał się tym zająć, powiedziano mi, że alarm kupiłem w Katowicach i tam sobie muszę go naprawić :)

Także, jak kupisz samochód w Gdańsku, a później wyślą Cię z pracy do Katowic to będziesz musiał sobie jeździć 600km naprawiać Subaru.

 

Sam samochód jest fajny, przyjemnie się nim jeździ ale mam już lekką awersję, teraz jak pakuję rowery na hak, bagaże do boxa to najchętniej zostawiam go na chodzie, bo nie chce mi się czekać na samochód zastępczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym cisnął Katowice. Wymienili Tobie finalnie te aku?
Kwestia rękojmi - niezgodność rzeczy sprzedanej z umową?
Cytuję:

Będziemy mogli skorzystać z rękojmi jeśli zostaną spełnione łącznie cztery przesłanki: 1) samochód ma wadę, 2) wada nie jest efektem zwykłej, przeciętnej eksploatacji pojazdu lub jej istnienie pozostaje wbrew wcześniejszym zapewnieniom sprzedawcy, 3) nie wiedzieliśmy o wadzie w momencie dokonywania zakupu pojazdu (wada ukryta samochodu), 4) wada lub jej przyczyna istniała w pojeździe w momencie jego sprzedaży. Jeśli wskazane przesłanki zaistniały to możemy dochodzić naszych praw.


Natomiast uszkodzenie głośnika jest bardzo dziwne - może poprostu gdzieś masz poluzowany lub uszkodzony przewód?. Uszkodzenie głośnika mogło by iść w parze z uszkodzeniem końcówki mocy systemu audio - a tego nie obserwujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, dawidz said:

Tak, wymienili na taki o większej pojemności.

No, więc odstawiasz i zgłaszasz, że nie mogłeś otworzyć tylnej klapy. Przecież mają tam elektryka, który jest w stanie sprawdzić aku pod obciążeniem oraz wyobrażam sobie, że Subaru ma procedury by dokonać kontroli poboru prądu z aku w kilku wariantach by ewentualnie zdiagnozować potencjalne źródło jego rozładowywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, dawidz said:

Tak przestawiałem, żeby utwierdzić się, że nie działa. 
Ustawienie balansu jest w domyślnym miejscu (na środku).

Nie mam pojęcia co jest uszkodzone ale na kolejną wizytę chyba umówię się do innego aso bo szkoda mojego czasu i nerwów.


No to czasem najlepsze wyjście, jak z lekarzem - ten co zepsuje to nie naprawi bo nie umie lepiej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iść w stronę rękojmi w temacie naprawy? To jest jakaś różnica czy będę go naprawiał z tytułu gwarancji/rękojmi?

Z tego co kojarzę, przy zakupie jeżeli naprawia się z tytułu rękojmi i sprzedawca nie będzie w stanie naprawić produktu to można wnioskować o zwrot należności.
Jak to się nie uda to pozostanie mi parkować pod drzewami w czasie huraganu :P
Tylko wtedy szkoda kasy, którą wydałem na oklejanie, gap i gwarancję :(

A co do Volvo, z tego co widziałem, aktualnie w okolicy 200k jest sporo ofert, nie będę płakał jak nie będzie skanował mi twarzy, a przynajmniej większość ma koło zapasowe w wyposażeniu.

Edytowane przez dawidz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lazy_moose napisał:

No, więc odstawiasz i zgłaszasz, że nie mogłeś otworzyć tylnej klapy. Przecież mają tam elektryka, który jest w stanie sprawdzić aku pod obciążeniem oraz wyobrażam sobie, że Subaru ma procedury by dokonać kontroli poboru prądu z aku w kilku wariantach by ewentualnie zdiagnozować potencjalne źródło jego rozładowywania.

 

Przed zakupem pierwszego samochodu z salonu (tego forka), też byłem naiwny, że wszystko to tak pięknie działa.

Że przez te 2-3 lata będzie spokój, a jeśli już coś sie zepsuje to oddam, dostanę zastępczego forestera i za 2 dni będę miał naprawiony samochód do odbioru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega miał problemy z nowym Aurisem (hybryda) - zgłaszał, ASO stwierdzało, tak widzimy usterkę  - postępowali wdg procedur wymieniając co mogli wymienić.
Problem pozostawał nierozwiązany - wówczas ASO zgłaszało się po ekspertyze do Toyoty i opcją było wymiana auta na takie samo pozbawione wad. W końcu ktoś tam doszedł co należało wymieć, wymienili i gitara. 

Po czasie okazało się, że szyber dach przecieka w nowym aucie :) Wymienili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dawidz napisał:

W sobotę zrobiłem trasę 320km, niedziela 170km, we wtorek wracałem do domu i po jakiś 120km utknąłem w korku na A4.

Po 30min stania w korku zgłodniałem i wybrałem się do bagażnika i tutaj moje zaskoczenie, zamek się otworzył ale klapa ani drgnęła w górę.

 

Akumulator wymieniony na większy, niby miał rozwiązać problem.

 

Z usterek, w miedzyczasie padł mi jeszcze głośnik z tyłu w drzwiach lub został uszkodzony w serwisie, nie wiem bo usłyszałem to dopiero kiedy usiadłem z tyłu.

A nie wcisles przez przypadek przycisku do ograniczenia podnoszenia klapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dawidz napisał:

Iść w stronę rękojmi w temacie naprawy? To jest jakaś różnica czy będę go naprawiał z tytułu gwarancji/rękojmi?

Z tego co kojarzę, przy zakupie jeżeli naprawia się z tytułu rękojmi i sprzedawca nie będzie w stanie naprawić produktu to można wnioskować o zwrot należności.
Jak to się nie uda to pozostanie mi parkować pod drzewami w czasie huraganu :P
Tylko wtedy szkoda kasy, którą wydałem na oklejanie, gap i gwarancję :(

A co do Volvo, z tego co widziałem, aktualnie w okolicy 200k jest sporo ofert, nie będę płakał jak nie będzie skanował mi twarzy, a przynajmniej większość ma koło zapasowe w wyposażeniu.

Rekojmia ma przewagę na gwarancją pod względem dat oraz podstawy zgłoszenia.

 

producent ma 14 dni na ustosunkowanie się do rekojmii od chwili zgłoszenia. Po tym czasie arbitralnie należy się nowy sprzęt...

rękojmia to jakby zgłoszenie wady ukrytej która była już w chwili nabycia przedmiotu. to nie jest zgłoszenie że coś się popsuło, to zgłoszenie że już było od początku nieprawidłowe.

 

Zadzwoń do rzecznika praw konsumenta w twoim mieście na pewno wytłumaczy ci podstawowe różnice.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale zgłaszając to jako rękojmię będę prawdopodobobnie zmuszony do dalszych napraw w MMCars, a tego woląłbym uniknąć. 
Zresztą opisałem im tą sytuację i otrzymałem taką odpowiedź:
".. co do opisywanego zdarzenia z akumulatorem, my czy też inny serwis do którego się Pan umówi musiałby raz jeszcze przyjrzeć się poborowi prądu w aucie i stanu naładowania akumulatora.. "
 

Wynika z tego, że mogę tak w kółko do nich jeździć i za każdym razem będa 'musieli raz jeszcze przyjrzeć się poborowi'.

 

Chyba zrobię na dnaich kolejny test ale średnio chce mi się otwierać drzwi na 30min przy tej pogodzie i zastanawiam się czy nie zostawić go po prostu wyłączonego na awaryjnych, tylko tutaj pytanie, ile powinien wytrzymać żeby nie było, że oczekuję niewiadomo czego od tego akumulatora.

Edytowane przez dawidz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam moim zdaniem dalej coś jest nie tak po montażu dokładanych rzeczy elektronicznych . Auto jest nowe i niestety nie do końca elektrycy ogarniają te tematy . Mam dwa przykłady z innych marek . Niestety modułów sterujących od groma i wszystko ze sobą powiązane . Moim zdaniem jest źle coś zamontowane w serwisie . Najśmieszniejsze że miałem podobnie w Hyundaiu z modułem do świateł dziennych z drogowych . Najlepiej że też w MM Cars . Cały czas coś nie tak. Okazało się że wywalili w między czasie elektryka i nowy chłopaczek ogarnął temat w 2 godz . Autko śmiga do dzisiaj i wszyscy happy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dawidz napisał:

Wyszedłem z samochodu i otwierałem bagażnik naciskając guzik na klapie.

Jak wróciłem do domu bagażnik otworzył się już normalnie

Nie wiem na ile ogarniasz elektrykę ale prostym urządzaniem możesz sprawdzić pobór prądu w samochodzie na postoju lub nawet sprawdzić dany obwód / obciążenie danego bezpiecznika.

Na YT ma trochę filmików jak to zrobić ..

Z tego co pisałeś to masz w samochodzie trochę dodatkowych gadżetów zabudowanych.

Na tym etapie to rola ASO, ale nie wiem czy w ASO znajdziesz dobrego elektryka, bo jak jest dobry to raczej ma swój business..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, lazy_moose napisał:

Kurcze, to nie ma być dobry elektryk w ASO a koleś co przeleci procedurę i tyle. No bez jaj, przecież każde ASO Subaru ma takowe. Oddaje furę, prosi o diagnostyke i ma dostać kwita z wynikami.

Tylko ci się wydaje że diagnostyka elektroniki jest taka prosta. Przeleci procedurę i jest ok . A klient wyjeżdża i za chwilę wraca . Aso nie ma pełnej dokumentacji ani narzędzi do pełnej diagnostyki wszystkiego . Mechanika jest do ogarnięcia .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jacocz napisał:

Tylko ci się wydaje że diagnostyka elektroniki jest taka prosta. Przeleci procedurę i jest ok . A klient wyjeżdża i za chwilę wraca . Aso nie ma pełnej dokumentacji ani narzędzi do pełnej diagnostyki wszystkiego . Mechanika jest do ogarnięcia .  

 

To kto powinien mieć taką dokumentację i narzędzia jeżeli nie ASO? :) Może powinni w takim razie wydać trochę pieniędzy na szkolenia i sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...