Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Tsunetomo napisał:

założyć gaz

 

 

chyba rzadko gaz zaklada pierwszy wlasciciel grubych aut

potem fura trafia do 'biznesmena' i wtedy pojawia sie lpg

w rotterdamie widuje prosiaki i amg z wlewem na blotniku ale z reguly ich kierowca ma rysy libansko-afrykanskie  ;)

 

tapatalked

 

 

  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, OBK CVT napisał:

 

 

chyba rzadko gaz zaklada pierwszy wlasciciel grubych aut

potem fura trafia do 'biznesmena' i wtedy pojawia sie lpg

w rotterdamie widuje prosiaki i amg z wlewem na blotniku ale z reguly ich kierowca ma rysy libansko-afrykanskie  ;)

 

tapatalked

 

 

Znam osoby które zamontowały gaz w nówkach, na etapie gdy auto było u dealera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Sebastian32 napisał:

104 km dziś. Średnie 4,5l/100km + 6zł.  Była i autostrada i centrum Krakowa. Ok, jazda spokojna bez ściganek czyli taka do jakiej stworzono to auto. W każdej chwili pod nogą tyle że ze świateł startuje jak boeing na wczasy. Da się? Da.

 

4,5? :D 
To chyba bardzo spokojna jazda (czyt przyspieszanie do 50tki na samym EV), ja nie mam serca robić tego tym, którzy startują za mną :D

Ja po zalaniu do pełna na razie 540km (w tym trasa Bytom - Zakopane - Bytom - 370km), reszta po mieście - średnia 6.8L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dawidz napisał:

 

4,5? :D 
To chyba bardzo spokojna jazda (czyt przyspieszanie do 50tki na samym EV), ja nie mam serca robić tego tym, którzy startują za mną :D

Ja po zalaniu do pełna na razie 540km (w tym trasa Bytom - Zakopane - Bytom - 370km), reszta po mieście - średnia 6.8L

Niech Kolega @Sebastian32 potwierdzi, ale cos mi się wydaje, ze na samym prądzie tez niezle to auto przyspiesza.

A spalanie naprawdę zacne. Jeśli się laduje w nocy i lata po mieście to taka hybryda plug in ma sporo sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tsunetomo napisał:

Niech Kolega @Sebastian32 potwierdzi, ale cos mi się wydaje, ze na samym prądzie tez niezle to auto przyspiesza.

A spalanie naprawdę zacne. Jeśli się laduje w nocy i lata po mieście to taka hybryda plug in ma sporo sensu. 

 

Ok zwracam honor, nie sprawdziłem, że kolega Sebastian nie jeździ e-boxerem ;D


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, OBK CVT napisał:

 

 

dealer nawet daje gwarancje na dacie czy skody, tez znam takie przypadki dla bieda-flot

 

tapatalked

Tu było o droższych furach, więc nie piszę o tanich autach.

Znam ludzi z Grand Cherokee SRT, Dodge Chellenger, Wranglerami wyposażanymi na etapie sprzedaży w LPG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mechanik napisał:

 

Znam ludzi z Grand Cherokee SRT, Dodge Chellenger, Wranglerami wyposażanymi na etapie sprzedaży w LPG.

 

ja nie mam takich znajomych

 

wracajac do e-boxera jestem po drugiej weekendowej przymiarce miasto - a8 -  a4 w tym wjazd na gore sw anny

szczerze powiem nie bylo lekko, ale sie wturlal bez jakis dramatow dzwiekowo - zadyszkowych

tempomat faktycznie trzyma irytujaco wysokie obroty o ponad 1000 wiecej od mojego, jest to cos przedziwnego

jazda w miescie bez zastrzezen, eye-sight jest bardziej czuly niz w moim my18, nowy forek jest napewno lepiej wykonany

odebralem i oddalem zatankowany pod korek i spalanie 8.8, zrobilem 400km z tego 300 z 145 na tempomacie

 

tapatalked

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładanie gazu do Mercedesa za 500k to racjonalne dysponowanie pieniędzmi?
 

Zakup samochodów "super premium" jest w ogóle taka klasa? sam w sobie nie jest racjonalnym wyborem, podobnie jak np. zakup iphone'a za 7k, to bardziej zachcianka.

Ale sam nie mam nic do gazu, miałem w starym Oplu, bardzo fajna sprawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dawidz napisał:

 

4,5? :D 
To chyba bardzo spokojna jazda (czyt przyspieszanie do 50tki na samym EV), ja nie mam serca robić tego tym, którzy startują za mną :D

Ja po zalaniu do pełna na razie 540km (w tym trasa Bytom - Zakopane - Bytom - 370km), reszta po mieście - średnia 6.8L

Ha ha:biglol: , już nie tylko ja podaje ze pali poniżej 7l/100km, a i spokojnie poniżej 6 zejdzie na trasie z prędkościami do 110km/h:P:yahoo:

Wczoraj wracałem z Bielska Białej do Katowic i znowu wynik 6l/100km i to jechaliśmy w deszczu pół trasy:P

Moze na Śląsku one jakoś inaczej palą?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dawidz napisał:

Myślę, że to mocno zależy od stylu jazdy, na tą chwilę jeszcze trochę mnie 'bawi' to jeżdżenie na EV i czasami puszczam gaz i próbuję 'dryfować' ;p

Jak mi się to znudzi to pewnie spalanie pójdzie w górę o te 2L na setkę

Po mieście tak , ale na krajówce z tempomatem to już nie masz takiej możliwości:P

Ale z drugiej strony jeżdżąc po aglomeracji górnośląskiej( przez miasta) to ten napęd elektryczny wykorzystuje się w znacznym stopniu, pisze z mojego punktu widzenia.

Ja już kiedyś pisałem we wcześniejszych postach , ze jak dojeżdżam do świateł , ronda czy jadę za autobusem to automatycznie przełączam się na EV, wystarczy ze zdejmę nogę z gazu lub lekko przyhamuje, w sumie i tak muszę zwolnić. Mam z tego fajna zabawę:D(jeszcze);)

Edytowane przez Grzesiek89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, OBK CVT napisał:

 

dealer nawet daje gwarancje na dacie czy skody, tez znam takie przypadki dla bieda-flot

 

tapatalked

Polecam wejść na stronę subaru.es , miałem wrażenie że Gazprom dostał wyłączność na sprzedaż tej marki na półwyspie iberyjskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tsunetomo napisał:

Niech Kolega @Sebastian32 potwierdzi, ale cos mi się wydaje, ze na samym prądzie tez niezle to auto przyspiesza.

A spalanie naprawdę zacne. Jeśli się laduje w nocy i lata po mieście to taka hybryda plug in ma sporo sensu. 

 

Silnik elektryczny ma moment 240Nm przekazywany na tylną oś, czyli więcej niż ma na tylnej osi Subaru BRZ. Nie czyni go to absolutnie sprinterem ze względu na masę, ale i tak rusza sprawniej niż typowy Kowalski ze świateł. Na pewno pomaga skrzynia biegów, która przynajmniej w mojej wersji z wgranym oprogramowaniem Polestar działa szybko. Na szutrowej nawierzchni auto bez problemu zrywa przyczepność, choć pomagają w tym moim zdaniem kiepskie opony Continental Eco, na których absolutnie nie czuje się pewnie na mokrym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2020 o 15:30, Michał W. napisał:

Test konkurenta z bliższego segmentu dla Forestera E-Boxer niż wspomniane wcześniej Volvo czyli Mitsubishi Outlander PHEV od "Marek Drives"

Pan Henryk będzie zadowolony:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, OBK CVT napisał:

 

ja nie mam takich znajomych

 

wracajac do e-boxera jestem po drugiej weekendowej przymiarce miasto - a8 -  a4 w tym wjazd na gore sw anny

szczerze powiem nie bylo lekko, ale sie wturlal bez jakis dramatow dzwiekowo - zadyszkowych

tempomat faktycznie trzyma irytujaco wysokie obroty o ponad 1000 wiecej od mojego, jest to cos przedziwnego

jazda w miescie bez zastrzezen, eye-sight jest bardziej czuly niz w moim my18, nowy forek jest napewno lepiej wykonany

odebralem i oddalem zatankowany pod korek i spalanie 8.8, zrobilem 400km z tego 300 z 145 na tempomacie

 

tapatalked

 

 

Ostatnio rzadko włączam tempomat i to ma sens, bo na ręcznej obsłudze gazu rzadko przekraczam 3,5 tys., na tempomacie oprogramowanie dąży do używania jak najwyższego biegu jak najdłużej, stąd 7 na dołku przed górką powoduje ,że jak górka się zaczyna momentu brak i trzeba od razu przełożyć na 3 co  od razu skutkuje obrotami 5 tyś.

Natomiast spalanie ciągle mam 9,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, radiolog napisał:

Ostatnio rzadko włączam tempomat i to ma sens,

Czyli kupiłeś auto z super systemami: ES, aktywny tempomat, automat...  Ale ich nie używasz bo działa to słabo i kończysz jeżdżąc z nogą na gazie i na ręcznym przełączaniu biegów. :yahoo:

Fajne auto. :biglol: Trzeba było Dustera w manualu kupić, tez byś sobie na gaz naciskał i biegi zmieniał. 

  • Haha 4
  • Do kitu 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radiolog

nie przeginalem z obrotami, ja jestem przyzwyczajony ze czasem trzeba skorygowac bieg lopatkami, od 8 lat jezdze tylko cvt

mysle ze kilka dni jazdy i ustawilbym auto pod siebie

widze roznice w wadze na korzysc starego sj ale akurat w miescie pare razy pomogl elektryk i daje sie bardzo przyjemnie jezdzic

masz dwa lata mlodsze auto i widac ze caly czas pracuja nad systemami

 

@Jaca68

faktycznie fajne auto, ma troche wad (jak kazde) a najwieksza to cena

tak przy okazji to ciekawe jest to twoje smetne pierdolamento w kazdym mozliwym watku o e-boxerze  :mrgreen:

 

tapatalked

 

  • Super! 1
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg na pełnym baku 640km (370km trasa Bytom-Zakopane-Bytom), reszta po mieście.

 

Spalanie jak dla mnie ok, zasięg taki sobie, jeździłem wcześniej na hybrydzie pb-lpg więc jestem przyzwyczajony do większych, ale tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...