Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Grzesiek89 napisał:

10 l xc60, to nowy wrangler o aerodynamice kiosku ruchu podobno pali 11-12l;)

Wrangler jest krótki i długi. 

Ja mam długiego, masa w dowodzie 1820kg 

To Volvo strasznie ciężkie. 

Co do Wranglera to 11-12 ltra /100 km pali na MT. 

Na AT mniej, nawet około 10 żonie pali. Areodynamika przy prędkościach miejskich nie ma znaczenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mechanik napisał:

Wrangler jest krótki i długi. 

Ja mam długiego, masa w dowodzie 1820kg 

To Volvo strasznie ciężkie. 

Co do Wranglera to 11-12 ltra /100 km pali na MT. 

Na AT mniej, nawet około 10 żonie pali. Areodynamika przy prędkościach miejskich nie ma znaczenia 

Ale silnik V6 3.6l bo taki masz? A ten nowy to 2.0 turbo benzyna, ciekawe jak się on ma do V6 3.6. Podobno osiągi ma podobne do Pentastara;)

Chodzi mi on po głowie w wersji Rubicon ,tak na miasto:biglol:

Edytowane przez Grzesiek89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale silnik V6 3.6l bo taki masz? A ten nowy to 2.0 turbo benzyna, ciekawe jak się on ma do V6 3.6. Podobno osiągi ma podobne do Pentastara Chodzi mi on po głowie w wersji Rubicon ,tak na miasto:biglol:

 

Jeździłem długim z benzyna 2.0 t. Rewelacja!

Spalanie? Ja wziąłem na testy w piątek, pojeździłem w korkach warszawskich. OK. 13l/100 km, przy baaardzo delikatnym traktowaniu. Może jeszcze do tych 12 by się udało zejść?

Subaru miało być właśnie tańszym spełnieniem marzeń o Wranglerze, ale jak tu czytam to...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KermitFrog napisał:


Jeździłem długim z benzyna 2.0 t. Rewelacja!
Spalanie? Ja wziąłem na testy w piątek, pojeździłem w korkach warszawskich. OK. 13l/100 km, przy baaardzo delikatnym traktowaniu. Może jeszcze do tych 12 by się udało zejść?
Subaru miało być właśnie tańszym spełnieniem marzeń, ale jak tu czytam to...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale czemu, Subaru jest bardzo fajnym autem do spokojnej jazdy z rodzinka:D

Ja po 8 tys km nadal jestem zadowolony i bym go kupił jeszcze raz:Pale może w innym kolorze bo ten jakoś cały czas jest brudny:biglol:

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu, Subaru jest bardzo fajnym autem do spokojnej jazdy z rodzinka
Ja po 8 tys km nadal jestem zadowolony i bym go kupił jeszcze razale może w innym kolorze bo ten jakoś cały czas jest brudny:biglol:

No twoje komentarze rzeczywiście przechylają szale na korzyść.
Jeśli wierzyć twojemu nickowi to chyba jesteśmy rówieśnikami, czyli do starszych panów nam daleko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, KermitFrog napisał:


No twoje komentarze rzeczywiście przechylają szale na korzyść.
Jeśli wierzyć twojemu nickowi to chyba jesteśmy rówieśnikami, czyli do starszych panów nam daleko emoji6.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Może i tez tak być ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu, Subaru jest bardzo fajnym autem do spokojnej jazdy z rodzinka
Ja po 8 tys km nadal jestem zadowolony i bym go kupił jeszcze razale może w innym kolorze bo ten jakoś cały czas jest brudny:biglol:

Widzisz, ale żeby nie było tak słodko, obawiam się, ze takim autem w sytuacji pośpiechu, nie pofruniesz autostrada te 189 km/h żeby prawa jazdy nie zabrali


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, KermitFrog napisał:


Widzisz, ale żeby nie było tak słodko, obawiam się, ze takim autem w sytuacji pośpiechu, nie pofruniesz autostrada te 189 km/h żeby prawa jazdy nie zabrali emoji3166.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Widzisz, bo to jest taki pakiet bezpieczeństwa opatentowany przed Subaru i to dawany w standardzie  , SLD-safety driving licence :biglol:,  najprzyjemniej jeździ się zgodnie z ograniczeniami prędkości , Subaru zniechęca kierowcę do przekraczania prędkości wyciem skrzyni biegów , szumem z oporu wiatru....:biglol:

Edytowane przez Grzesiek89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, bo to jest taki pakiet bezpieczeństwa opatentowany przed Subaru i to dawany w standardzie  , SLD-safety driving licence :biglol:,  najprzyjemniej jeździ się zgodnie z ograniczeniami prędkości , Subaru zniechęca kierowcę do przekraczania prędkości wyciem skrzyni biegów , szumem z oporu wiatru....:biglol:

Jasne, wiem, byłem, każdy kierowca powinien wziąć udział


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No twoje komentarze rzeczywiście przechylają szale na korzyść.
Jeśli wierzyć twojemu nickowi to chyba jesteśmy rówieśnikami, czyli do starszych panów nam daleko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chyba że w nicku jest wiek a nie rocznik


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xemir napisał:

Tego właśnie nie rozumiem. Dlaczego potrzebujesz 2 tonowego SUVa PHEV-a do jazdy po mieście i okazyjnych wyjazdów, skoro masz kilka samochodów? 

Ja rozumiem i odpowiem za niego: bo mogę. :yahoo:

 

3 godziny temu, dawidz napisał:

Wydaje mi się, że większość ludzi, którzy płacą ok300k za samochód średnio interesuje czy spali 6 czy 8 litrów na setkę.

No widzisz i tu przyznam Ci rację - wydaje Ci się. 

Idąc twoim tokiem rozumowania im droższe auto tym powinno więcej palić, czyli Forester powinien palić z 1,5 razy więcej niż taki Duster, bo skoro kosztuje 170 tys to właściciela nie interesuje spalanie. Stać go. :OO:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest akurat Twój tok rozumowania.

 

Mój jest taki, że jak place 300k za samochód to kupuje ten, który mi się najbardziej podoba a nie ten, który pali litry czy dwa mniej ale reszta mi w nim mniej odpowiada.

 

Tak jak kupując dom w górach za 2 mln kupuje ten z pięknym widokiem, a nie 150k tańszy z widokiem na sąsiada z każdej strony.

 

Co innego jak ktoś bierze samochód np. na raty na milion lat to później może patrzy na każde 20zl wyane przy dystrybutorze.

Edytowane przez dawidz
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dawidz napisał:

Mój jest taki, że jak place 300k za samochód to kupuje ten, który mi się najbardziej podoba a nie ten, który pali litry czy dwa mniej ale reszta mi w nim mniej odpowiada.

Nikt nie powiedział, że reszta się nie podoba. 

Poza tym spalanie ma aspekt nie tylko finansowy ale i praktyczny: częstsze lub rzadsze wizyty na stacjach paliw. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2020 o 19:12, dawidz napisał:

To jest akurat Twój tok rozumowania.

 

Mój jest taki, że jak place 300k za samochód to kupuje ten, który mi się najbardziej podoba a nie ten, który pali litry czy dwa mniej ale reszta mi w nim mniej odpowiada.

 

Tak jak kupując dom w górach za 2 mln kupuje ten z pięknym widokiem, a nie 150k tańszy z widokiem na sąsiada z każdej strony.

 

Co innego jak ktoś bierze samochód np. na raty na milion lat to później może patrzy na każde 20zl wyane przy dystrybutorze.

A jak kupujesz za 170K to ten, który najmniej się podoba? :blink:


A jak ten , który się podoba ma 5 wersji silnikowych, to co?

 

Ciekawe, czemu zdecydowana większość dużych i drogich limuzyn oraz suvów to jednak diesle, a nie benzynowe V8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

104 km dziś. Średnie 4,5l/100km + 6zł.  Była i autostrada i centrum Krakowa. Ok, jazda spokojna bez ściganek czyli taka do jakiej stworzono to auto. W każdej chwili pod nogą tyle że ze świateł startuje jak boeing na wczasy. Da się? Da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2020 o 19:12, dawidz napisał:

To jest akurat Twój tok rozumowania.

 

Mój jest taki, że jak place 300k za samochód to kupuje ten, który mi się najbardziej podoba a nie ten, który pali litry czy dwa mniej ale reszta mi w nim mniej odpowiada.

 

Tak jak kupując dom w górach za 2 mln kupuje ten z pięknym widokiem, a nie 150k tańszy z widokiem na sąsiada z każdej strony.

 

Co innego jak ktoś bierze samochód np. na raty na milion lat to później może patrzy na każde 20zl wyane przy dystrybutorze.

Nie mierz każdego swoją miarą B). Na stacjach z LPG bardzo często widuje porszaki cayenne czy miety za pół bańki przy dystrybutorze. Pudzian w swoim Hamerze też założył LPG...

Także koszta eksploatacji mają dla ludzi znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sosmar napisał:

Sorry ale dla mnie to dziadostwo. I nie piszę tu o ludziach ,którzy oszczędzają każdy grosz ale auto za pół miliona i 500 KM zagazowac,to powinno być karalne

 

 

Ja pewnie bym tego nie zrobił, ale... głównie dlatego, że żal mi miejsca zajętego przez zbiornik gazu, nie chcę dodatkowego ciężaru i problemów. 

Z drugiej strony jeśli ktoś się na te niedogodności godzi to nie widzę problemu. Nie jeden ma gaz we Wranglerze. 

Jedyne czego na prawdę nie cierpię w osobówkach to diesel. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sosmar napisał:

Sorry ale dla mnie to dziadostwo. I nie piszę tu o ludziach ,którzy oszczędzają każdy grosz ale auto za pół miliona i 500 KM zagazowac,to powinno być karalne

 

 

Wiesz, Twoje auto, Twoje decyzje. Nie wiem czemu chcesz kogoś karać? Ma prawo założyć gaz, polakierowac na różowo i napisać „I Love LPGT”

4 minuty temu, mechanik napisał:

Ja pewnie bym tego nie zrobił, ale... głównie dlatego, że żal mi miejsca zajętego przez zbiornik gazu, nie chcę dodatkowego ciężaru i problemów. 

Z drugiej strony jeśli ktoś się na te niedogodności godzi to nie widzę problemu. Nie jeden ma gaz we Wranglerze. 

Jedyne czego na prawdę nie cierpię w osobówkach to diesel. 

Akurat „osobówka” z dieslem, takim np. 6-cylindrowym to najlepsze auto dla kogoś, kto połyka sporo kilometrów. Szybkie i oszczędne. Ale rozumiem, ze ktoś może nie lubić, choć do takiej eksploatacji to nadal najlepsze silniki. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...