Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, aflinta napisał:

Zaraz przyjdzie @mechanik i powie Wam co to jest teren ;)

Zapewne. :)

Tak na poważnie to przecież tylko głęboka kałuża na polnej drodze i pewnie część SUVów obecnych na rynku mogła by mieć z nią kłopoty ale Forester z bateryjką czy bez powinien sobie dać radę, zwłaszcza na dobrych oponach.

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radiolog napisał:

tutaj jak widać bateryjka się sprawdza

To pochwalcie się spalaniem e-boxera.

Poniżej fotka ekranu z przejażdżki dużą ciężką hybrydą - 2100 kg, 313 KM, droga nr 22 okolice Starogardu Gd. duży ruch, niedzielne popołudnie. Po 300 kilometrach komp zameldował zużycie 7,6 ltr/100km.

20200621_175809.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał W. napisał:

Zapewne. :)

Tak na poważnie to przecież tylko głęboka kałuża na polnej drodze i pewnie część SUVów obecnych na rynku mogła by mieć z nią kłopoty ale Forester z bateryjką czy bez powinien sobie dać radę, zwłaszcza na dobrych oponach.

Na dobrych oponach to prawie każdy suv przejedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jaca68 napisał:

To pochwalcie się spalaniem e-boxera.

Poniżej fotka ekranu z przejażdżki dużą ciężką hybrydą - 2100 kg, 313 KM, droga nr 22 okolice Starogardu Gd. duży ruch, niedzielne popołudnie. Po 300 kilometrach komp zameldował zużycie 7,6 ltr/100km.

20200621_175809.jpg

 

To Lexus 450h za sporo ponad 300 tyś.?

Teraz jest chyba w promocji za 270 więc i tak nie bardzo pasuje do porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Jaca68 napisał:

To pochwalcie się spalaniem e-boxera.

Poniżej fotka ekranu z przejażdżki dużą ciężką hybrydą - 2100 kg, 313 KM, droga nr 22 okolice Starogardu Gd. duży ruch, niedzielne popołudnie. Po 300 kilometrach komp zameldował zużycie 7,6 ltr/100km.

20200621_175809.jpg

Ja mam obecnie stałe spalanie do i z pracy ok 30 km 6-6,5l/100km:) aż sam się dziwie ze tyle pokazuje:biglol:

kolegi kia sportage w automacie pali 9,5-10l/100km:P

Edytowane przez Grzesiek89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Michał W. napisał:

 

To Lexus 450h za sporo ponad 300 tyś.?

Teraz jest chyba w promocji za 270 więc i tak nie bardzo pasuje do porównania.

A jakby kosztowal 170 tys pln to by sie nadawal do porownania?:)

Doskonale wiemy ze rozmawiamy o relacjach osiagow (ew ilosc KM)do spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecnie stałe spalanie do i z pracy ok 30 km 6-6,5l/100km aż sam się dziwie ze tyle pokazuje:biglol:
kolegi kia sportage w automacie pali 9,5-10l/100km

Spalanie najważniejsze :) u mnie na tej trasie do 15-16 l wyjdzie ale mam to w d...... ważny fun z jazdy
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lisek napisał:

A jakby kosztowal 170 tys pln to by sie nadawal do porownania?:)

Byłby idealny. ;)

Porównując bez widełek cenowych możesz zestawiać wszystko ze wszystkim i zachwycać się nad zaletami np. BMW nad Dacią. :upside-down-face_1f643-small:

Tylko ilu użytkowników nowej Daci, przyzna Ci rację i poleci do salonu po nowe BMW?

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Michał W. napisał:

Byłby idealny. ;)

Porównując bez widełek cenowych możesz zestawiać wszystko ze wszystkim i zachwycać się nad zaletami np. BMW nad Dacią. :upside-down-face_1f643-small:

Tylko ilu użytkowników nowej Daci, przyzna Ci rację i poleci do salonu po nowe BMW?

To weź RAV IV. Wynik będzie jeszcze niższy (przy parametrach FXT) niż w Lexie a cena e-Boxera. 

 

Tak na marginesie, sądząc po wyświetlaczu, to jest poprzednia generacja Lexusa. Jeśli bym nie brał auta w leasing to zamiast nowego eBoxera kupiłbym w podobnej cenie kilkuletniego Lexa.

Edytowane przez RoadRunner
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, polak900 napisał:


Spalanie najważniejsze :) u mnie na tej trasie do 15-16 l wyjdzie ale mam to w d...... ważny fun z jazdy

Nie jest najważniejsze, ale przyjemnie jak  zostaje więcej kasy :P a przyjemność z jazdy tez daje:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, polak900 napisał:

Przyjemnie by było jakby się jeździło samochodem a nie e-boxerem , ale do czego e-boxer się nadaje to już kolega pokazał w filmie i tutaj tego rodzaju frajda z jazdy , jak najbardziej :)

Zgadza się to nie jest najlepszy samochód na autostrady, ale mi w eboxerze w jeżdżeniu po mieście (gdzie głównie jeżdżę) niczego nie brakuje i tak jest ograniczenie do 50km/h, nie ma znaczenia czy masz 150 km czy 500km pod maska, bo i tak jest ograniczenie do 50 km/h, chyba ze Kolega jeździ zdecydowanie szybciej po mieście :blink::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, polak900 napisał:

Jeżdżę jak warunki na drodze pozwalają , a w mieście tylko debil jeździ szybko

Dokładnie. A i tak fajniej to 50km/h osiągnąć w 2 sekundy niż w 5 ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RoadRunner napisał:

To weź RAV IV. Wynik będzie jeszcze niższy (przy parametrach FXT) niż w Lexie a cena e-Boxera. 

Takie porównanie ma jak najbardziej sens i w tym zestawieniu nic nie broni E-Boxera. 

 

A Lex zwłaszcza RX 450h to już zdecydownie inna półka niż Subaru i jego porównujmy choćby z BMW X5 xDrive40e, który ma identyczną moc, masę i cenę bardzo zbliżoną.

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tsunetomo napisał:

Dokładnie. A i tak fajniej to 50km/h osiągnąć w 2 sekundy niż w 5 ;)

 

 

właśnie do 60 km/h e-boxer zostawia większość aut w tyle, potem go doganiają te xt  i przeganiają, ale za rogiem stoją miśki z suszarką i właściciej na 3 miesiące traci prawko.

 

Mnie w mieście nie udaje się zejść poniżej 9 l/100 km, ale kiedyś jechał za mną inny eboxer i wyraźnie oszczędzał ,bo zostawał w tyle, myślę że wykręcał 6,5 l

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tsunetomo napisał:

Dokładnie. A i tak fajniej to 50km/h osiągnąć w 2 sekundy niż w 5 ;)

 

Często widzę takie właśnie sytuacje jak wyprzedzają się kierowcy ,żeby potem szybko dojechać lewym pasem do świateł i stać:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, radiolog napisał:

 

właśnie do 60 km/h e-boxer zostawia większość aut w tyle, potem go doganiają te xt  i przeganiają, ale za rogiem stoją miśki z suszarką i właściciej na 3 miesiące traci prawko.

 

Mnie w mieście nie udaje się zejść poniżej 9 l/100 km, ale kiedyś jechał za mną inny eboxer i wyraźnie oszczędzał ,bo zostawał w tyle, myślę że wykręcał 6,5 l

Faktem jest, ze CVT, potrafi w magiczny sposób rozpędzić auto do 50-60km/h bardzo sprawnie. Zadyszka wkrada sie chwilkę później :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, radiolog napisał:

 

właśnie do 60 km/h e-boxer zostawia większość aut w tyle, potem go doganiają te xt  i przeganiają, ale za rogiem stoją miśki z suszarką i właściciej na 3 miesiące traci prawko.

 

Mnie w mieście nie udaje się zejść poniżej 9 l/100 km, ale kiedyś jechał za mną inny eboxer i wyraźnie oszczędzał ,bo zostawał w tyle, myślę że wykręcał 6,5 l

Czyli e-boxer jest jak Forester SG 2,5XT ktory do 60km/h byl szybszy niz Lambo Murcielago :)

Co do spalania to wynik 8,5 l na luzaku do zrobienia w OBK 2,5 bez doktoratu z naciskania gazu w 46,4664% :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michał W. napisał:

 

To Lexus 450h za sporo ponad 300 tyś.?

Teraz jest chyba w promocji za 270 więc i tak nie bardzo pasuje do porównania.

 

3 godziny temu, Michał W. napisał:

Byłby idealny. ;)

Porównując bez widełek cenowych możesz zestawiać wszystko ze wszystkim i zachwycać się nad zaletami np. BMW nad Dacią. :upside-down-face_1f643-small:

Tylko ilu użytkowników nowej Daci, przyzna Ci rację i poleci do salonu po nowe BMW?

Brawo wygrał pan nagrodę dnia: bonus poklepus :)

To tak jakbyś powiedział: Subaru robi beznadziejne hybrydy ale przynajmniej tanie. Nie chodzi o cenę, te same napędy hybrydowe można znaleźć w droższych Lexusach i tańszych Toyotach (no może z wyjątkiem RX 450h bo tam siedzi potwór pod maską). Niedzielna wycieczka nową RAV4 skutkowałaby przynajmniej litr mniejszym spalaniem. Ale jeżeli 3,5 litrowa, 300 konna, dwutonowa bestia spala podobne ilości paliwa jak Forester e-boxer to coś tu inżynierom z Subaru nie wyszło.

 

42 minuty temu, radiolog napisał:

Mnie w mieście nie udaje się zejść poniżej 9 l/100 km,

Hahahahahahaha :biglol::yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...