Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, dawidz napisał:


image.thumb.png.334b4253711f4e457be5737f7f79c1cd.png

Na przykładzie tego wycinka ekranu chciałbym zasugerować by może @Dyrekcja przyjrzała się co się dzieje w dziale „samochody dostępne”.

Przykładowo wchodzę na stronę SIP jako potencjalny, „zielony” klient (nie znam oferty, wersji wyposażenia itp.) i chce kupić coś ze stanu. Wybieram Forester najnowszej generacji i :blink: głupieje bo każde ASO wprowadza tytuł i opis pojazdu według własnego pomysłu (patrz wyżej na screen). Przeglądając ten bałagan można pomyśleć, że nowy Forek ma kilka silników, skrzyń biegów i wersji (to akurat się zgadza) do wyboru. Ciekawe są też tytuły z dopiskiem „Autoryzowany Dealer Subaru”, które niezorientowanej osobie mogą sugerować że nie wszystkie oferty na stronach SIP są od takowego. ;)

Pewnie większość oglądających te oferty ma lub miało wcześniej Subaru, czyta forum i sobie poradzi ale ktoś nowy trafiając na ten dział ma do wyboru dwie opcje: rozszyfrować to (kwarantanna, mam czas to jakoś to rozgryzę) lub może popatrzeć jak to jest w innych markach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dawidz napisał:

Na stronie subaru w zakładce z dostępnymi samochodami są roczniki 2019 w cenie powyżej 165k, także wydaje mi się że oferta, którą wrzuciłem jest mocno konkurencyjna

Jeżeli tak, to niewątpliwie jest konkurencyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał W. napisał:

@dawidz

dzwoń do Grafix i pytaj czy spadł z lawety i dlatego tak tanio czy po prostu chcą się go pozbyć bo już nie mogą patrzeć na ten kolor. ;) 

Blisko, malowany błotnik, uszkodzenie przy transporcie ;D

 

 

A wracajac do mojego początkowego pytania, czy jest jakaś konkretna przewaga zakupu rocznika 2020 nad zakupem 2019? Z tego co widzę u jednego dealera, różnica w cenie to 10-12k między rocznikami.

Edytowane przez dawidz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 minuty temu, dawidz napisał:

Blisko, malowany błotnik, uszkodzenie przy transporcie ;D

Tak coś czułem. ;)

Na Twoim miejscu dzwoniłbym do Kielc, 159900 to super cena.

Pan Mateusz tam sprzedaje i jest bardzo ok. :)

 

23 minuty temu, dawidz napisał:

A wracajac do mojego początkowego pytania, czy jest jakaś konkretna przewaga zakupu rocznika 2020 nad zakupem 2019? Z tego co widzę u jednego dealera, różnica w cenie to 10-12k między rocznikami.

Zmian w wyposażeniu nie było więc tylko inna data produkcji.

Gdy kupujesz na krótko to może i opłaci się brać 2020 ale wątpie a jak powiedzmy na 6 lat lub więcej to chyba nie odrobisz tej obecnej różnicy przy sprzedaży.

 

Ja osobiście kupiłem dwa Subaru ma wyprzedaży rocznika i to co "oszczędzam" na roku to "inwestuję" w dodatki.  

Edytowane przez Michał W.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupić z salonu uszkodzone auto...ech

z racji roczników różnice w cenach rozumiem, z racji wyposażenia też, z racji salonu już nie :)

 

PS. zacząłem częściej używać trybu S w trakcie jazdy i faktycznie trochę lepiej z tą mocą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zobaczę co mi odpiszą firmy od foli bo niestety ale ten biały mi mocno nie pasuje, celowałem w zielony ew. brązowy z brązowym środkiem ale taka sztuka to niestety prawie 170k

Fakt, że i tak oklejałbym bezbarwną ale poczekam i zobaczę ile wyjdzie za zmianę koloru folią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł z cenami jest dlatego, że niektórym dealerom zostały jeszcze pojedyncze samochody z FV np w grudniu czy w styczniu, gdzie kurs Euro był na poziomie 4,2, niektórzy mają kilka z marca po kursie 4,30zł, w kwietniu było 4,4 a w maju 4,45. 

Zależy w którym miesiącu kto dostał jaki samochód i ile za niego zapłacił. Wszystko przez wirusa :unsure:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dawidz napisał:

biały mi mocno nie pasuje

 

mi tez bialy nie pasowal w salonie wiec wzialem niebieski

jednak ta perla w terenie wyglada zupelnie inaczej i teraz mialbym zagwozdke czy jednak go nie brac (prysnalbym chromy na czarny mat)

bialy w terenie zilustruje zdjeciem auta michala w za co z gory przepraszam kolege liska

1800515516_michalw.jpeg.7972367b699f4f3775b3985d292d5267.jpeg

 

tapatalked

  • Super! 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na Śląsku mają demówkę (500km przebiegu) zielona, 2020 za 159k, więc pewnie będzie wybierane między białą nówką i tym ogórkiem.

btw. w ogłoszeniu na stronie subaru wrzucili pomieszane zdjęcia Subaru i OBK ;dimage.thumb.png.9e1ec2945097e3f6c0fc4152a2e28868.png
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
2 godziny temu, Michał W. napisał:

Na przykładzie tego wycinka ekranu chciałbym zasugerować by może @Dyrekcja przyjrzała się co się dzieje w dziale „samochody dostępne”.

Przyjrzałem się :oops:

Trochę roboty jest - dziękuję za zwrócenie uwagi :hi:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dawidz napisał:

Także nawet jakbym miał przejechać polskę dookoła to za prawie 20 000zł warto

Wszystkie auta kupowaliśmy poza naszym województwem, dwa Forestery w Warszawie, Wranglera w Łodzi. Różnica w cenie od kilku do ponad 10 %. 

3 godziny temu, dawidz napisał:

różnicę w cenie będę miał oklejony (zabezpieczony) cały samochód i kolor jaki mi pasuje.

Tak to dobry pomysł, my też okleiliśmy auto. Jednak folia bezbarwna jest bardzo droga, dlatego często używana na oklejenie elementów (maska, lusterka) nie całego samochodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, dawidz napisał:

Widzę, że na Śląsku mają demówkę (500km przebiegu) zielona, 2020 za 159k, więc pewnie będzie wybierane między białą nówką i tym ogórkiem.

Ja osobiście wolę auto z zeszłego roku bez przebiegu od świeżego demo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2020 o 11:55, radiolog napisał:

Tylko tyle, że to wosk na podwozie.

Trochę mnie zniechęca czarna masa bitumiczna, a ten preparat T40 jest bezbarwny

Dzisiaj w serwisie oglądali mojego SH od spodu po zabezpieczeniu KROWN'em i pochwalili je - jest bezbarwny wosk nałożony natryskowo czy jakoś tak - tak samo w profile go napchali - tylko że wtedy robią swoje odwierty !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, aflinta napisał:

Każdy ma inne potrzeby, ale dla mnie Forester bez jego wielkiej dziury w dachu traci na swojej atrakcyjności :)

Mam okno dachowe w qashqaiu i go nie używamy , może kilka razy użyliśmy jak był nowy samochód a teraz to wcale , a przy  zakupie specjalnie dopłacaliśmy do okna dachowego...:toobad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, dawidz napisał:

Przeglądając różne oferty, gdzieś natknąłem się na cenę za cały samochód i oscylowała w okolicach 10k
 

Cena niewiele mówi. Ważne jak duże auto, jak skomplikowane powierzchnie, jaki rodzaj folii (jest wiele marek, jedne uchodzą za bardzo dobre inne tańsze), w jaki sposób oklejono auto (jedynie z zewnątrz, czy na przykład również w środku, zakamarki po otwarciu drzwi, klapy bagażnika, maski). U nas na przykład grill i dach są nie oklejone. 

Ja wspomniałem jedynie że folie przezroczyste są ponad dwa razy droższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...