Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, KermitFrog napisał:


Dyplomata, dobre!!
Moja żona by tego nie kupiła jednak emoji3166.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A ja tam uważam, że zaprzątanie głowy Żonie takimi tematami jak koszty utrzymania samochodów jest zbyteczne. Ja to mojej mówię, ze kupiłem lub sprzedałem jakieś auto jak sama zapyta, bo cos nowego zobaczy albo czegos jakiś czas nie widzi. O felgi i opony miałaby pytać? :) Polecam odrębne konta bankowe, to tez pomaga :)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kokos napisał:

Ja bym szedł tą drogą:

 

Żono (kochana, droga etc.) ten SIP kompletnie zwariował !!! Właśnie przeczytałem na THE Forum, że aby nie utracić gwarancji na e-boxer, chcąc jeździć w terenie,  musimy  mieć dedykowane felgi i opony, których listę opublikowali na forum.

Najtaniej wychodzi Momo Revenge 17" i Pirellki AT'ki...

 

Powinno się udać ;)

 

Btw, kiedys SIP oferowal homologowany BBK Brembo (plus felgi ATS DTM), teraz mogliby oferowac zestaw do jazdy w terenie :thumbup:

 

Z racji tego, ze Subaru przeszlo na PCD 5x114,3, to byloby dosc proste: jakies mocne i latwe do czyszczenia felgi + jakies sprawdzone AT'ki (rozmiar pod konkretny model auta, profil opon ciut wiekszy od fabrycznego)

 

No i oczywiscie plyty pod silnik / skrzynie / tylny dyf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lisek napisał:

Sam jesteś malkontent:) Wg mnie to zaśmiecanie tematu zdjęciami nie mającymi związku z E-boxer. Po co mam 150-ty raz oglądać białego Forestera SJ rzut w lesie,garażu,przez szyberdach, od podwozia,od tylu od przodu a może w tle ze sprzedanym OBK? Dla mnie bez sensu.Od tego jest wątek Moje Subaru i chyba tyle w temacie.

 

Dlaczego?

Jak jesteś dumny ze swojego dziecka to pokazuj ile trzeba

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo od tego jest odpowiedni dział a tu jest temat o e-boxer. Sam mnie upominałeś że wylewam swoje żale na zmianę strategi marki na inna niż była co akurat miało trochę związku z tematem.

Wstawianie po raz enty zdjęć swojego auta nie związanego z tematem jest po prostu bez sensu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tsunetomo napisał:

A ja tam uważam, że zaprzątanie głowy Żonie takimi tematami jak koszty utrzymania samochodów jest zbyteczne. Ja to mojej mówię, ze kupiłem lub sprzedałem jakieś auto jak sama zapyta, bo cos nowego zobaczy albo czegos jakiś czas nie widzi. O felgi i opony miałaby pytać? :) Polecam odrębne konta bankowe, to tez pomaga :)

Ale moja żona obsługuje konto firmowe w tym problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KermitFrog napisał:


Dyplomata, dobre!!
Moja żona by tego nie kupiła jednak emoji3166.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bo to trzeba zrobić jakieś stosowne „wejście” typu kochanie kupiłem Ci jakieś świecidełko... a przy okazji jakieś tam niezbędne drobiazgi do auta :P

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lisek napisał:

Witaj w klubie:)

U mine robią to księgowi... A potem sie dziwicie, ze w Polsce bezrobocie, jak dwóch na 3 przedsiębiorców żałuje na księgowosc i zrzuca to na Żony ;)

No i na dodatek uderzacie w gospodarkę, bo nawet opon nie możecie kupić ;)

A na poważnie - dla mnie mieszanie spraw firmowych i domu jest nie do przejścia. Dom to dom, działalność zawodowa to działalność zawodowa. Ale każdy ma inaczej. Jeden lubi e-boxera a inny XT (zeby nie byl calkowity offtop). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tsunetomo napisał:

U mine robią to księgowi... A potem sie dziwicie, ze w Polsce bezrobocie, jak dwóch na 3 przedsiębiorców żałuje na księgowosc i zrzuca to na Żony ;)

No i na dodatek uderzacie w gospodarkę, bo nawet opon nie możecie kupić ;)

A na poważnie - dla mnie mieszanie spraw firmowych i domu jest nie do przejścia. Dom to dom, działalność zawodowa to działalność zawodowa. Ale każdy ma inaczej. Jeden lubi e-boxera a inny XT (zeby nie byl calkowity offtop). 

Przy niewielkiej firmie rodzinnej jest to trudne do przejścia. Poza tym i tak mam biuro księgowe, które robi mi pełna księgowość (Sp. z o.o.), ale dostępu do konta nie przekaże komuś z zewnątrz. Trochę dziwi mnie, ze wypowiadasz się na temat mojej firmy :huh: ale spoko, rozumiem przekaz ;)

 

Jutro znowu trasa do Łodzi i już się cieszę na mysl jechania e-boxerem :D mysle ze i on i FXT tak samo się nie nadają na autostrady, ale w zupełnie inny sposób - jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Grzesiek89 napisał:

Dlatego ja wybrałem wersje bez skóry:D

 

Czyli bez szyberdachu, nawigacji i nie wiem czego tam jeszcze :)

 

Fotele w Foresterze nie są tragiczne, ale to pełnego komfortu im trochę brakuje. Mi akurat podparcia pod ledzwie nie podpasowaly i nie lubie ich uzywać, wiec tutaj mi tego nie brakuje. Brakuje wentylacji tych foteli i tyle.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia (pewnie jak wielu obywateli naszego kraju) w zakupie nowego samochodu, dlatego mam takie pytanie - czy ktoś może mi wytłumaczyć z czego wynikają tak duże różnice w cenach nowego forestera u różnych dealerów?

Oglądałem odcinek zachar off o tym jak kupować nowy samochód i o tym, że należy szanować pracę osób pracujących w salonach i nie jeździć 100km po samochó tańszy o 300zł ale w przypadku Forestera w wersji Platinum (co prawda są to różne kolory ale z tego co się orientuję nie różnią się ceną ze względu na kolor), można znaleźć oferte na FOrestera z 1km przebiegu za 170 000, demówkę za 160 000 i nówkę sztukę 1km za 152 000.
Także nawet jakbym miał przejechać polskę dookoła to za prawie 20 000zł warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dawidz napisał:

Nie mam doświadczenia (pewnie jak wielu obywateli naszego kraju) w zakupie nowego samochodu, dlatego mam takie pytanie - czy ktoś może mi wytłumaczyć z czego wynikają tak duże różnice w cenach nowego forestera u różnych dealerów?

Oglądałem odcinek zachar off o tym jak kupować nowy samochód i o tym, że należy szanować pracę osób pracujących w salonach i nie jeździć 100km po samochó tańszy o 300zł ale w przypadku Forestera w wersji Platinum (co prawda są to różne kolory ale z tego co się orientuję nie różnią się ceną ze względu na kolor), można znaleźć oferte na FOrestera z 1km przebiegu za 170 000, demówkę za 160 000 i nówkę sztukę 1km za 152 000.
Także nawet jakbym miał przejechać polskę dookoła to za prawie 20 000zł warto.

Pewnie, ze warto. Akurat w przypadku Subaru taka różnica w cenie auta nowego (rocznikowo to samo?) są zaskakujące. Porównaj dobrze oba auta, może jeden to 2.0 a drugi to E-boxer?

I bierz Subaru, to super auta są :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dawidz napisał:

Forestera w wersji Platinum (co prawda są to różne kolory ale z tego co się orientuję nie różnią się ceną ze względu na kolor), można znaleźć oferte na FOrestera z 1km przebiegu za 170 000, demówkę za 160 000 i nówkę sztukę 1km za 152 000.
Także nawet jakbym miał przejechać polskę dookoła to za prawie 20 000zł warto.

152 tyś. to chyba nie Platinum bo ostatnio przeglądałem oferty i widziałem bodajże za 160 tyś. w Kielcach za egzemplarz bez przebiegu z roku 2019. Sam też jechałem 250 km po zakup Forestera ale nie ze względu na cenę a lepszą konfigurację w cenie zwykłej. Moim zdaniem warto jechać tam gdzie różnica pozwala zaoszczędzić lub zyskać coś ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapisałem sobie linku ale była czarna skóra i navi, więc chyba Platinum a cena była 8000 niższa niż demówki w innych salonach.

Zastanawia nie czy w takim razie oferty za 170k a nawet 177k są kierowane do ludzi, którzy w ogóle nie orientują się jak korzystać z internetu, jadą do salonu i po prostu kupują?

Sam sie zastanawiam czy nie pojadę po prostu po ten najtańszy model i nie okleję go folią bo kolor mi zupełnie nie siedzi ale za różnicę w cenie będę miał oklejony (zabezpieczony) cały samochód i kolor jaki mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dawidz

tu zobacz.

https://samochody.subaru.pl/?q=search&model=Subaru+Forester+V+(2018-)

 

a tu masz najtańszy bez przebiegu tak jak pisałem w Kielcach

https://samochody.subaru.pl/samochody/subaru-forester-e-boxer-platinum-ostatnia-sztuka-wyprzedaz

Gdybym miał kupić to jechałbym po tego bo jak wejdą nowe ceny to będziesz kupę kasy „do przodu” a z tych w starej cenie jest bezwzględnie najtańszy, nie licząc demo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dawidz napisał:


Sam sie zastanawiam czy nie pojadę po prostu po ten najtańszy model i nie okleję go folią bo kolor mi zupełnie nie siedzi ale za różnicę w cenie będę miał oklejony (zabezpieczony) cały samochód i kolor jaki mi pasuje.

Bardzo dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dawidz napisał:

ok sprawdziłem historię, oferta o której pisałem była na otomoto

 

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-forester-subaru-forester-2-0-platinu-e-boxer-ID6D61Gc.html#236133bc25

Ten akurat jest od dealera Mitsubishi więc nie wiem jak to wygląda z innymi kwestiami.

Ja podesłałem ci linki z egzemplarzami od importera z oficjalnej sieci (159900 za najtańszy Platinum 2019 lub 170700 za najdroższy, różnią się tylko kolorami i lokalizacją)

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, emdzy napisał:

 

Czyli bez szyberdachu, nawigacji i nie wiem czego tam jeszcze :)

 

Fotele w Foresterze nie są tragiczne, ale to pełnego komfortu im trochę brakuje. Mi akurat podparcia pod ledzwie nie podpasowaly i nie lubie ich uzywać, wiec tutaj mi tego nie brakuje. Brakuje wentylacji tych foteli i tyle.

Nie , wersja exclusive navi ma wszystko co platinium prócz okna dachowego , nagłośnienia lepszego , fote półskórzane  zamiast Pełnej skóry i felgi 17 zamiast 18:)

Nie widzę sensu dopłacania 15-20 tys do mało istotnych rzeczy:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dawidz napisał:

ok sprawdziłem historię, oferta o której pisałem była na otomoto

 

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-forester-subaru-forester-2-0-platinu-e-boxer-ID6D61Gc.html#236133bc25

Czy konkurencyjne oferty to też rocznik 2019? Bo to jednak różnica ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Michał W. napisał:

Ten akurat jest od dealera Mitsubishi więc nie wiem jak to wygląda z innymi kwestiami.

Ja podesłałem ci linki z egzemplarzami od importera z oficjalnej sieci (159900 za najtańszy Platinum 2019 lub 170700 za najdroższy, różnią się tylko kolorami i lokalizacją)

 

Wydaje mi się że Grafix Motors Białystok to dealer obu tych marek.
A najdroższe sztuki an stronie subaru kosztują ponad 177 000 :) ale fakt to 2020 (co w sumie dla mnie nie ma znaczenia)
image.thumb.png.334b4253711f4e457be5737f7f79c1cd.png
 

7 minut temu, Zyzol napisał:

Czy konkurencyjne oferty to też rocznik 2019? Bo to jednak różnica ;) 

Nie rozumiem. Na stronie subaru w zakładce z dostępnymi samochodami są roczniki 2019 w cenie powyżej 165k, także wydaje mi się że oferta, którą wrzuciłem jest mocno konkurencyjna, ten sam rocznik, dealer wydaje mi się, że także Subaru nie tylko Mitsubishi i cena kilkanaście tysięcy niższa.

Edytowane przez dawidz
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dawidz napisał:

Na razie napisałem prośbę o wycenę oklejania Forestera do bracipietrzak, muszę przekalkulować czy warto brać takiego buraczka.

Na żywo ten kolor moze nawet nie wyglada zle. Gdzie on stoi? W Lublinie w Grafix?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...