Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre pytanie z tym wypadkiem. Ogólnie uważam, że automatyczne ryglowanie to  przydatna funkcja np. w trakcie jazdy po mieście, podczas stania w korku czy na światłach i gdy masz coś cennego na tylnej, kanapie jak chociaż by laptop to nikt sobie z zewnątrz nie otworzy i nie weźmie. Zanim zdąży się zareagować, pomijając ewentualny szok to takiemu delikwentowi uda się zniknąć. A druga kwestia to dzieci, które z nudów potrafią bawić się uchwytem do otwierania.

Edytowane przez McSudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, McSudi napisał:

Dobre pytanie z tym wypadkiem. Ogólnie uważam, że automatyczne ryglowanie to  przydatna funkcja np. w trakcie jazdy po mieście, podczas stania w korku czy na światłach i gdy masz coś cennego na tylnej, kanapie jak chociaż by laptop to nikt sobie z zewnątrz nie otworzy i nie weźmie. Zanim zdąży się zareagować, pomijając ewentualny szok to taki delikwent zdąży zniknąć. A druga kwestia to dzieci, które z nudów potrafią bawić się uchwytem do otwierania.

Jeśli chodzi o dzieciaki to chyba teraz każde auto ma możliwość blokowania otwarcia drzwi od środka fizycznie na bocznej powierzchni drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale nie zawsze się o tym pamięta i dlatego jak napisałem wyżej uważam, że automatyczne blokowanie po przekroczeniu jakiejś tam prędkości to dobra opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, McSudi napisał:

Zgadza się, ale nie zawsze się o tym pamięta i dlatego jak napisałem wyżej uważam, że automatyczne blokowanie po przekroczeniu jakiejś tam prędkości to dobra opcja.

Ale o ile dobrze kojarzę, zablokowanie zamków od wewnątrz (automatyczne czy ręczne) nie blokuje możliwości otwarcia drzwi od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę ( niebawem sprawdzę ) trzeba w pierwszej kolejności odciągnąć rygiel zamka - jeśli to się tak nazywa :), aby otworzyć drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, sprawdziłem, faktycznie przy zablokowanych zamkach nie da się klamką od środka otworzyć. Co ciekawe nie da się też zaryglować drzwi jak w starym Legacy - czyli blokuję po stronie kierowcy i automatycznie blokują się wszystkie drzwi. Jedyna opcja to zamknięcie z pilota... Przynajmniej w moim XV.

Natomiast co do blokowania drzwi przed dziećmi w ten sposób to jest to tylko niestety półśrodek - bo co sprytniejsze potrafią je sobie same odryglować lub zaryglować (wedle potrzeb).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2020 o 21:44, aflinta napisał:

Wydaje mi się, że dzwonił normalnie bez żadnego potwierdzania. Jutro sprawdzę.

Sprawdziłem, doczytałem też, że chodziło o duet Siri + Google Assistant. Taki u mnie nie występuje. Natomiast sam Android + Google Assistant przez BT radzą sobie bardzo dobrze, wystarczy dłużej przytrzymać przycisk telefonu na kierownicy, wtedy zgłasza się asystent i można spokojnie wydawać polecenia, doprecyzować na jaki numer zadzwonić itp. Szkoda, że nie ma integracji asystenta z resztą auta (nawet po kablu w Android Auto) tak by klimatyzację zmienić czy inne ustawienia obsługiwane przez wbudowany w stację multimedialną system głosowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja pisałem o uruchamianie Google Assistant przez siri, a potem wybieranie głosowe po polsku, po wybraniu numeru nie dzwoni tylko pokazuje na ekranie przycisk zadzwoń, trzeba go nacisnąć żeby wywołać połączenie z bt subaru.

 

Natomiast ciekawi mnie czy ktoś miał do czynienia z czymś takim jak CarPlay2air, czyli przystawka podłączana do portu USB subaru, a sam moduł łączy się po wifi z iPhone, a efektem jest bezprzewodowy CarPlay 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, aflinta napisał:

 

Natomiast co do blokowania drzwi przed dziećmi w ten sposób to jest to tylko niestety półśrodek - bo co sprytniejsze potrafią je sobie same odryglować lub zaryglować (wedle potrzeb).

no to mój 18 miesięczny syn który jeszcze nie mówi jest bardzo sprytny bo sam sobie to rygluje lub odryglowuje...

 

W citroenie było tak, że blokada rodzicielska do tylnych drzwi i szyb byla przy sterowaniu szybami na drzwiach kierowcy, wystarczylo kliknać i dzieci miały zblokowane i klamki i szyby. Bardzo przydatne rozwiazanie.

 

Ryglowanie dostępu od zewnątrz pojazdu w mieście sie przydaje, kiedyś mi facet za klamkę szarpał na światłach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, aflinta napisał:

Sprawdziłem, doczytałem też, że chodziło o duet Siri + Google Assistant. Taki u mnie nie występuje. Natomiast sam Android + Google Assistant przez BT radzą sobie bardzo dobrze, wystarczy dłużej przytrzymać przycisk telefonu na kierownicy, wtedy zgłasza się asystent i można spokojnie wydawać polecenia, doprecyzować na jaki numer zadzwonić itp. Szkoda, że nie ma integracji asystenta z resztą auta (nawet po kablu w Android Auto) tak by klimatyzację zmienić czy inne ustawienia obsługiwane przez wbudowany w stację multimedialną system głosowy.

U mnie w OBK 19 działa Siri. I tutaj ciekawostka - domyślny język angielski US sprawuje się chyba najlepiej. Jeśli masz kontakty typu "mama", "żona", nie pyta o nazwisko rzeczonej mamy czy żony. W wersji angielskiej UK czy rosyjskiej już odpytuje. Jeśli chodzi o inne funkcje to fajna jest Siri rosyjska, ale wykłada się całkowicie na odczytywaniu kontaktów. Z drugiej strony dużo radości dawała mi komenta "dawaj Siri, jedziem domoj", i nawigacja dom ustawiała:) Jeszcze jedna ciekawostka - Siri może też wyszukiwać muzykę w Spotify, trafność oceniam na 30 %, pewnie sporo zależy od mojej wymowy, natomiast sporo ciekawych piosenek znalazłem przez przypadek. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, radiolog napisał:

Natomiast ciekawi mnie czy ktoś miał do czynienia z czymś takim jak CarPlay2air, czyli przystawka podłączana do portu USB subaru, a sam moduł łączy się po wifi z iPhone, a efektem jest bezprzewodowy CarPlay 

Też mnie zaciekawił ten moduł, miałem nadzieję, że jest coś podobnego pod Wireless Android Auto - mój telefon to obsługuje, ale stacja multimedialna już nie i mimo posiadania Wi-Fi nie liczę, że Samsung/Harman/Subaru będą zainteresowane by zrobić stosowną aktualizację. 

 

40 minut temu, Kristofor napisał:

Jeszcze jedna ciekawostka - Siri może też wyszukiwać muzykę w Spotify, trafność oceniam na 30 %, pewnie sporo zależy od mojej wymowy, natomiast sporo ciekawych piosenek znalazłem przez przypadek. 

Asystent Google też potrafi, trafność zależy od tego jak precyzyjnie sformułujemy pytanie i czy pamiętamy dobrze nazwę utworu :D Wszystko po polsku oczywiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2020 o 10:00, emdzy napisał:

W citroenie było tak, że blokada rodzicielska do tylnych drzwi i szyb byla przy sterowaniu szybami na drzwiach kierowcy, wystarczylo kliknać i dzieci miały zblokowane i klamki i szyby. Bardzo przydatne rozwiazanie.

 

No właśnie. Blokuje cały tył, samodzielnie nie może wyjść dziecko ani siedząca obok mama :) Mam to samo w 508 i nie podoba mi się takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, emdzy napisał:

a to jakiś specjalny wosk? ja się przerzucam z myjni na własne mycie, dużo lepiej to wygląda. i tak raz w miesiącu wosk na auta nakładam, wcześniej na cytryne teraz na subaru.

 

Tylko tyle, że to wosk na podwozie.

Trochę mnie zniechęca czarna masa bitumiczna, a ten preparat T40 jest bezbarwny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Michał W. napisał:

Japoński konkurent dla Forestera E-Boxer.

 

Fajna ta Honda z przodu ,ale ten tył to jak dla mnie trochę im nie wyszedł:facepalm:, to była jedna z alternatyw nad jaka się zastanawiałem przy zakupie auta, natomiast Honda wychodziła zdecydowanie droższa  od Subaru  i ten tył... dlatego wybrałem Subaru które mi się podoba z każdej strony i do tego był tańszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, haczyk napisał:

Mnie najbardziej interesowałyby, dlaczego miałbym kupić Forestera e-boxer zamiast Outbacka. Cenowo wyglądają podobnie. Co przemawia za Fe?

Też się nad tym zastanawiałem i chyba poza większą łatwością wsiadania/wysiadania jak wspominał @OBK CVT oraz trochę lepszymi właściwościami terenowymi to nie widzę innych zalet Forka względem Outbacka. 

Być może dla części kupujących zaletą jest obecna moda na SUVy, dużo pań chce obecnie jeździć takowym do sklepu i przedszkola więc krótszy Forek będzie łatwiejszy w manewrach po mieście. ;)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden lubi SUVa, inny rodzinne kombi. Ja wybrałem ze wzgledu na bezpieczeństwo i jakoś mi się spodobał tak, pomimo że wcześniej subaru kojarzyłem tylko z impreza...czyli temat bardzo mi odległy. Subaru kupuje się sercem :)

Edytowane przez emdzy
  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michał W. napisał:

Przyśpieszenie 10.0 sekund do 100 km/h i około 1.07 minuty do 189 km/h (licznikowe, tryb sport) Forestera E-Boxer w pomiarach od "Ausfahrt:tv plus".

 

 

Bolesne wołanie o życie:)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...