Skocz do zawartości

Dziwny dźwięk w SG powyżej 150 km/h


Panzerpferd

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem!
W sobotę, gdy wracałem z rodziną z ferii potforek zaczął wydawać dziwny dźwięk. Na pewno jest on związany ze strumieniem powietrza, który uderza w auto od przodu. Pierwszy raz usłyszałem go na chwilę, gdy wyprzedzając ciężarówkę trafiłem w jej czołową strugę powietrza. Później, gdy gnaliśmy S8 na zachód, pod wiatr dźwięk pojawiał się znowu. Powyżej 150 km/h popiskiwał a około 160 km/h wył ciągle. Jego lokalizacja to czoło auta, może podszybie, może okolice wycieraczek, może TMIC. Za cholerę nie udało mi się go zlokalizować. Jakieś pomysły co to może być?
 

W załączeniu nagranie. Od 5 sekundy popiskuje, od 10 jest prawie ciągły.

Głos 001.m4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, andgasow napisał:

Cześć i czołem!
W sobotę, gdy wracałem z rodziną z ferii potforek zaczął wydawać dziwny dźwięk. Na pewno jest on związany ze strumieniem powietrza, który uderza w auto od przodu. Pierwszy raz usłyszałem go na chwilę, gdy wyprzedzając ciężarówkę trafiłem w jej czołową strugę powietrza. Później, gdy gnaliśmy S8 na zachód, pod wiatr dźwięk pojawiał się znowu. Powyżej 150 km/h popiskiwał a około 160 km/h wył ciągle. Jego lokalizacja to czoło auta, może podszybie, może okolice wycieraczek, może TMIC. Za cholerę nie udało mi się go zlokalizować. Jakieś pomysły co to może być?
 

W załączeniu nagranie. Od 5 sekundy popiskuje, od 10 jest prawie ciągły.

Głos 001.m4a

Trójkąty lusterek do wymiany.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz uszczelkę szyby przedniej (górny lewy albo górny prawy róg). Ona potrafi wpaść w wibrację przy większych prędkościach.

 

Możesz kompresorem z końcówką do przedmuchiwania sprawdzić. 

 

Jak tak to odrobina kleju do szyb i po sprawie

 

Jak przesłuchałem to tak na 80% to :)

Edytowane przez coocer
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=32414]andgasow[/mention], zajrzyj do tego wątku, który podlinkował [mention=23934]Krzysiek444[/mention]. Opisałem tam jak sobie z tym poradziłem. Minęło pół roku, silikon sie trzyma i nic nie gwiżdże ;-)
_uszczelkaSG.thumb.jpg.b1798f71f13463a3595bfe50bbc5fca8.jpg
Sanitarnym czy do montażu szyb? Słyszałem że po sanitarnym może wydać się korozja

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, trzymek napisał:
Wg mnie uszczelka przedniej szyby w jej górnym fragmencie.

Na to wygląda. Wieczorem na spokojnie poczytam wskazane przez Was wątki by znaleźć najlepszy sposób na dobranie się do tego.


 

Edytowane przez andgasow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.02.2019 o 14:36, coocer napisał:

Sanitarnym czy do montażu szyb? Słyszałem że po sanitarnym może wydać się korozja

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
 

 

Ważne, żeby nie tym do akwariów. Podobno, tego już się nie da wydłubać ;-)

Ja użyłem dokładnie tego na zdjęciu. Nadal jest trochę plastyczny ale siedzi mocno. Niedawno miałem okazję sprawdzić, że przy 200km/h też nie gwiżdże ;-)

 

silikon.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, BazaN napisał:

A może klej do szyb?

 

Ja bym nie kombinował. To nie mój pomysł, tylko sprawdzony sposób przez kilku forumowiczów sprzed wielu lat. Ja dowiedziałem się od @Andrzej Koper . Szybko, prosto, działa, więc po co wyważać otwarte drzwi? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotruś Chodzi mi oczywiście klej do szyb samochodowych, też chyba sprawdzone rozwiązanie, a nie kombinacja. Silikon jak ktoś pisał może powodować korozję, może też być to mit. Pozdrowiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, BazaN napisał:

@piotruś Chodzi mi oczywiście klej do szyb samochodowych, też chyba sprawdzone rozwiązanie, a nie kombinacja. Silikon jak ktoś pisał może powodować korozję, może też być to mit. Pozdrowiam

 

Może faktycznie to też byłoby dobre rozwiązanie? Nic nie wiem o tym kleju... Przy silikonie wiadomo, że w razie potrzeby można go łatwo wydłubać, a jak się będą zachowywały kleje? Nie wiem. Też czytałem o tym ewentualnym powodowaniu korozji przez silikon, no i znowu nic wartościowego na ten temat nie umiem powiedzieć ... ;). Nie słyszałem, aby komuś się to przytrafiło. Myślę, że tak się nie powinno stać, z jednej strony silikonu mamy gumową uszczelkę a z drugiej kawałek lakierowanej karoserii.

Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

miałem kiedyś przygodę z tą uszczelką, ale było trochę bardziej emocjonująco hehe; 

uszczelka podczas jazdy po autostradzie, w okolicach 150-160, została dosłownie wytargana od strony pasażera, zrobiło się wybrzuszenie górą, a powietrze pociągnęło je dalej i cała prawa strona zaczęła naparzać po dachu jak pejcz; 

w pierwszej chwili nie wiedzieliśmy co się dzieje, hałas był taki że bałem się że dach będzie cały pogięty hehe, ale skończyło się na stresie;

osobiście się w żadne kombinacje nie bawiłem, pojechałem do "szybiarzy" i wymieniłem uszczelkę na nową; 

minus był taki że trzeba było szybę wyciąć i wstawić na nowo - koszt nie był chyba jakiś tragiczny, 100 albo 200 zł, od tego czasu święty spokój

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...