Skocz do zawartości

outback IV 2,5 vs 3,6 pomoc w wyborze


Michał Kraków

Rekomendowane odpowiedzi

hej, jestem posiadaczem 3,6 z 2011, auto z polskiego salonu przebieg 200000, i powiem szczerze że auto jest mega.

Mam porównanie bo miałem też outbacka z 2,5 AT.

skrzynia hydrauliczna 5AT i szczerze daje radę.

Jest to moje 7 subaru więc trochę konfiguracji silnikowych poznałem.

polecam, ja nie gazuję gdyż spalanie na poziomie 12l w mieście jest dla mnie do przyjęcia a mam przykre doświadczenia z LPG w H6.

Jeszcze nie miałem STI :) także jeszcze chwilę pojeżdżę i zmiana

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To od siebie jeszcze dorzuce po prawie 2 latach uzytkowania 3.6 z 2010.

 

Generalnie - auto mega solidne, niewiele rzeczy z nim robilem, zdaje sie tylko przepustnica byla zatkana i wymagala przeczyszczenia, bo zator spowodowal wyrzucanie bledu silnika (1 cylinder nie palil). Szybka naprawa i (odpukac) wszystko dziala.

 

Jesli chodzi o moc - bardzo sie przydaje na trasie kiedy masz jednopasmowke - wyprzedzanie baaardzo sprawne jest wtedy. Spalanie nie jest jakie okrutne - ja mam LPG (Elpi Gaz), ja kna razie okolo 60 kkm i bez problemow. Trzeba tylko pamieac o czestej wymianie filtrow (szczegolnie w zasmogowanym Krakowie).

 

Bagaznik ogromny, a tylnia kanapa szeroka (mam trojke dzieci i wszystkie sie mieszcza w pelnych fotelikach).

 

Z minusow to moze tyle ze przy ostrzejszej jezdzie troche buja na boki (kwestia zawieszani i wyzsego srodka ciezkosci niz np. Legacy).

 

Ogolnie - polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.02.2019 o 18:09, Michał Kraków napisał:

Drodzy Forumowicze i Forumowiczki

Planuję kupić Outbacka IV (EU) zastanawiam się tylko nad wersją. W zasadzie 3,6 ze skrzynią VTD jest dla nie najlepszym wyborem, alternatywą jest 2,5 z manualem.

 

Proszę Was o opinie o obu wersjach, silnikach i skrzyniach biegów tj. żywotność, spalanie, typowe awarie, orientacyjne koszty utrzymania, orientacyjne koszty typowych napraw, wszystko co może się przydać lub przydarzyć w samochodzie itp. im więcej danych tym lepiej.np. Wiem że UPG w silniku 2,5 występuje i trzeba się z tym liczyć (odłożę na UPG do skarpety i będę czekał, tylko pasuje wiedzieć ile ). Czy w 3,6 też trzeba się liczyć z UPG i jakie to koszty?

 

 LPG raczej nie planuję zakładać, ale jeśli spalanie mnie mooooocno zaskoczy to się nad tym mogę zacząć zastanawiać. W 3,6 LPG chyba nie ma sensu (jeśli jest inaczej to chętnie o tym poczytam oraz przekonam). W 2,5 już prędzej LPG da radę ale biorąc pod uwagę koszt instalacji, wyjmowanie silnika do regulacji luzów, czy np. wymianę tłoków na kute (o ile dobrze rozumiem) to nie wiem czy gaz mi się zwróci w rozsądnym czasie i czy w ogóle. Nie wiem też co z żywotnością silników z LPG.

 

Pewnie i tak rynek zweryfikuje moje oczekiwania, dlatego chcę być przygotowany na OBK w obu wersjach silnikowych. Proszę więc o pomoc w wyborze.

 

Drodzy koledzy i koleżanki

Po długich poszukiwaniach stałem się szczęśliwym posiadaczem subaru outbacka H6 :). Mam nadzieją że będzie mi długo służył.

Chcę podziękować wszystkim Wam którzy pomogliście mi w dokonaniu tego jedynego słusznego wyboru.

Szczególne podziękowania należą się koledze "Fala" bez którego pomocy prawdopodobnie  nie miałbym dziś H6. 

IMG-20200112-WA0023.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Michał Kraków napisał:

Drodzy koledzy i koleżanki

Po długich poszukiwaniach stałem się szczęśliwym posiadaczem subaru outbacka H6 :). Mam nadzieją że będzie mi długo służył.

Chcę podziękować wszystkim Wam którzy pomogliście mi w dokonaniu tego jedynego słusznego wyboru.

Szczególne podziękowania należą się koledze "Fala" bez którego pomocy prawdopodobnie  nie miałbym dziś H6. 

IMG-20200112-WA0023.jpg

Brawo! :D

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...