Skocz do zawartości

outback IV 2,5 vs 3,6 pomoc w wyborze


Michał Kraków

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.02.2019 o 18:19, Vissn1 napisał:

Rozmawiałem z Kolegą @Fala jak szukałem swojego, może coś pomoże ;) 

 

:)

 Mój były OBK 2.5 w najwyższej wersji z USA (Limited, Special Appearance Package & Eye Sight) być może jest na sprzedaż. 

Jeśli @Michał Kraków jesteś zainteresowany - priv. 

Edytowane przez Fala
Precyzja wypowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to spalanie to średnia z ostatniego roku, po mieście robię 18mil na galonie, a w trasie 24 to nie problem (te różnice w usa). Co do różnic to poza jednostkami nie mam si drive i nie wiem co tracę ;). Auto sprawdzałem, podstawa to carfax i zdjęcia jakie wyjechało że stanów, w moim były wymieniane tylne drzwi, reszta ok. Było to naprawiane wiele lat temu i nic się nie dzieje. Ktoś pytał mnie o skrzynię > u mnie siedzi klasyczna 5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fala napisał:

 

:)

 Mój były OBK 2.5 w najwyższej wersji z USA (Limited, Special Appearance Package & Eye Sight) być może jest na sprzedaż. 

Jeśli @Michał Kraków jesteś zainteresowany - mój nr pińcet6 15 62 15

Dzięki za info, poszukam informacji na temat modelu i jak coiś to się odezwę. Pozdrawiam Michał

 

 

24 minuty temu, BazaN napisał:

U mnie to spalanie to średnia z ostatniego roku, po mieście robię 18mil na galonie, a w trasie 24 to nie problem (te różnice w usa). Co do różnic to poza jednostkami nie mam si drive i nie wiem co tracę ;). Auto sprawdzałem, podstawa to carfax i zdjęcia jakie wyjechało że stanów, w moim były wymieniane tylne drzwi, reszta ok. Było to naprawiane wiele lat temu i nic się nie dzieje. Ktoś pytał mnie o skrzynię > u mnie siedzi klasyczna 5. 

Spalanie po przeliczeniu podobne do podawanych przez kolegów w poprzednich wypowiedziach. A jaki w twoim OBK silnik pracuje, i skrzynia AT 5 biegowa VTD? Jeśli pamiętasz to jakie są koszta importu (cło, obsługa w US, kto na miejscy się zajmuje twoimi sprawami itp.).

Edytowane przez Michał Kraków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, kupiłem już użytkowany w pl od forumowicza dla którego sprowadzała firma. Skrzynia 5VTD dla mnie ok (polubiłem łopatki przy kierze i manualne zmiany biegów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Michał Kraków napisał:

Dzięki za info, poszukam informacji na temat modelu i jak coiś to się odezwę. Pozdrawiam Michał

 

To ten on:

i tu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc i poświęcony czas.

 

Nie było mnie chwilę na forum (trochę młyn w pracy w tym okresie mam:coffee:, ale jeszcze chwila i się uspokoi). Ale do rzeczy.

 

W oparciu o wasze opinie i uwagi zacznę szukać OBK 3,6 :D, uważam że dla mnie jest to najlepszy wybór, i takiego będę szukał .

 

Mam jeszcze pytanie w kwestii US.

Czy zna ktoś specyfikację, gamę silnikową dla modeli US OBK IV, lub gdzie takiej specyfikacji szukać? Chodzi mi min. o to do kiedy w US oferowany był silnik 3,6, jaka była wersja wyposażenia i ogólnie jak wyglądała oferta na OBK IV. Ponadto wszystkie informacje z wiązane z kosztami sprowadzenia samochodu z US (cło, rejestracja w Polsce, konieczne przeróbki itp.) bardzo mile widziane. Następnie czy są Wam znane firmy które się zajmują sprowadzaniem samochodów z US za zlecenie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo odpowiem - nt.specyfikacji:

www.cars101.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to człowiek potrafi szybko zdanie zmieniać. Jak zaczynałem to zastanawiałem się pomiędzy Foresterem a Legacy. I nie chciałem nic z US. A teraz szukam outback 3,6 i zastanawiam się nad wprowadzeniem za stanów. Ciekawy jestem jak to wszystko się skończy (wszak jest jeszcze tribeca 3.6 :biglol:)

10 godzin temu, Michał Kraków napisał:

A teraz poważnie, ponowie pytanie.

 

Mam jeszcze pytanie w kwestii US.

Czy zna ktoś specyfikację, gamę silnikową dla modeli US OBK IV, lub gdzie takiej specyfikacji szukać? Chodzi mi min. o to do kiedy w US oferowany był silnik 3,6, jaka była wersja wyposażenia i ogólnie jak wyglądała oferta na OBK IV. Ponadto wszystkie informacje z wiązane z kosztami sprowadzenia samochodu z US (cło, rejestracja w Polsce, konieczne przeróbki itp.) bardzo mile widziane. Następnie czy są Wam znane firmy które się zajmują sprowadzaniem samochodów z US za zlecenie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, chciałem Forka wolnego ssaka, ale przez rok nic nie znalazłem fajnego, poza XT, ale po cholere mi ta moc :), i skończyło się na Tribece, :). Outback nie jest wiele lżejszy więc 3.6 to chyba dobry wybór, jak tak czuję po swoim, a jeżdżę spacerowo.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Kraków napisał:

Jak to człowiek potrafi szybko zdanie zmieniać. Jak zaczynałem to zastanawiałem się pomiędzy Foresterem a Legacy. I nie chciałem nic z US. A teraz szukam outback 3,6 i zastanawiam się nad wprowadzeniem za stanów. Ciekawy jestem jak to wszystko się skończy (wszak jest jeszcze tribeca 3.6 :biglol:)

 

Tribeca to taki grubas outback :D, dawaj znaka jak tam ci idzie sprawa :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2019 o 13:16, Przemek Chudzik napisał:

Ta gaducha o 3.6 narobiła mi smaka :), na oto jest kilka ofert ale czy to jakieś konkretne egzemplarze to cholera wie, aaaa i... bierz 3.6 :P

Pewnie że 3,6 niech się tylko taki trafi

 

23 minuty temu, Przemek Chudzik napisał:

Tribeca to taki grubas outback :D, dawaj znaka jak tam ci idzie sprawa :). 

 

Spoko najpewno dam znać co i jak. Kiedyś już tribeca rozważałem dla 7 miejsc ale odpuściłem. Obk będzie i już

:drool:

Edytowane przez Michał Kraków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2019 o 06:37, Michał Kraków napisał:

informacje z wiązane z kosztami sprowadzenia samochodu z US (cło, rejestracja w Polsce, konieczne przeróbki itp.) bardzo mile widziane. Następnie czy są Wam znane firmy które się zajmują sprowadzaniem samochodów z US za zlecenie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Michał

Witam, próbuje odświeżyć temat. Szukam informacji o kosztach jak wyżej, czyli cło na 3,6, rejestracja w Polsce, koszt transportu oraz namiary na firmy które sprowadzają auta na zlecenie. Wszystkie informacje mile widziane. Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Michał Kraków napisał:

Szukam informacji o kosztach jak wyżej, czyli cło na 3,6, rejestracja w Polsce, koszt transportu oraz namiary na firmy które sprowadzają auta na zlecenie. Wszystkie informacje mile widziane

 

Poczytaj sobie tutaj:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2019 o 17:00, Michał Kraków napisał:

Ciekawy jestem jak to wszystko się skończy (wszak jest jeszcze tribeca 3.6 :biglol:)

Nie zapominaj, że możesz też ściągnąć Ascenta ;)  - chętnie byśmy go wszyscy obejrzeli na żywo  :D.

Ale jeśli jesteś zdecydowany na Outbacka, to pewnie więcej ciekawych informacji  niż w moim temacie znajdziesz tu:

Kolega @Piskoor wspominał tam chyba o kosztach importu. Ja ze swojej strony polecam kalkulator: http://samochodyzusa.com.pl/kalkulator/  - liczy naprawdę dokładnie. Z usług tej właśnie firmy korzystałem i mogę ich śmiało polecić. Samochodów szukaj na:

https://www.iaai.com/

https://www.copart.com/vehicleFinder/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...