Jump to content

outback IV 2,5 vs 3,6 pomoc w wyborze

Recommended Posts

• Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Rozmawiałem z Kolegą @Fala jak szukałem swojego, może coś pomoże  

Rewelacyjnie wyglada:D jeszcze, żeby to było 3.6....

Dzięki wielkie Widzę że w US OBK jest cały czas oferowany w 3.6, jedynie w 2015 zrezygnowali z 5 At na rzecz CVT. Tyle na szybko wyłapałem. Muszę się wczytać w lekturę. Jeszcze raz dzięki kolego F

Posted Images

W dniu 11.02.2019 o 18:19, Vissn1 napisał:

Rozmawiałem z Kolegą @Fala jak szukałem swojego, może coś pomoże ;) 

:)

Mój były OBK 2.5 w najwyższej wersji z USA (Limited, Special Appearance Package & Eye Sight) być może jest na sprzedaż. 

Jeśli @Michał Kraków jesteś zainteresowany - priv. 

Edited by Fala
Precyzja wypowiedzi.

U mnie to spalanie to średnia z ostatniego roku, po mieście robię 18mil na galonie, a w trasie 24 to nie problem (te różnice w usa). Co do różnic to poza jednostkami nie mam si drive i nie wiem co tracę ;). Auto sprawdzałem, podstawa to carfax i zdjęcia jakie wyjechało że stanów, w moim były wymieniane tylne drzwi, reszta ok. Było to naprawiane wiele lat temu i nic się nie dzieje. Ktoś pytał mnie o skrzynię > u mnie siedzi klasyczna 5. 

3 godziny temu, Fala napisał:

:)

Mój były OBK 2.5 w najwyższej wersji z USA (Limited, Special Appearance Package & Eye Sight) być może jest na sprzedaż. 

Jeśli @Michał Kraków jesteś zainteresowany - mój nr pińcet6 15 62 15

Dzięki za info, poszukam informacji na temat modelu i jak coiś to się odezwę. Pozdrawiam Michał

24 minuty temu, BazaN napisał:

U mnie to spalanie to średnia z ostatniego roku, po mieście robię 18mil na galonie, a w trasie 24 to nie problem (te różnice w usa). Co do różnic to poza jednostkami nie mam si drive i nie wiem co tracę ;). Auto sprawdzałem, podstawa to carfax i zdjęcia jakie wyjechało że stanów, w moim były wymieniane tylne drzwi, reszta ok. Było to naprawiane wiele lat temu i nic się nie dzieje. Ktoś pytał mnie o skrzynię > u mnie siedzi klasyczna 5. 

Spalanie po przeliczeniu podobne do podawanych przez kolegów w poprzednich wypowiedziach. A jaki w twoim OBK silnik pracuje, i skrzynia AT 5 biegowa VTD? Jeśli pamiętasz to jakie są koszta importu (cło, obsługa w US, kto na miejscy się zajmuje twoimi sprawami itp.).

Edited by Michał Kraków

Jak pisałem, kupiłem już użytkowany w pl od forumowicza dla którego sprowadzała firma. Skrzynia 5VTD dla mnie ok (polubiłem łopatki przy kierze i manualne zmiany biegów)

1 minutę temu, BazaN napisał:

Jak pisałem, kupiłem już użytkowany w pl od forumowicza dla którego sprowadzała firma. Skrzynia 5VTD dla mnie ok (polubiłem łopatki przy kierze i manualne zmiany biegów)

Faktycznie, dziękuje za informację

30 minut temu, Michał Kraków napisał:

Dzięki za info, poszukam informacji na temat modelu i jak coiś to się odezwę. Pozdrawiam Michał

To ten on:

i tu

Dziękuję wszystkim za pomoc i poświęcony czas.

Nie było mnie chwilę na forum (trochę młyn w pracy w tym okresie mam:coffee:, ale jeszcze chwila i się uspokoi). Ale do rzeczy.

W oparciu o wasze opinie i uwagi zacznę szukać OBK 3,6 :D, uważam że dla mnie jest to najlepszy wybór, i takiego będę szukał .

Mam jeszcze pytanie w kwestii US.

Czy zna ktoś specyfikację, gamę silnikową dla modeli US OBK IV, lub gdzie takiej specyfikacji szukać? Chodzi mi min. o to do kiedy w US oferowany był silnik 3,6, jaka była wersja wyposażenia i ogólnie jak wyglądała oferta na OBK IV. Ponadto wszystkie informacje z wiązane z kosztami sprowadzenia samochodu z US (cło, rejestracja w Polsce, konieczne przeróbki itp.) bardzo mile widziane. Następnie czy są Wam znane firmy które się zajmują sprowadzaniem samochodów z US za zlecenie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Michał

Częściowo odpowiem - nt.specyfikacji:

www.cars101.com

Jak to człowiek potrafi szybko zdanie zmieniać. Jak zaczynałem to zastanawiałem się pomiędzy Foresterem a Legacy. I nie chciałem nic z US. A teraz szukam outback 3,6 i zastanawiam się nad wprowadzeniem za stanów. Ciekawy jestem jak to wszystko się skończy (wszak jest jeszcze tribeca 3.6 :biglol:)

10 godzin temu, Michał Kraków napisał:

A teraz poważnie, ponowie pytanie.

Mam jeszcze pytanie w kwestii US.

Czy zna ktoś specyfikację, gamę silnikową dla modeli US OBK IV, lub gdzie takiej specyfikacji szukać? Chodzi mi min. o to do kiedy w US oferowany był silnik 3,6, jaka była wersja wyposażenia i ogólnie jak wyglądała oferta na OBK IV. Ponadto wszystkie informacje z wiązane z kosztami sprowadzenia samochodu z US (cło, rejestracja w Polsce, konieczne przeróbki itp.) bardzo mile widziane. Następnie czy są Wam znane firmy które się zajmują sprowadzaniem samochodów z US za zlecenie.

Miałem podobnie, chciałem Forka wolnego ssaka, ale przez rok nic nie znalazłem fajnego, poza XT, ale po cholere mi ta moc :), i skończyło się na Tribece, :). Outback nie jest wiele lżejszy więc 3.6 to chyba dobry wybór, jak tak czuję po swoim, a jeżdżę spacerowo.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, Michał Kraków napisał:

Jak to człowiek potrafi szybko zdanie zmieniać. Jak zaczynałem to zastanawiałem się pomiędzy Foresterem a Legacy. I nie chciałem nic z US. A teraz szukam outback 3,6 i zastanawiam się nad wprowadzeniem za stanów. Ciekawy jestem jak to wszystko się skończy (wszak jest jeszcze tribeca 3.6 :biglol:)

Tribeca to taki grubas outback :D, dawaj znaka jak tam ci idzie sprawa :). 

W dniu 11.02.2019 o 13:16, Przemek Chudzik napisał:

Ta gaducha o 3.6 narobiła mi smaka :), na oto jest kilka ofert ale czy to jakieś konkretne egzemplarze to cholera wie, aaaa i... bierz 3.6 :P

Pewnie że 3,6 niech się tylko taki trafi

23 minuty temu, Przemek Chudzik napisał:

Tribeca to taki grubas outback :D, dawaj znaka jak tam ci idzie sprawa :). 

Spoko najpewno dam znać co i jak. Kiedyś już tribeca rozważałem dla 7 miejsc ale odpuściłem. Obk będzie i już

:drool:

Edited by Michał Kraków
W dniu 19.02.2019 o 06:37, Michał Kraków napisał:

informacje z wiązane z kosztami sprowadzenia samochodu z US (cło, rejestracja w Polsce, konieczne przeróbki itp.) bardzo mile widziane. Następnie czy są Wam znane firmy które się zajmują sprowadzaniem samochodów z US za zlecenie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Michał

Witam, próbuje odświeżyć temat. Szukam informacji o kosztach jak wyżej, czyli cło na 3,6, rejestracja w Polsce, koszt transportu oraz namiary na firmy które sprowadzają auta na zlecenie. Wszystkie informacje mile widziane. Pozdrawiam Michał

8 minut temu, Michał Kraków napisał:

Szukam informacji o kosztach jak wyżej, czyli cło na 3,6, rejestracja w Polsce, koszt transportu oraz namiary na firmy które sprowadzają auta na zlecenie. Wszystkie informacje mile widziane

Poczytaj sobie tutaj:

W dniu 19.02.2019 o 17:00, Michał Kraków napisał:

Ciekawy jestem jak to wszystko się skończy (wszak jest jeszcze tribeca 3.6 :biglol:)

Nie zapominaj, że możesz też ściągnąć Ascenta ;)  - chętnie byśmy go wszyscy obejrzeli na żywo  :D.

Ale jeśli jesteś zdecydowany na Outbacka, to pewnie więcej ciekawych informacji  niż w moim temacie znajdziesz tu:

Kolega @Piskoor wspominał tam chyba o kosztach importu. Ja ze swojej strony polecam kalkulator: http://samochodyzusa.com.pl/kalkulator/  - liczy naprawdę dokładnie. Z usług tej właśnie firmy korzystałem i mogę ich śmiało polecić. Samochodów szukaj na:

https://www.iaai.com/

https://www.copart.com/vehicleFinder/