Skocz do zawartości

outback IV 2,5 vs 3,6 pomoc w wyborze


Michał Kraków

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Michał Kraków napisał:

Mówimy o 2,5 czy 3,6 i jaki koszt regulacji?

To bez znaczenia, ale w 2.0 SOHC.

Koszt regulacji to koszt uszczelek pokryw zaworów,  uszczelek gniazd świec, uszczelek śrub pokryw ~ 200zł.

Wykonanie samodzielne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, szamot napisał:

Drogi Forumowiczu

Rada ma taka

Zrób jazdy próbne obiema wersjami o które pytasz a potem opowiesz dlaczego wybrałeś 3,6 ;) 

2,5 już jeździłem tyle że w automacie (MY18), baaaaardzo chętnie bym się przejechał 3,6 ale nie mam póki co w okolicy możliwości.

 

 

9 minut temu, WOJO napisał:

To bez znaczenia, ale w 2.0 SOHC.

Koszt regulacji to koszt uszczelek pokryw zaworów,  uszczelek gniazd świec, uszczelek śrub pokryw ~ 200zł.

Wykonanie samodzielne.

 

 

W sohc koszt nie obejmuje podniesienia czy wyjęcia silnika jak jest w dohc. Jeśli się zdecyduję na 3,6 to dohc wchodzi tylko w grę, przy 2,5 pewnie też z racji rocznika. Nie wiem do kiedy i w jakich pojemnościach występowały sohc.

Edytowane przez Michał Kraków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michał Kraków napisał:

Planuję ok. 15K rocznie robić

Jeśli tak to olej temat regulacji luzów zaworowych bo instalacja LPG jest zupełnie nieopłacalna 

To po pierwsze

A po drugie ZAWSZE instalacja LPG się zwraca gdyż koszt instalacji i koszty paliwa się trzykrotnie niższe niż koszty regulacji. (spokojnie można robić przebiegi 80 kkm o bredniach typu kute tłoki pod LPG nie wspomnę...)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, szamot napisał:

Jeśli tak to olej temat regulacji luzów zaworowych bo instalacja LPG jest zupełnie nieopłacalna 

To po pierwsze

A po drugie ZAWSZE instalacja LPG się zwraca gdyż koszt instalacji i koszty paliwa się trzykrotnie niższe niż koszty regulacji. (spokojnie można robić przebiegi 80 kkm o bredniach typu kute tłoki pod LPG nie wspomnę...)  

O tłokach kutych na tym forum gdzieś czytałem, ale nie biorę pod uwagę.

 

Wiem że instalacja się zwróci, pytanie tylko w jakim czacie  w przypadku 2,5, a w jakim w przypadku 3,6? (o ile gazowanie 3,6 ma sens?), przy moich przebiegach. Inna rzecz to znajdź gaziarza co dobrze ogarnie subaru. Nie wiem czy mogę odpuścić temat luzów zaworowych, wolę brać pod uwagę i się przygotować. Wszak prędzej czy później mogą wystąpić. 

 

Nie uzależniam wyboru wersji od predyspozycji do LPG.

Chce się dowiedzieć więcej o silnikach, skrzyniach, żywotności itp. (jak w temacie). Np czy UPG występuje w 3,6 czy tylko w 2,5, czy jest to jednorazowa usterka a jeśli nie to jakie przebiegi realnie zrobimy od między awariami UPG? Generalnie jak w temacie.

Edytowane przez Michał Kraków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś miesiąc temu stałem przed podobnym dylematem. Podobnie jak Koledzy polecam jazdę próbną, a wszystko się wyjaśni ;) mogę powiedzieć po sobie, ze wybrałem 3.6 zamiast młodszego 2.5. Nie muszę pisać chyba o samym dźwięku i si drive, które jest fajnym dodatkiem ;)

 

Nie wiem jakiej skrzyni finalnie poszukujesz lub będziesz poszukiwał,  ale u mnie w grę wchodził tylko i wyłącznie automat. Skrzynia cvt montowana z silnikami 2.5 jest dość specyficzna, wiec to był dodatkowy argument za 3.6. 

Edytowane przez Vissn1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę nieobiektywny, bo jestem właścicielem jednego z tych dwóch ocenianych typów aut. Mam 3,6 MY 2012. Auto bez problemów, żadnych usterek. Serwisowane w ASO. Spalanie w mieście około 10,5 -11 litrów. Przy jeździe zima na krótkich dystansach ( 1 km) spała 13 l. Trasa, autostrada przy predkosci 140 km/h wychodzi 9 litrów. Droga ekspresowa 120 km/h spala 8,5 . Benzyna 95 oktanów. 

O LPG nie myślałem. Obecny przebieg 106 tys km. 

To jest moje drugie OBK 3,6 i jestem zadowolony. Żałuje jedynie, ze nowe Subaru nie maja takiego lub podobnego silnika. 

Pozdrawiam

jasionowski 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Vissn1 napisał:

Nie wiem jakiej skrzyni finalnie poszukujesz lub będziesz poszukiwał,  ale u mnie w grę wchodził tylko i wyłącznie automat. Skrzynia cvt montowana z silnikami 2.5 jest dość specyficzna, wiec to był dodatkowy argument za 3.6. 

2.5 z MT bo CVT jeździłem i nie chce, 3,6 nie jeździłem ale szukam do jazdy próbnej jak się coś pojawi. SI driver co to ?:question:

 

 

6 godzin temu, Jasionowski napisał:

Mam 3,6 MY 2012. Auto bez problemów, żadnych usterek. Serwisowane w ASO. Spalanie w mieście około 10,5 -11 litrów. Przy jeździe zima na krótkich dystansach ( 1 km) spała 13 l. Trasa, autostrada przy predkosci 140 km/h wychodzi 9 litrów. Droga ekspresowa 120 km/h spala 8,5 . Benzyna 95 oktanów. 

O LPG nie myślałem. Obecny przebieg 106 tys km. 

To jest moje drugie OBK 3,6 i jestem zadowolony. Żałuje jedynie, ze nowe Subaru nie maja takiego lub podobnego silnika. 

Pozdrawiam

jasionowski 

Jak się skrzynia sprawuje? O gazie w 3.6 też nie myślę. Jakie masz zdanie o ASO z którymi miałeś do czynienia (ceny podejście profesjonalizm, jakość), i jak tam UPG w twoim OBK? Takiego spalania się spodziewam po takim silniku, i też żałuję a nawet się trochę dziwię że nowy OBK jest dostępny tylko w jednym silniku.

Edytowane przez Michał Kraków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jasionowski napisał:

Będę nieobiektywny, bo jestem właścicielem jednego z tych dwóch ocenianych typów aut. Mam 3,6 MY 2012. Auto bez problemów, żadnych usterek. Serwisowane w ASO. Spalanie w mieście około 10,5 -11 litrów. Przy jeździe zima na krótkich dystansach ( 1 km) spała 13 l. Trasa, autostrada przy predkosci 140 km/h wychodzi 9 litrów. Droga ekspresowa 120 km/h spala 8,5 . Benzyna 95 oktanów. 

O LPG nie myślałem. Obecny przebieg 106 tys km. 

To jest moje drugie OBK 3,6 i jestem zadowolony. Żałuje jedynie, ze nowe Subaru nie maja takiego lub podobnego silnika. 

Pozdrawiam

jasionowski 

Potwierdzam jako posiadacz 3.6. Spalanie czasami na poziomie silników 2L. Skrzynia pancerna jak dbasz. Co do ASo to ja od 9 lat współpracuję z Markiem z MTSu i złego słowa nie powiem. Poczytaj o SI DRIVE w Subaru to dowiesz się co to jest i co daje.

 

Dla mnie auto prawie idealne. W tej chwili kończę mody wizualne bo nie mogłem znieść tych końcówek w dół i drewnopodobnych listew. Wtedy będzie jak dla mnie ideał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vissn1 napisał:

Jakiś miesiąc temu stałem przed podobnym dylematem. Podobnie jak Koledzy polecam jazdę próbną, a wszystko się wyjaśni ;) mogę powiedzieć po sobie, ze wybrałem 3.6 zamiast młodszego 2.5. Nie muszę pisać chyba o samym dźwięku i si drive, które jest fajnym dodatkiem ;)

 

Nie wiem jakiej skrzyni finalnie poszukujesz lub będziesz poszukiwał,  ale u mnie w grę wchodził tylko i wyłącznie automat. Skrzynia cvt montowana z silnikami 2.5 jest dość specyficzna, wiec to był dodatkowy argument za 3.6. 

Możesz mi coś więcej napisać o kosztach zakupu twojego 3,6, jaki to rocznik, gdzie szukałeś, czy polecasz jakieś sprawdzone źródło zakupu?

 

 

57 minut temu, SEBA_M napisał:

Potwierdzam jako posiadacz 3.6. Spalanie czasami na poziomie silników 2L. Skrzynia pancerna jak dbasz. Co do ASo to ja od 9 lat współpracuję z Markiem z MTSu i złego słowa nie powiem. Poczytaj o SI DRIVE w Subaru to dowiesz się co to jest i co daje.

 

Dla mnie auto prawie idealne. W tej chwili kończę mody wizualne bo nie mogłem znieść tych końcówek w dół i drewnopodobnych listew. Wtedy będzie jak dla mnie ideał.

Powtórzę pytanie, czy UPG występuje w 3,6? :)

 

 

47 minut temu, Przemek Chudzik napisał:

Ooo I pojawiły się 3.6 :), bierz 3.6 I się nie zastanawiaj, jak chcesz nowe z większym silnikiem to sprowadzaj z juesej jak dwóch kolegów z forum (jeden na pewno sprowadził 3.6 z nowszego rocznika). 

Nie brałem pod uwagę US ze względu na to że większość to po dzwonach, a i ja nie mam nikogo za wielką wodą żeby mi poszukał czegoś godnego, najlepiej jakby ktoś kto sprowadzał samodzielnie się wypowiedział bym był wdzięczny.

Edytowane przez Michał Kraków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał Kraków napisał:

Jak się skrzynia sprawuje? O gazie w 3.6 też nie myślę. Jakie masz zdanie o ASO z którymi miałeś do czynienia (ceny podejście profesjonalizm, jakość), i jak tam UPG w twoim OBK? Takiego spalania się spodziewam po takim silniku, i też żałuję a nawet się trochę dziwię że nowy OBK jest dostępny tylko w jednym silniku.

 

Skrzynia bez problemów. Pracuje przyzwoicie . Silnik tez. Problemu z UPG nie było i nie ma. Pewno dlatego, ze 3,6 to silnik wolnossący, a nie turbo. Trudniej go zniszczyć ( np. Przegrzać). Zreszta ja jeżdżę spokojnie jak na polskie warunki. Dla mnie duża moc to większe bezpieczeństwo , jeśli będę musiał wyprzedzić np kolejna ciężarówkę. Im szybciej, tym lepiej.

ASO - Subaru Koper Warszawa. Bez zarzutu, jeśli chodzi o profesjonalizm i jakość. Cena - ja tylko tam serwisuje, bo auto nie ma problemów, nie licząc przemalowania obu drzwi po stronie kierowcy, bo jakiś ,,życzliwy” przejechał kluczem po lakierze na całej długości auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jasionowski napisał:

Mam 3,6 MY 2012. Auto bez problemów, żadnych usterek. Serwisowane w ASO. Spalanie w mieście około 10,5 -11 litrów. Przy jeździe zima na krótkich dystansach ( 1 km) spała 13 l.

Pogratulować tylko wyniku. Wszyscy narzekają, że producent w katalogu podaje dane z kosmosu, nijak przystające do rzeczywistości (14,4l/100km) a tu wyniki w okolicach 10,5-13l.

No i jednak jest postęp technologiczny, bo stare EJ20 turbo wciągało mi zimą na krótkich dystansach (2 x 2km) średnio 15-17l/100km - i z oczywistych względów nie było deptane, bo olej się nawet nie zagrzeje na takim odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, aflinta napisał:

Pogratulować tylko wyniku. Wszyscy narzekają, że producent w katalogu podaje dane z kosmosu, nijak przystające do rzeczywistości (14,4l/100km) a tu wyniki w okolicach 10,5-13l.

No i jednak jest postęp technologiczny, bo stare EJ20 turbo wciągało mi zimą na krótkich dystansach (2 x 2km) średnio 15-17l/100km - i z oczywistych względów nie było deptane, bo olej się nawet nie zagrzeje na takim odcinku.

1. Producent podaje spalanie w mieście chyba mniejsze niż 14,4 l. Choć niewiele mniejsze, bo bodajże 14 l. Jeżdżę w mieście głównie sam, i to na dobrej benzynie, to wynik zimą 13 l na krótkich dystansach nie jest jakoś rażąco niski. Fotela nie podgrzewam na tak krótkim dystansie, bo i tak nie zdąży się nagrzać. Z ogrzewaniem podobnie. W mieście jeżdżę  wolno.  Za to na dobrych drogach mam spalanie wyższe (choć też nie rażąco), bo producent podaje 7,5, a mnie wychodzi 8,5 - 9 l.

2. O spalaniu było już sporo napisane. Jak ktoś ma ,,ciężką " nogę to spalenie zawsze będzie wysokie. Zwłaszcza w turbo. A silnik 3,6 to nie turbo

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa w lecie na autobahnie 140-150 - 8,6L

Trasa w zimie 140 z boksem - 9,6L

Ciężkie buty - większe spalanie jak u wszystkich.

W mieście to jak podawanie wypłaty brutto.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3,6 z usa:ph34r: kupione na forum. Przy tych gabarytach kunie się przydają. Spalanie powiedzmy 50/50 miasto trasa = odkąd mam to 10,5l/100km. O LPG nie myślę,  za małe przebiegi.  Skrzynia może nie jest aksamitna, ale razem z łopatkami da się lubić. Ogólnie auto kłopotów nie sprawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Przemek Chudzik napisał:

Kolega Piskoor sprowadził 3.6 co prawda z siniakiem :) ale może podpowie co nieco o tym precederze. 

O bardzo chętnie się dowiem jak w razie czego ogarnąć taką operację

:mrgreen:

 

 

5 godzin temu, Przemek Chudzik napisał:

Dokładnie, z tymi nogami to różnie bywa :D niby lekka noga nie koniecznie musi być lekka :).

 

Ja akurat nie szukam wyścigówki tylko wygodnego uniwersalnego wozy z zapasem mocy, na miasto i w dalekie trasy w cztery osoby. Diesla to bym nie zagrzał przy miejskich przelotach. Inna sprawa że diesle subaru nie cieszą się najlepszą opinią :toobad:, a i tak wolę silniki benzynowe.

 

 

4 godziny temu, BazaN napisał:

Mam 3,6 z usa:ph34r: kupione na forum. Przy tych gabarytach kunie się przydają. Spalanie powiedzmy 50/50 miasto trasa = odkąd mam to 10,5l/100km. O LPG nie myślę,  za małe przebiegi.  Skrzynia może nie jest aksamitna, ale razem z łopatkami da się lubić. Ogólnie auto kłopotów nie sprawia. 

Jeździłem 5 biegowym AT w nissan altima US i nie miałem zastrzeżeń, natomiast bezstopniowe CVT jakoś mnie nie przekonało (może jakieś uprzedzenia), spodziewałem się  chyba czegoś innego po stwierdzeniu bezstopniowa.

 

Jak ta wersja US, duże różnice w wyposażeniu, może to głupie pytanie ale nie miałeś obaw przed zakupem, i jak sprawdzałeś samochód przed kupnem?

Z góry dzięki za info

 

 

3 godziny temu, Przemek Chudzik napisał:

Ta gaducha o 3.6 narobiła mi smaka :), na oto jest kilka ofert ale czy to jakieś konkretne egzemplarze to cholera wie, aaaa i... bierz 3.6 :P

Drogi forumowiczu, nie jest moim zamiarem namawiać kogokolwiek na zakup 3,6, zwłaszcza że ja się do tego przymierzam i nie szukam konkurencji :biglol:. Wręcz przeciwnie jeśli ktoś by chciał się pozbyć przedmiotu naszej dyskusji, to chętnie się o tym dowiem.:drool:

 

Edytowane przez Michał Kraków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, jak czytam o tym spalaniu OBK 3,6 to sam chciałbym mieć taki, co pali w mieście 10 l. Ten samochód nie zachęca do oszczędnej jazdy.

Nie sądzę, żeby mój ('11 EU) był zepsuty, ale średnia to 13,2-13,4 (PB95)wg komputera, realne sprawdzałem kiedyś to ok. +0,5 l do wskazań komputera. Przebiegi głównie miejsko-podmiejskie, trasy dłuższe jakieś 30%.  Ale styl raczej nieekonomiczny :)

Poniżej 10, to i owszem, ale trasa krajówki spokojnie (do +10) i rzadko wyprzedzanie. Mój rekord to 7,5, ale trzeba doliczyć wizytę u psychoterapeuty.

Miasto (normalne korki) to 14-17.

Autostrada - poniżej 10, to 100-120 (jak dużo ograniczeń lub ruch w ciągu); 130- 140 licznikowe to 11-12, powyżej to już robi się grubo (+/-prędkość/10).

I to są mz wyniki adekwatne do samochodu i silnika. (średnio ok. 2 l mniej niż FXT). Gazu nie rozważałem.

Serwis dotychczas odpukać nic istotnego. Generalnie Auto rewelka, audio kiepskie- mam bez HK. Navi bezużyteczna.

Jak samochód dla mnie aktualnie nie ma alternatywy.

Nie wiem jak teraz, ja szukałem ponad pół roku w 2013 r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę się z takim spalaniem w końcu to 3,6  coś pić musi, że nie zachęca do ekodrajwingu też rozumiem. Ale różnice spalania między 3,6 a 2,5 to już nie są jakieś wyraźne. W przypadku gdzie samochód w mieście spędzi większość czasu AT wydaje się lepszym rozwiązaniem, TM w korkach to jak mieszanie zupy czasem, a korki są u mnie wieczne. Wiadomo koszta serwisu są dla nie istotne, bo zakładam że koszta utrzymania są na podobnym poziomie, dochodzi jeszcze koszt zakupu. Z zakupem nie ma ciśnienia, chcę wybrać i skupić się na konkretnym modelu w poszukiwaniach, nic na siłę (no chyba że się trafi okazja ;)).

3 miesiące to niezły wynik, ile w tym czasie obejrzałeś egzemplarzy mniej więcej? 

Edytowane przez Michał Kraków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Michał Kraków napisał:

Możesz mi coś więcej napisać o kosztach zakupu twojego 3,6, jaki to rocznik, gdzie szukałeś, czy polecasz jakieś sprawdzone źródło zakupu?

Pół roku poszukiwań, aż wreszcie kupiłem od znajomego :) MY2011, a polecam generalnie cierpliwość ;) chyba widziałem manual, salon Polska, 2.5 na otomoto niedawno. Ale coś czuję, że chyba zaczniesz szukać 3.6 ;)  

 

30 minut temu, Grzech napisał:

Nie sądzę, żeby mój ('11 EU) był zepsuty, ale średnia to 13,2-13,4 (PB95)wg komputera, realne sprawdzałem kiedyś to ok. +0,5 l do wskazań komputera. Przebiegi głównie miejsko-podmiejskie, trasy dłuższe jakieś 30%.  Ale styl raczej nieekonomiczny :)

U mnie spalanie podobne, nie oszukuję się nawet, że zejdę niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Vissn1 napisał:

Pół roku poszukiwań, aż wreszcie kupiłem od znajomego :) MY2011, a polecam generalnie cierpliwość ;) chyba widziałem manual, salon Polska, 2.5 na otomoto niedawno. Ale coś czuję, że chyba zaczniesz szukać 3.6 ;)  

 

U mnie spalanie podobne, nie oszukuję się nawet, że zejdę niżej.

Masz rację na otomoto jest jeden 3,6 i jeden 2,5, zbroję się w cierpliwość aż po zęby :faja:. Zdecydowanie wolałbym na tym forum coś znaleźć i dobić interesu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Michał Kraków napisał:

Masz rację na otomoto jest jeden 3,6 i jeden 2,5, zbroję się w cierpliwość aż po zęby :faja:. Zdecydowanie wolałbym na tym forum coś znaleźć i dobić interesu. 

Rozmawiałem z Kolegą @Fala jak szukałem swojego, może coś pomoże ;) 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...