Skocz do zawartości

próba kradzieży XV


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Piskoor napisał:

trochę poczytałem o zabezpieczeniach i do wyboru jest 

- immobilizer - najbardziej pasuje mi Empire - odblokowanie telefonem po BT lub pinem na który składa się kombinacja dowolnych przycisków w aucie ( około 1500 pln)

- alarm - nie mam pomysłu

- blokada kolumny kierownicy - Zeder, podobno nie do wyłamania ( od 1350 do 1700 pln )

- blokada skrzyni biegów - typu bear lock ( cen nie rozeznawałem )

 

W ASO mówili że jest jakaś możliwość integracji alarmu z ISR (z Keratronik). Płaci się za to dodatkowo (nie wiem ile?) ale potem niby ISR bezpośrednio powiadamia policje. Zakładam, że działałoby to tak że jeżeli zaczyna wyć/czujki wykryją ruch to ISR dzwoni do Ciebie, jak nie ma reakcji to wtedy na policję? Oczywiście bazowo dochodzi koszt alarmu - ok 2.tys.

Ktoś może wie coś wiecej?

 

Wracając do tematu to może faktycznie szukali Keratronika. Ale jeżeli to prawda to nie dzielił bym się tu publicznie gdzie dokładnie jest, co monitoruje itd.

Edytowane przez keyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Piskoor napisał:

 

być moze szukali modułu Keratronika do wymontowania ( a właśnie , czy ktoś wie czy Keratronik odnotowuje info o odpięciu modułu ? )

Najlepiej zapytać ich samych w wątku im poświęconym :)

tutaj się udzielają więc można ich bezpośrednio zagadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko - sam nie mam pojęcia gdzie jest :-)

alarm...  2 tys to sporo

jak się rozglądałem to za 7 stówek są już porządne z powiadamianiem sms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, keyman napisał:

...

Wracając do tematu to może faktycznie szukali Keratronika. Ale jeżeli to prawda to nie dzielił bym się tu publicznie gdzie dokładnie jest, co monitoruje itd.

jeżeli faktycznie szukali i zlokalizowali Keratronika, to inni właściciele XV i podobnych nie mogą się czuć pewnie :unsure: 

Kolega @Piskoor a właściwie jego samochód był po prostu poletkiem doświadczalnym :biglol:

 

he,he właśnie sobie poczytałem:  "Dostęp do gniazda OBD oznacza przejęcie kontroli nad samochodem. Doskonale wiedzą o tym złodzieje, którzy od kilku lat stosują „odblokowywacze” immobilizerów, podłączane właśnie do gniazda diagnostycznego."

Edytowane przez Snuff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zlokalizowali to czemu nie odcieli..

wygląda na to że ktoś ich spłoszył ..

 

Oczywiście pozostaje pytanie - czy wrócą w to samo miejsce ...

choć xv zostanie doposażony - co jest oczywiste 

no i w związku z tym że na mojej uliczce było kilka przypadków kradzieży

zamierzamy sie z sąsiadami jakoś "zabezpieczyć"

 

póki co pierwszym etapem pewnie będą kamery na ulicy, 

nad kolejnymi myslimy - być moze ktoś z was ma podobne doświadczenia i wie jak w miarę skutecznie zaqbezpieczyć uliczkę pomiędzy domkami jednorodzinnymi ( bliźniakami )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piskoor napisał:

jeżeli zlokalizowali to czemu nie odcieli..

wygląda na to że ktoś ich spłoszył ..

 

Oczywiście pozostaje pytanie - czy wrócą w to samo miejsce ...

choć xv zostanie doposażony - co jest oczywiste 

no i w związku z tym że na mojej uliczce było kilka przypadków kradzieży

zamierzamy sie z sąsiadami jakoś "zabezpieczyć"

 

póki co pierwszym etapem pewnie będą kamery na ulicy, 

nad kolejnymi myslimy - być moze ktoś z was ma podobne doświadczenia i wie jak w miarę skutecznie zaqbezpieczyć uliczkę pomiędzy domkami jednorodzinnymi ( bliźniakami )

 

Możesz napisać, z jakiego miasta jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem od ochrony zawiadomienie o podejrzanym zdarzeniu dot. mojego XV.

 

Sytuacja zarejestrowana przez monitoring osiedlowy. W okolicach północy do hali garażowej wjeżdża na krzywy ryj obce auto. Jedzie przez cały garaż i dojeżdża do mojego kąta. Pasażerka przystrojona w ciemne okulary wysiada i podchodzi do Subaru. Po chwili wraca do auta. Zawracają i odjeżdżają mocować się z bramą garażową.

 

Nie wiem, co myśleć o całej sytuacji. Przypadek, czy może jednak, łącząc obydwa zdarzenia, zaczyna dziać się coś złego w kwestii zainteresowania amatorów cudzej własności Subaru XV:question::idea:

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Zyzol napisał:

Sytuacja zarejestrowana przez monitoring osiedlowy. W okolicach północy do hali garażowej wjeżdża na krzywy ryj obce auto. Jedzie przez cały garaż i dojeżdża do mojego kąta. Pasażerka przystrojona w ciemne okulary wysiada i podchodzi do Subaru. Po chwili wraca do auta. Zawracają i odjeżdżają mocować się z bramą garażową.

 

Może chcieli obejrzeć wersję 2.0 na żywo, skoro już jej w salonach nie ma :lol:

A tak serio to dosyć niepokojący objaw :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłaszaj nr rej na policję - niech sprawdzą ( lub wyślij mi na priv )

u mnie pobrali ślad zapachowy więc być może dopasują..

 

a swoja drogą - dzwoniłem do ASO i jest problem - bo Subarak jest zbyt nowy i nie mogą go rozkodować :-)

w związku z tym nie wiedzą co zginęło

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Piskoor napisał:

 ...
a swoja drogą - dzwoniłem do ASO i jest problem - bo Subarak jest zbyt nowy i nie mogą go rozkodować :-)
w związku z tym nie wiedzą co zginęło
 
 


A to jakiś żarcik ? Do 1 kwietnia jeszcze daleko chyba? Masakra jakaś, przecież nowy XV jest od 2017 w USA i Australii a u nas od 2018... to już lekko rok na przygotowanie się do serwisu

edit: tak sobie przeglądałem YT i trafiłem na demontaż radia XV to raptem 4 śrubki i 2min roboty :D, więc chyba nie o tym myśleli u Ciebie :rolleyes:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Snuff
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Snuff napisał:

edit: tak sobie przeglądałem YT i trafiłem na demontaż radia XV to raptem 4 śrubki i 2min roboty :D, więc chyba nie o tym myśleli u Ciebie :rolleyes:

miałem zdemontowane nawiewy, panel górny i odkręcone 3 śrubki

4 w zasadzie też odkręcona tylko chyba nie wyjęta

Więc albo się spłoszyli , albo radio ich nie interesowało - tylko to co za radiem.

Elektryk w ASO mówił że za radiem jest jakaś elektronika sterująca autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Nie , nie wiadomo

ale 3 mies później czyli calkiem niedawno 

miałem rozmontowany napęd od bramy przesuwnej

tak jakby chcieli tym razem przygotować się do skubnięcia OBK  ( XV i Forester stały na zewnątrz )

być może jednak nowa czerwona dioda w środku ich lekko odstraszyła

 

Tym bardziej że dwa dni później na osiedlu chcieli gwizdnąć lexusa dwa domy obok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piskoor napisał:

Nie , nie wiadomo

ale 3 mies później czyli calkiem niedawno 

miałem rozmontowany napęd od bramy przesuwnej

tak jakby chcieli tym razem przygotować się do skubnięcia OBK  ( XV i Forester stały na zewnątrz )

być może jednak nowa czerwona dioda w środku ich lekko odstraszyła

 

Tym bardziej że dwa dni później na osiedlu chcieli gwizdnąć lexusa dwa domy obok

może chcieli trzema subarakami od razu wyjechać ? ;) ciekawe osiedle :rolleyes:

prócz extra zabezpieczeń samochodów to dobry monitoring terenu też by się przydał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Than_Junior napisał:

Wszytko tylko "chcieli" i "probowali"  - dupy, a nie zlodzieje! :D

 

Amatorzy ! 

Nie ma  to jak Trójmiasto , gdzie podczas jednej nocy z jednej hali garażowej ginie 5 aut różnych (niemieckich) marek.  :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i 3cia próba właśnie miała miejsce... Dzisiaj o 4 w nocy próbowali odjechac Outbackiem ale nie odpalili silnika. 

generalnie zastanawia mnie jak otworzyli auto bez uruchamiania alarmu... kluczyk miałem w przedpokoju więc może walizka chwyciła przez drzwi..

 

Czy jeżeli walizka przechwyci sygnał kluczyka to potem może go niejako "zapamiętać" ? ewentualnie sklonować

Zastanawiam się czy po takiej próbie mają już kod mojego kluczyka i mogą go używać w dowolnej chwili...

 

Kurde... luty, maj, sierpień.... no ile można

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piskoor napisał:

No i 3cia próba właśnie miała miejsce... Dzisiaj o 4 w nocy próbowali odjechac Outbackiem ale nie odpalili silnika

Uparci są...

 

2 minuty temu, Piskoor napisał:

generalnie zastanawia mnie jak otworzyli auto bez uruchamiania alarmu... kluczyk miałem w przedpokoju więc może walizka chwyciła przez drzwi

To ciekawe, skoro otworzyli drzwi, to powinni motor też odpalić.

 

3 minuty temu, Piskoor napisał:

Czy jeżeli walizka przechwyci sygnał kluczyka to potem może go niejako "zapamiętać" ? ewentualnie sklonować

Zastanawiam się czy po takiej próbie mają już kod mojego kluczyka i mogą go używać w dowolnej chwili

WYDAJE MI SIĘ, że nie mogą sklonować, tylko replikują zmienny sygnał. Ale po odpaleniu silnika możesz kluczyk na przyklad schować do domu, a samochód będzie dalej pracować, tylko piszczeć aż go nie zgasisz.

 

4 minuty temu, Piskoor napisał:

Kurde... luty, maj, sierpień.... no ile można

Zacząłbym od mądrzejszego umiejscowienia kluczyka. Może warto w przedpokoju postawić aluminiowe w miarę szczelne pudełko i do niego chować kluczyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Piskoor napisał:

Kurde... luty, maj, sierpień.... no ile można

wygląda na to że musisz szykować się na listopad;)

A tak na poważnie wykup dobre AC w poważnej firmie. Auto parkujesz na ulicy , na posesji? Może założenie widocznego dla złodzieja monitoringu i duża plakietka firmy ochroniarskiej na furtce ostudziłaby zapał amatorów cudzej własności...

Bardzo dziwna sprawa bo samochody tej marki nie są lubiane przez ww amatorów... 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC wykupione.... 

Auto stoi na posesji - muszę dodatkowo zabezpieczyć bramę - może łańcuch z alarmem ?   Otwarcie bramy z napędem to banał - jedna klapka i brama chodzi ręcznie.

Ochrona jest - ale co z tego...

A monitoring... to tylko info po fakcie....

 

Echhhh zirytowany jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...