Skocz do zawartości

próba kradzieży XV


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

A witam,

 

Wróciłem wczoraj z ferii i okazało się że XV stojący na posesji został z lekka rozbebeszony w środku.

Wyłamany zamek - zdjęte plastiki wokół stacji multimedialnej i rozebrany schowek pasażera.

Z auta nic nie znikło bo nic w nim nie było ale zastanawiam się jaki był cel włamania.

Czy kradzież auta ? - w takim razie co poszło nie tak, mieli sporo czasu 

Czy kradzież komputera - ale on jest chyba pod maską

Stacja multimedialna jest odkręcona ale nie zabrali.

Plastkiki zdjęte w bardzo delikatny sposób bo żadne zatrzask nie jest złamany

 

Czy fabryczna centralka alarmu jest montowana za schowkiem pasażera ?

System ISR działa ale Keratronik nic nie zanotował bo mam tylko usługę monitorowania wypadku.

 

Tak myśląc logicznie to XV nie jest chyba popularnym celem kradzieży -

Jest ich mało - więc są charakterystyczne

Większość nowych ma AC więc specjalnego rynku na części raczej nie ma

Prestiżowy tez nie za bardzo

 

Mieszkam w bliźniaku i obok na podjeździe stoi nowa RAV4 - być może pomylili posesje jeśli było to na zlecenie - komputer w Toyotach jest chyba własnie za schowkiem

 

Samochód jutro na lawetę i do ASO a ja myślę nad dodatkowym zabezpieczeniem samochodu

mechaniczna blokada - immo - alarm ???

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20190209_234257.jpg

  • Smutny 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piskoor napisał:

Stacja multimedialna jest odkręcona ale nie zabrali.

Plastkiki zdjęte w bardzo delikatny sposób bo żadne zatrzask nie jest złamany

pewnie przyszli po stacje, zaczeli rozkrecac ktos ich spłoszył i uciekli .... XV raczej nie jest autem którym interesują się amatorzy cudzej własności. Z mało tych aut u nas jezdzi , za mały popyt na czesci zamienne itp

3 minuty temu, Piskoor napisał:

Samochód jutro na lawetę i do ASO a ja myślę nad dodatkowym zabezpieczeniem samochodu

mechaniczna blokada - immo - alarm ???

dobre AC od wartości z faktury powinno załatwić sprawę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Piskoor napisał:

A witam,

 

Wróciłem wczoraj z ferii i okazało się że XV stojący na posesji został z lekka rozbebeszony w środku.

Wyłamany zamek - zdjęte plastiki wokół stacji multimedialnej i rozebrany schowek pasażera.

Z auta nic nie znikło bo nic w nim nie było ale zastanawiam się jaki był cel włamania.

Czy kradzież auta ? - w takim razie co poszło nie tak, mieli sporo czasu 

Czy kradzież komputera - ale on jest chyba pod maską

Stacja multimedialna jest odkręcona ale nie zabrali.

Plastkiki zdjęte w bardzo delikatny sposób bo żadne zatrzask nie jest złamany

 

Czy fabryczna centralka alarmu jest montowana za schowkiem pasażera ?

System ISR działa ale Keratronik nic nie zanotował bo mam tylko usługę monitorowania wypadku.

 

Tak myśląc logicznie to XV nie jest chyba popularnym celem kradzieży -

Jest ich mało - więc są charakterystyczne

Większość nowych ma AC więc specjalnego rynku na części raczej nie ma

Prestiżowy tez nie za bardzo

 

Mieszkam w bliźniaku i obok na podjeździe stoi nowa RAV4 - być może pomylili posesje jeśli było to na zlecenie - komputer w Toyotach jest chyba własnie za schowkiem

 

Samochód jutro na lawetę i do ASO a ja myślę nad dodatkowym zabezpieczeniem samochodu

mechaniczna blokada - immo - alarm ???

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20190209_234257.jpg

Niemiła niespodzianka po powrocie z ferii. :(

Pozytywne jest to, że nie zrobili większej demolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Piskoor napisał:

 

20190209_234257.jpg

 

kurde, pierwsza myśl po obejrzeniu fotki: to moje XV ! ...bo kabelek pomarańczowy :lol: dopiero różnica w paru innych dodatkach mnie uspokoiła :biglol:

Fakt, przykra sprawa po powrocie z odpoczynku. Albo chcieli się dostać do centralki, potem złożyć wszystko na przyszłą wizytę albo faktycznie tylko chcieli stację wyjąć, bo po co nawiewy demontowali ?

Zwykły, głośny alarm część amatorów cudzej własności chyba odstraszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak slow, ubezpieczenie powinno zalatwic sprawe, zwroc uwage teraz czy ktos nie chodzi czesto kolo Twojego samochodu i czy np. jakis obcy samochod nie stoi gdzies na widoku z kims w srodku regularnie od Twojego powrotu, jak namierzysz to w tej czy innej postaci dostarczysz potem zlodzieja lub zlodziei na Policje i po sprawie, a oni sie juz zajma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że po prostu jakiś uczynny sąsiad chciał to auto wyciszyć... Okolice schowka rozebrane pod wyciszenie. Może kogoś wiozłeś i nie mógł się pogodzić, że jeździsz czymś tak niemożliwie głośnym w środku?

A i może stację multimedialną chcieli podmienić, ponieważ wiedzieli, że ta nie dość, że słabo gra, to jeszcze oprogramowanie pełne niedoróbek? :unsure:

 

A na serio - najgorsze teraz to bieganie i załatwianie... Wyrazy współczucia.

Edytowane przez Skodziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piskoor napisał:

A witam,

 

Wróciłem wczoraj z ferii i okazało się że XV stojący na posesji został z lekka rozbebeszony w środku.

Wyłamany zamek - zdjęte plastiki wokół stacji multimedialnej i rozebrany schowek pasażera.

Z auta nic nie znikło bo nic w nim nie było ale zastanawiam się jaki był cel włamania.

Czy kradzież auta ? - w takim razie co poszło nie tak, mieli sporo czasu 

Czy kradzież komputera - ale on jest chyba pod maską

Stacja multimedialna jest odkręcona ale nie zabrali.

Plastkiki zdjęte w bardzo delikatny sposób bo żadne zatrzask nie jest złamany

 

Czy fabryczna centralka alarmu jest montowana za schowkiem pasażera ?

System ISR działa ale Keratronik nic nie zanotował bo mam tylko usługę monitorowania wypadku.

 

Tak myśląc logicznie to XV nie jest chyba popularnym celem kradzieży -

Jest ich mało - więc są charakterystyczne

Większość nowych ma AC więc specjalnego rynku na części raczej nie ma

Prestiżowy tez nie za bardzo

 

Mieszkam w bliźniaku i obok na podjeździe stoi nowa RAV4 - być może pomylili posesje jeśli było to na zlecenie - komputer w Toyotach jest chyba własnie za schowkiem

 

Samochód jutro na lawetę i do ASO a ja myślę nad dodatkowym zabezpieczeniem samochodu

mechaniczna blokada - immo - alarm ???

 

 

Skąd jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piskoor napisał:

Większość nowych ma AC więc specjalnego rynku na części raczej nie ma

 

Znajomy ostatnio zastanawiał się nad uszkodzonym XV z USA. Dość szybko mu jednak przeszło jak zobaczył na popularnych portalach ceny części karoserii. Są kosmicznie drogie.

np. drzwi...   https://allegro.pl/oferta/subaru-xv-2018-lift-drzwi-tylne-lewe-kompletne-org-7689156114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Snuff napisał:

Zwykły, głośny alarm część amatorów cudzej własności chyba odstraszy.

Przykra sprawa, ale nikt już dzisiaj nie reaguje na alarm. Szkoda zachodu i ingerencji w kable

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa, ale nikt już dzisiaj nie reaguje na alarm. Szkoda zachodu i ingerencji w kable
 

Zależy jakich sąsiadów masz....w końcu samochód stał na posesji a nie parkingu centrum handlowego. No chyba, że sąsiedzi wokół też wyjechali


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Snuff napisał:


Zależy jakich sąsiadów masz....w końcu samochód stał na posesji a nie parkingu centrum handlowego. No chyba, że sąsiedzi wokół też wyjechali emoji2955.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Możesz mieć rację w przypadku osiedla domków, bliźniaków, itp.

Natomiast w przypadku hal garażowych, to auta potrafią ginąć po kilka na raz. Taka „moda” panuje już na drugim osiedlu na którym mieszkam, tylko do tej pory nie słyszałem żeby ukradli coś japońskiego.

Alarmy, monitoringi, ochrona, bramy, szlabany... wszystko to lipa na dzisiejszych zorganizowanych złodziei działających w stylu „ gone in 60 sec”. 

 

 

Nie rozumiem tylko dlaczego demontowali schowek jeśli chcieli ukraść stację multimedialną ?

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 to różnica w pojemności pomiędzy moim OBK a XV :-)

Mam fajnych sąsiadów ale akurat większość wyjechała. Zostali jedni ale oddzieleni ogródkiem

 

Dla mnie jest coś niezrozumiałego w logice.

Chcieli ukraść auto - po co demontowali obudowę stacji multimedialnej

Chcieli ukraść stację - po co demontować schowek pasażera

Chyba że za schowkiem pasażera jest np centralka immobilizera , ale chyba raczej podmienia się komputer.

Coś jednak musieli odpiąć bo wiszą mi dwie kostki ( białe ) a samochód nie odpala

 

Akurat ci z sąsiadów którzy pozostali opiekowali się moim kotem i w ub piątek myśleli ze im zwiał. Wyszli wieczorem szukac po moim ogródku czy nie wrócił pod mój dom i być może akurat trafili na chwilę kiedy złodzieje byli w aucie i ich spłoszyli.

Zastanawiam się czy na posesji nie dodać jakiejś mechanicznej blokady bramy wyjazdowej bo zwykłą z automatem przesuwanym można otworzyć ręcznie za pomocą monety. Może dospawać jakieś ucho i dawać najgrubsza kłódkę ? ( zawsze to utrudnienie do wyjazdu, bo trzeba piłować )

 

Od strony immo najbardziej pasuje mi Empire - więc pewnie dołożę.

 

Auto ubezpieczone ale jutro czeka mnie pewnie przeprawa z bankiem ( leasing ) itd.. 

Byc może to zemsta mojego Forka za to że żona jako góówny uzytkownik XV powiedziała na głos bluźnierstwo czyli " moze sprzedamy Forestera" ? :-)

 

Tak naprawdę najbardziej wkurza fakt pewnego dyskomfortu psychicznego .. Jak to powiedział kiedys mój kumpel , którego obrobili w domu...

 

Wiesz... nie wkurzylo mnie to że zakosili sprzęt bo byłem ubezpieczony więc wymieniłem wszystko za darmo na nowsze... ale to że koleś nasrał w kiblu i wody nie spuścił

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tez nie można popadać w skrajności, brama automatyczna i blokada ? Albo lepszy mechanizm bramy albo bez bramy blokada.
Wychodzi na to, że kot powinien dostać extrasa mimo ucieczki
Faktem jest, że dziwne to wszystko....no i ten Forek w tle he, he
Po tym jak mi kiedyś mieszkanie obrobili tez czułem dyskomfort a jak widzę, że zamek w drzwiach coś szwankuje to od razu zmieniam. Życzę cierpliwości ze wszystkimi instytucjami teraz bo to zawsze upierdliwe jest (vide moja kolizja)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę poczytałem o zabezpieczeniach i do wyboru jest

 

- immobilizer - najbardziej pasuje mi Empire - odblokowanie telefonem po BT lub pinem na który składa się kombinacja dowolnych przycisków w aucie ( około 1500 pln)

- alarm - nie mam pomysłu

- blokada kolumny kierownicy - Zeder, podobno nie do wyłamania ( od 1350 do 1700 pln )

- blokada skrzyni biegów - typu bear lock ( cen nie rozeznawałem )

 

coś trzeba zamontować bo człowiek choć lepiej spał... I co paradoksalne na zdrowy rozum lepiej samochód trzymać na uliczce osiedlowej niż na zamkniętym podjeździe bo w przypadku próby kradzieży samochód jest po prostu bardziej na widoku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piskoor napisał:

- blokada skrzyni biegów - typu bear lock ( cen nie rozeznawałem )

 

montowalem we wroclawiu do outbacka za 650 zlotych

1263627011_Mi.thumb.jpg.91137e31d2ff7a9ed785dc36b57edea9.jpg

to ten srebrny dzyndzel po prawej stronie

niestety aso nie chcialo zarobic wiec zarobil zaklad z listy producenta zabezpieczenia

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada kiery nie załatwia sprawy radia na przyszłość (jeżeli faktycznie chcieli go wymontować). Pytanie czy nasz kluczyk nie pełni roli immobilizera jednocześnie, czy bez kluczyka odpalisz samochód ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Snuff napisał:

Blokada kiery nie załatwia sprawy radia na przyszłość (jeżeli faktycznie chcieli go wymontować). Pytanie czy nasz kluczyk nie pełni roli immobilizera jednocześnie, czy bez kluczyka odpalisz samochód ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

jeśli gwizdną radio.... trudno... kupię nowe z AC... W przypadku samochodu z leasingu po jego kradzieży sytuacja nie jest tak łatwa do załatwienia... w końcu to leasingodawca jest oficjalnie właścicielem i on najpierw ma zaspokojone roszczenie..

W sumie sam nie do końca wiem jak to wygląda... ale wolałbym wpłaty własnej nie stracić :-)

 

i nie chodzi o blokadę kierownicy ale kolumny kierownicy.. - trochę podobne do blokady skrzyni biegów

 

z pierwszych ustaleń w ASO wynika że nie ma też złącza OBD wiec trudno ocenić co chcieli zrobić :-)

być moze szukali modułu Keratronika do wymontowania ( a właśnie , czy ktoś wie czy Keratronik odnotowuje info o odpięciu modułu ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...