Jump to content

OB MY 2020 - wersja EU

Recommended Posts

• Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to jeszcze dziś informacje pojawią się na naszej stronie.   Przepraszam za opóźnienie, ale po zniesieniu embarga informacyjnego mieliśmy jeszcze trochę pracy

Dzień dobry, Ulegając naciskom uchylamy rąbka tajemnicy. Nowy Outback nieco się powiększył w stosunku do aktualnej generacji. Jego długość wynosi obecnie 4870mm (+50mm), a szerokość 1875mm (

W ten piątek mamy spotkanie dealerskie (oczywiście wirtualne) , na którym poinformujemy naszych partnerów o nowym OBK. Proszę o zrozumienie, że to właśnie ich najpierw poinformujemy. W związ

Posted Images

8 godzin temu, raveout napisał:

V90 CC 

dlugosc 4939 mm

szerokosc 1879 mm 

XC70 (ostatnio generacja)

dlugosc 4838

szerokosc 1870

OBK (odchodząca generacja)

długość 4820 

szerokość 1840

@Szmiglo wspominał, że nie porównywał realnych wymiarów tylko odnosił sie do swoich subiektywnych opinii. Ja tez byłem zaskoczony faktem, ze Land Cruiser ma „jedynie” 4840mm długości i 1885mm szerokości, a wydaje sie istotnie większy niż V90CC. 

9 godzin temu, raveout napisał:

V90 CC 

dlugosc 4939 mm

szerokosc 1879 mm 

XC70 (ostatnio generacja)

dlugosc 4838

szerokosc 1870

OBK (odchodząca generacja)

długość 4820 

szerokość 1840

i to są fakty. Każdy chyba przyzna, że stare XC70 wygląda na większe i masywniejsze od V90 CC. Jak widać to tylko złudzenie. Jedyne co jest rzeczywiście mniejsze to bagażnik. Inaczej jest poprowadzona tylna szyba i nie ma już tej foremności. 4 zimówki nie wejdą.

Ja właśnie mam totalnie na odwrót i V90 CC wydaje mi sie największym i najbardziej masywnym kombi Volvo od lat.

Auto mnie zwaliło z nóg . Nawet chwili bym się nie zastanawiał żeby go zamówić . Wiadomo że dzisiejsze ceny nowych aut są bardzo wysokie . Będę musiał zaczekać na pewno jakiś czas . Czy serwis tych silników jest przesadnie kosztowny ? Jak przebiega regulacja zaworów ? Trzeba wyciągać silnik ? 

Jakie przebiegi będziesz rocznie robił, że interesuje Cię regulacja luzów zaworowych przy zakupie nowego auta?

To czym się przejmujesz? Jeżdżąc na benzynie po 100kkm (czyli u Ciebie prawie pięć lat) będziesz miał kontrolę luzów zaworowych... i w zasadzie tyle. Co innego jak planujesz LPG.

Czasami też do końca nie rozumiem takich rozważań dotyczcych kosztów regulacji zaworów, dpfów, gpfów, turbo,  itp itd. przy nowych salonowych autach.

Nowe auto jak OBK po 5 latach straci pewnie połowę wartości katalogowej czyli ponad 100kpln, do tego ubezpieczenie w tym czasie weźmie z 30tys pln, paliwo z 50tys pln itp, opony.

Koszt serwisów powiedzmy ponadnormatywnych, regulacji to przy tym poziomie kosztów całkowitych, które i tak są, to prawdziwe nic. Jaki by on nie był to jest relatywnie niewielka część jaką trzeba przeznaczyć na eksploatację takiego wozu. Żeby nie rzec pomijalna w całej tej skali przedsięwzięcia posiadania nowego dużego auta.

• Upvote 5
  • 3 weeks later...
2 godziny temu, Blixten napisał:

Nowe OBKi już do nas płyną, jazda próbna w II poł Kwietnia :yahoo:

Ciekawie będzie obejrzeć. 

• Upvote 1
9 minut temu, mechanik napisał:

Ciekawie będzie obejrzeć. 

Jazda Cie nie interesuje,tylko ogladanie ?:)

• Haha 1
3 godziny temu, Lisek napisał:

A po co jazda, skoro wiadomo, że to nie jedzie?:P

A tak poza tym, fajne autko. Warto się wybrać obejrzeć. 

Edited by peteres
3 godziny temu, Lisek napisał:

Właśnie oglądanie, bo bardzo ładnie to auto wygląda i w środku i na zewnątrz. Nie wiem czy jazda będzie możliwa tak od razu, ale nie odmówię. 

• Dyrekcja SIP
W dniu 31.03.2021 o 13:04, WacławMasło napisał:

Czy wpłynie to jakoś na dostawy w europie?

Nie, to nie ma wpływu na dostawy do Europy.  Wprawdzie ogólnie ilość dostarczanych samochodów nie jest optymalna (ogólnie znane kłopoty z dostawami chipów), ale to, co mamy potwierdzone przychodzi bez opóźnień.

• Like 2
3 minuty temu, Dyrekcja napisał:

(ogólnie znane kłopoty z dostawami chipów)

Tak, nawet wiadomo na co te chipy tak szybko się rozeszły ;) 

Pozdrowienia :)

• Like 1

Cena 226 tyś za najdroższą wersje jak dla mnie nie do przyjęcia nawet na wyprzedaży rocznika to wciąż za dużo.. Mimo tego że auto prezentuje naprawdę ładnie plus super wyposażenie. Szkoda że skórzanego obicia nie ma tańsza wersja. 

81dc3616b04dc58acb848952c85edd.jpg

• 3 weeks later...

No, to ja swojego odebrałam wczoraj. Nie w PL. Muszę rozczarować niektóre osoby, ale niestety nie ma różowych /poza moim czarnym stał jeszcze biały i taki zielonkawo-brązowy/, cena też nie jest w pesetach, a w euro.

Pierwsze wrażenia są ok. Ta poliuretanowa tapicerka wygląda mi trochę podejrzanie, ale może to tylko moje subiektywne odczucia.

Łukasz Czarnecki - też mi to po głowie chodzi, masz przykład...