Skocz do zawartości

OB MY 2020 - wersja EU


chateque

Rekomendowane odpowiedzi

OB będzie w kwietniu 21 w salonach Subaru w Polsce, tylko silnik 2.5, prawdopodobnie tylko najwyższa wersja, cena nieznana .... a i jeszcze nie będzie w Polsce Forestera Sport ;(  mimo, ze to nie XT ale szkoda ...

Edytowane przez atom75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, atom75 napisał:

prawdopodobnie tylko najwyższa wersja

Spodziewam się jak nowy OBK będzie wyglądał z zewnątrz, jakie będą kolory lakieru... jestem teraz tylko ciekaw wnętrza - czy będą inne kolory tapicerki niż tylko czarna, jak głośno będzie w aucie przy prędkościach autostradowych, czy siedziska foteli będą dłuższe niż w obecnym OBK gdzie są masakrycznie krótkie i niewygodne, takie tam drobiazgi... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 3 lata temu decydowałem się na XT, byłem wielce rad z możliwości zamówienia brązowej tapicerki skórzanej. Do czasu jak doczytałem w aktualnym katalogu, że właśnie ta możliwość się skończyła. Nie napalałbym się zatem na nie_wiadomo_jakie możliwości konfiguracji wnętrza nowego OBK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blixten napisał:

masakrycznie krótkie i niewygodne

To chyba subiektywne odczucie,fakt że w poprzedniej generacji były lepsze,ale po zrobieniu 600-700km plecy i dupsko mają się nie najgorzej i nie nazwałbym ich niewygodnymi w porownaniu do taboretów w np.FXT No ale ja do wysokich się nie zaliczam to i kopytka krótkie;)

Co nie znaczy ,że nie mogą być lepsze w kolejnej odsłonie OBK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, olo11 napisał:

To chyba subiektywne odczucie

To na pewno ;)

Kilka dni temu w salonie wsiadłem do obecnego OBK, i po ustawieniu optymalnej pozycji od razu poczułem, że siedziska są dla mnie za krótkie - w przerwę miedzy krawędzią siedziska a łydką włożyłem dłoń na płasko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja też słaba. Leasing kończy mi się w ostatnich dniach marca, a wg dealera nowe Outbacki będą w maju - ale czy to będzie początek czy koniec maja, tego nie wiadomo. Mają dać mi opcję korzystania z auta którym jeżdżę teraz do momentu odbioru nowego. Co do nowych to wiadomo mi tylko tyle, że będą 3 wersje, jak do tej pory. Aktualnie mam comfort i następny też taki będzie.

 

CENA ma być niewiele wyższa.

 

PS. Spadło dziś u mnie sporo śniegu. Czułam, że JADĘ :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja rozmawiałem z dealerem i wiem, że będą tylko różowe. Do tego nie na początku, a w środku maja. Cena? Cena tak jak i nowy Outback będzie tajemnicą. Dopiero jak podpisze się umowę to cena zostanie przedstawiona. Zdaniem dealera zmieniony zostanie także sam cennik subaru. Zamiast liczyć z euro przejdziemy na słynne kolumbijskie pesos.

 

Myślę, że jak @Dyrekcjabędzie gotowa to będziemy jednymi z pierwszych, którzy się dowiedzą. Na co wam to wróżenie z fusów? 

Edytowane przez Szmiglo
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy naszej akcyzie rozsądne wycenienie tego auta to prawdziwa łamigłówka. Naprawdę uważam że lobbing wiodących producentów działa, skoro wzorem innych krajów wspólnego rynku nie udało się wprowadzić akcyzy uzależnionej od emisji, mocy itp. i mamy absurd polegający na tym, że Audi A4 Allroad 240 KM i prawie 200 g. emisji ma kilka razy niższą akcyzę niż nasz poczciwy OBK. To nie jest problem wyłącznie Subaru, Mercedes GLK tzw. kanciak też miał silnik diesla 2.2 i sprowadzenie go do Polski było mało opłacalne bez kombinowania. W mojej ocenie podatki i inne opłaty powinny być nakładane proporcjonalnie, oczywiście mogą być "progi", ale niech to ma jakieś uzasadnienie, a nie że są auta do 2.0 i reszta świata. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Australii mają ceny, broszurę i filmik, a podobnie jak my czekali baaardzo długo. O ile cena nawiązując do powyższego wpisu nie ma żadnego odniesienia do tego co będzie u nas, to wersję powinny być podobne. https://www.subaru.com.au/around-the-corner/register-your-interest/outback

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel

Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to jeszcze dziś informacje pojawią się na naszej stronie.

 

Przepraszam za opóźnienie, ale po zniesieniu embarga informacyjnego mieliśmy jeszcze trochę pracy z opracowaniem dostępnych informacji.

Produkcja nowego OBK na rynek EU rozpoczęła się w tym miesiącu, więc - zależnie od czasu transportu - pierwsze egzemplarze powinny do nas dotrzeć na przełomie kwietnia i maja. 
 

Pozdrowienia

  • Super! 12
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różnią relingi w wersji Cross? Są takie jak w poprzedniej wersji OBK,  czy raczej wyglądają tak samo jak w innych wersjach, ale nie mają  belek poprzecznych?

 

Edit:

Chyba znalazłem na stronie australijskiej. Wyglądają IMO lepiej, tylko jeszcze gdyby udało się podmienić nadkola z wersji USA i w takiej zieleni biorę.

93EEACE3-4583-476D-A43E-CDCB96906F4F.jpeg

Edytowane przez peteres
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, peteres napisał:

Czym się różnią relingi w wersji Cross? Są takie jak w poprzedniej wersji OBK,  czy raczej wyglądają tak samo jak w innych wersjach, ale nie mają  belek poprzecznych?

Aktualny Outback ma nieco inny reling:

obraz.thumb.png.288e04bebb28bb3a6adbf9ddfee70a96.png

 

Wersja Cross będzie posiadała  "tradycyjną drabinkę, a Platinum reling, którego ramię jest jednocześnie poprzeczką.

 

 

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, radiolog napisał:

Aż mnie dziwi, ze jeszcze grupa wiadomo jaka nie wylała wiadra pomyi , ze to ma tylko 169 KM i prawie tyle samo waży co forek e-boxer, to grób marki i podobne inne pierdyknięcia

mniej KM ale wiecej NM co w przypadku wolnossaków jest wyjątkowo pożądane. Finalnie przyspieszenie na papierze jest chyba identyczne jak u poprzednika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, radiolog napisał:

Aż mnie dziwi, ze jeszcze grupa wiadomo jaka nie wylała wiadra pomyi , ze to ma tylko 169 KM i prawie tyle samo waży co forek e-boxer, to grób marki i podobne inne pierdyknięcia

OBK niewiele się różni od poprzednika, jeśli chodzi o napęd i rozmiary, i to nadal w tym momencie najlepszy samochód subaru, jedyny który bym rozważał. Pomyje zostawimy dla e-boxera ;)

  • Super! 1
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
20 godzin temu, WacławMasło napisał:
20 godzin temu, Tsunetomo napisał:

 

@Dyrekcja Czy 4 strona z wyposażeniem to nie błąd? Naprawdę wszystkie wersje dostaną maksymalne pakiety bezpieczeństwa i asystentów jazdy?

Na bezpieczeństwie - naszym zdaniem - raczej nie powinno się oszczędzać.

  • Super! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...