Skocz do zawartości

Felgi 15 (SG) do Forestera III (SH)


tytus111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Mam pytanie: czy oryginalne felgi 15-sto calowe stalowe (od SG) będą bez problemów pasowały do forestera SH (III)?? Zakupiłem właśnie wersję SH na oryginalnych aluminiowych felgach 16 z oponami letnimi. Muszę coś wykombinować na zimę. Mam niepotrzebne felgi stalowe od forestera SG z tym, że w rozmiarze 15 cali. Wykombinowałem sobie, że na 15-tki kupię opony 215/70R15. Pytanie tylko, czy felga będzie pasowała?? Robił ktoś z Was kiedyś takie cuda?? Wiem, że najlepiej byłoby przymierzyć, ale auto będę miał u siebie dopiero za ok 2 tygodnie, a już chciałbym przygotować drugi komplet opon. Najbardziej mnie martwi czy się w ogóle zmieszczą, czy nie będą przeszkadzały zaciski?? Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam zmieniać zewnętrznej średnicy koła bo przy oponie 215/70R15 zostanie właściwie taka sama jak w oryginale. Nie zależy mi na wyglądzie (nawet wygląd wózka sklepowego mnie nie przeraża), ja nie lubię niskich profili opon w samochodach służących do jazdy "wszędzie", dla mnie niski profil ma tylko uzasadnienie w sporcie a subaru forester 2.0 150 KM nie nadaje się do sportu. Dla mnie takie koła są wygodniejsze. Pytam tylko czy da się takie felgi założyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Spróbuję zamówić 215/70R15 Nexen vinguard. Niestety mały wybór w tym rozmiarze, same opony do busów... A te takie Nexeny mam w SG w rozmiarze 205/70R15 i bardzo jestem zadowolony. Dziękuję i pozdrawiam

 

ps. Mógłbym też kupić oryginalne alu 16 tki z oponami zimowymi. Przeglądam ogłoszenia ale nic w mojej okolicy nie mogę trafić w rozmiarze 215/65R16... :(

 

Edytowane przez tytus111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2019 o 13:37, tytus111 napisał:

Mógłbym też kupić oryginalne alu 16 tki z oponami zimowymi. Przeglądam ogłoszenia ale nic w mojej okolicy nie mogę trafić w rozmiarze 215/65R16..

Lepiej będzie kupić 16-tki, ja pró9bowałem założyć stalowe 15-tki, na tylną oś pasowały, ale z przodu ocierały o zaciski hamulcowe. Felgi były  z Forestera SG 2005 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Tego się właśnie boję... Jak będę miał już auto w domu, to spróbuję przymierzyć. Jeśli będą ocierać to się sprawa wyjaśni. Na razie wstrzymuję się z zakupem opon 15-tek. Kolego Subber: Ty próbowałeś założyć 15-tki do forestera SF z 2001 roku w wersji XT?? Tak wnioskuje po opisie auta... Wersja XT może mieć większe hamulce? Może dlatego??

Edytowane przez tytus111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tytus111 napisał:

Ty próbowałeś założyć 15-tki do forestera SF z 2001 roku w wersji XT?? Tak wnioskuje po opisie auta... Wersja XT może mieć większe hamulce? Może dlatego??

         Ja próbowałem założyć felgi stalowe 15 tki do Forestera III, wersja za oceanu MY09 z silnikiem 2.5 NA, a tarcze były chyba 296 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...