Skocz do zawartości

Lotka / spojler Forester SG - montaż


raveout

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam montaż lotki w swoim forku i mam w związku z tym pytania

 

1) Czy tego typu zakup jak w poniższym linku ma sens (ktoś miał do czynienia?) Jak rozumiem te spojlery nie są oryginalne tylko wykonywane niezależnie. Czy jest ryzyko, że coś z nimi będzie nie tak? na coś konkretnego zwrócić uwagę?

https://allegro.pl/oferta/subaru-forester-sti-lotka-spojler-na-klape-podklad-7821497390

2) Czy to się montuje na śruby czy można przykleić? 

3) możecie polecić kogoś w wawie kto poprawnie jest w stanie wykonać montaż?

 

Z góry dzięki za pomoc  :)

Edytowane przez raveout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej polecam wyroby tego sprzedawcy, spasowanie w porządku choć trzeba pamiętać o tym że to laminat po dwóch latach nic się nie dzieje, lakierowane w ASO :-P pełna profeska.

https://forum.subaru.pl/topic/90679-foresław/?do=findComment&comment=2510370

na lakierniku nie oszczędzamy i dokładnie sprawdzamy przy odbiorze czy nie ma bąbli!

BTW pewnie zaraz poleci ban na ten wątek bo produkt nie ASO, już kiedyś skasowali coś podobnego w temacie lotek. Fajnie.

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lotkę od nich od lipca i póki co nie ma z nią problemu, sama jakość wydaje się dobra. Są już pokryte podkładem ale swoją przed malowaniem i tak musiałem szlifować, były widoczne szwy po formie.

@DON Pietro Tak, niedawno widziałem na aliexpress takie ze stopem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 500 to można używany ori ze stopem z Japonii trafić. Ja mam u siebie oryginalny default_smile.png
Ciekawe po ile chodzą w USA. Za 2 tyg mam dostać ze Stanów lusterko monochromatyczne z kompasem + kabelek do tego + plastikowa maskownica. Za całe 58zl (wliczając przesyłkę) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, LosioDriver napisał:

Ciekawe po ile chodzą w USA. Za 2 tyg mam dostać ze Stanów lusterko monochromatyczne z kompasem + kabelek do tego + plastikowa maskownica. Za całe 58zl (wliczając przesyłkę) :D

 

Gdzie kupowałeś lusterko jeśli to nie tajemnica? Moje w dzień wygląda dziwnie, widać w nim jakby włókna/rysy (nie wiem jak to ująć) i pod pewnym kątem obraz w nim jest mało czytelny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Gdzie kupowałeś lusterko jeśli to nie tajemnica? Moje w dzień wygląda dziwnie, widać w nim jakby włókna/rysy (nie wiem jak to ująć) i pod pewnym kątem obraz w nim jest mało czytelny. 
Na grupie Subaru Army albo Subaru Forester Owners na Facebooku.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LosioDriver napisał:
5 minut temu, elmot napisał:
 
Gdzie kupowałeś lusterko jeśli to nie tajemnica? Moje w dzień wygląda dziwnie, widać w nim jakby włókna/rysy (nie wiem jak to ująć) i pod pewnym kątem obraz w nim jest mało czytelny. 

Na grupie Subaru Army albo Subaru Forester Owners na Facebooku.

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 8.02.2019 o 17:56, Daniel2.0 napisał:

Występują. Takie jak moja :) Ale to OEM. Wtedy miejsce normalnego stopu jest zakryte fabryczna zaślepką. Jak na zdjęciach.
 

IMGP2232.JPG

IMGP2236.JPG

IMGP2237.JPG

IMGP2238.JPG

 

Mam tą samą lotkę, tylko teraz pytanie jak to się dokładnie montuje? Mam samą lotkę bez nakrętek i tej "gumy" do otworu na kabel do światła. Miałeś ją już czy montowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Forka z tą lotką więc nie bardzo pomogę. Wiem że u góry są dwie zaślepki na śruby czy wkręty ale to pewnie wiesz mając gołą lotkę.
Możesz mi wysłać zdjęcie jak to wygląda od środka? Już mam prawie wszystko wymyślone ale jestem ciekaw jak montaż od wewnątrz jest oryginalnie rozwiązany. Lotka jest u lakiernika więc jeszcze chwilę czasu mam na myślenie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziome mocowania (te niżej) masz na nakrętki od strony klapy, pionowe oryginalnie są na spinki z gwintem wpinane w dach i lotkę przykręcasz śrubami. Ja mam górne zapięte na same spinki, dół na śruby jak seryjne i trzyma się jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odgrzeję trochę temat, w związku z tym że mi auto stoi na warsztacie postanowiłem przy okazji zamontować lotkę tył. Montaż jest na klej do szyb niestety, kupiłem w ciemno kiedyś okazało się, że nie ma żadnych śrub mocujących i teraz tak, czy ma ktoś doświadczenie w klejeniu takiej lotki i jeżeli tak to co najmocniej scali lakier z lotką? Jaki klej wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, The_Sickness napisał:

Odgrzeję trochę temat, w związku z tym że mi auto stoi na warsztacie postanowiłem przy okazji zamontować lotkę tył. Montaż jest na klej do szyb niestety, kupiłem w ciemno kiedyś okazało się, że nie ma żadnych śrub mocujących i teraz tak, czy ma ktoś doświadczenie w klejeniu takiej lotki i jeżeli tak to co najmocniej scali lakier z lotką? Jaki klej wybrać?

Klej do szyb w sumie obojętne jaki wurth dinitrol sica wg mnie najbardziej polecane ale koniecznie pamiętaj chociaż o podkładzie do kleju do szyb a jak chcesz to polecam jeszcze aktywator dodatkowo, wtedy prędzej lakier zerwie niż klej:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

https://allegro.pl/oferta/subaru-forester-2-2002-2008-spoiler-daszek-lotka-8254985712

 

Po wielu miesiącach odkładania tematu zamówiłem w koncu spontanicznie lotkę w Wołominie. Czy ktoś ma jakies doswiadczenia z tą firmą? Dobry wybór? Jeszcze mogę się wycofać więc wszelkie opinie mile widziane :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2019 o 17:56, Daniel2.0 napisał:

Występują. Takie jak moja :) Ale to OEM. Wtedy miejsce normalnego stopu jest zakryte fabryczna zaślepką. Jak na zdjęciach.

jak moja również :D

zaślepki nie mam, ale dobry pomysł.

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...