Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Skodziarz napisał:

Dobra, niech będzie, awaryjne te Subaryny nie były - tym niemniej będę obstawał przy swoim, że "bezawaryjny" to nie było pierwsze określenie przychodzące na myśl na dźwięk słowa Subaru :)

Bo każdy miał na myśli wersję turbo, a tam zdecydowanie królowała radość z jazdy :) UPG, panewki, zmielone dwójki to cena radości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie zamiast, a oprócz  Subaru XV. Kupiłem Toyotę Corollę 1.6 sedan ( 2019) i jestem do tej pory zadowolony. Jeden z nielicznych wolnossących silników na rynku . Ma ponad 130 KM i daje radę, na moje potrzeby wystarczy. Jeśli chodzi o następcę XV ( Igen) to czekam na coś sensownego od Subaru. Nawet BRZ rozważałem, ale żona stwierdziła że to kryzys wieku średniego mnie dopadł:)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, meci napisał:

Może nie zamiast, a oprócz  Subaru XV. Kupiłem Toyotę Corollę 1.6 sedan ( 2019) i jestem do tej pory zadowolony. Jeden z nielicznych wolnossących silników na rynku . Ma ponad 130 KM i daje radę, na moje potrzeby wystarczy.

Miałem takiego w automacie przez tydzień jako auto zastępcze i byłem zadowolony, ciężko wskazać jakieś wady tego auta. Zbierał się przyzwoicie, skrzynia nie wyła, aktywny tempomat, auto hold i wiele systemów bezpieczeństwa. Nawet bagażnik ok, robiłem z dwie trasy i dał radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Michał W. napisał:

ciężko wskazać jakieś wady tego auta.

 

Wyciszenie? Poza submarkami premium (Lexus, Infiniti, Acura), typowa przypadłość aut z kraju kwitnącej wiśni. 

 

Jeździłem taką Corollą (kombi) i było dosyć głośno przy prędkościach autostradowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Skodziarz napisał:

 

Wyciszenie? Poza submarkami premium (Lexus, Infiniti, Acura), typowa przypadłość aut z kraju kwitnącej wiśni. 

 

Jeździłem taką Corollą (kombi) i było dosyć głośno przy prędkościach autostradowych.

Wiesz jak jest, porównuję do tego czym jeżdżę na codzień czyli Subaru Forester i Toyota Yaris więc dla mnie Corolla OK. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał:

Dobry ruch. Coraz bardziej kierują się na walkę z premium,  niestety cenowo też ;) 

Zobaczymy, czy nie zrewidują planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Zyzol napisał:

Zobaczymy, czy nie zrewidują planów.

 

Jeśli faktycznie ten model pojawiłby się w 2023 , to ja zrewiduję swoje plany 

Zamiast przesiadać się na "gwiazdę" wołałbym pozostać przy japońskiej (sprawdzonej) marce :yahoo:

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Blixten napisał:

 

Jeśli faktycznie ten model pojawiłby się w 2023 , to ja zrewiduję swoje plany 

Zamiast przesiadać się na "gwiazdę" wołałbym pozostać przy japońskiej (sprawdzonej) marce :yahoo:

Tam nie ma słowa o tym, że auto będzie w Europie z takim silnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Axell napisał:

Witam mam pytanie do Blixtena twoje drugie auto to mazda cx 5 ? z napędem 4x4 ? jeśli tak to opisz proszę jakie zaobserwowałeś różnice pomiędzy napędem cx a xv .
Pozdrawiam.

 

XV i CX-5 to dwa różne auta i dwa różne światy pod wieloma względami. 

Zasadnicza różnica w kwestii napędu polega na tym, że XV ma napęd stały, a CX-5 dołączany. 

Przykładowo, w tych samych warunkach, jadąc tą samą drogą i z tą samą prędkością; Subaru pięknie wchodzi w zakręty, w których aż się prosi żeby przyspieszyć, natomiast w Maździe jest wrażenie jakby zaraz miała się przewrócić albo wypaść z zakrętu. 

W przypadku śliskiej nawierzchni czy na śniegu, XV jest przewidywalny, pewny, czujesz, że masz pełną kontrolę.

Mazda niestety potrafiła mnie niemile zaskoczyć w zakręcie w momencie dołączania tylnej osi. 

Nawet ruszając spod świateł na mokrym asfalcie czuć moment dołączenia, w XV tego nie ma. 

Mazdą dojechałem i bezpiecznie wróciłem z kilku zimowych wycieczek, ale poza śnieżnymi trasami nie sprawdzałem jej off-roadowej dzielności. 

To właśnie do XV mam znacznie większe zaufanie i zapuszczam się dalej od utwardzonych dróg. 

Przewaga napędu XV nad CX-5 jest wyraźna przez cały rok.

Napęd XV udowodnił również swoją wyższość nad innymi markami jak np. Skoda, która nie podjechała tam gdzie XV. :yahoo:

  

 

 

 

Edytowane przez Blixten
  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Blixten napisał:

Hmmmm.... zaczynam jednak być ciekaw tego auta.

Wygląda nieźle

Szkoda że Subaru odeszło od dynamicznych aut ze sportowymi osiągami. Tym bardziej że pojawiają się co raz to nowe propozycje od innych producentów. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takiej cuprze nie wróże sukcesu. Dlaczego? Chodzi o pozycje marki na rynku. Taka cupra tanie nie będzie w dodatku to seat jest . Podejrzewam że na podobną lub ciut większą kasę będzie można mieć coś segmentu premium jak lexus, audi itp. Będzie jak z nowymi alfami. Imo wybryk który za parę lat zniknie z rynku. A Subaru zmieniło swój target już dawno temu na  tanie nie za szybkie bezpieczne auta dla mas , starszych ludzi i  kobiet z małymi dziećmi :mrgreen: Ale jak widać to się sprzedaje .  Dla mnie ciekawe jest to co robi obecnie mazda. Mały koncern, piekny design, niezłe silniki, porządne wykończenie wnętrza . Jakościowo  zbliża się do Lexusa

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karas napisał:

ja takiej cuprze nie wróże sukcesu. Dlaczego? Chodzi o pozycje marki na rynku. Taka cupra tanie nie będzie w dodatku to seat jest . Podejrzewam że na podobną lub ciut większą kasę będzie można mieć coś segmentu premium jak lexus, audi itp. Będzie jak z nowymi alfami. Imo wybryk który za parę lat zniknie z rynku. A Subaru zmieniło swój target już dawno temu na  tanie nie za szybkie bezpieczne auta dla mas , starszych ludzi i  kobiet z małymi dziećmi :mrgreen: Ale jak widać to się sprzedaje .  Dla mnie ciekawe jest to co robi obecnie mazda. Mały koncern, piekny design, niezłe silniki, porządne wykończenie wnętrza . Jakościowo  zbliża się do Lexusa

Cupra nie celuje w klientów Lexa. Lex ma nudnawe hybrydy (UX, NX, RX, GS) dla nieco bogatszych klientów Tojki oraz wspaniałe super wozy (LC, LS) dla zamożnych znudzonych Niemcami.

Czy Cupra odniesie sukces? Czas pokaże. Na pewno robią coś ciekawego, ładnego i to cieszy. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Karas napisał:

Taka cupra tanie nie będzie w dodatku to seat jest .

Ja chętnie się przejadę autem z taką mocą :) ale tak jak mówisz, to Seat, a ja wciąż, niezmiennie, mam zaufanie do japońskich marek. 

Wg Pertyna Ravka z silnikiem hybdrydowym nieźle reaguje na gaz... ;) 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mechanik napisał:

Czemuż to kobieta z dzieckiem ma jeździć mułowatym nudnym autem?

Nie musi , nawet nie powinna ale z doświadczenia wiem że kobitki z młodymi biorą pod uwagę jednak inne kryteria niż moc czy przyspieszenie przy wyborze auta. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karas napisał:

Nie musi , nawet nie powinna ale z doświadczenia wiem że kobitki z młodymi biorą pod uwagę jednak inne kryteria niż moc czy przyspieszenie przy wyborze auta. 

 

 

 

 

To ja mam stanowczo odmienne doświadczenie ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Blixten napisał:

Masz tylne poduszki albo chociaż kurtyny dla tylnych siedzeń we Wranglerze ? 

 

Nie o Wranglerze jest mowa. 

Ja twierdzę że mamy nie muszą jeździć nudnym mułowatym autem i z moich obserwacji takich nie wybierają. Szwagierka ma na przykład Stelvio Q.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...