Jump to content

Co zamiast XV???

Recommended Posts

Propozycja Mercedesa, która może stanowić alternatywę dla XV.

Mercedes GLA 200 w prezentacji od "Autowizja".

• Upvote 1
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Obiecałem relację z weekendowej jazdy próbnej do Zakopanego autem Infiniti QX 30, silnik benzynowy, 2 litry. Jazda do Zakopanego w sobotę, spory ruch na trasie, zapoznawanie się po drodze z nowym

Informuję, że w dniu dzisiejszym wyjechałem z salonu nowym Infiniti QX 30. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Oby tak dalej. Zdjęcie dokumentujące ten fakt poniżej. Za parę dni w dziale "Sprzed

Długo myślałem co zamiast XV. Dobre w teren i do miasta, z niskim spalaniem i frajdą z jazdy. Podobnie jak wielokrotnie w przeszłości próbowałem i tym razem liznąć niemieckiej motoryzacji. Znowu skońc

Posted Images

nie może podobnie jak nissan juke. Pomimo że to niby ten sam segment to jest to malutki , ciasny samochodzik

5 godzin temu, Michał W. napisał:

Propozycja Mercedesa, która może stanowić alternatywę dla XV.

Odkąd w tym roku ceny Subaru trochę odjechały w kosmos, a taki XV e-boxer kosztuje na poziomie 150k to auta nawet premium faktycznie zaczęły być alternatywą pod względem cenowym. Cennikowo są ciągle droższe ale po wyrwaniu tych mniej lub bardziej mitycznych rabatów, których w Subaru nie uświadczysz w ogóle, pewnie różnica nie będzie tak wielka jak kiedyś.

Na dzisiaj bardzo dobrą alternatywą cenową jest nowy Mitsu ASX, porządny dwulitrowy silnik z cvt i AWD, cena średniej wersji która spokojnie do szczęścia wystarczy na poziomie 100k czyli dużo mniej niż XV 1,6...

Subaru obecnie w EU imo za bardzo  nie ma czym handlowac. hybrydy drogie ,osiągami nie powalające, na polu bitwy  w miarę przystępnej cenie zostało imo xv 1,6i oraz obk 2,5... Ale są to auta specyficzne jak wyżej.  

42 minuty temu, GREGG napisał:

ale po wyrwaniu tych mniej lub bardziej mitycznych rabatów,

Sąsiad już zamówił GLE i dostał 14% rabatu. Przed pandemią robiłem podejście do GLC i dostałem 13%, ale Żona domek w międzyczasie wymyśliła :biglol: i zmiana auta przełożona o rok. 

• Upvote 1
34 minuty temu, Karas napisał:

Subaru obecnie w EU imo za bardzo  nie ma czym handlowac. hybrydy drogie ,osiągami nie powalające

No właśnie, żeby to jeszcze były prawdziwe hybrydy, z jakąś tam mocą i możliwością ujechania chociaż kilkunastu km na elektryku, to można by rozważyć, a tak to zostaje czekać na upgrade albo przejść do konkurencji. Mi się na szczęście nie spieszy   

A 1,6 w obecnych cenach to już żadna rewelacja

Edited by GREGG
43 minuty temu, GREGG napisał:

No właśnie, żeby to jeszcze były prawdziwe hybrydy, z jakąś tam mocą i możliwością ujechania chociaż kilkunastu km na elektryku, to można by rozważyć, a tak to zostaje czekać na upgrade albo przejść do konkurencji. Mi się na szczęście nie spieszy   

A 1,6 w obecnych cenach to już żadna rewelacja

Taka prawda.

Ci co kupili XV 2.0 w 2018 i 1.6 do 2019 roku zrobili świetny interes a obecnie to już zostały auta dla najwierniejszych fanów marki, no może poza Outbackiem, który cały czas jest fajny i nadal do wyrwania w bardzo dobrych cenach. :wub:

Sam się czaiłam od 2017 roku na XV 2.0, oglądałem w sieci foty i filmy z USA a w 2018 miałem trochę zamieszania w domu i nie przyszło mi do głowy, że nowy model wypadnie z oferty. :facepalm: Jak wróciłem do tematu w grudniu to było już po zawodach ale na szczęście nie kombinowałem z 1.6 ani z konkurencją tylko chwyciłem Forestera, o którym wcześniej wcale nie myślałem i też nie mam powodu do narzekań. Tym bardziej, że wyceniony był bardzo korzystnie w styczniu 2019, podobnie jak XV 1.6 obecnie.

Edited by Michał W.
3 godziny temu, Michał W. napisał:

Sam się czaiłam od 2017 roku na XV 2.0, oglądałem w sieci foty i filmy z USA a w 2018 miałem trochę zamieszania w domu i nie przyszło mi do głowy, że nowy model wypadnie z oferty

Ja się zdecydowałem zamówić swojego na początku 2018 z uwagi na to, że były to jeszcze wersje bez GPF a można było przewidywać, że w drugim półroczu już go dołożą. No i ceny były rozsądne. Też bym nie podejrzewał wtedy, że potem to już nic nie będzie... Szkoda było OBK się pozbywać ale miał swoje lata i przebieg a teraz przynajmniej mam dużo czasu na myślenie o czymś kolejnym. Może jakiegoś sensownego upgrade e-boxera doczekamy. Ty ze swoim forkiem też dobrze trafiłeś ;)

• Like 2
  • Upvote 1
12 godzin temu, GREGG napisał:

Może jakiegoś sensownego upgrade e-boxera doczekamy

to jest to co Subaru powinno zrobić czym prędzej. Niestety ta marka bardzo długo dojrzewa do pewnych rozwiązań na czym imo dużo traci. Np na rynku US w końcu zdecydowali się na wprowadzenie mocniejszego XV gdzie użytkownicy prosili o to od 2012r czyli od wprowadzenia tego modelu do sprzedaży. Pewnie i tutaj trzeba będzie poczekać z 8 lat :mrgreen:

Godzinę temu, Karas napisał:

Np na rynku US w końcu zdecydowali się na wprowadzenie mocniejszego XV

US to nie kraj dla emerytów jak UE ;)

Edited by Blixten
2 godziny temu, Karas napisał:

Niestety ta marka bardzo długo dojrzewa do pewnych rozwiązań na czym imo dużo traci. Np na rynku US w końcu zdecydowali się na wprowadzenie mocniejszego XV gdzie użytkownicy prosili o to od 2012r czyli od wprowadzenia tego modelu do sprzedaży. Pewnie i tutaj trzeba będzie poczekać z 8 lat :mrgreen:

Tak dużo stracili, że udział w rynku US w tym okresie podwoili.

16 minut temu, aflinta napisał:
2 godziny temu, Karas napisał:

Niestety ta marka bardzo długo dojrzewa do pewnych rozwiązań na czym imo dużo traci. Np na rynku US w końcu zdecydowali się na wprowadzenie mocniejszego XV gdzie użytkownicy prosili o to od 2012r czyli od wprowadzenia tego modelu do sprzedaży. Pewnie i tutaj trzeba będzie poczekać z 8 lat :mrgreen:

Tak dużo stracili, że udział w rynku US w tym okresie podwoili.

a mogliby co najmniej potroić...B)

52 minuty temu, Karas napisał:

a mogliby co najmniej potroić...B)

Może tak, może nie... wygląda na to, że nie zamierzają za bardzo przekraczać 1 mln aut rocznie i dobrze im w takiej niszy. Inaczej zwiększali by moce produkcyjne, a tego nie robią. 

38 minut temu, aflinta napisał:

wygląda na to, że nie zamierzają za bardzo przekraczać 1 mln aut rocznie i dobrze im w takiej niszy. Inaczej zwiększali by moce produkcyjne, a tego nie robią. 

no dobra w takim razie po co wprowadzili do oferty mocniejsze XV , obk xt czy ascenta ? B)

Edited by Karas
3 godziny temu, Karas napisał:

no dobra w takim razie po co wprowadzili do oferty mocniejsze XV , obk xt czy ascenta ? B)

By utrzymać udział w rynku. Jak na razie nie budują nowej fabryki, a tylko optymalizują moce produkcyjne posiadane obecnie.

7 godzin temu, Karas napisał:

to jest to co Subaru powinno zrobić czym prędzej. Niestety ta marka bardzo długo dojrzewa do pewnych rozwiązań na czym imo dużo traci. Np na rynku US w końcu zdecydowali się na wprowadzenie mocniejszego XV gdzie użytkownicy prosili o to od 2012r czyli od wprowadzenia tego modelu do sprzedaży. Pewnie i tutaj trzeba będzie poczekać z 8 lat :mrgreen:

Pewnie jakies powody byly. Zapewne finansowe. Albo produkcyjno-logistyczne.  Glosu Klienta trzeba słuchać, ale nie bezkrytycznie. I co z tego, ze garstka krzykaczy takich jak ja pożąda w ofercie mocniejszych silników? Nie ma ich, nie bedzie, a marka radzi sobie ponoć ze sprzedażą w PL i EU całkiem dobrze. A w USA to jak czytam podwaja sprzedaż. Zawsze lepiej produkować na 99% czy nawet 100% zbytu, niż mieć 50% zapasu i inwestować miliony w reklamę, zeby nadwyżkę sprzedać. Często w dużo niższych cenach. Subaru jak widać ciagle radzi sobie finansowo dobrze. I oby wiodło im sie jak najlepiej, tak dobrze, zeby dali nam nowe STI :) Z silnikiem turbo, mechaniczne i fajne w jeździe jak BRZ (na swój RWD sposób).

• Like 1

A tymczasem wyrasta nowa konkurencja o znajomych kształtach ;) 

Zamiast Toybaru, jest Toyuki

Suzuki Across

B5F527B3-9471-4F1E-A7FF-E9212EE1368A.jpeg

3BD16B0B-E2CC-4032-857F-158664E9803F.jpeg

XV E-Boxer kontra Mitsubishi ASX po słowacku od TOPSPEED.sk

18 minut temu, Zyzol napisał:

jest Toyuki

Dlaczego? Czy to na bazie Toyoty C-HR? 

20 minut temu, Zyzol napisał:

Zamiast Toybaru, jest Toyuki

Rozumiem, to RAV

20 godzin temu, mechanik napisał:

Rozumiem, to RAV

Ciekawe, jaka będzie relacja cenowa do Toyoty, być może taka, jak skoda do Seata.

• 2 months later...

Pojawił się idealny kandydat na następcę XV, pozbawiony praktycznie wszystkich jego wad: Cupra Formentor.

Samochód o prawie identycznych wymiarach i sylwetce. Wreszcie dynamiczny tak, że nikt nie powinien narzekać. Napęd 4x4. I nawet bagażnik słuszniejszych rozmiarów.

Trochę wysoka cena (190 kPLN), ale porównując do e-Boxera już tak bardzo nie razi.

Można wątek zamknąć :rolleyes:

1 godzinę temu, Skodziarz napisał:

Pojawił się idealny kandydat na następcę XV, pozbawiony praktycznie wszystkich jego wad: Cupra Formentor.

Samochód o prawie identycznych wymiarach i sylwetce. Wreszcie dynamiczny tak, że nikt nie powinien narzekać. Napęd 4x4. I nawet bagażnik słuszniejszych rozmiarów.

Trochę wysoka cena (190 kPLN), ale porównując do e-Boxera już tak bardzo nie razi.

Można wątek zamknąć :rolleyes:

:biglol:

2 hours ago, Skodziarz said:

A mi się wydaje, że została rozsądnie wycenione biorąc pod uwagę osiągi (poniżej 5s do 100) i prawie kompletne wyposażenie.

Teraz, peteres napisał:

A mi się wydaje, że została rozsądnie wycenione biorąc pod uwagę osiągi (poniżej 5s do 100) 

Jeśli komuś bardzo zależy utrzeć nosa skodziarzom, to ta cena jest nawet ... promocyjna :biglol: