Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, GREGG napisał:

Facet próbował z MB załatwić sprawę i to trwa od miesięcy

Mówił, że jeździł do serwisów zagranicznych, natomiast cały czas powołuje się na opinię polskiego serwisu i technika z Mercedesa.

Poza tym, nawet jeśli rzadkie, to nie jest jedyne auto w Polsce i na pewno można znaleźć egzemplarz do porównania. Rozumiem, że głupio atakować kierowców aut za milion pod Biedrą, ale nie wierzę, że przy nagłośnionej w internetach sprawie nie znajdzie się bogacz chętny do pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zyzol napisał:

Poza tym, nawet jeśli rzadkie, to nie jest jedyne auto w Polsce i na pewno można znaleźć egzemplarz do porównania

Znalazł nawet dwa i porównał, z rzeczoznawcami. Ciekawe czy faktycznie taki kanał z tym serwisem, czy jest jeszcze jakieś drugie dno. No bo faktycznie skoro był w serwisie za granicą, to czemu tam nie chcieli naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 9 godzin temu, peteres napisał:
11 godzin temu, SubaruLPG napisał:

a Łada Niva z teraźniejszej produkcji?

No taka Niva Bronto musi mieć niezłe właściwości terenowe:

https://www.otomoto.pl/oferta/lada-niva-bronto-2020-i-wszystkie-inne-modele-nivy-ID6BSiEf.html

Jakieś 30 lat temu byłem mocno napalony na Ładę Niva ale zacząłem budować dom, który jak to dom - odessał pieniądze :th_dash:i na Nivę już nie starczyło. Fajne jest to, że można sobie zestawić Nivę dodając co potrzebne a wybór jest na prawdę imponujący bo to prosta konstrukcja pozwalająca na to. Tylko ta buda... archaiczna masakrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szürkebarát napisał:

Jakieś 30 lat temu byłem mocno napalony na Ładę Niva ale zacząłem budować dom, który jak to dom - odessał pieniądze :th_dash:i na Nivę już nie starczyło. Fajne jest to, że można sobie zestawić Nivę dodając co potrzebne a wybór jest na prawdę imponujący bo to prosta konstrukcja pozwalająca na to. Tylko ta buda... archaiczna masakrycznie.

 

W tamtych latach, do 89 Niva to było coś, szpan nieprawdopodobny. Miałem możliwości i szczęście i bodaj w 92-93 sprawiłem sobie Terrano II, używane, ale najnowszy model. 

 

I właśnie tutaj znajduję przyczynę "wybuchu" popularności na SUV-y, kiedyś nazywało się takie samochody  terenowe. Dla wielu był to synonim wolności, wszędzie wjadę, niezależności, no i niezaprzeczalny prestiż, każdy model był co najmniej 2X droższy od zwykłej limuzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, w tym jej cały urok. Niechże jeden taki model zostanie jak najdłużej jako złoty środek między Hunterem i Buchanką a współcześniejszą myślą techniczną ;) 

Ja wiem, że Jimny może być zarazem nowy i klasyczny, ale może lepiej, żeby AwtoWAZ nie porywał się na taką rewolucję...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał:

Tak, ale to właśnie jest fajne.

Bo jak można zmieniać ikony ? :)

 

Eeee, przecież można. Ostatnia ikona Forestera jest zdecydowanie inaczej archaiczna od pierwszej ;)

1 godzinę temu, bvb napisał:

Właśnie, w tym jej cały urok. Niechże jeden taki model zostanie jak najdłużej jako złoty środek między Hunterem i Buchanką a współcześniejszą myślą techniczną ;) 

Ja wiem, że Jimny może być zarazem nowy i klasyczny, ale może lepiej, żeby AwtoWAZ nie porywał się na taką rewolucję...;)

Jimny krótko był na moim celowniku. Jest jednak za mały w środku (może technologia Władców Czasu by pomogła? ;) ) oraz jednak potrzebuję samochodu miejsko wiejskiego a nie wiejsko miejskiego. Szanuję samochody na ramie ale nie jest to dla mnie fetysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Szürkebarát napisał:

Ostatnia ikona Forestera jest zdecydowanie inaczej archaiczna od pierwszej

To bardzo fajne rodzinne auto, za rozsądne pieniądze ... gdyby tylko silnik był mocniejszy... 

 

20200306_100206.jpg

20200306_100322.jpg

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Blixten napisał:

To bardzo fajne rodzinne auto, za rozsądne pieniądze ... gdyby tylko silnik był mocniejszy... 

 

20200306_100206.jpg

20200306_100322.jpg

OBK? Dla mnie rozsądne pieniądze kończą się na poziomie XV (mojego)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blixten napisał:

To nowy Forester, OBK MY20 jest znacznie ładniejszy ale będzie jeszcze droższy

Aaaaa, źle zrozumiałem, bo kiedyś gdzieś wspominałeś coś o OBK. IMO e-boxerowy forek jest "eeeeeeeeeeeee", choć XV całkiem całkiem (choć powinien kosztować tyle co 2.0i te dwa lata temu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Aktualnie jeżdzę Mitsu O III rocznik 2014 2.0 150 km w manualu 5 biegów przebieg 74 tys km....powiem tak mocno się zastanawiam nad zmianą i być może na XV bo za duże auto po wyfrunięciu jednego dziecka z domu zaczynam wozic powietrze....auto przez zaraz 6 lat wymieniłem żarówkę w stopie i dwa siłowniki od tylnej klapy za 90 pln....nic przez te lata się nie zepsuło i w sumie chciałbym żeby następne auto było na takim poziomie bezawaryjnosci...to możliwe w Subaru?

 

Na marginesie zaczynam przeglądać cenniki aut z półki xv i powiem że zaczyna mi się podobać "nowy" ASX?

 

https://www.otomoto.pl/oferta/mitsubishi-asx-instyle-150km-automat-4x4-nowy-model-2020-nie-przeplacaj-ID6CxSZ7.html#8869b163ba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają

 

30 minut temu, Blixten napisał:

To nowy Forester, OBK MY20 jest znacznie ładniejszy ale będzie jeszcze droższy

 

"Mierz siłę na zamiary, nie zamiar pośród sił", jak napisał Wieszcz.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szürkebarát napisał:

"Mierz siłę na zamiary, nie zamiar pośród sił", jak napisał Wieszcz.

 

Parę dni temu zaszalałem sobie w salonie Mercedesa z konfiguracją GLC. 

Wymieniłem wszystkie rzeczy które ma XV + tylne boczne poduszki bezpieczeństwa dla dzieci, dodatkowo wyciszane szyby, system surround Burmester, oświetlenie ambient .... i wyszło mi 278 tysięcy brutto.

Hmmm.... czy to auto warte jest takich pieniędzy ? 

 

2 godziny temu, moominko napisał:

kiedyś gdzieś wspominałeś coś o OBK

Owszem, i jeśli pokaże się w Polsce na przełomie 20/21, to bardzo poważnie wezmę go pod uwagę. 

Zdecydowanie bardziej pasuje mi styl i charakter OBK niż sporo droższego i słodko-pysznego GLC, w którym znalazłem tandetne i trzeszczące plastiki. 

  

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Toby napisał:

Witam

 

Aktualnie jeżdzę Mitsu O III rocznik 2014 2.0 150 km w manualu 5 biegów przebieg 74 tys km....powiem tak mocno się zastanawiam nad zmianą i być może na XV bo za duże auto po wyfrunięciu jednego dziecka z domu zaczynam wozic powietrze....auto przez zaraz 6 lat wymieniłem żarówkę w stopie i dwa siłowniki od tylnej klapy za 90 pln....nic przez te lata się nie zepsuło i w sumie chciałbym żeby następne auto było na takim poziomie bezawaryjnosci...to możliwe w Subaru?

 

Na marginesie zaczynam przeglądać cenniki aut z półki xv i powiem że zaczyna mi się podobać "nowy" ASX?

 

https://www.otomoto.pl/oferta/mitsubishi-asx-instyle-150km-automat-4x4-nowy-model-2020-nie-przeplacaj-ID6CxSZ7.html#8869b163ba

u mnie XV 2014 rok jak do tej pory padł akumulator który kilka razy reanimowałem, tylna żarówka w lewym stopie ( żeby wymienić żarówkę trzeba odkręcić od karoserii lampę )  , czujnik ciśnienia  w lewym przednim kole ( najprawdopodobniej wyczerpana bateria) a siłowniki tylnej klapy powoli dają o sobie znać. 

Śmiało możesz się nad Subaru zastanawiać. Pytanie tylko czy koszta przeglądów w serwisie autoryzowanym który moim zdaniem jest mocno średni będą Ci odpowiadały i czy znajdziesz model który Ci przypasuje. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blixten napisał:

 

Parę dni temu zaszalałem sobie w salonie Mercedesa z konfiguracją GLC. 

Wymieniłem wszystkie rzeczy które ma XV + tylne boczne poduszki bezpieczeństwa dla dzieci, dodatkowo wyciszane szyby, system surround Burmester, oświetlenie ambient .... i wyszło mi 278 tysięcy brutto.

Hmmm.... czy to auto warte jest takich pieniędzy ? 

 

Owszem, i jeśli pokaże się w Polsce na przełomie 20/21, to bardzo poważnie wezmę go pod uwagę. 

Zdecydowanie bardziej pasuje mi styl i charakter OBK niż sporo droższego i słodko-pysznego GLC, w którym znalazłem tandetne i trzeszczące plastiki. 

  

 

To chyba z jakimś dychawicznym silnikiem robiłeś ta konfiguracje? Ta benzyna mild hybrid 258 KM to jak dla mnie w tym aucie jako tako jedzie w trybie sport plus. Paradoksalnie w GLC najlepiej wychodzi ten diesel 194KM. Osiągi do zaakceptowania i niskie spalanie. A jak chcesz, żeby to naprawdę jeździło i weźmiesz 350d czy 400, to wychodzi 330-350k. I nie mówię o AMG43. Te rabaty na konfigurowane auta do produkcji na poziomie 20% dla każdego to tez można jako bajki traktować. Chyba, ze ja nie umiem kupować nowych aut ;)

Ja GLC nie wziąłem. Jak dla mnie za dużo tego jeździ i cena (z mocnym silnikiem) za wysoka. GLB 35 AMG full opcja to 300k zł. Minus rabat i jak dla mnie Ok. Ale odbiór dopiero w listopadzie. A Żonka już przebąkuje, ze szkoda jej tego CLSa, bo fajny taki... weź tu nadąż za kobietą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał:

Hmmm.... czy to auto warte jest takich pieniędzy ? 

Żony spytaj ;) 

 

OBK, jeżeli w ogóle się pojawi, będzie pewnie kosztował 200-220, Mercedes po rabacie 250 i mniej (w zależności od kilku czynników).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tsunetomo napisał:

To chyba z jakimś dychawicznym silnikiem robiłeś ta konfiguracje?

Właśnie z dieslem 194 KM, ale jeszcze nim nie jeździłem. Obiecałem handlowcowi jazdę próbną, a później sprawdzić go podczas weekendu.

Jest jeszcze drugi dealer więc potestujemy przez dwa weekendy  :D

 

2 godziny temu, Tsunetomo napisał:

Te rabaty na konfigurowane auta do produkcji na poziomie 20% dla każdego to tez można jako bajki traktować. Chyba, ze ja nie umiem kupować nowych aut ;)

 

Jeśli w Warszawie jest co najmniej dwóch dealerów jak w Trójmieście, to łatwo sprawdzić jaki mają limit. 

Na razie byłem u pierwszego dealera z dwóch, i na "dzień dobry" dostałem 10% na auto konfigurowane do produkcji, a wiem od "sąsiadów z hali garażowej", że na nowe można dostać 14 do 15%.  

Jeśli chodzi o modele z wyprzedaży rocznika, to rabat wynosi 20 -22% (lub wynosił, bo w tej chwili na placu zostało mniej aut) - ta informacja pochodzi od drugiego dealera.  

 

Godzinę temu, Zyzol napisał:

Żony spytaj ;) 

 

OBK, jeżeli w ogóle się pojawi, będzie pewnie kosztował 200-220, Mercedes po rabacie 250 i mniej (w zależności od kilku czynników).

Obowiązkowo, żona ma coś do powiedzenia, bo ma to być rodzinne auto. :)

 

Porównując auta z tym samym wyposażeniem i rocznikiem, różnica między OBK a GLC będzie na pewno większa niż 30 tysięcy.

Sprawdź sam na stronie Merca - wybierz najsłabszy silnik benzynowy (bo przecież Subaru ma słabe ;)), napęd na 4, a potem wszystkie systemy bezpieczeństwa, które Subaru ma w standardzie, doświetlanie zakrętów, no, może skórzaną tapicerkę, ale już żadnych innych fajerwerków jak oświetlenie ambient, brązowe drewno na desce, dźwięk Burmester ...  

 

 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Blixten napisał:

Właśnie z dieslem 194 KM, ale jeszcze nim nie jeździłem. Obiecałem handlowcowi jazdę próbną, a później sprawdzić go podczas weekendu.

Jest jeszcze drugi dealer więc potestujemy przez dwa weekendy  :D

 

Jeśli w Warszawie jest co najmniej dwóch dealerów jak w Trójmieście, to łatwo sprawdzić jaki mają limit. 

Na razie byłem u pierwszego dealera z dwóch, i na "dzień dobry" dostałem 10% na auto konfigurowane do produkcji, a wiem od "sąsiadów z hali garażowej", że na nowe można dostać 14 do 15%.  

Jeśli chodzi o modele z wyprzedaży rocznika, to rabat wynosi 20 -22% (lub wynosił, bo w tej chwili na placu zostało mniej aut) - ta informacja pochodzi od drugiego dealera.  

 

Obowiązkowo, żona ma coś do powiedzenia, bo ma to być rodzinne auto. :)

 

Porównując auta z tym samym wyposażeniem i rocznikiem, różnica między OBK a GLC będzie na pewno większa niż 30 tysięcy.

Sprawdź sam na stronie Merca - wybierz najsłabszy silnik benzynowy (bo przecież Subaru ma słabe ;)), napęd na 4, a potem wszystkie systemy bezpieczeństwa, które Subaru ma w standardzie, doświetlanie zakrętów, no, może skórzaną tapicerkę, ale już żadnych innych fajerwerków jak oświetlenie ambient, brązowe drewno na desce, dźwięk Burmester ...  

 

 

 

Ten diesel jest Ok, daje radę.

Pod warunkiem, ze nie przywykłes do 6-cylindowych diesli, wtedy będzie dychawiczny. Ja diesla na auto dla Żony już nie chciałem, a za hybrydę plug in czy elektryka na razie podziękuje. 
Daj znać jak się zdecydujesz. Jeśli uda Ci się na jedno auto 16% dostać to jesteś mistrz. Powodzenia. 
BTW znów mam na dwa tygodnie SQ7... fajnie to jeździ...No, ale raczej nie zamiast XV ;)

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tsunetomo napisał:

Daj znać jak się zdecydujesz. Jeśli uda Ci się na jedno auto 16% dostać to jesteś mistrz. Powodzenia. 

Dziękuję, na pewno dam znać, ale nie będzie to prędko. Plan ekonomiczny zakłada wymianę Mazdy nawet na przełomie roku, więc mam czas na testowanie i marudzenie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blixten napisał:

Dziękuję, na pewno dam znać, ale nie będzie to prędko. Plan ekonomiczny zakłada wymianę Mazdy nawet na przełomie roku, więc mam czas na testowanie i marudzenie ;)

 

To ja już będę miał GLB. Zapraszam na jazdę testowa, może tez się zdecydujesz ;)

 

Edytowane przez Tsunetomo
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...