Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Michał W. napisał:

Chodzi raczej o to, że QX30 ma silnik i napęd Mercedesa. ;)

 

 

QX30 to GLA w innych blachach, dzieli z nim duuuuuużo więcej niż tylko silnik i napęd - nawet wnętrze jest stosunkowo mało zmodyfikowane w stosunku do oryginału. Postarali się więcej przy blachach, ale od środka GLA jest widoczne na pierwszy rzut oka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michał W. napisał:

Chodzi raczej o to, że QX30 ma silnik i napęd Mercedesa. ;)

 

Dokładnie, QX30 to technicznie klon GLA. Co jest chyba zaletą?

 

 

 

Godzinę temu, Skodziarz napisał:

nawet wnętrze jest stosunkowo mało zmodyfikowane w stosunku do oryginału

 

A tu się nie zgodzę, wnętrze (przynajmniej na foto) jest zupełnie inne, bez tego idiotycznego tabletu na środku kokpitu i innych cech charakterystycznych merca, co mi akurat dużo bardziej pasuje. O ile GLA mi się średnio podoba, to QX30 wiele lepiej 

Edytowane przez GREGG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał:

Przepraszam, chyba się 'nieco' rozpędziłem z tym 'odpowiednikiem' - sprawdziłem sobie cenę  i .... hmmm ... w życiu bym tyle nie zapłacił  :biglol:

 

No ale takich aut nie kupuje się zwykle wg cen z cennika, trzeba szukać jakichś okazji, teraz np. jest promocja i można mieć nówkę UX przyzwoicie wyposażoną za 140k (w zasadzie brak tylko AWD). Więc to już nie jest wiele więcej od XV. A w tej wersji czyli nie-hybryda wsadzili dwulitrowy silnik praktycznie o takich samych parametrach jak w XV ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2019 o 12:54, OA77 napisał:

Jimmy jest dobry na miasto, zakupy i do pracy, wiadomo ze w trasie kazdy kto nie jest wzrostu prezesa bedzie mial zerowy komfort.

XV raz jechalem w trase, 1300-1400km ciurkiem z malymi przerwami, myslalem ze mi glowa peknie od halasu jaki ten samochod generuje powyzej 160kmh, wiec tez w trase srednio sie nadaje chyba ze na krotkie dystanse i w Polsce.

no niby tak ale Suzuki kupi dopiero za 16 miesięcy, wcześniej nie dostaniesz za chiny ludowe, byłem gadałem i nie ma szans nawet te 16 jest mocno orientacyjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, GREGG napisał:

A tu się nie zgodzę, wnętrze (przynajmniej na foto) jest zupełnie inne, bez tego idiotycznego tabletu na środku kokpitu i innych cech charakterystycznych merca, co mi akurat dużo bardziej pasuje. O ile GLA mi się średnio podoba, to QX30 wiele lepiej 

 

Nad ekranem zrobili daszek, żeby od słońca trochę osłonić :) No i użyli własny, mega kiepski Infotainment - już naprawdę lepiej by zostawili Command :cry: 

Nie wiem czemu się czepiacie tabletu - dzięki takiemu, a nie innemu umieszczeniu ekranu może być on znacznie wyżej i większy niż schowany pod daszkiem - tak jest wygodniej i bezpieczniej :ok: A, że jesteście posiadaczami Subaru, to cięzko was posądzać o wyszukany gust wizualny :biglol:

 

Układ kokpitu, pozycja za kierownicą, ba! nawet mnóstwo przełączników żywcem jest przeniesione z GLA/innych Mercedesów. Zmieniony jest panel radia/klimatyczacji (bo inny system), niektóre (nie wszystkie!) nawiewy i zegary... Przyjżyj się jeszcze raz, jak dużo wspólnego mają oba wnętrza.

To zresztą wcale nie jest wada QX30 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, GREGG napisał:

Niech sobie każdy sam oceni 

 

Ale zdjęcia wybrałeś :biglol:

 

Nie widać:

- identycznych boczków drzwi

- identycznego tunelu środkowego

- identycznej tylnej kanapy

itp. itd.

 

Taaak, oceniaj, oceniaj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał:

Zawsze myślałem, że tym japońskim mercedesem jest Lexus.

 

 

"Lexus (jap. レクサス - Rekusasu) – marka luksusowych samochodów osobowych należąca do japońskiego koncernu motoryzacyjnego Toyota Motor Corporation, założona w 1989 roku."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lexus

 

"Infiniti (jap. インフィニティ, nieskończoność) – marka luksusowych samochodów osobowych należąca do koncernu Nissan Motor Co. Ltd. założona w 1989 roku."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Infiniti

 

Dokładnie to było celem stworzenia przez japońskie firmy marek "luksusowych" brandów tworzonych po to żeby odciąć się od produktów z rynku podstawowego na którym producent matka ze ze swoją marką jest kojarzony jako dostawca tanich, raczej solidnych samochodów.

 

Porównanie do Mercedesa ma swój sens bo właśnie po to stworzono takie marki żeby z "niemiecką trójką" konkurować.

 

O jakości czy raczej klasie wykonania auta nie decydują tylko jego fizyczne rozmiary, pewnie składa się na to wiele czynników a do tego dochodzi pewien mechanizm związany z postrzeganiem wydanych środków na zakup - jeśli kupie Dacie, Skodę, Toyotę itp. których poziom wykonania znacząco odbiega od aut luksusowych ale jednak wykonaną wg. standardu auta luksusowego jak Mercedes, Audi itp. to tylko ja wiem ile takie auto kosztowało dla większości jest to tylko zwykły samochód a nie rzecz "niosąca znamiona prestiżu" 

 

Oni naprawdę tych marek nie stworzyli przypadkowo  ;)

 

"Financial data of Lexus operations are not disclosed publicly. However, automotive analysts estimate that the Lexus division contributes a disproportionate share of Toyota's profits, relative to its limited production and sales volume.Interviews with retired division officials indicate that depending on sales volume, vehicle product development cycles, and exchange rates, Lexus sales have accounted for as much as half of Toyota's annual U.S. profit in certain years.Division executives have employed pricing strategies aimed at sustaining profit margins rather than sales volume, with historically fewer price incentives than rival brands."

https://en.wikipedia.org/wiki/Lexus

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ketivv napisał:

 

(...) Porównanie do Mercedesa ma swój sens bo właśnie po to stworzono takie marki żeby z "niemiecką trójką" konkurować.

 

 

wtedy to byla jeszcze tylko "niemiecka dwojka" (oooo stawialo pierwsze kroki ze swoimi 200-kami i V8'kami ;) )

 

 

btw, z tamtych czasow (tj. z poczatku lat 90-tych) Lexusa najlepiej pamietam jako auto do rozbijania w grze Street Fighter :yahoo:

 

 

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, GREGG napisał:

Niech sobie każdy sam oceni 

 

 

2018ins190001_640_11.jpg

2018mbs710001_640_11.jpg

Dobre, proponuję taką przewrotną zabawę :)

zamiast znajdź 3 różnice wskaż 3 takie same elementy

3 minuty temu, ketivv napisał:

 

 

Qrka obydwaj macie racje

 

Inaczej wygląda ale pochodzenie to samo 

Właśnie i od tego się zaczęło :)

Dużo elementów wspólnych ale na pierwszy rzut oka nie bardzo to widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michał W. napisał:

zamiast znajdź 3 różnice wskaż 3 takie same elementy

 

- panel obsługi wentylacji/klimatyzacji

- "licznik" układ zegarów, wielkość, układ informacji na wyświetlaczu

- pokusiłbym się jeszcze o wylot nawiewu bocznego w desce rozdzielczej 

 

pewnie w rzeczywistości znalazłoby się więcej podobieństw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, jest sporo podobieństw ale i tak auta z zewnątrz i wewnątrz wyglądają inaczej

a przy zabawie znajdź trzy różnice chodzi o to że one są ale trudno je znaleźć i tak samo w przewrotnej wersji są podobieństwa ale nie łatwe do wychwycenia ;)

to przecież zabawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PRIMAR napisał:

Niezłe reflektory LED, aczkolwiek świecą chyba trochę za nisko. Może da się wyregulować?

Da się. Jak każdą lampę wliczając ksenony. Większość aut wyjeżdża z fabryki z beznadziejnym ustawieniem, świecą 10 m przed autem . IMO powinni to na przeglądzie zerowym ustawiać ale to teoria.

Regulowałem w Alfie, GT86, Lexusie, inaczej strach jeździć po naszych wioskach zimą, piesi powinni mieć odblaski z naciskiem na powinni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Skodziarz napisał:

Ale zdjęcia wybrałeś :biglol:

 

Nie widać:

- identycznych boczków drzwi

- identycznego tunelu środkowego

- identycznej tylnej kanapy

itp. itd.

 

Taaak, oceniaj, oceniaj :P

 

Może mam ci jeszcze zdjęć podwozia poszukać, żebyś mógł sobie porownać? :biglol: :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, GREGG napisał:

Może mam ci jeszcze zdjęć podwozia poszukać, żebyś mógł sobie porownać? :biglol: :facepalm:

 

Ja nie muszę nic porównywać, ja wiem, że mam rację ;) 

To ty próbujesz wykazać coś, co nie jest do wykazania :rolleyes:

 

Więc... dobrej zabawy, nabijesz sobie licznik postów :D 

  • Do kitu 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem fajny komentarz pod jednym z testów QX30 na YT. Ktoś podsumował ze ten samochód jest perfekcyjnym określeniem „globalizacji motoryzacyjnej”

Marka należąca do Nissana który należy do Renault. Samochód w którym układ napędowy jak i wiele innych emelentów pochodzi z Mercedesa. Petryn zachwalał jakość motarzu w porównaniu do Mercedesa. 

 

2 godziny temu, Skodziarz napisał:

 

 

Ale zdjęcia wybrałeś :biglol:

 

Nie widać:

- identycznych boczków drzwi

- identycznego tunelu środkowego

- identycznej tylnej kanapy

itp. itd.

 

Taaak, oceniaj, oceniaj :P

Krytykujesz chyba wyłącznie dla zasady bez wkładu do tematu:) W marce która uwielbiasz każdy model ma inne przełączniki i boczki drzwi? :) :) 60 % elementów wyposażenia wnętrza ma najwyższy model podobnie jak najniższy.

Tymczasem porównanie z Mercedes-em jest nagle jakimś wykroczeniem.

Ja bym bez wachania zamienił XV na QX30 lub GLA gdybym miał taki budżet. 

Edytowane przez MaMis
  • Zmieszany 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MaMis napisał:

Krytykujesz chyba wyłącznie dla zasady bez wkładu do tematu

 

Ja nie krytykuję samochodu, bo to dobre auto jest, nie zrozumiałeś. Dla mnie to żadna wada, że to przeszczep GLA.

 

Ja krytykuję @GREGG za wypisywane głupoty :)

  • Do kitu 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...