Jump to content

Co zamiast XV???

Recommended Posts

• Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Obiecałem relację z weekendowej jazdy próbnej do Zakopanego autem Infiniti QX 30, silnik benzynowy, 2 litry. Jazda do Zakopanego w sobotę, spory ruch na trasie, zapoznawanie się po drodze z nowym

Informuję, że w dniu dzisiejszym wyjechałem z salonu nowym Infiniti QX 30. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Oby tak dalej. Zdjęcie dokumentujące ten fakt poniżej. Za parę dni w dziale "Sprzed

No dobra, bo już mnie oczy bolą od czytania tego jakie to SUBARU jest na tle konkurencji ale i w ogóle nędzne, zmontowane takerem i tytyrtkami z kawałków sklejki. W ciągu ostatniego pół roku zrob

Posted Images

2 godziny temu, GREGG napisał:

jakoś inne małe japońskie firmy dają radę u nas sprzedawać vide Mazda czy Suzuki 

Nie wiem jak u tych producentów wyglada dysproporcja w sprzedaży pomiędzy EU a USA ale w Subaru jest gigantyczna. 

2 godziny temu, GREGG napisał:

ale jakoś inne małe japońskie firmy dają radę u nas sprzedawać vide Mazda czy Suzuki

a może to wynik zadowolenia klientów z salonu/serwisu/części ?? 

12 minut temu, Blixten napisał:

a może to wynik zadowolenia klientów z salonu/serwisu/części ?? 

No ale wpierw trzeba mieć jakieś produkty sensowne w ofercie...

• Upvote 1
1 godzinę temu, MaMis napisał:

Nie wiem jak u tych producentów wyglada dysproporcja w sprzedaży pomiędzy EU a USA ale w Subaru jest gigantyczna

1) rynek USA jest gigantyczny i wchłania wszystko

2) Jak wszedzie główne kryterium to cena . Subaru w USA jest zwyczajnie tanie. 

57 minut temu, GREGG napisał:

No ale wpierw trzeba mieć jakieś produkty sensowne w ofercie...

to raz a dwa odpowiednio je wycenić. 

a trzy dawać klientowi rabaty upusty itp itd a nie tylko darmowe dywaniki w zamian za kupno  piątego subaru :biglol:

tak wiem Subaru sprzedaje auta nie rabaty :mrgreen:

A tak całkowicie powaznie fabryki w JP nie są w stanie wydolic. Nawet jakby Subaru spełniło wyzej wymienione kryteria to i tak nie dałoby rady tego naprodukować i na auto czekałoby się pewnie z rok. Subaru przydałaby się dodatkowa fabryka 

albo lepsza kooperacja z jakaś większa marka jak Toyota 

Edited by Karas
8 godzin temu, Karas napisał:

rynek USA jest gigantyczny i wchłania wszystko

USA + Kanada populacja ok 360-370 mln to w przybliżeniu 7/10 sprzedaży Subaru - c.a. 730 tyś. szt. (imponujące wzrosty sprzedaży)

Japonia populacja prawie 126 mln to 160 tyś. szt. (stabilny poziom sprzedaży ale wymieniam jako rynek domowy)

https://www.subaru.co.jp/en/ir/finance/area.html

730+160=890

1067-890= 177 tyś szt. kupuje reszta świata to jest dysproporcja :)

mają żniwa tam gdzie mają i z tego korzystają 

to że XV nie ma z mocniejszym silnikiem to nie wina UE ;)

tak jak i to, że FXT nie będzie na rynku USA

nie są tam te auta potrzebne do zarabiania, możemy dorabiać sobie filozofie różną ale w istocie chodzi o pieniądze które japońskie firmy potrafią zarabiać 

img-finance-segment-03_12022019.jpg

img-finance-segment-04_12022019.jpg

• Upvote 2
4 godziny temu, ketivv napisał:

USA + Kanada populacja ok 360-370 mln to w przybliżeniu 7/10 sprzedaży Subaru - c.a. 730 tyś. szt. (imponujące wzrosty sprzedaży)

Japonia populacja prawie 126 mln to 160 tyś. szt. (stabilny poziom sprzedaży ale wymieniam jako rynek domowy)

https://www.subaru.co.jp/en/ir/finance/area.html

Dziwne jest tylko to że w tych wynikach sprzedażowych nie ma XV/Crosstrek wcale,czy jest jako Others lub OEM? 

51 minut temu, Blixten napisał:

XV nim nie jest ? 

Zapewne jest. Dlatego Subaru zalicza od czasu do czasu minimalne wzrosty przy ogólnym trendzie zjazdowym

2EC7B9DA-0A4F-4EC1-B9B1-167ECAFB208B.jpeg

Edited by Zyzol
  • Confused 1
Godzinę temu, Blixten napisał:

XV nim nie jest ? 

Jest i to bardzo, ale tylko wtedy, gdy klient będzie mógł wybrać także wersję 2.0

• Like 1
Godzinę temu, Blixten napisał:

XV nim nie jest ? 

Trochę zbyt ogólnie napisałem, chodzi o to o czym wszyscy wiemy, problem z Subaru to obecnie nie tyle brak fajnych modeli ale żenująca w EU oferta silnikowa. XV to fajne autko ale minimalna wersja silnikowa to 2,0 która w tym kompaktowym aucie daje radę, bo udało im się to zgrać bardzo dobrze z CVT, no ale 2,0 nie ma już od ponad pół roku i nie wiadomo kiedy wróci, a 1,6 pominę milczeniem (oczywiście ktoś powie, że mu taki wystarczy no ale jaki to procent użytkowników - kiedyś była już Impreza 1,5 i sprzedawały się tego symboliczne ilości). Nowy Forester będzie miał prawdopodobnie też tylko 2,0 albo śmieszną "hybrydę" o podobnych osiągach a to już dla mnie za mało na auto o takich gabarytach (chyba że ta hybryda jednak czymś pozytywnie zaskoczy o czym się dowiemy za miesiąc ale wątpliwe). Liczyłem na 2,5 w Foresterze u nas bo niby czemu nie? Mazda jakoś daje radę z takimi silnikami... A praktycznie wiadomo już że nie będzie. Levorg to samo, był 1,6 turbo i go zwinęli. Więc jak mi się leasing XV skończy chyba już nie będzie u mnie 6. Subaru :(

6 minut temu, PRIMAR napisał:

Jest i to bardzo, ale tylko wtedy, gdy klient będzie mógł wybrać także wersję 2.0

No właśnie...

A jak testy QX30 wpadły? ;)

• Like 1
Godzinę temu, GREGG napisał:

Więc jak mi się leasing XV skończy chyba już nie będzie u mnie 6. Subaru :(

głowa do góry ;)imo życie jest zbyt krótkie żeby śmigać autami tej samej marki. Zawsze możesz sobie zostawić XV na pamiątkę lepszych czasów:mrgreen:

• Upvote 1
23 minuty temu, Karas napisał:

głowa do góry ;)imo życie jest zbyt krótkie żeby śmigać autami tej samej marki. Zawsze możesz sobie zostawić XV na pamiątkę lepszych czasów:mrgreen:

Dobry pomysł. ;)

Samochód mało popularny, silnik schodzi ze sceny, marka z tradycjami. 15-20 lat szybko zleci i youngtimer aż miło - w dobrym stanie to będzie cacko :)

19 minut temu, Michał W. napisał:

15-20 lat szybko zleci i youngtimer aż miło - w dobrym stanie to będzie cacko :)

Tak, tylko po zakupie trzeba go od razu do stodoły wstawiać, inaczej rdza go zje kompletnie i z dobrego stanu nici :biglol:

Obiecałem relację z weekendowej jazdy próbnej do Zakopanego autem Infiniti QX 30, silnik benzynowy, 2 litry.

Jazda do Zakopanego w sobotę, spory ruch na trasie, zapoznawanie się po drodze z nowym autem. Spora przyjemność z jazdy, ale brak możliwości sprawdzenia dynamiki auta. Automatyczna skrzynia głównie w trybie ECO, co się trochę czuje. Parę razy przełączyłem w tryb SPORT - prawie natychmiastowa reakcja na naciśnięcie pedału gazu. Czuje się, że auto ma 211 koni i 350 Nm.

W Zakopanem test pod moim garażem - ślisko (śnieg i lód) i pod górkę. Jakoś poszło, aczkolwiek XV radzi sobie trochę lepiej. Prześwit wystarczający - 202 mm.

W niedzielę powrót do Krakowa po 20. Mało aut na drodze, można pojechać bardziej dynamicznie, chociaż trochę przeszkadza hamulec na prawym. Wrażenia super, nawet w trybie ECO. Wyprzedzanie nieporównywalne z XV - szybko i krótko. Na zakrętach auto jedzie jak po szynach - jadę bardzo pewnie, z prędkością taką, że XV-em bym się trochę bał. Na dwupasmówce do 180. Do Krakowa dojeżdżam zadowolony, a nawet zachwycony i na dodatek zrelaksowany.

Podsumowanie:

- Silnik mocny i dynamiczny, co się czuje.

- Automatyczna skrzynia w obu trybach pracuje fajnie - rzadko "się zastanawia".

- Układ kierowniczy precyzyjny, "usztywnia się" w miarę wzrostu prędkości.

- Hamulce dobre, ale nie "brutalne".

- Zawieszenie dość komfortowe, mało odczuwa się nierówności drogi, ale na zakrętach nie przechyla się, jedzie jak po torach.

- Niezłe wyciszenie, przy większych prędkościach można rozmawiać bez podnoszenia głosu i słuchać muzyki.

- Nawigacja i system multimedialny trochę oldskulowe, brak Android Auto / Car Play.

- Doskonały dźwięk systemu audio (Bose z subwooferem).

- Niezłe kamery, także 360 stopni.

- Fotele (pełna skóra) dość wygodne, z tyłu trochę mało miejsca, ale nie zależy mi na tym.

- Z systemów wspomagania kierowcy zdołałem przetestować tylko monitorowanie martwego pola - skuteczne. Na inne nie starczyło czasu  i trzeba by poczytać instrukcję.

- Fajne spryskiwacze - mgłowe.

- Niestety brak zapasowego koła(nawet dojazdowego), tylko zestaw naprawczy.

- Niezłe reflektory LED, aczkolwiek świecą chyba trochę za nisko. Może da się wyregulować?

W skrócie - złożyłem zamówienie :)

QX30.jpg

• Like 4
  • Upvote 8
W dniu 11.02.2019 o 19:23, GREGG napisał:

Pięknie to wyszło po interwencji forumowej cenzury :biglol:

Nie do końca to prawda jest, Subaru olewa nasz rynek bo tłucze łatwą sprzedaż w USA. Przepisy przepisami ale jakoś inne małe japońskie firmy dają radę u nas sprzedawać vide Mazda czy Suzuki 

https://www.carscoops.com/2019/02/2019-mazda3s-skyactiv-x-engine-makes-181-ps-euro-spec-guise/

Edited by kokos
7 godzin temu, Karas napisał:

głowa do góry ;)imo życie jest zbyt krótkie żeby śmigać autami tej samej marki.

Nie mam ciśnienia na zmiany dla zmiany, a wszystkiego co istnieje i tak nie dam rady objeździć ;) Zresztą jak mówi przysłowie, lepsze jest wrogiem dobrego 

Subaru miało swoją fajną niszę i pewien unikalny zestaw cech ale głównie przez te nieszczęsne silniki zaczęło u nas coraz bardziej odstawać od innych co jest ogólnie wkurzające... No i cóż jak widać zaraziłeś mnie chyba w końcu trochę swoim pesymizmem :biglol: 

3 godziny temu, PRIMAR napisał:

W skrócie - złożyłem zamówienie :)

Gratki, fajna fura, mercedes w japońskim opakowaniu. Może też się do takiego przymierzę za jakiś czas ;) 

• Like 1
7 godzin temu, GREGG napisał:

mercedes w japońskim opakowaniu

Zawsze myślałem, że tym japońskim mercedesem jest Lexus.

Czy  w tej marce model 'UX'  nie jest odpowiednikiem naszych XV ?

28 minut temu, Blixten napisał:

Zawsze myślałem, że tym japońskim mercedesem jest Lexus.

Czy  w tej marce model 'UX'  nie jest odpowiednikiem naszych XV ?

Chodzi raczej o to, że QX30 ma silnik i napęd Mercedesa. ;)