Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Meteor napisał:

 a w Warszawie gdzieś juz jest? 

Jest chyba tylko jeden egzemplarz zarejestrowany w DE i jeździ od salonu do salonu na kilka/kilkanaście sesji jazd próbnych więc musisz dzwonić do lokalnych ASO i pytać czy już był lub czy będzie i ewentualnie rezerwować grafik. :)

We Wrocławiu był już jakiś czas temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na wiadomo co... ale ostatnie informacje Dyrekcji mówią o pojawieniu się w sprzedaży XV e-boxera dopiero w końcu marca przyszłego roku... dzisiaj przeczytałem, że Mitsubishi poddało kolejnemu i solidnemu liftowi ASX. Jest silnik benzynowy 2.0 i podobnie jak w XV 150 KM i CVT AWD, dodatkowo jest jakiś przycisk sport. Markę cenię wysoko (miałem wieki temu Pajero), tak jak Subaru. W salonach ma być we wrześniu, ceny jeszcze niewiadome. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, TomekNN napisał:

W oczekiwaniu na wiadomo co... ale ostatnie informacje Dyrekcji mówią o pojawieniu się w sprzedaży XV e-boxera dopiero w końcu marca przyszłego roku...

Miałem na myśli Forestera E-Boxer krążącego po polskich miastach.

Na jazdy próbne XV E-Boxer to musimy chyba jeszcze poczekać.

 

ASX to stara konstrukcja po kilku liftach w porównaniu do XV to moim zdaniem średnio. ;)

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Michał W. napisał:

ASX to stara konstrukcja po kilku liftach w porównaniu do XV to moim zdaniem średnio. ;)

podobnie jak twój forek  ;)

wszystko zależy od ceny -  Jeżeli będzie dobra będzie popyt. Natomiast ASX jest autem mniejszym od XV. Jak zestawiać XV to chyba najprędzej z eclipse cross

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Karas napisał:

podobnie jak twój forek  ;)

wszystko zależy od ceny

Co racja to racja. ;)

Cena czyni cuda.

 

Moim zdaniem XV II gen. 2.0 ma sporo zalet z którymi trudno konkurować innym producentom. Zwłaszcza jeśli chodzi o napęd i prześwit. Forester ma podobne ale SJ jest starszą konstrukcją i w innym rozmiarze. :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blixten napisał:

 

Co tu zestawiać ?

Bardziej wysilony silnik, to samo przyspieszenie, prześwit jak w osobówce, dajcie lepszego rywala.

Z zewnątrz sporo nadrobili ale wnętrze to nadal poprzednia epoka. 

„Na tle konkurencyjnych jednostek wykonanych w duchu downsizingu, ASX nie może konkurować z rywalami osiągami, choć te są akceptowalne. Auto przyspiesza do setki w 10,2 sekundy w konfiguracji z napędem na przednią oś i manualną, 5-stopniową przekładnią. Wybór bezstopniowej CVT oznacza wyraźnie gorsze osiągi, bowiem sprint do 100 km/h trwa o 1,5 sekundy dłużej. Z 4x4 wydłuża się o kolejne 0,5 sekundy.”

w teorii ma większy bagażnik, 19 cm prześwitu. Na upartego może być traktowany jako rywal XV podobnie jak Vitara. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazywam się Pertyn i nie będę długo ględził :D

Dzisiaj miałem okazję zobaczyć i przejechać się Foresterem MY20. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne.

Jak przystało na Subaru, wygląd zewnętrzny konserwatywny, duże, eleganckie auto.

Wnętrze znajome z XV, przestronne, fotele wydają się wygodniejsze, z tyłu dużo miejsca na nogi, oparcie tylnej kanapy regulowane, doskonałe na długie podróże. Nowe tryby X-mode, kamera przednia i prawej strony Dużo miejsca nad głową, fajny szklany dach. Bagażnik ma sensowną pojemność ale brak dojazdówki.

Silnik ten sam co w XV 2,0 + silnik elektryczny. Dodatkowe Nm ale i większa masa. Przyśpiesza dopiero w trybie ‘S’ na kierownicy, ogromna szkoda, że nie ma XT.

 

Do czego nadaje się to auto ?

Przestronny, komfortowy, bezpieczny i rodzinny SUV, na długie podróże, do dostojnej jazdy, nie do ścigania.

Wróciłem do XV i poczułem się jak w sportowym kompakcie. 

Chętnie przejadę się nowym Foresterem jeszcze raz, a potem pewnie Outbackiem …

20190712_143558.jpg

20190712_143609.jpg

20190712_143756.jpg

20190712_143802.jpg

20190712_143858.jpg

20190712_144147.jpg

20190712_144025 (1).jpg

  • Super! 4
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, MaMis napisał:

Jest schowek na okulary

 

W Foresterze to nie nowość, nie wiem dlaczego poskąpili tego udogodnienia w XV.

Szkoda, że zrezygnowano z ergonomicznego pokrętła od dmuchawy na rzecz przycisków.

Fajne pokrętło pd XMode.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Blixten napisał:

wg info to nie jest docelowa stacja 

 

To jest jakaś dziwna stacja, na żadnym dostępnym zdjęciu w necie nie znalazłem takiego tworu, wszędzie jest pełna stacja z ekranem bez żadnej dziury nad ekranem.

Załączone zdjęcie ma za niską rozdzielczość i nie widzę nazwy firmy tej stacji. Być może to KENWOOD. @Blixten zobacz na swoim oryginalnym zdjęciu to może da się rozszyfrować firmę.

Myślę, że w regularnej sprzedaży MY20 takowych ekranów nie zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...