Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Meteor napisał:

...a co sensownego w tym napędzie widzisz??? 

Może to że jak wsiadłem do testówki to komp pokazywał średnie zużycie 6.9 ltr, NX którego sprawdzałem wcześniej pokazywał 8.6 ltr, ale w RAV jest napęd nowszej generacji.

No i może  jeszcze to że przyspiesza lepiej niż Forester 2.0 NA. 

 

Edytowane przez Jaca68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blixten napisał:

dzwoni centrala i pyta "jak oceniam w skali od 1 do 5".

A z Subaru nikt nie zadzwonił :) plejad tez nie dostaje mimo obietnic ale nie mam dość determinacji aby domagać się. Na osłodę dodam ze gdy odbierałem swoje XV ( Częstochowa) handlowiec czekał na mnie na dworcu kolejowym :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MaMis napisał:

A z Subaru nikt nie zadzwonił :) plejad tez nie dostaje mimo obietnic ale nie mam dość determinacji aby domagać się. Na osłodę dodam ze gdy odbierałem swoje XV ( Częstochowa) handlowiec czekał na mnie na dworcu kolejowym :) 

Subaru po zakupie auta wysyła prośbę o wypełnienie ankiety oceniającej sprzedawcę, przynajmniej ja taką dostałem w 2013 r. po zakupie we Wrocławiu i teraz w lutym po zakupie w Kielcach.

A Plejady to mam nadzieje, że dostanę, minął dopiero miesiąc z kawałkiem od odbioru auta. Przy pierwszym zakupie w 2013 r. też nie dostałem Plejady choć usilnie o nie walczyłem ale po wielu miesiącach dowiedziałem się, że w kwestionariuszu przy zakupie zaznaczyłem, że nie życzę sobie materiałów marketingowych i to okazało się było błędem nieodwracalnym. Po kilku interwencjach dowiedziałem się we Wrocławiu, że nie dadzą rady tego odkręcić. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jaca68 napisał:

Może to że jak wsiadłem do testówki to komp pokazywał średnie zużycie 6.9 ltr, NX którego sprawdzałem wcześniej pokazywał 8.6 ltr, ale w RAV jest napęd nowszej generacji.

No i może  jeszcze to że przyspiesza lepiej niż Forester 2.0 NA. 

i to potwierdza dokładnie to co pisałem wcześniej - auto eksploatowane w w ruchu miejskim (bo tak się składa, że salony częściej są w miastach :D) i wtedy napęd hybrydowy ma szansę się wykazać. Natomiast wyzeruj średnie zużycie i przejedź się w trasę gdziekolwiek: Poznań/Wrocław/Gdańsk/Kraków gdzie jedzie się z troszkę większą prędkością i zobaczysz wtedy ile pokazuje komputer (mozna oczywiście tak dla sprawdzenia zatankować do pełna i po trasie zrobić to ponownie - wiedzy do teorii wziętej z komputera auta dołączysz praktykę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Michał W. napisał:

Subaru po zakupie auta wysyła prośbę o wypełnienie ankiety oceniającej sprzedawcę, przynajmniej ja taką dostałem w 2013 r. po zakupie we Wrocławiu i teraz w lutym po zakupie w Kielcach.

A Plejady to mam nadzieje, że dostanę, minął dopiero miesiąc z kawałkiem od odbioru auta. Przy pierwszym zakupie w 2013 r. też nie dostałem Plejady choć usilnie o nie walczyłem ale po wielu miesiącach dowiedziałem się, że w kwestionariuszu przy zakupie zaznaczyłem, że nie życzę sobie materiałów marketingowych i to okazało się było błędem nieodwracalnym. Po kilku interwencjach dowiedziałem się we Wrocławiu, że nie dadzą rady tego odkręcić. :(

Da się, gdzieś o tym czytałem na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, FanSub napisał:

Da się, gdzieś o tym czytałem na forum.

Pewnie się da, ale albo im się nie chciało choć sprawiali wrażenie, że się starają albo nie wiedzieli jak to zrobić.

Jak przyjeżdżałem na przeglądy to pozwalali mi poczytać. ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, PRIMAR napisał:

U Emila w Krakowie "Plejady" leżą i można sobie zabrać.

Nie byłbym taki pewien, chyba że takie zwyczaje tylko w EF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Zyzol napisał:

Nie ma co się oszukiwać. Poza miastem szału nie ma ;) A to jeszcze, jak rozumiem, bez 4x4

Poza miastem szału nie może być, ale pada mit że hybryda spali więcej niż benzyniak - ile przy 140 pali Forek 2.0 NA? Bo w XT to już 10 z przodu.

Spokojna jazda po mieście RAV4 - 3,8 :thumbup:

Spokojna jazda po mieście Forkiem XT - 13,8 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, PRIMAR napisał:

U Emila w Krakowie "Plejady" leżą i można sobie zabrać.  :)

W Rzeszowie u Zasady takoż.

 

9 minut temu, Jaca68 napisał:

Spokojna jazda po mieście Forkiem XT - 13,8 ;)

Bo do miasta trzeba Forka SDB, koniecznie z AT, żeby stopa nie bolała od sprzęgła. Wtedy trzeba się postarać, żeby przekroczyć 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, PRIMAR napisał:

U Emila w Krakowie "Plejady" leżą i można sobie zabrać.  :)

 

Godzinę temu, subarutux napisał:

 

W Rzeszowie u Zasady takoż.

We Wrocławiu chyba też można zabrać, nie pytałem. Zależało mi by dostawać do domu Plejady przez te kilka lat, mieć styczność z tymi klimatami bez konieczności korzystania z netu.

Mam swoje drugie Subaru, już teraz byłem mądrzejszy i zaznaczyłem odpowiedni kwadracik. Mam nadzieje, że przyjdzie.:)

 

minęła godzina...

 

Właśnie dostałem „Plejady” dwa nr, w dwóch osobnych przesyłkach, tj. po zakupie nowego auta i po dołączeniu do „Klubu Subaru”. 

No to jak nie miałem to teraz mam podwójnie. :)

Mogę chłonąć wiedzę offline.

9300242D-D371-4BD7-8A9F-32F249B20B65.jpeg

Edytowane przez Michał W.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś taki mam zwyczaj, że jak coś leży w sklepie i ma nadrukowaną cenę, to nie biorę. Taką mam słabość. Nie zadawałem też pytania, bo ... dostaję pocztą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazda pokazała CX-30. CX-5 to nie konkurencja dla XV, ten już jak najbardziej. Wymiarowo nieco mniejszy od XV, bagaznik wyraźnie większy, ciekawe jak z miejscem w drugim rzędzie?

Będzie AWD, będzie bez downsizingu. Cenowo pewnie kosmos, bo na pewno będzie drożej niż 3. Ale to już taki "przedsionek premium" :krecka_dostal:. Ponoć.

Podobno ma być cichy w środku. Mazda już się obudziła w tej kwestii, pracują, ciekawe kiedy Subaru? Przed wycofaniem się z Europy, czy jednak już po? :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne są te nowe Mazdy ale jak ktoś woli sprawność w lekkim terenie od wyciszenia to jednak Subaru ma ciekawsze modele. :)

Testowałem swego czasu CX-5 i widziałem sporo filmików na YT i nie jestem przekonany do możliwości spokojnej jazdy tam gdzie jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Skodziarz napisał:

Mazda pokazała CX-30. CX-5 to nie konkurencja dla XV, ten już jak najbardziej. Wymiarowo nieco mniejszy od XV, bagaznik wyraźnie większy, ciekawe jak z miejscem w drugim rzędzie?

Będzie AWD, będzie bez downsizingu. Cenowo pewnie kosmos, bo na pewno będzie drożej niż 3. Ale to już taki "przedsionek premium" :krecka_dostal:. Ponoć.

Podobno ma być cichy w środku. Mazda już się obudziła w tej kwestii, pracują, ciekawe kiedy Subaru? Przed wycofaniem się z Europy, czy jednak już po? :D 

 

Ciekawe czy na forum Mazdy też będą jechać po bazowym silniku...  122 KM a więc minimalnie więcej od XV 1.6

prześwit 175 mm jednak sporo niższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Piskoor napisał:

Ciekawe czy na forum Mazdy też będą jechać po bazowym silniku...  122 KM

Ale oprócz bazowego ma być Skyactiv -X, 180 Km i zapłon samoczynny w benzynie. Infiniti wprowadza VC-T

A co nowego w silnikach Subaru??? :coffee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaca68 napisał:

Ale oprócz bazowego ma być Skyactiv -X, 180 Km i zapłon samoczynny w benzynie. Infiniti wprowadza VC-T

A co nowego w silnikach Subaru??? :coffee:

 

A Subaru stawia na sprawdzone czasem (bardzo dluuuuugim czasem :P ) jednostki

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaca68 napisał:

Ale oprócz bazowego ma być Skyactiv -X, 180 Km i zapłon samoczynny w benzynie. Infiniti wprowadza VC-T

Filtr GPF :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał W. napisał:

jak ktoś woli sprawność w lekkim terenie od wyciszenia

 

Najlepiej byłoby mieć i to i to... No ale niedasię ;) 

 

51 minut temu, Piskoor napisał:

Ciekawe czy na forum Mazdy też będą jechać po bazowym silniku...  122 KM a więc minimalnie więcej od XV 1.6

 

Tylko on ma 210 Nm momentu - więcej niż 2.0 w XV :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Skodziarz napisał:

Najlepiej byłoby mieć i to i to... No ale niedasię ;) 

Zgadzam się ale tak już jest, że im niższy budżet tym więcej wyrzeczeń. :)

Choć pewnie Ci co kupują SUVy za powiedzmy 500 tyś. też chyba nie są wolni od kompromisów tylko pewnie czego innego dotyczą. 

Z pewnością nie jest łatwo zastąpić XV chyba, że szukamy auta z osiągami, wyglądem i niezawodnością ale bez konieczności sprawnej jazdy poza szosą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Skodziarz napisał:

Wymiarowo nieco mniejszy od XV, bagaznik wyraźnie większy, ciekawe jak z miejscem w drugim rzędzie?

Jeżeli miejsce z tylu zostało odziedziczone po Mazdzie 3, to raczej lipa. Prześwit też mogli dać trochę większy. Z silnikiem 180KM zapowiada się ciekawa opcja.

 

30C3DD39-6706-4E25-BD9D-377553361A16.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...