Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Skodziarz napisał:

Czyli jest ogólna zgoda że #skodalepsza ? :D 

Vag nie sama Skoda. Kura na masce zamyka peleton w grupie :) z uwagi na finansowanie dla żony weźmiemy coś z Vag ale Fabia, Rapid, Octavia nie jest brana pod uwagę. Jedynie Superb jest ładny i wart grzechu. Faktem jest ze mega irytuje mnie konieczność dopłacania za wszystko. Morze plastiku w podstawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MaMis napisał:

Dla przykładu Audi Q2 ( wiem ze to inny segment ale równie drogi oficjalnie) można wyrwać za 115tys vs cennikowe 145-

Jak testowałem i konfigurowałem rok temu, to wyszło mi 190 tys. przed rabatem ;) No ale do przodu jechało ;) A w przypadku ich sympatycznego finansowania dla zamawianego auta, z rabatu nici. Natomiast rata miesięczna była praktycznie taka sama, jak za tańszego T-Roca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci premium często dają do wyboru dobre finansowanie lub wysoki rabat. 

Na reklamie ładnie to wygląda jak jest napisane np. LEASING 100% oraz RABAT 45 tyś.

Niestety nie dają jednego i drugiego. :(

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, PRIMAR napisał:

Prócz tego producenci robią różne ograniczenia, o których nie piszą. Kiedy pytałem w Volvo o wynajem długoterminowy XC40 (Care by Volvo) , to się okazało, że jest to możliwe, ale nie dla modeli z AWD. W reklamach o tym ani słowa.

Dziwne są te wyłączenia.

W ten sposób chcą wypromować 2WD czy zminimalizować wynajem długoterminowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2019 o 21:15, PRIMAR napisał:

Informuję, że w dniu dzisiejszym wyjechałem z salonu nowym Infiniti QX 30. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Oby tak dalej. Zdjęcie dokumentujące ten fakt poniżej. :)

Za parę dni w dziale "Sprzedam" pojawi się oferta sprzedaży mojego XV 2.0 Comfort CVT, rocznik 2014, przebieg 76 kkm, kolor Venetian Red Pearl.

QX30.jpg

Niech dzielnie służy, jeśli jeździ jak wygląda to bedziesz mial z niego radość, no i bezawaryjności jak w XV życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2019 o 21:15, PRIMAR napisał:

Informuję, że w dniu dzisiejszym wyjechałem z salonu nowym Infiniti QX 30. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Oby tak dalej. Zdjęcie dokumentujące ten fakt poniżej. :)

Za parę dni w dziale "Sprzedam" pojawi się oferta sprzedaży mojego XV 2.0 Comfort CVT, rocznik 2014, przebieg 76 kkm, kolor Venetian Red Pearl.

QX30.jpg

No cóż. Gratulacje :) ... a na Plejadach co będziesz upalał? :blink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michał W. napisał:

No tak może być bo jak na mój rozum to kto kupuję SUVa za taką kasę 2WD?

 

3 godziny temu, PRIMAR napisał:

Myślę, że promują to co im "nie idzie". Przy tej półce cenowej ludzie kupują chętniej AWD

A mi się wydaje, że niekoniecznie. Dopłata do 4WD to prawie 10 tys., więc wcale się nie zdziwię, jak proporcje będą takie same jak w KIA.

Poza tym różnica w cenie do XC60 jest tak niewielka, że większość nawet nie będzie się zastanawiała ;)

 

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Michał W. napisał:

Kia w wersji 2WD kosztuje pewnie tyle co kompakt średniej klasy i dwa razy mniej od Volvo, łatwiej mi zrozumieć popularność takiej wersji.

Za 125 k pln dostaniesz 135 km diesla ze skurami innymi gadżetami (oglądałem wczoraj przy okazji sprawdzania Stinic-a). Kia daje mega duzo w postawie vs grupa Vag która za chwile będzie chciała dopłaty za koła i klamki. Kia nadal ma trochę dziadowskie plastiki. Z kolei nie mieści mi się w gliwie ze nowe A3 na w podstawie plastikowa kierownice bez sterowania radia. Za jedyne 1750 dostaniemy skórzaną ze sterowaniem. 

Edytowane przez MaMis
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MaMis napisał:

Za 125 k pln dostaniesz 135 km diesla ze skurami innymi gadżetami (oglądałem wczoraj przy okazji sprawdzania Stinic-a). Kia daje mega duzo w postawie vs grupa Vag która za chwile będzie chciała dopłaty za koła i klamki. Kia nadal ma trochę dziadowskie plastiki. Z kolei nie mieści mi się w gliwie ze nowe A3 na w podstawie plastikowa kierownice bez sterowania radia. Za jedyne 1750 dostaniemy skórzaną ze sterowaniem. 

To ja w Subaru dostałem za 120 tyś. Forestera 2.0 150KM w benzynie, z CVT, EyeSight, pół skórzaną tapicerką, oknem dachowym oraz z pakietem ADVANCED i skórzaną kierownicą z sterowaniem radia no i jeszcze AWD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MaMis napisał:

Dla przykładu Audi Q2 ( wiem ze to inny segment ale równie drogi oficjalnie) można wyrwać za 115tys vs cennikowe 145- nadal drogo ale rabaty w Subaru to przy tym śmiech. Dodatkowo dochodzi idiotyczna polityka pln/eur. 

 

Q2 2.0 tfsi quattro za 115 tyś. ?  Który rocznik i gdzie są takie ceny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobra cena. Mi w XV brakuje mocy- strach pomyśleć co te szalone 150 km wyczynia w Forester. Inna sprawa ze obecnie oferowany Forester do swierzych projektow nie należy. 

8 minut temu, TomekNN napisał:

 

Q2 2.0 tfsi quattro za 115 tyś. ?  Który rocznik i gdzie są takie ceny ?

Kto mówił quartto 2.0 tfsi? Pisałem o Q2 a konkretnie ośka 1.0 tfsi 115 km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MaMis napisał:

Kto mówił quartto 2.0 tfsi? Pisałem o Q2 a konkretnie ośka 1.0 tfsi 115 km. 

 

Acha, imho troszkę bez sensu jest porównywać do Subaru XV II samochody bez awd i automatu. Dlatego od razu tak skojarzyłem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Michał W. napisał:

To ja w Subaru dostałem za 120 tyś. Forestera 2.0 150KM w benzynie, z CVT, EyeSight, pół skórzaną tapicerką, oknem dachowym oraz z pakietem ADVANCED i skórzaną kierownicą z sterowaniem radia no i jeszcze AWD ;)

 z 2018 r jak już ktoś mi gdzieś na forum zwrócił uwagę. Auto nowe ale z ubiegłego roku. Imo bdb zakup - najbardziej dopracowany forek z serii SJ ever. Osobiście wolałbym dopracowany starszy model po paru liftingach z wyeliminowanymi błędami aut z początku produkcji niż dopiero co wypuszczony nowy mode.  Z tymi nowymi autami to bywa bardzo różnie tzn czasami miewają "wady" wieku dziecięcego które są naprawiane w kolejnych liftingach.Twój model ma to już za sobą:)

Ale widze dalej w kolejnym wątku trwa dyskusja co lepsze niż Subaru :superhero:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...