Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu ‎2019‎-‎02‎-‎07 o 13:39, peteres napisał:

Za miesiac w Genewie ma byc pokazany nowy crossover Mazdy, podobno cos pomiedzy cx-3 a cx-5. 

No tak, zapewne będzie to CX-4, ale w cenie CX-5, a z kolei ten ostatni - zostanie wyceniony wyżej. Podobnie jak u VW - T-Rock jest w cenie poprzedniego Tiguana, a nowy Tiguan to półka cenowa ca Audi Q3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Yaros napisał:

Już któryś raz czytam, że Subaru w USA to popularna i tania marka. Z pierwszym się zgodzę, sprzedają tam sporo aut, ale czy są tanie? Patrząc po katalogach ceny są praktycznie na poziomie Toyoty, Hondy, Chevroleta, Nissana, Forda czy Hyundai'a, wyraźnie droższe są jedynie marki niemieckie.

Wycenione są raczej konkurencyjnie, natomiast ilościowo do liderów sprzedaży na tamtym rynku trochę im jeszcze brakuje. Dlatego nie wiem, czy porównania do Skody są uzasadnione

 

73CB2DE7-5393-4975-8130-744117CA89F0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Karas napisał:

Ja przestałem serwisować w dolnosląskich ASO ze wzgledu na brak profesjonalizmu i olewanie klienta . Jednym z powodów zniechęcających mnie do zakupu kolejnego Subaru jest właśnie serwis.

 

1 godzinę temu, aflinta napisał:

Z dolnośląskich ASO znam tylko MTS, zarzucenie im braku profesjonalizmu i olewanie klienta to zwykła potwarz. 

 

Sam osobiście jak mam jakieś obawy związane z autem to jadę właśnie do MTS mimo, że do Wrocławia mam bliżej. W Dzierżoniowie nigdy nie spotkałem się z brakiem profesjonalizmu ani olewania klienta chyba, że tak interpretujemy fakt długiego oczekiwania na serwis spowodowanego dużą popularnością tegoż właśnie ASO i kolejką z tym związaną. Takie sytuacje są normalne w niedużych warsztatach z dużą renomą i trzeba to zrozumieć.

Co do Wrocławia też nie mam specjalnych zastrzeżeń choć z poważniejszymi sprawami do nich nie jeżdżę.

 

 

32 minuty temu, Zyzol napisał:

Wycenione są raczej konkurencyjnie, natomiast ilościowo do liderów sprzedaży na tamtym rynku trochę im jeszcze brakuje. Dlatego nie wiem, czy porównania do Skody są uzasadnione

Mają dwa modele w pierwszej jedenastce, tylko Jeep ma więcej w tej grupie to chyba o czymś świadczy. Jeep mimo przejęcia przez Fiata jest traktowany jako samochód z rynku domowego więc Subaru jest w ścisłej czołówce, jeśli nie ilościowej to modelowej.

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michał W. napisał:

Jeep mimo przejęcia przez Fiata jest traktowany jako samochód z rynku domowego więc Subaru jest w ścisłej czołówce, jeśli nie ilościowej to modelowej.

 

Trzeba tutaj dodać, że Amerykanie inaczej niż Europejczycy nie są przywiązani do swoich narodowych marek samochodów. Kierują się ceną, jakością, awaryjnością, serwisem itd. Mam wrażenie, że Polacy podobnie, chodzi mi tutaj o polskie montownie samochodów np. Opel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Michał W. napisał:

Można to porównać do popularności Skody na naszym rynku, do Dacii chyba nie bardzo

 

Aż porównałem ceny Dacii i Subaru u siebie, dochodząc do ciekawej konkluzji - w Austrii Dacia Duster jest niewiele tańsza od XV (2k EUR), a porównując wyposażenie, to wręcz kosztuje tyle samo, ponieważ jest sporo gorzej wyposażona :blink:

 

Skoda jest tu znacznie od Subaru droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuję, że w dniu dzisiejszym wyjechałem z salonu nowym Infiniti QX 30. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Oby tak dalej. Zdjęcie dokumentujące ten fakt poniżej. :)

Za parę dni w dziale "Sprzedam" pojawi się oferta sprzedaży mojego XV 2.0 Comfort CVT, rocznik 2014, przebieg 76 kkm, kolor Venetian Red Pearl.

QX30.jpg

  • Super! 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Karas napisał:

typowa bulwarówka

Niezbyt uprzejme z twojej strony :hi: :)XV to typowa ....???

również gratuluje i nam nadzieje ze będę mogł się przeciąść do podobnego segmentu. 

Edytowane przez MaMis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaMis napisał:

Niezbyt uprzejme z twojej strony 

kompletnie nie rozumiem twojej aluzji. Infinity to pozimom Lexusa, Mercedesa, BMW, Acury = premium=bulwar

 

Godzinę temu, MaMis napisał:

XV to typowa ....???

no właśnie nie typowa tzn. jedyny w swoim rodzaju podwyższony kompakt z dobrym napędem, nie za mocnym silnikiem, plastikowym i skrzypiącym wnętrzem :mrgreen:  Jak kto woli auto dla indywidualistów nie lubiących schematów :biglol:

lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie z ciekawości zerknąłem na cennik QX30 i jak doposażyłem w to co ma XV

to nie wiem czy wątek nie powinien się nazywać  "co zamiast 2 x XV"   :-D

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PRIMAR napisał:

Dziękuję Koledzy. :)

Silnik benzyna 2 litry turbo, 211 KM, 350 Nm skrzynia dwusprzęgłowa 7-biegowa. Może wygląda jak bulwarówka, ale jeździ zacnie. :thumbup:

a pytam z czystej ciekawości dlaczego nie forek XT?? Jest jeszcze pare nowek dostepnych u dealerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GREGG napisał:

 

Takie auta kupuje się z rabatami z tej czy innej podstawy, więc realnie to inaczej wychodzi 

Dla przykładu Audi Q2 ( wiem ze to inny segment ale równie drogi oficjalnie) można wyrwać za 115tys vs cennikowe 145- nadal drogo ale rabaty w Subaru to przy tym śmiech. Dodatkowo dochodzi idiotyczna polityka pln/eur. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi  i cała niemiecka trójca to w ogóle inna bajka dzięki taniemu finansowaniu, tam można wziąć auto np. na 3 lata, wpłacić na początek tylko 5 czy 10% i potem oddać spłacając tylko utratę wartości. Pewnie się to zmieni na gorsze za jakiś czas, ale na razie podbijają w ten sposób rynek i można korzystać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GREGG napisał:

Audi  i cała niemiecka trójca to w ogóle inna bajka dzięki taniemu finansowaniu

nie tylko dzięki taniemu finansowaniu.

Również dzięki silnikom tsi, niezłemu awd -haldex, szybkiemu dsg ,ogolnie niezłej jakosci wykonania i takie tam :mrgreen:

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karas napisał:

nie tylko dzięki taniemu finansowaniu.

Również dzięki silnikom tsi, niezłemu awd -haldex, szybkiemu dsg ,ogolnie niezłej jakosci wykonania i takie tam :mrgreen:

 

To są oczywiste oczywistości, ale biorąc pod uwagę rosnące niebotycznie ceny tych cudów, bez tricków z finansowaniem nie mieliby szans tak szybko zwiększać sprzedaży 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...