Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Skodziarz napisał:

 

Ja nie krytykuję samochodu, bo to dobre auto jest, nie zrozumiałeś. Dla mnie to żadna wada, że to przeszczep GLA.

 

Ja krytykuję @GREGG za wypisywane głupoty :)

Aż prześledziłem historie wątku, żeby zrozumieć co za głupoty wypisuje kolega GREGG i widzę, że macie podobne wnioski co do tego, że QX jest fajne i elementy Mercedesa to raczej zaleta niż wada a jedyna rozbieżność dotyczy tego, że dla kolegi GREGGA wnętrze QXa jest inne i ładniejsze niż GLA a ty uważasz, że jest bardzo podobne i tyle. 

Poważna sprawa. :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Mercedesa to czesc modeli ma implementowane czesci z Dacii!!!! wiec ostroznie z ta ich jakoscia bo juz od dawna po Mercu zostala tylko nazwa,

 

a co do modeli 2019, nie jestem tutaj dyrekcja ale lesni ludzie mowia ze ma byc nowy Forester z silnikiem cirka 180 kucyz hybrid i tak samo XV ten co teraz ale z hybrid, a co bedzie rzeczywiscie w Europie dostepne niedlugo tego nawet najstarsi gorale w Apallachach nie wiedza na dzien dzisiejszy.

Edytowane przez OA77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, FanSub said:

A może tak Dyrekcja zaniepokojonym bądź co bądź uczestnikom rynku po stronie popytowej, uchylilaby rąbek tajemnicy,  na jaką ofertę modeli potencjalni klienci mogą liczyć w 2019 roku.

Myślę, że milczenie @Dyrekcja jest z dwóch powodów:

 

1. Nic nie wie

2. Wie, ale nie powie, bo będzie tragicznie

 

Sam już nie wiem, która opcja jest mniej przerażajaca:wacko:

Edytowane przez peteres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDU, CSU, SPD, GRÜNE straca wladze jaka maja w tej chwili w Niemczech i wszyscy beda szczesliwi, a fani motoryzacji beda mieli wybor jak w USA czy w Rosji. Ale na to jeszcze trzeba bedzie poczekac poniewaz propaganda i pranie glow przez Frau Merkel i jej poplecznikow nie ma konca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wybrałem się z mojej wioski 'na miasto' do Wrocławia. Pogadałem w salonie Subaru i już wszystko wiem, ale temat jest co w zamian XV. Dealer Subaru jest też przedstawicielem Suzuki, to przetestowałem.

 

Suzuki Vitara lift 1.4 awd niestety bez at. W środku jest przyzwoicie, ale daleko do tego co ma XV. Siedzi się wysoko, dość wygodnie, ale wysoko, linia wzroku w najniżej położonym fotelu jest na wysokości górnej części bocznej szyby, trochę jak na krześle. Silnik chodzi dobrze, ale wyraźnie go słychać, jest elastyczny, Vitara idzie do przodu z każdego biegu. Zawieszenie kiepsko wybiera nierówności, czuć że samochód jest lekki, taki podskakujący. Z zewnątrz każdy widzi jak koń wygląda. Cena sztywna, finansowanie średnie.

 

Jak już byłem we Wrocku to zajechałem do Hyundaia.

Hyundai Kona 1.6 awd at w wersji style, w jedynie słusznym kolorze czarnym dla mnie wygląda bardzo dobrze, masywnie, chociaż i tak musiałbym go optycznie tuningować, żeby nadać mu odpowiednią ponurość;) Środek wygląda dobrze, fotele czarne, deska w ciemnym graficie. Siedzi się tak jak lubię, fotel w najniższym położeniu daje linię wzroku prawie w połowie bocznej szyby, ale można go podnieść jak ktoś lubi. Zawieszenie radzi sobie dużo lepiej jak w Suzuki, na zakrętach idzie jak koreański pociąg na szynach;) Silnik jest lepiej wytłumiony, słychać go przy wyższych obrotach. 'Dwusprzęgłówka' chodzi bardzo poprawnie, chociaż na kickdown reaguje z 1-2 sekundową zwłoką. Silnik, no cóż rewelacja, ciągnie z każdej prędkości, przy 120 km/h to moment żeby było 140-150. Wyraźnie czuć stabilność, pewność jazdy, masa większa o około 250 kg niż Suzuki swoje robi. Cena, nie wiem czy taka polityka, czy nie ma zainteresowania, sprzedawca przy leasingu daje dobrą cenę, finansowanie średnie.

 

Podsumowując Vitara niczym mnie nie zaskoczyła, z tych dwóch modeli... to ciężko nawet porównywać. Kompletnie się nie dziwię czemu w USA Kona jest na pierwszym miejscu w swojej klasie, daje potężną dawkę frajdy, taki mały SUV a'la hot hatch. Jest też minus, Kona ma logo Hyundaia, a nie Subaru :biglol:

Edytowane przez TomekNN
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekNN napisał:

Wczoraj wybrałem się z mojej wioski 'na miasto' do Wrocławia. Pogadałem w salonie Subaru i już wszystko wiem, ale temat jest co w zamian XV. Dealer Subaru jest też przedstawicielem Suzuki, to przetestowałem.

 

Suzuki Vitara lift 1.4 awd niestety bez at. W środku jest przyzwoicie, ale daleko do tego co ma XV. Siedzi się wysoko, dość wygodnie, ale wysoko, linia wzroku w najniżej położonym fotelu jest na wysokości górnej części bocznej szyby, trochę jak na krześle. Silnik chodzi dobrze, ale wyraźnie go słychać, jest elastyczny, Vitara idzie do przodu z każdego biegu. Zawieszenie kiepsko wybiera nierówności, czuć że samochód jest lekki, taki podskakujący. Z zewnątrz każdy widzi jak koń wygląda. Cena sztywna, finansowanie średnie.

 

Jak już byłem we Wrocku to zajechałem do Hyundaia.

Hyundai Kona 1.6 awd at w wersji style, w jedynie słusznym kolorze czarnym dla mnie wygląda bardzo dobrze, masywnie, chociaż i tak musiałbym go optycznie tuningować, żeby nadać mu odpowiednią ponurość;) Środek wygląda dobrze, fotele czarne, deska w ciemnym graficie. Siedzi się tak jak lubię, fotel w najniższym położeniu daje linię wzroku prawie w połowie bocznej szyby, ale można go podnieść jak ktoś lubi. Zawieszenie radzi sobie dużo lepiej jak w Suzuki, na zakrętach idzie jak koreański pociąg na szynach;) Silnik jest lepiej wytłumiony, słychać go przy wyższych obrotach. 'Dwusprzęgłówka' chodzi bardzo poprawnie, chociaż na kickdown reaguje z 1-2 sekundową zwłoką. Silnik, no cóż rewelacja, ciągnie z każdej prędkości, przy 120 km/h to moment żeby było 140-150. Wyraźnie czuć stabilność, pewność jazdy, masa większa o około 250 kg niż Suzuki swoje robi. Cena, nie wiem czy taka polityka, czy nie ma zainteresowania, sprzedawca przy leasingu daje dobrą cenę, finansowanie średnie.

 

Podsumowując Vitara niczym mnie nie zaskoczyła, z tych dwóch modeli... to ciężko nawet porównywać. Kompletnie się nie dziwię czemu w USA Kona jest na pierwszym miejscu w swojej klasie, daje potężną dawkę frajdy, taki mały SUV a'la hot hatch. Jest też minus, Kona ma logo Hyundaia, a nie Subaru :biglol:

Dla mnie Kona ma fajna nazwę. Czy Hyundai naprawdę kona? Chyba nie jest tak zle.

Kona to chyba Subaru w EU... czy Hyundai to Kona? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, OA77 napisał:

Co do Mercedesa to czesc modeli ma implementowane czesci z Dacii!!!! wiec ostroznie z ta ich jakoscia bo juz od dawna po Mercu zostala tylko nazwa,

 

odwrotnie to postrzegasz. Jakosc w mercu jest jaka była natomiast w Daciia poszła z jakością bardzo mocno do przodu i w chwili obecnej nie ma co się bać kupować aut tego producenta - zresztą schodzą jak ciepłe bułeczki a na dustera skonfigurowanego pod Ciebie czeka się pare ładnych miesięcy:)

 

2 godziny temu, TomekNN napisał:

Kompletnie się nie dziwię czemu w USA Kona jest na pierwszym miejscu w swojej klasie, daje potężną dawkę frajdy, taki mały SUV a'la hot hatch

koncern Kia /Hundai  poszedł mega do przodu. Ich samochody są na prawdę niezłe i bezawaryjne. Podkują inżynierów wiodących europejskich marek i tworzą coraz to nowsze modele - patrz stinger , i30 N, a niedługo tuscon N itp.

2 godziny temu, TomekNN napisał:

Jest też minus, Kona ma logo Hyundaia, a nie Subaru :biglol:

 imo z Subaru został już tylko prestiż. Z obecną gamą silnikową będą mieli bardzo ciężko na rynku EU. 4,5 roku temu kupiłem XV 2.0i. Obecnie Subaru oferuje już tylko forka z tym samym silnikiem ( po 5 latach!!!!!) a XV z imo nędznym 1,6 który również był oferowany ale chyba tylko jako opcja 5 late temu. 

jeżeli chodzi o silniki marka z plejadami stanęła w miejscu. 

wcale bym się nie zdziwił jakby okazało się że niebawem Subaru będzie można kupić już tylko w multisalonach typu mmcars

Edytowane przez Karas
  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekNN napisał:

Kompletnie się nie dziwię czemu w USA Kona jest na pierwszym miejscu w swojej klasie, daje potężną dawkę frajdy, taki mały SUV a'la hot hatch.

 

1 godzinę temu, Karas napisał:

koncern Kia /Hundai  poszedł mega do przodu. Ich samochody są na prawdę niezłe i bezawaryjne. Podkują inżynierów wiodących europejskich marek i tworzą coraz to nowsze modele - patrz stinger , i30 N, a niedługo tuscon N itp.

 

Poza tym, że robią dobre samochody, to mają jeszcze bardzo dobre warunki gwarancji i świetną obsługę serwisową. Właśnie w pięcioletnim samochodzie (KIA) wymienili mi pompę paliwa wysokiego ciśnienia. Bez marudzenia jak w Subaru i mówienia że raczej się nie da, że tego gwarancja nie obejmuje i bez używania magicznej instytucji "gestu handlowego" mimo że teoretycznie obowiązuje jeszcze gwarancja. Można? Można!

 

1 godzinę temu, Karas napisał:

wcale bym się nie zdziwił jakby okazało się że niebawem Subaru będzie można kupić już tylko w multisalonach

 

Myślę, że nie będzie tak źle - po prostu zmieni się zupełnie rodzaj klienta, który będzie te samochody kupował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, spawalniczy napisał:

Bez marudzenia jak w Subaru i mówienia że raczej się nie da, że tego gwarancja nie obejmuje i bez używania magicznej instytucji "gestu handlowego" mimo że teoretycznie obowiązuje jeszcze gwarancja. Można? Można!

 

Pewnie standardy obsługi mają narzucone gdzieś spoza Polski. Niestety, w SIP widać "ducha krakowskich centusiów" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karas napisał:

 i30 N, a niedługo tuscon N itp.

 

 

Może i jest to jakiś pomysł na Kona, wywalić wszystkie napisy z tyłu, poza 4wd (w Subaru też bym tak zrobił, może poza symmetrical awd) i logo z przodu i tyłu, a w to miejsce wkleić N ;)

Edytowane przez TomekNN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, spawalniczy napisał:

Poza tym, że robią dobre samochody, to mają jeszcze bardzo dobre warunki gwarancji i świetną obsługę serwisową. Właśnie w pięcioletnim samochodzie (KIA) wymienili mi pompę paliwa wysokiego ciśnienia. Bez marudzenia jak w Subaru i mówienia że raczej się nie da, że tego gwarancja nie obejmuje i bez używania magicznej instytucji "gestu handlowego" mimo że teoretycznie obowiązuje jeszcze gwarancja. Można? Można!

Dokładnie.  

Dla mnie kultura handlowa nie kończy się w salonie - istotniejsza obsługa zaczyna się w serwisie. 

Dopiero po doświadczeniach z serwisem podejmuję decyzję czy pozostać  przy marce lub kiedyś do niej wrócić . 

(Chyba, że auto jest absolutnie bezawaryjne, to wtedy nie ma tego dylematu :) )

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekNN napisał:

a w to miejsce wkleić N ;)

fajenie żeby oprócz dodatowej literki miał też coś żwawego pod maską ;)

 

1 godzinę temu, Blixten napisał:

Dla mnie kultura handlowa nie kończy się w salonie - istotniejsza obsługa dopiero zaczyna w serwisie. 

dokładnie tak. Biorąc pod uwagę że serwis wolnossaków Subaru to zazwyczaj proste wymiany eksploatacyjne. Ja przestałem serwisować w dolnosląskich ASO ze wzgledu na brak profesjonalizmu i olewanie klienta . Jednym z powodów zniechęcających mnie do zakupu kolejnego Subaru jest właśnie serwis. Bo z jakością wykonania się jednak poprawili - pisze na podstawie porównania  mojego  XV z nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Eryk jeśli dobrze pamiętam z Nowego Jorku pisał gdzieś na forum, że Subaru w Stanach trafia do bardzo szerokiej grupy odbiorców i pojazdy z pod znaku Plejad są równie popularne w dzielnicach powiedzmy "robotniczych" jak i w eleganckich dzielnicach willowych. Widać po tym jak ceniona jest to tam marka i można to porównać do popularności Skody na naszym rynku, do Dacii chyba nie bardzo (raczej jest mało popularną marką wśród ludzi zamożnych).  

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już któryś raz czytam, że Subaru w USA to popularna i tania marka. Z pierwszym się zgodzę, sprzedają tam sporo aut, ale czy są tanie? Patrząc po katalogach ceny są praktycznie na poziomie Toyoty, Hondy, Chevroleta, Nissana, Forda czy Hyundai'a, wyraźnie droższe są jedynie marki niemieckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Karas napisał:

Ja przestałem serwisować w dolnosląskich ASO ze wzgledu na brak profesjonalizmu i olewanie klienta .

Z dolnośląskich ASO znam tylko MTS, zarzucenie im braku profesjonalizmu i olewanie klienta to zwykła potwarz. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...