Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem auta ze stałym napędem na czery koła, z automatem i silnikiem benzynowym. Do 100tyś zł jest tylko nowy XV i to w trzech wersjach. Moc nie była dla mnie ważna. Oglądałem też Vitarę i Kona, ale za tą samą kasę zedecydowanie wybrałem Subaru.

W mojej opinii jest dobrze wykonane, a wnętrze jest komfortowe. Jestem z auta zadowolony.  Gdybym jednak miał wyższy budżet, to wybrałbym Infiniti lub czekałbym na nowego Forestera.

Co do układu jezdnego S-AWD z CVT to działa dla mnie normalnie to znaczy dobrze. Byłem ostatnio na szkoleniu SJS na torze w Łodzi i XV miło mnie zaskoczył. Szybko wychodził z poślizgów i pewnie prowadził się w zakrętach.

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zyzol napisał:

Chyba że moc przy okazji spadnie, albo dźwięk z wydechu przycichnie ;)

 

Jestem też motocyklistą i tutaj akurat znam temat bardzo dobrze. W silniku 4T wydech ma znikome znaczenie dla mocy silnika, natomiast ma bardzo duże znaczenie i może znacznie podnieść moc w silniku 2T. Także moc na pewno się nie zmieni, ale dla dźwięku silnika wydech ma zasadnicze znaczenie.

12 godzin temu, Andrzej Rosenkiewicz napisał:

Szukałem auta ze stałym napędem na czery koła, z automatem i silnikiem benzynowym. Do 100tyś zł jest tylko nowy XV i to w trzech wersjach. Moc nie była dla mnie ważna. Oglądałem też Vitarę i Kona, ale za tą samą kasę zedecydowanie wybrałem Subaru.

W mojej opinii jest dobrze wykonane, a wnętrze jest komfortowe. Jestem z auta zadowolony.  Gdybym jednak miał wyższy budżet, to wybrałbym Infiniti lub czekałbym na nowego Forestera.

Co do układu jezdnego S-AWD z CVT to działa dla mnie normalnie to znaczy dobrze. Byłem ostatnio na szkoleniu SJS na torze w Łodzi i XV miło mnie zaskoczył. Szybko wychodził z poślizgów i pewnie prowadził się w zakrętach.

 

Widzisz mi akurat bliżej mentalnie do USA niż EU. Samochód ma mieć klimatyzację, wygodne fotele, mocny silnik i jako że jestem snobem.... zacne logo na masce;). W EU w moim pojęciu odwracają uwagę ludzi od tego co istotne, a w zamian serwują przeróżne asystenty i 'pomagacze'. XV 2.0 jeździło mi się dość dobrze, ale chciałem zobaczyć jak jest z 1.6, no i ten w bieda wersji jest o 28 tyś tańszy od 2.0 co ma zasadnicze znaczenie, 87 tyś, a 115 tyś to jest różnica. Dzisiaj brałbym 2.0, ale ni ma:)

22 godziny temu, Karas napisał:

"premium" wokół marki Subaru

 

 

Trochę pomylenie pojęć, Subaru nie jest marką premium, ale Subaru jest marką, która ma prestiż:)

Edytowane przez TomekNN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Zyzol napisał:

Karas Z Twoich wcześniejszych wypowiedzi wywnioskowałem, że jednak oczekujesz czegoś bardziej dynamicznego, niż gabarytowego :mrgreen:

bo tak jest ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :mrgreen:

gdyby w ofercie Subaru był jeszcze  FXT to bez zastanowienia brałbym ten samochód w biednej wersji ( bo tylko taka byłaby w moim budżecie ) . W lipcu watpie żeby gdzieś jeszcze były. Chciałbym auto made in Japan ( bo sa bezawaryjne) z AWD z dość żwawym motorem , podwyższone z bagażnikiem min. jak XV a najlepiej trochę większym w kwocie do 140k pln ( +/-) ( leasing ) . crv spełnia chyba wszystkie te wymagania. Poczekam jeszcze na nowego forka bo być może do lipca coś się zmieni i np okaże się ze przyjedzie parę kontenerów fxt z gpf'em:mrgreen: ...  

GPF'a w benzynie nie ma co się bac . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekNN napisał:

W silniku 4T wydech ma znikome znaczenie dla mocy silnika, natomiast ma bardzo duże znaczenie i może znacznie podnieść moc w silniku 2T. Także moc na pewno się nie zmieni, ale dla dźwięku silnika wydech ma zasadnicze znaczenie.

Ale jakieś ma. BMW w M2 Competition w EU musiało podnieść ciśnienie doładowania o 0,1 bara, żeby zapewnić identyczną moc i osiągi, co w USA. KIA Stinger straciła na mocy i przyspieszeniu. Oczywiście, po okresie przejściowym nikt nie będzie się zastawiał, jakby to wyglądało bez GPF.

27 minut temu, Karas napisał:

przyjedzie parę kontenerów fxt z gpf'em:mrgreen: ...  

Wersja STI First Edition 150KM :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Zyzol napisał:

Ale jakieś ma. BMW w M2 Competition w EU musiało podnieść ciśnienie doładowania o 0,1 bara, żeby zapewnić identyczną moc i osiągi, co w USA. KIA Stinger straciła na mocy i przyspieszeniu. Oczywiście, po okresie przejściowym nikt nie będzie się zastawiał, jakby to wyglądało bez GPF.

Wersja STI First Edition 150KM :P

 

Minimalne ma, ale przynajmniej w motocyklach wszystkie tłumienia są przed silnikiem np. kolektory dolotowe, w silniku i w oprogramowaniu. Natomiast wymontowanie np. katalizatora z wydechu nie zmienia mocy silnika 4T. Liczy się ilość dostarczanego paliwa, a gazy spalinowe zawsze znajdą ujście.

 

Tak sobie dzisiaj pooglądałem najnowsze rankingi SUV w USA. Są zmiany, uwaga, Subaru XV hybryd zajmuje drugie miejsce po Hyundai Kona wśród Subcompact SUV, a nowy Forester w klasie Compact SUV jest ex aequo na pierwszym miejscu z Hondą CRV i Mazdą CX5. Poszło Subaru w górę, oj poszło:)

 

Edytowane przez TomekNN
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Skodziarz napisał:

Serio rozważyłbyś kolejne Subaru :blink:

Nie tak tylko napisałem dla hecy  :mrgreen: 

FXT jest i tak  niedostępny a w tej marce nie ma imo na chwile obecną absolutnie nic ciekawego. Wymiana obecnego XV na Forka byłaby kompletnie bez sensu , nie dość ze jeszcze mniej dynamiczny to zrobili z tego auta bulwarowke- gdzieś na forum walają się testy z rosji nowego forka-  w teren to on sie  nie nadaje.

A z Hondą czy Toyota mam bardzo pozytywne doświadczenia jeżeli chodzi o serwis - Dolnoslaskie ASO Subaru są daleko w tyleeeee. Patrzylem tez na rynek wtórny XV - sa 3 albo 4 sztuki wystawione, także z odsprzedażą podejrzewam nie będzie żadnego problemu albo oddam go w rozliczeniu i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co...? Szach, mat Kolego @Karas! :)

1 minutę temu, Lisek napisał:

Na stronie glownej subaru.pl w zakladce modele sa dostepne pojazdy i sa dwa XT-tki od reki w wersji Sport.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze tak.

Panowie gdyby ludziska nie mieli swojego zdania ( które wyrabia się w trakcie użytkowania pewnej rzeczy) to na świecie byłoby smutno i ponuro :) A tak przynajmniej na tym forum cos sie dzieje a nie nudyyyy:D 

 

jakby stok przed wakacjami chciał nabyć fajne Subaru to zapraszam ;)

hehe

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2019 o 11:41, Blixten napisał:

 

Hmmm, kolega @aflinta nie wytknął ci czytania portalu "dla nastolatków" (cytuję jego wypowiedź)? Wyczuwam hipokryzję. Kiedy (słusznie) krytykowali SIP za sprzedawanie samochodów w walucie innej niż obowiązująca w Polsce, byli dla nastolatków, a teraz już dorośli? B)

Edytowane przez Skodziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Skodziarz napisał:

 

Hmmm, kolega @aflinta nie wytknął ci czytania portalu "dla nastolatków" (cytuję jego wypowiedź)? Wyczuwam hipokryzję. Kiedy (słusznie) krytykowali SIP za sprzedawanie samochodów w walucie innej niż obowiązująca w Polsce, byli dla nastolatków, a teraz już dorośli? B)

A jednak chcesz przejąć pałeczkę :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w stanach wchodzi nowy Legacy z silnikiem 2,nie-ASO i 2,5 wolnossący. W środku trochę zapachniało Volvo :) 

 Szkoda ze durne przepisy w UE wykluczają go z naszego rynku. 

Edytowane przez MaMis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MaMis napisał:

z silnikiem 2,nie-ASO

 

Pięknie to wyszło po interwencji forumowej cenzury :biglol:

 

19 minut temu, MaMis napisał:

Szkoda ze durne przepisy w UE wykluczają go z naszego rynku. 

 

Nie do końca to prawda jest, Subaru olewa nasz rynek bo tłucze łatwą sprzedaż w USA. Przepisy przepisami ale jakoś inne małe japońskie firmy dają radę u nas sprzedawać vide Mazda czy Suzuki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...